JeroenK schreef op vrijdag 8 juni 2018 @ 16:28:
[...]
De Zoë laad AC. Chademo en CCS laden DC. De BMS communiceert met de lader buiten de auto. Iedere 100ms geeft de BMS aan welke stroom en spanning hij van de Chademo lader wil ontvangen. De BMS kijkt naar de laadstroom en spanning om te bepalen hoe ver de accu geladen is.
Snelladers zijn bij een kleine capaciteit niet super efficiënt. Jou Zoë zal naarmate hij voller is ook minder stroom uit de 43kw AC lader trekken.
Wat maakt een snellader efficiënt? Als ik een EV had met zeg 60kWh of meer capaciteit dan zou ik zelden of nooit een snellader nodig hebben dus voor mij zouden ze er dan 99% van de tijd voor niets staan. - net wat Bjorn zegt in de video onder over hydrogen cars, laad gewoonlijk thuis en dat kost ‘m geen tijd - Nu heb ik een 22kWh Zoe en is snelladen elke ~100 snelweg kilometers gewoon een noodzaak. Valt die optie weg dan is het voor mij geen bruikbare gezinsauto meer en zal ik er alleen nog woon-werk en regionale ritjes mee doen. Ik reken wat dat betreft op een gebruik van 3 jaar en dan maar zien.
In CanZE zie ik dat het laden tot 75% met 40kW gaat. Daarboven wordt de laadstroom stapsgewijs afgebouwd maar weet de waardes zo niet, meen van 80% tot 90% nog wel 22kW.
Hachy schreef op vrijdag 8 juni 2018 @ 17:42:
Dat heeft bijna elke EV. De Zoe Q90 laadt de volle 43kW tussen de 0 en de 55% en daarna neemt het af.
Een BMW i3 eerste generatie bijvoorbeeld laadt op CCS maar met 30kW.
Volgens mij was dat overigens ook niet de reden dat ze de Q90 uit het gamma hebben gehaald maar meer omdat de R90 een zelf-geproduceerde motor is die efficienter was dan de Continental versie die wél 43kW aan kan. Maar ik kan het mis hebben.
Een motor die ze zelf maken valt wellicht meer op te verdienen om een evt gebrek aan marge op de auto’s wat goed te maken.
Een elektro motor is al erg efficiënt dus zo’n groot verschil kan het toch niet zijn? Een ander argument wat ik tegenkwam is het blindvermogen bij laden met lage stroom waardoor de andere versie wat sneller thuis kan laden; ik denk ‘marginal gains’ allemaal en de echte redenen zullen ze toch niet laten weten.
Ik vind het als Zoe eigenaar wel erg jammer dat snel laden op AC niet zo’n succes is terwijl het toch eenvoudiger en goedkoper is. Nu geeft dat wat een idee van een verloren standaard wat meer ten nadele is voor de levensduur is dan de overige techniek en materiaal van de auto. Chademo is nu nog veel voorhanden maar dat kan het volgende zijn dat end of life raakt met de opkomst (en pushen (VAG/ionity)) van CCS. Dat is nog iets om als occasion koper rekening mee te houden naast accu degradatie en veelal onmogelijkheid van upgraden - fabrikant en dealers verkopen denk ik liever een nieuwe auto dan een accu-upgrade.
Een tig jaar oude ICE kun je nog steeds gewoon mee tanken. Misschien dat het e10 wat een nadeel is maar verder is er naast loodvrij weinig of niets veranderd. Met EV’s moet ik dat nog zien; misschien dat thuis laden wel altijd mogelijk blijft.
Laad specs van de r90 en r110: “Oplaadtijd (uren) 22 kW (3 fasen 32A) 0-100% 2u40min”
En aldus Renault “Snelladen
Bij een Renault-dealer is het mogelijk om de batterij snel op te laden op 22kW. Ook kun je supersnel laden bij Fastned.” Jaja dat schiet op met 22kW
Ik vraag me af hoe andere EV’s dan wel de rem-energie (of die van een rex) kunnen benutten want dat zal toch ook AC zijn? en dan is er conversie naar DC nodig voor de accu.
[
Voor 6% gewijzigd door
bite op 08-06-2018 22:09
]