Er zijn niet zoveel klimmers die pas laat wakker worden, amper groeien, en weer vroeg stoppen, of ze moeten niet aanslaan.Dr. Donald schreef op woensdag 24 maart 2021 @ 14:39:
We overwegen om met de achtertuin op het zuidoosten een pergola tegen het huis te zetten en te laten begroeien als zonwering. Met ons huidige knikarmscherm merken we dat het toch onaangenaam warm kan worden daaronder, en we hopen dat het met begroeiing aangenamer wordt.
We zijn bezorgd dat het veel licht zal wegnemen uit huis, dus we zijn op zoek naar een klimmer die niet heel dicht groeit, laat in het blad komt en na de zomer teruggesnoeid kan worden. Online is het erg lastig om zulke details te vinden. Hebben jullie suggesties?
Ik denk dat Chinese blauwe (of witte of roze) regen wel iets kan zijn voor je. Die kan je het hele jaar snoeien en snoei je uiteindelijk elk jaar terug tot op de basistakken.
Heb je dus helemaal zelf in de hand.
Behalve dat je kinderen/huisdieren de bonen/peultjes niet moeten eten.......dat is ze aan te leren en anders is het meestal na één keer over.
ze gaan na twee boontjes al braken/misselijk/ziek, te veel inname zodat je dood gaat lukt dus niet. Ze wijsmaken dat je dan dood gaat lukt meestal wel.
In de topicstart staan nog wat planten/bomenwijzers, bij sommige kan je zoeken op wensen.
Wellicht vind je daar ook nog iets.
[ Voor 9% gewijzigd door Teijgetje op 24-03-2021 20:53 ]
Stay away from negative people, they have a problem for every solution.