Reizen met het Vliegtuig - Deel 1

Pagina: 1 ... 279 ... 284 Laatste
Acties:

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

xileS schreef op maandag 27 juli 2026 @ 11:44:
Heb ook weleens zien gebeuren dat er voor een plek is betaald (om naast iemand te zitten uit een andere boeking), maar dat je dan opeens zomaar verplaatst wordt en dan nog een keer (het verschil) mag betalen voor een andere plek :').
Bij KLM wordt dat normaliter automatisch gerefund, is iig mijn ervaring.

En idd bij mij is de stoeltoewijzing ook weer okee nu.

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • Yakumos
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15-09 18:41
finsdefis schreef op maandag 27 juli 2026 @ 18:13:
[...]

Het lijkt nu gefixed te zijn. Ik kan al mijn reserveringen weer zien. Maar goed dat er niks gewist is o.i.d. Wil mijn favoriete Premium Comfort-plekken niet door een ander gegapt zien worden :P
Werkt nog steeds niet goed hier. Maar op m'n 1ste leg is de stoel die ik vanochtend bij Delta had geselecteerd nu wel doorgekomen - betekent wel dat ik m'n comfort stoel kwijt ben. Lekker zo. Tweede leg was er bij Delta nog 1 raam stoel beschikbaar, maar had ervoor een gangpad. Ga morgen bij inchecken toch wel even klagen denk ik.


EDIT: zowel de oorspronkelijke als de deze ochtend geselecteerde stoel op de 2de leg zijn gone, de enige laatste plaats selecteren geeft een error en heb een boarding pass met "seat at gate."

Dat belooft veel goeds. Ticket was duur genoeg dat dit toch wel een beetje pijn doet.

[ Voor 30% gewijzigd door Yakumos op 27-07-2026 21:54 ]


  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

@Yakumos ms niet goed gegaan juist omdat je een andere stoel hebt geselecteerd. Het zou kunnen dat de andere ook alsnog voor jou geblockt is. Ik zou even bellen, dan maak je de meeste kans. En anders last-minute checken of je alsnog kunt wisselen van stoel.

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • screamhouse
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 21:47
Iemand ervaring met claims bij de KLM? Ik heb voor mijn geannuleerde vlucht wel de compensatie gekregen, maar mijn stoelboeking en hotelkosten zijn afgewezen.
With regard to the hotel expense, the losses that you refer to are not considered to be foreseeable and are therefore too remote to be recoverable from us according to law. You can contact your travel insurer should you wish to claim their reimbursement. 

  • florholvoet
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 15-09 17:37

florholvoet

aka F0x.be

Helaas zijn claims bij veel airlines vaak een welles-nietes spelletje. Je zal de relevante reguleringen moeten nalezen, kijken of ze gelijk hebben, en terugduwen als je denkt recht te hebben op de terugbetalingen van de hotelkosten.
Wellicht bevatte je initiële claim gewoon te weinig informatie.

Als je gelijk hebt, haal je meestal na 1-2 keer terugduwen wel je geld. Maar ik ken de context niet, en alhoewel die afwijzing klinkt als een zielige poging om je te laten afdruipen, kan het zijn dat ze gelijk hebben.

Hotelkosten zijn voor de rekening van de airline als je door een vertraging of annulatie ergens strand voor zover die redelijk en genoodzaakt waren. Het gemakkelijkste is om ter plaatse een hotelvoucher te bekomen, dan is het ineens geregeld.
Als je dat niet hebt gedaan, zal je moeten aantonen dat de airline geen accommodatie heeft voorzien en je er wel recht op had. Het is niet omdat je vlucht is geannuleerd, dat je automatisch recht hebt op een hotel.
Een reden waarom ze dit mogen afwijzen is bijvoorbeeld omdat je in de buurt van de luchthaven woont.
Ook rijst de vraag wat je hebt gedaan na de annulatie. Een weekje gechilled in dat hotel? Of geheel afgezien van de reis? Nou, dan wordt het ook wel moeilijker om te bewijzen dat je recht hebt op dat hotel. Als je natuurlijk de dag later je reisplan hebt hervat, is het al iets duidelijker waarom dat hotel nodig was.
En dan is er ook nog de kostprijs. Vlieg je economy en ga je lekker slapen in de Ritz voor €800 per nacht? Dat is uiteraard niet redelijk. Etc....

Als last resort kan je ook nog altijd een claims agency inschakelen. Als je er recht op hebt, gaan zij er wel achteraan, mits commissie.

Seat selection kosten zijn per definitie meestal niet-terugbetaalbaar. Maar uiteraard is betalen voor een seat waar je niet hebt in gezeten is natuurlijk belachelijk. Meestal worden die kosten automatisch terugbetaald bij annulatie.

[ Voor 6% gewijzigd door florholvoet op 28-07-2026 13:37 ]

Luxury travel on a budget - https://jumpseat.be


  • screamhouse
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 21:47
Zat vast in Lissabon en heb 1 nette overnachting van ~ 125 EUR genomen en het avondeten en de taxi niet eens gedeclareerd. Ik heb teruggemaild naar de KLM, kijken wat ze doen.

  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
screamhouse schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 13:08:
Iemand ervaring met claims bij de KLM? Ik heb voor mijn geannuleerde vlucht wel de compensatie gekregen, maar mijn stoelboeking en hotelkosten zijn afgewezen.
With regard to the hotel expense, the losses that you refer to are not considered to be foreseeable and are therefore too remote to be recoverable from us according to law. You can contact your travel insurer should you wish to claim their reimbursement. 
Seat selection fees worden bij mij altijd gerestitueerd bij zowel Finnair als KLM dit jaar nog. Dat is ook logisch aangezien ze die dienst niet geleverd hebben.

Gebruik hiervoor wel deze portal en zorg dat je het ticket number voor de seat selection bij de hand hebt. Voor elke extra optie (zoals seat selection) krijg je een aparte EMD met uniek nummer namelijk. Toen ik omgeboekt werd heb ik als reden aangegeven "Seat not available" (in het dropdown menu).

https://www.klm.nl/en/refund
Edit: bij mij stond deze automatisch op Engels, je kunt natuurlijk ook gewoon naar de Nederlandse versie gaan

Volgens mij gaat dit via andere kanalen en de kans is aanwezig dat het dan automatisch goedgekeurd wordt.

[ Voor 4% gewijzigd door finsdefis op 28-07-2026 15:46 ]


  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
screamhouse schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 13:53:
Zat vast in Lissabon en heb 1 nette overnachting van ~ 125 EUR genomen en het avondeten en de taxi niet eens gedeclareerd. Ik heb teruggemaild naar de KLM, kijken wat ze doen.
Een hotel omdat je ergens een extra nacht moet blijven omdat je vlucht geannuleerd is, is ook gewoon normaal om terug te krijgen.

Houd er wel rekening mee dat de medewerkers die dat soort claims beoordelen er waarschijnlijk honderden op een dag moeten doen, dus wees in je communicatie duidelijk en to the point:

• Wat is er gebeurd (vlucht geannuleerd)
• Wat was het gevolg (een extra overnachting nodig)
• Wat wil je (restitutie van kosten)

Let ook op dat je verschillende dingen niet samenvoegt. Het aanvragen van EU261-compensatie doe je in een aparte claim.

Sommige mensen schrijven hele verhalen op of proberen alles in één keer te doen en dat werkt juist tegen omdat de medewerkers ervan in de war raken.

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15-09 13:21
De nieuwe Privium ClubLounge South gaat op 6 augustus open, volgens AmEx

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Gaf-rEbFsSauuwWA8JL5GkTDmuc=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/vn6RMIzf6njKegrJSnBj1zXC.jpg?f=fotoalbum_large

Sometimes you need to plan for coincidence


  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:39

franssie

Save the albatross

@Hmmbob hand spa moest ik even opzoeken... Een douche snap ik, maar hand verzorging?

🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen


  • H92!
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Hmmbob schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:08:
De nieuwe Privium ClubLounge South gaat op 6 augustus open, volgens AmEx

[Afbeelding]
Er wordt niets gemeld over de eigen security meer.. dat lijkt dus uitgesteld te worden

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

franssie schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:27:
@Hmmbob hand spa moest ik even opzoeken... Een douche snap ik, maar hand verzorging?
offtopic:
Zou bijna aan een masturbatieruimte denken :+

[ Voor 3% gewijzigd door gambieter op 28-07-2026 16:51 ]

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • FredvZ
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 06:53
harmpie1147 schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 08:15:
toen we boekten, was het al geel.
Geel is niet oranje ;)

Spel en typfouten voorbehouden


  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Christian preachers are turning airplanes into unwanted worship services
There’s now, apparently, an epidemic of Christians who get on planes and begin preaching when they know they finally have a captive audience. Evangelist Whitney Lynn, one of the more notorious culprits of this, even said as much in a recent TikTok post: “I just love a captive audience.”
Ik ben benieuwd naar de creative manieren om met dit soort figuren om te gaan, die zijn zeker zo erg als dronken figuren en vrijgezellenfeestjes...

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Hmmbob schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:08:
De nieuwe Privium ClubLounge South gaat op 6 augustus open, volgens AmEx

[Afbeelding]
Ah, na security voor binnen Schengen vluchten dus. Denk dat ik deze volgende keer maar ga proberen. Die voor security is het altijd gokken, hoe lang je nodig hebt om door security te gaan. Het duurt altijd langer dan je denkt en is er bv ineens 1 of andere error, waardoor elke bagage opnieuw gecheckt moet worden. Of als je altijd dezelfde spullen meeneemt, wordt je soms wel ertussenuit gepikt en soms weer niet.

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15-09 13:21
xileS schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 18:00:
Ah, na security voor binnen Schengen vluchten dus.
Ja, op de eerste verdieping, bij het begin van de C-pier zie ik op de Schiphol kaart (tenminste, daar zit Eataly). De Privium ExpressLounge blijft ook gewoon, die zit op de 2e verdieping aan het begin van de D-pier. Je kan het dus evt van je gate af laten hangen.

Sometimes you need to plan for coincidence


  • screamhouse
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 21:47
CyBeR schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 14:40:
[...]


Een hotel omdat je ergens een extra nacht moet blijven omdat je vlucht geannuleerd is, is ook gewoon normaal om terug te krijgen.

Houd er wel rekening mee dat de medewerkers die dat soort claims beoordelen er waarschijnlijk honderden op een dag moeten doen, dus wees in je communicatie duidelijk en to the point:

• Wat is er gebeurd (vlucht geannuleerd)
• Wat was het gevolg (een extra overnachting nodig)
• Wat wil je (restitutie van kosten)

Let ook op dat je verschillende dingen niet samenvoegt. Het aanvragen van EU261-compensatie doe je in een aparte claim.

Sommige mensen schrijven hele verhalen op of proberen alles in één keer te doen en dat werkt juist tegen omdat de medewerkers ervan in de war raken.
Bleek uiteindelijk misverstand, factuur was onduidelijk, dus KLM dacht dat ik alle hotelovernachtingen ingediend had, ipv de extra overnachting. Na mail contact, snel antwoord en rechtgezet.

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Hmmbob schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 18:06:
[...]

Ja, op de eerste verdieping, bij het begin van de C-pier zie ik op de Schiphol kaart (tenminste, daar zit Eataly). De Privium ExpressLounge blijft ook gewoon, die zit op de 2e verdieping aan het begin van de D-pier. Je kan het dus evt van je gate af laten hangen.
Dat is voor mij wel een goede locatie, loop daar (ongeveer) toch al langs. ExpressLounge ben ik nog nooit geweest, aangezien ik begreep dat die minder geschikt is voor bv avondeten.

Merk laatste keren trouwens wel ineens dat veel eten kant en klaar op kleine bordjes is gelegd ipv dat je zelf kan opscheppen. Oude situatie beviel mij wel beter.

  • Radiodurans
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 00:25
xileS schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 19:16:
Merk laatste keren trouwens wel ineens dat veel eten kant en klaar op kleine bordjes is gelegd ipv dat je zelf kan opscheppen. Oude situatie beviel mij wel beter.
Hah ik vind het juist een verademing, buffet style eten waar iedereen met z’n tengels aanzit is echt mijn horror :X

MYLR’23 | AVWC/AVEM/AVWS | Sony A6700 + Sigma 17-40mm F1.8 ART


  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Radiodurans schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 19:25:
[...]

Hah ik vind het juist een verademing, buffet style eten waar iedereen met z’n tengels aanzit is echt mijn horror :X
Ja ik snap idd dat daar wel publiek voor is. Ik hoef bv niet overal altijd veel rijst erbij en had ik nu geen keus (en ik ga ook geen eten verspillen). Ik ben blijkbaar ook best een grote eter en heb ik bv ineens een stapeltje van 10 kleine lege bordjes met bestek ipv 1 of 2 volle borden.

En daarnaast was eten minder smaakvol laatste keren, alhoewel afgelopen week wel weer oké was.

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

gambieter schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 17:40:
Christian preachers are turning airplanes into unwanted worship services

[...]

Ik ben benieuwd naar de creative manieren om met dit soort figuren om te gaan, die zijn zeker zo erg als dronken figuren en vrijgezellenfeestjes...
Probeer dit maar met Islamitisch gebed in het Arabisch en kijk wat er gebeurt :')

-edit: of gewoon Christelijk gebed in het Arabisch trouwens, of wat dan ook-

[ Voor 7% gewijzigd door Sorcerer8472 op 28-07-2026 21:21 ]

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • Yakumos
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15-09 18:41
Yakumos schreef op maandag 27 juli 2026 @ 21:46:
[...]

Werkt nog steeds niet goed hier. Maar op m'n 1ste leg is de stoel die ik vanochtend bij Delta had geselecteerd nu wel doorgekomen - betekent wel dat ik m'n comfort stoel kwijt ben. Lekker zo. Tweede leg was er bij Delta nog 1 raam stoel beschikbaar, maar had ervoor een gangpad. Ga morgen bij inchecken toch wel even klagen denk ik.


EDIT: zowel de oorspronkelijke als de deze ochtend geselecteerde stoel op de 2de leg zijn gone, de enige laatste plaats selecteren geeft een error en heb een boarding pass met "seat at gate."

Dat belooft veel goeds. Ticket was duur genoeg dat dit toch wel een beetje pijn doet.
Om niet altijd alleen maar te klagen: op beide vluchten geüpgrade en 2de leg (helaas domestic) zelfs naar 1A. :*) doet Delta goed.

Delta Wifi aan boord is wel echt een verademing vergeleken met KLM - gratis compleet bruikbaar internet, snel genoeg om normaal te browsen/werken en op een enkele keer 1-2 minuten geen signaal na de hele vlucht stabiel.

  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
gambieter schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 17:40:
Christian preachers are turning airplanes into unwanted worship services

[...]

Ik ben benieuwd naar de creative manieren om met dit soort figuren om te gaan, die zijn zeker zo erg als dronken figuren en vrijgezellenfeestjes...
Gelukkig typisch een Amerikaans aandachtsh#*rderij-dingetje voor op Social Media. Zoals altijd gewoon een FA erbij halen en melding maken van overlast en een onveilig gevoel door de herrie. Minste wat je kunt krijgen is een paar duizend miles, haha.

Ik heb dit een keer gedaan bij een hele rits gasten die verspreid zat en dus bij elkaar ging staan en nogal luide gesprekken voerde naast mij in het gangpad. Daar maakte de dame van BA korte metten mee. Ik heb het niet nagezocht, maar er zal vast wel ergens in de conditions of carriage staan dat je instructies van cabinepersoneel altijd op moet volgen.

  • fsfikke
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

fsfikke

* * * *

Yakumos schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 23:54:
[...]

Om niet altijd alleen maar te klagen: op beide vluchten geüpgrade en 2de leg (helaas domestic) zelfs naar 1A. :*) doet Delta goed.

Delta Wifi aan boord is wel echt een verademing vergeleken met KLM - gratis compleet bruikbaar internet, snel genoeg om normaal te browsen/werken en op een enkele keer 1-2 minuten geen signaal na de hele vlucht stabiel.
Ik heb de Delta WiFi op vier vluchten de afgelopen weken met geen mogelijkheid aan de praat gekregen op m’n iPhone / Unifi travel router -O-

Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl


  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:45

FreakNL

Well do ya punk?

florholvoet schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 13:32:
Helaas zijn claims bij veel airlines vaak een welles-nietes spelletje. Je zal de relevante reguleringen moeten nalezen, kijken of ze gelijk hebben, en terugduwen als je denkt recht te hebben op de terugbetalingen van de hotelkosten.
Wellicht bevatte je initiële claim gewoon te weinig informatie.

Als je gelijk hebt, haal je meestal na 1-2 keer terugduwen wel je geld. Maar ik ken de context niet, en alhoewel die afwijzing klinkt als een zielige poging om je te laten afdruipen, kan het zijn dat ze gelijk hebben.

Hotelkosten zijn voor de rekening van de airline als je door een vertraging of annulatie ergens strand voor zover die redelijk en genoodzaakt waren. Het gemakkelijkste is om ter plaatse een hotelvoucher te bekomen, dan is het ineens geregeld.
Als je dat niet hebt gedaan, zal je moeten aantonen dat de airline geen accommodatie heeft voorzien en je er wel recht op had. Het is niet omdat je vlucht is geannuleerd, dat je automatisch recht hebt op een hotel.
Een reden waarom ze dit mogen afwijzen is bijvoorbeeld omdat je in de buurt van de luchthaven woont.
Ook rijst de vraag wat je hebt gedaan na de annulatie. Een weekje gechilled in dat hotel? Of geheel afgezien van de reis? Nou, dan wordt het ook wel moeilijker om te bewijzen dat je recht hebt op dat hotel. Als je natuurlijk de dag later je reisplan hebt hervat, is het al iets duidelijker waarom dat hotel nodig was.
En dan is er ook nog de kostprijs. Vlieg je economy en ga je lekker slapen in de Ritz voor €800 per nacht? Dat is uiteraard niet redelijk. Etc....

Als last resort kan je ook nog altijd een claims agency inschakelen. Als je er recht op hebt, gaan zij er wel achteraan, mits commissie.

Seat selection kosten zijn per definitie meestal niet-terugbetaalbaar. Maar uiteraard is betalen voor een seat waar je niet hebt in gezeten is natuurlijk belachelijk. Meestal worden die kosten automatisch terugbetaald bij annulatie.
Ik vloog in Januari naar Kopenhagen (KLM) en daarna door naar Bornholm (DAT). Losse boekingen. Fikse vertraging door de sneeuw en miste daardoor de vlucht naar Bornholm. Nachtje Kopenhagen dus. Terugweg zelfde verhaal. Kwam prima in Kopenhagen maar door naar Amsterdam ging pas de volgende dag via Billund. Dus weer nacht Kopenhagen. De zelf geboekte hotels zonder problemen teruggekregen van KLM…

  • florholvoet
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 15-09 17:37

florholvoet

aka F0x.be

FreakNL schreef op woensdag 29 juli 2026 @ 17:53:
[...]

Ik vloog in Januari naar Kopenhagen (KLM) en daarna door naar Bornholm (DAT). Losse boekingen. Fikse vertraging door de sneeuw en miste daardoor de vlucht naar Bornholm. Nachtje Kopenhagen dus. Terugweg zelfde verhaal. Kwam prima in Kopenhagen maar door naar Amsterdam ging pas de volgende dag via Billund. Dus weer nacht Kopenhagen. De zelf geboekte hotels zonder problemen teruggekregen van KLM…
Zoals het hoort! Een duidelijke en goed gestaafde claim kan wonderen doen.

Luxury travel on a budget - https://jumpseat.be


  • Radiodurans
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 00:25
Deze net in de mail:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pbcFAa6TWTEjpIsFNVZxxLCnibU=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/9rMZD2ZC9wmFi2aHZxsoapTX.jpg?f=fotoalbum_large

Eindelijk! Ik zit regelmatig te werken in 1 van die twee hokjes van de Privium Airside en kijk met weemoed terug naar die security toegang die daar ooit in die hoek was en nu dicht is.

MYLR’23 | AVWC/AVEM/AVWS | Sony A6700 + Sigma 17-40mm F1.8 ART


  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Radiodurans schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 16:18:
Deze net in de mail:
[Afbeelding]

Eindelijk! Ik zit regelmatig te werken in 1 van die twee hokjes van de Privium Airside en kijk met weemoed terug naar die security toegang die daar ooit in die hoek was en nu dicht is.
Inderdaad. Dat aparte kanaal was echt heerlijk (tot 2017 ofzo?). Het enige wat je mist is boze blikken van het plebs als je voor mag kruipen in het hoogseizoen.

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

KLM heeft een soort nieuwe dynamische pricing van de fees van hun rewards. CTG-AMS in september: 346.500 miles en 899,08 euro 8)7

De goedkoopste trip is trouwens 85.000 miles en 584,06 euro (enkele reis). Het bijbetalen loopt wel heel erg de spuigaten uit zo.

Koop je de reis cash dan betaal je minder dan 2.800 euro retour. Met miles betaal je 170.000 miles en 1000 euro. Waarde per mile is dan maar een cent per mile. En dat is de goedkoopste categorie qua miles voor veel bestemmingen (85.000 enkele reis).

Er zijn wel nog sweet spots (30.000 premium economy promo naar SFO, LAS nu), en via partners (Air Europa, Etihad, Air Oman) maar die zijn heel moeilijk te vinden, en Air Europa is pas vanaf december boekbaar en alleen door 1 voor 1 elke datum te proberen omdat er heel veel availability is die niet naar voren komt als je zonder datum zoekt.

Anderen hier die een beetje hetzelfde gevoel hebben nu, waar dat vroeger nog niet zo was? Alle gratis miles zijn mooi meegenomen maar je moet er zeker geen moeite meer voor doen...

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Luchtig toch gemeend vraagstuk:

Vandaag een vlucht met een KL Cityhopper. Naast mij zit een meisje (gok 20), die duidelijk heel moe is, waarschijnlijk was AMS een tussenstop. Ik hielp haar even met haar bagage. Ze gaf aan al lang niet geslapen te hebben en te hopen nu een uurtje te pakken.

5 minuten in de vlucht valt ze opeens met haar hoofd op mijn schouder in slaap. Ik had er geen last van, maar wist even niet wat te doen:

- Laten slapen, ze was echt enorm moe
- Wakker maken, je bent toch geen creep

Man bijt hond vraagt zich af, wat zou jij doen? Ik werd gelukkig na 5 minuten geholpen met plotselinge turbulentie :p

  • jack zomer
  • Registratie: Oktober 2020
  • Niet online
PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 19:49:
- Wakker maken, je bent toch geen creep
wakker maken, als de dame comfortabel wilt slapen dan boekt ze maar first of bc.
en nu serieus ik zou haar wakker maken.. omgekeerd wordt het vermoedelijk ook niet gewaardeerd

The problem with communication is the illusion it has taken place.


  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Ligt er aan of er kwijl bij kwam kijken zou ik zeggen :P

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:39

franssie

Save the albatross

PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 19:49:
Luchtig toch gemeend vraagstuk:

Vandaag een vlucht met een KL Cityhopper. Naast mij zit een meisje (gok 20), die duidelijk heel moe is, waarschijnlijk was AMS een tussenstop. Ik hielp haar even met haar bagage. Ze gaf aan al lang niet geslapen te hebben en te hopen nu een uurtje te pakken.

5 minuten in de vlucht valt ze opeens met haar hoofd op mijn schouder in slaap. Ik had er geen last van, maar wist even niet wat te doen:

- Laten slapen, ze was echt enorm moe
- Wakker maken, je bent toch geen creep

Man bijt hond vraagt zich af, wat zou jij doen? Ik werd gelukkig na 5 minuten geholpen met plotselinge turbulentie :p
Ik heb dat ooit end in de trein gehad, maar toen sliepen weer allebei. Het stel tegenover ons was verbaasd dat wij geen stel watten.
Ik zou er en dekentje tussen doen hooguit

🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen


  • Radiodurans
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 00:25
Hah, volgens mij straal je goede dad vibes uit ;-)

Als je er last van hebt, dan voorzichtig haar hoofd op een andere manier proberen te ondersteunen. Als je er geen last van hebt dan iets van een kussen of dubbelgevouwen stof tussen leggen en lief laten liggen.

MYLR’23 | AVWC/AVEM/AVWS | Sony A6700 + Sigma 17-40mm F1.8 ART


  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 19:49:
Luchtig toch gemeend vraagstuk:

Vandaag een vlucht met een KL Cityhopper. Naast mij zit een meisje (gok 20), die duidelijk heel moe is, waarschijnlijk was AMS een tussenstop. Ik hielp haar even met haar bagage. Ze gaf aan al lang niet geslapen te hebben en te hopen nu een uurtje te pakken.

5 minuten in de vlucht valt ze opeens met haar hoofd op mijn schouder in slaap. Ik had er geen last van, maar wist even niet wat te doen:

- Laten slapen, ze was echt enorm moe
- Wakker maken, je bent toch geen creep

Man bijt hond vraagt zich af, wat zou jij doen? Ik werd gelukkig na 5 minuten geholpen met plotselinge turbulentie :p
Jij hebt toch een Guardian abo? Het beleefde antwoord van vandaag : The ultimate guide to travel etiquette: how to handle 36 tricky situations, from manspreaders to smelly armpits
If somebody in the next seat is snoring and dribbling on me, can I wake them up?

Dribbling, yes; snoring, no. Neither are deliberate, hopefully, but only one really adversely affects you. Hanson advises: “I would touch their elbow or their shoulder and say: ‘I’m so sorry, but you were dribbling on me.’ Keep it factual. Laugh it off if needs be. They’ll probably be absolutely mortified. Say: ‘Oh, it’s not a problem. I just thought I’d step in now before I’m drenched.’” With snoring, he says, “there’s not a lot you can do”.
Met dit smakelijke plaatje:
Afbeeldingslocatie: https://i.guim.co.uk/img/media/f3f6ddf8090fd05b416efdfc589092ccc25158bf/271_309_1972_1579/master/1972.jpg?width=640&dpr=2&s=none&crop=none

:p

[ Voor 31% gewijzigd door gambieter op 04-08-2026 21:24 ]

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
jack zomer schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 20:10:
[...]

wakker maken, als de dame comfortabel wilt slapen dan boekt ze maar first of bc.
en nu serieus ik zou haar wakker maken.. omgekeerd wordt het vermoedelijk ook niet gewaardeerd
Als ik er geen last van zou hebben, zou ik haar gewoon even wat slaap gunnen.

Zeggen dat ze maar first of business class moet boeken, is wel heel makkelijk gezegd. Lang niet iedereen kan/wil dat betalen.

  • Mawlana
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 15-09 20:05
Hangt ook af van of je partner meereist. :+

[ Voor 17% gewijzigd door Mawlana op 04-08-2026 21:30 ]


  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
xileS schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:22:
[...]
Zeggen dat ze maar first of business class moet boeken, is wel heel makkelijk gezegd. Lang niet iedereen kan/wil dat betalen.
Nouja, in de Cityhopper, zit je gewoon in dezelfde stoel naast iemand in business :p

  • jack zomer
  • Registratie: Oktober 2020
  • Niet online
xileS schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:22:
[...]

Als ik er geen last van zou hebben, zou ik haar gewoon even wat slaap gunnen.

Zeggen dat ze maar first of business class moet boeken, is wel heel makkelijk gezegd. Lang niet iedereen kan/wil dat betalen.
waarom moet dat pwms probleem zijn???
Los van dat als het omgekeerd zou zijn de wereld te klein zou zijn.
Ik haat mensen in mijn beperkte persoonlijke ruimte. Covid was een heerlijke tijd voor mij..
Geen handjes, meters afstand.

Maar als je goed leest, dan staat er en nu serieus.. Wat eigenlijk al aangeeft dat het eerste deel niet heel serieus was. Maar dan nog is je mede passagier geen kussen.
Dus ik zou het zeker niet op prijs stellen...


Nee de dame moet maar prive vliegen voor een goede slaap plek :)

The problem with communication is the illusion it has taken place.


  • Timmy
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 07:28
PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:40:
Nouja, in de Cityhopper, zit je gewoon in dezelfde stoel naast iemand in business :p
Meer vliegen ;)
Met FB Ultimate heb ik al een tijdje een lege stoel naast mij.

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Mawlana schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:30:
Hangt ook af van of je partner meereist. :+
Die zou denk ik gewoon er om kunnen lachen.

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:40:
[...]


Nouja, in de Cityhopper, zit je gewoon in dezelfde stoel naast iemand in business :p
Ah ja, kan ze nog steeds niet alleen zitten/liggen natuurlijk.

  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Timmy schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 22:02:
[...]


Meer vliegen ;)
Met FB Ultimate heb ik al een tijdje een lege stoel naast mij.
Ultimate ga ik niet redden, daarvoor gebruik ik teveel andere airlines. Maar als PFL heb ik tegenwoordig ook lege stoelen naast me. Maar niet als de vlucht volledig vol is. En dat was vandaag naar VLC, geen stoel meer leeg.

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
jack zomer schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 21:45:
[...]

waarom moet dat pwms probleem zijn???
Volgens mij gaf hij juist aan er geen last van te hebben, dus dan ik zie het probleem dan niet.
Los van dat als het omgekeerd zou zijn de wereld te klein zou zijn.
Ik haat mensen in mijn beperkte persoonlijke ruimte. Covid was een heerlijke tijd voor mij..
Geen handjes, meters afstand.

Maar als je goed leest, dan staat er en nu serieus.. Wat eigenlijk al aangeeft dat het eerste deel niet heel serieus was. Maar dan nog is je mede passagier geen kussen.
Dus ik zou het zeker niet op prijs stellen...


Nee de dame moet maar prive vliegen voor een goede slaap plek :)
Ik had ook totaal geen moeite met covid. Maar dat staat hier denk ik wel los van. Een vrouw heeft haar slaap niet kunnen pakken en pwm wist er vanaf. Het is niet dat ze dit express deed en zou voor haar net zo goed ongemakkelijk zijn.

Ik zie het probleem niet om iemand gewoon even te laten slapen als je er geen last van hebt. Bij eerst volgende trilling wordt ze waarschijnlijk toch al wakker.

  • Scott
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 07:20

Scott

Ik ben, dus ik tweak

Sorcerer8472 schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 18:53:
KLM heeft een soort nieuwe dynamische pricing van de fees van hun rewards. CTG-AMS in september: 346.500 miles en 899,08 euro 8)7

De goedkoopste trip is trouwens 85.000 miles en 584,06 euro (enkele reis). Het bijbetalen loopt wel heel erg de spuigaten uit zo.

Koop je de reis cash dan betaal je minder dan 2.800 euro retour. Met miles betaal je 170.000 miles en 1000 euro. Waarde per mile is dan maar een cent per mile. En dat is de goedkoopste categorie qua miles voor veel bestemmingen (85.000 enkele reis).

Er zijn wel nog sweet spots (30.000 premium economy promo naar SFO, LAS nu), en via partners (Air Europa, Etihad, Air Oman) maar die zijn heel moeilijk te vinden, en Air Europa is pas vanaf december boekbaar en alleen door 1 voor 1 elke datum te proberen omdat er heel veel availability is die niet naar voren komt als je zonder datum zoekt.

Anderen hier die een beetje hetzelfde gevoel hebben nu, waar dat vroeger nog niet zo was? Alle gratis miles zijn mooi meegenomen maar je moet er zeker geen moeite meer voor doen...
KLM maakt tegenwoordig ook betere award-tarieven alleen beschikbaar aan Platinum-members. Er zijn nog wel goeie deals te vinden, maar lang niet zo makkelijk als voorheen. Ik vloog vorige week nog voor 45k business class AMS - PDX, maar daar heb ik heel lang naar moeten zoeken...

De hogere fees van de afgelopen maanden komen door de hogere olieprijs. Of die ook weer omlaag gaan daarna is nog maar de vraag natuurlijk, maar je hebt zeker gelijk - het wordt er niet voordeliger of makkelijker op.

  • sh4d0wman
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 05:01

sh4d0wman

Attack | Exploit | Pwn

Met slapende vrouwen iig niet dit. :X

https://thethaiger.com/ne...rts-sexual-assault-flight

Zijn vakantie is voorbij voordat ie begonnen is en hij zal wel blacklisted worden naast een boete of celstraf.

This signature has been taken down by the Dutch police in the course of an international law enforcement operation.


  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
sh4d0wman schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 05:40:
Met slapende vrouwen iig niet dit. :X

https://thethaiger.com/ne...rts-sexual-assault-flight

Zijn vakantie is voorbij voordat ie begonnen is en hij zal wel blacklisted worden naast een boete of celstraf.
Ach, kan gebeuren een nat plekje :').

  • Apache4u
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Selfie maken voor het thuisfront (uiteraard met een big smile) en verder lekker laten slapen?

Dat betekent, stam + t .


  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

Scott schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 04:21:
[...]

KLM maakt tegenwoordig ook betere award-tarieven alleen beschikbaar aan Platinum-members. Er zijn nog wel goeie deals te vinden, maar lang niet zo makkelijk als voorheen. Ik vloog vorige week nog voor 45k business class AMS - PDX, maar daar heb ik heel lang naar moeten zoeken...

De hogere fees van de afgelopen maanden komen door de hogere olieprijs. Of die ook weer omlaag gaan daarna is nog maar de vraag natuurlijk, maar je hebt zeker gelijk - het wordt er niet voordeliger of makkelijker op.
Rewards in de VS zijn idd veel beter, en die naar PDX is wel heel extreem goed, bijna 50% lager dan naar Colombia. Ik zie nu alleen 60K op die route, bijna elke dag beschikbaar als je platinum bent.

Over mijn route: wel is er een 63.5K promo naar Bogotá deze maand, maar niet van/naar Cartagena. Wil je naar Medellín dan pakt hij alleen Copa routes via PTY van 100K, KLM codesharet wel met Avianca en LATAM maar geen award flights. Dus dan maar self-transferen gezien het 40K miles scheelt.

Air Europa heeft rewards voor 78K AMS-MAD-MDE met maar 150 euro oid bijbetalen, maar beschikbaarheid pas maanden vooruit. Er is beschikbaarheid in december maar daarvoor moet je elke datum 1 voor 1 uitproberen want bij leeglaten datum zegt hij dat er geen opties zijn, maar als je ze 1 voor 1 probeert wel :+

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • JDFS
  • Registratie: November 2009
  • Niet online
Radiodurans schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 16:18:
Deze net in de mail:
[Afbeelding]

Eindelijk! Ik zit regelmatig te werken in 1 van die twee hokjes van de Privium Airside en kijk met weemoed terug naar die security toegang die daar ooit in die hoek was en nu dicht is.
Betekent dit dat je voor non-Schengen; hier naar binnen (binnen no-time) en dan via de transfer met je Privium pas zo doorsteekt naar non-Schengen? Ik heb nog nooit gebruik gemaakt van transfer tussen Schengen en non-Schengen met Privium - ooit eens met een normaal ticket maar dat is eeuwen geleden.

  • H92!
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
JDFS schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 12:03:
[...]

Betekent dit dat je voor non-Schengen; hier naar binnen (binnen no-time) en dan via de transfer met je Privium pas zo doorsteekt naar non-Schengen? Ik heb nog nooit gebruik gemaakt van transfer tussen Schengen en non-Schengen met Privium - ooit eens met een normaal ticket maar dat is eeuwen geleden.
Klopt, de Privium poortjes bij transfer zitten helemaal rechts (net als vertrek)

  • Brilsmurfffje
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Brilsmurfffje

Parttime Prutser

PWM schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 19:49:
Luchtig toch gemeend vraagstuk:

Vandaag een vlucht met een KL Cityhopper. Naast mij zit een meisje (gok 20), die duidelijk heel moe is, waarschijnlijk was AMS een tussenstop. Ik hielp haar even met haar bagage. Ze gaf aan al lang niet geslapen te hebben en te hopen nu een uurtje te pakken.

5 minuten in de vlucht valt ze opeens met haar hoofd op mijn schouder in slaap. Ik had er geen last van, maar wist even niet wat te doen:

- Laten slapen, ze was echt enorm moe
- Wakker maken, je bent toch geen creep

Man bijt hond vraagt zich af, wat zou jij doen? Ik werd gelukkig na 5 minuten geholpen met plotselinge turbulentie :p
Ik heb dat een keertje op een internationale nachtvlucht gehad. Nog nooit zo in de watten gelegd door de stewardess, die vond het zo tof dat ik haar gewoon liet slapen.
Radiodurans schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 16:18:
Deze net in de mail:
[Afbeelding]

Eindelijk! Ik zit regelmatig te werken in 1 van die twee hokjes van de Privium Airside en kijk met weemoed terug naar die security toegang die daar ooit in die hoek was en nu dicht is.
Mag ook weleens tijd worden afgelopen maand meerdere keren meer dan 20 minuten in de rij gestaan tussen allemaal tijdslot mensen. Personeel boeit het daar geen ster dat je honderden euro’s per jaar betaald zodat je krapper op je vlucht ik de luchthaven kan aankomen..

  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
JDFS schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 12:03:
[...]

Betekent dit dat je voor non-Schengen; hier naar binnen (binnen no-time) en dan via de transfer met je Privium pas zo doorsteekt naar non-Schengen? Ik heb nog nooit gebruik gemaakt van transfer tussen Schengen en non-Schengen met Privium - ooit eens met een normaal ticket maar dat is eeuwen geleden.
Dat kan, maar je schiet er niet zoveel mee op. Je kan toch beter gewoon direct bij Non-Schengen naar binnen? Ja, de rij voor security voor de Privium lounge zal inderdaad wat korter zijn. Maar vanaf daar is het nog best een eind lopen. En bij de doorgang schengen/non-schengen worden random bagage checks uitgevoerd. Die heb ik meermaals gehad.

  • Yakumos
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15-09 18:41
Privium clublounge South in T1 opent morgen, en bij toeval heb ik morgen een Schengen vlucht. Ben benieuwd!

Had eerder deze week voor het eerst een upgrade aanbod dat daadwerkelijk decent was, 30k miles om van economy naar premium comfort te gaan (ATL-AMS). Ze boden ook business aan voor 100k, maar zag de meerwaarde daarvan niet direct in gezien ik toch van plan was te gaan slapen de hele vlucht.

  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Yakumos schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 18:48:
Privium clublounge South in T1 opent morgen, en bij toeval heb ik morgen een Schengen vlucht. Ben benieuwd!

.
Ben ook wel benieuwd, ik kom morgen aan uit TRD dus dan ook eens een blik werpen. Scheelt weer koken thuis :') de ExpressLounge liet wat dat betreft wel te wensen over.

  • Radiodurans
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 00:25
Bij thuiskomen kun je toch altijd langs de airside privium lounge?

MYLR’23 | AVWC/AVEM/AVWS | Sony A6700 + Sigma 17-40mm F1.8 ART


  • Wally2002
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 15-09 19:54
Radiodurans schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 21:14:
Bij thuiskomen kun je toch altijd langs de airside privium lounge?
Zelfs alle lounges dus ook landside (departures).

Blijft de ExpressLounge trouwens wel bestaan, met het openen van de nieuwe clublounge South? Had altijd het idee dat die een soort van 'tijdelijk' ingericht was, met een matige afscheiding van de gangen/terminal.

  • ludo_
  • Registratie: Juli 2026
  • Laatst online: 21:53
Ik heb een vraag over KLM vouchers: mijn schoonouders hebben een vergoeding gehad omdat hun vlucht geannuleerd was. Op het formulier had ik ingevuld dat ze geld retour wilden, maar toch kregen ze een voucher.
Graag informeer ik u dat u recht heeft op compensatie volgens EG-verordeningnr. 261/2004.

Op basis van uw voorkeur, aangegeven bij het indienen van de claim via onze website, ontvangt u deze in de vorm van een niet-restitueerbare reisvoucher voor het bedrag van EU xxx geldig gedurende een jaar.
KLM blijft volhouden dat ik op het formulier had ingevuld dat ik een voucher wilde, maar omdat je geen afschrift krijgt, is dit een welles-nietes strijd die ik niet kan winnen. Ze reageren inmiddels niet meer op email.

Volgens mij hebben ze gewoon recht op een restitueerbare voucher die voor euro's op hun bankrekening kunnen inwisselen. De kans dat ze binnenkort nog met KLM gaan vliegen is ongeveer 0%, dus ik vind het zonde die voucher te laten verlopen. Is er nog een stok waarmee ik KLM kan porren om toch een restitueerbare voucher te geven?

(overigens is het nu al 8 maanden geleden dat ze die voucher kregen; ik schat de kansen laag in...)

  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Wally2002 schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 22:01:
[...]


Zelfs alle lounges dus ook landside (departures).

Blijft de ExpressLounge trouwens wel bestaan, met het openen van de nieuwe clublounge South? Had altijd het idee dat die een soort van 'tijdelijk' ingericht was, met een matige afscheiding van de gangen/terminal.
Is dit recentelijk veranderd? Ik meen me te herinneren dat de ClubLounge Departures niet bezocht kon worden bij aankomst; de rest idd wel.

Anders heb ik onnodig moeilijk lopen doen een hele tijd geleden door via de transfer gates naar non-Schengen te gaan voor een fatsoenlijke hap :')

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

ludo_ schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 22:15:
Ik heb een vraag over KLM vouchers: mijn schoonouders hebben een vergoeding gehad omdat hun vlucht geannuleerd was. Op het formulier had ik ingevuld dat ze geld retour wilden, maar toch kregen ze een voucher.


[...]


KLM blijft volhouden dat ik op het formulier had ingevuld dat ik een voucher wilde, maar omdat je geen afschrift krijgt, is dit een welles-nietes strijd die ik niet kan winnen. Ze reageren inmiddels niet meer op email.

Volgens mij hebben ze gewoon recht op een restitueerbare voucher die voor euro's op hun bankrekening kunnen inwisselen. De kans dat ze binnenkort nog met KLM gaan vliegen is ongeveer 0%, dus ik vind het zonde die voucher te laten verlopen. Is er nog een stok waarmee ik KLM kan porren om toch een restitueerbare voucher te geven?

(overigens is het nu al 8 maanden geleden dat ze die voucher kregen; ik schat de kansen laag in...)
Rechtsbijstand even bellen, in de hoop dat je die hebt.

Of mogelijk kijken of de voucher op iemand anders' naam kan? Vaak kan dat wel, bij Delta is dit bijv. ook afhankelijk van wie het oorspronkelijke ticket heeft betaald.

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • Wally2002
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 15-09 19:54
finsdefis schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 22:40:
[...]

Is dit recentelijk veranderd? Ik meen me te herinneren dat de ClubLounge Departures niet bezocht kon worden bij aankomst; de rest idd wel.

Anders heb ik onnodig moeilijk lopen doen een hele tijd geleden door via de transfer gates naar non-Schengen te gaan voor een fatsoenlijke hap :')
Ik weet niet beter dan dat je alle lounges kunt gebruiken, ook bij aankomst. Ben vanaf 2022 lid.

  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
ludo_ schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 22:15:
Volgens mij hebben ze gewoon recht op een restitueerbare voucher die voor euro's op hun bankrekening kunnen inwisselen. De kans dat ze binnenkort nog met KLM gaan vliegen is ongeveer 0%, dus ik vind het zonde die voucher te laten verlopen. Is er nog een stok waarmee ik KLM kan porren om toch een restitueerbare voucher te geven?

(overigens is het nu al 8 maanden geleden dat ze die voucher kregen; ik schat de kansen laag in...)
FLEX ticket boeken en annuleren?

  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:45

FreakNL

Well do ya punk?

Mijn Samsonite Thermo Young 78 begint echt op te raken;

- Hij rijdt niet meer lekker (naast je). Hij wil dan constant naar links

- De hendel wil alleen met geweld nog uit- en inschuiven en is ook deels gescheurd

- De scheidingswand die in de klep zit is kapot (valt er steeds uit)

Niet heel raar, denk dat hij in 10 jaar zo’n 60 tot 70 vliegreizen heeft gemaakt.


Ik ben op zoek naar een nieuwe en neig naar Delsey vanwege de geopolitieke situatie.

Iemand ervaring ermee? Ik neig naar de Moncey 76 of Vauban 76.

https://www.travelbags.nl/compare/?list=PYMF0rcPFepJ3hptclVDx6q1U2fofL6n

Ik wil geen rits, TSA en ook de 158cm regel van KLM in acht nemen.

[ Voor 4% gewijzigd door FreakNL op 06-08-2026 12:22 ]


  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Vlieg nu VLC-CDG met Hop. Zit op rij 3. Dit is minder beenruimte dan Ryanair. Kan mijn benen ook niet voor mij houden.

  • Yankovic
  • Registratie: Juli 2007
  • Nu online
ludo_ schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 22:15:
Ik heb een vraag over KLM vouchers: mijn schoonouders hebben een vergoeding gehad omdat hun vlucht geannuleerd was. Op het formulier had ik ingevuld dat ze geld retour wilden, maar toch kregen ze een voucher.


[...]


KLM blijft volhouden dat ik op het formulier had ingevuld dat ik een voucher wilde, maar omdat je geen afschrift krijgt, is dit een welles-nietes strijd die ik niet kan winnen. Ze reageren inmiddels niet meer op email.

...

(overigens is het nu al 8 maanden geleden dat ze die voucher kregen; ik schat de kansen laag in...)
Een nette aangetekende brief kan misschien nog helpen? Het welles/nietes spelletje maakt m.i. niet uit. Bij 'computer says no' was het formulier dan gewoon te onduidelijk voor ze. De keuze die ze wouden maken is gewoon geld, en die is (waar de fout ligt maakt niet uit) verkeerd doorgekomen.

Maar na 8 maanden zou ik er ook geen zaak meer van maken.. Dan is ook minder duidelijk dat je toen die specifieke keus had willen maken.

  • florholvoet
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 15-09 17:37

florholvoet

aka F0x.be

Een voucher is een geldige EU261 compensatie, mits je daar schriftelijke toestemming voor hebt gegeven.

KLM zal moeten kunnen aantonen dat je schoonouders die toestemming inderdaad hebben gegeven. Een kopie van het verzonden formulier of een logbestand bijvoorbeeld.

Als je schoonouders zich zeker niet vergissen, kan je een ingebrekestelling versturen en een dossier aanmaken bij de geschillencomissie. Dan zal je snel het geld krijgen waar je recht op hebt.

PS: een refundable vlucht boeken en weer annuleren zal normaal niet werken, het bedrag wordt normaal terugbetaald naar de oorspronkelijke betaalmethode (de voucher dus).

Luxury travel on a budget - https://jumpseat.be


  • Daniel
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07:46

Daniel

Kapitein NCC-1701
Helemaal gemist maar als KLM eindelijk de A350's krijgt zal dat in eerste instantie met een onbruikbare business class cabin zijn vanwege problemen met het certificeren van de stoelen. En de eerste vlucht is met anderhalve uitgesteld en zal nu op 9 oktober zijn in plaats van op 29 september.

https://www.luchtvaartnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/klm-stelt-eerste-commerciele-vlucht-met-airbus-a350-900-uit

En speaking of business class...moet in september naar NY en doorgaans probeer ik dan heen PE te vliegen en terug business voor nog een enigzins normale - zij het korte - nacht. Meestal lukte dat wel voor een enigszins schappelijke meerprijs. Helaas is die dit jaar minstens 1200 euro (minimaal 3k ipv ~1800 voor retour in PE wat ik al niet echt een strakke prijs vind). 200 euro per uur gaat me toch wat ver.

Dan toch maar ff hopen op een schappelijke upgrade-optie tzt

[ Voor 29% gewijzigd door Daniel op 06-08-2026 15:03 ]


  • onlyzaid
  • Registratie: Augustus 2026
  • Laatst online: 06-08 15:20
Kind meenemen via de Privium Priority Lane?

Wij reizen binnenkort vanaf Schiphol met ons kind, dat jonger is dan 12 jaar. Ik heb Privium Plus en mijn partner heeft Privium Partner.

Mag ons kind samen met ons gebruikmaken van de Privium Priority Lane bij de security, ook al heeft het zelf geen Privium-lidmaatschap? Heeft iemand hier recente ervaring mee?

  • Mawlana
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 15-09 20:05
Volgens mij hebben meerdere mensen in dit topic aangegeven dat, met vriendelijke kijken/vragen, je via de Privium Lane wel naar de KMAR kan gaan (crew/diplomats). Het is geen recht.

[ Voor 6% gewijzigd door Mawlana op 06-08-2026 15:42 ]


  • Xepos
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 15-09 15:07
FreakNL schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 12:21:
Mijn Samsonite Thermo Young 78 begint echt op te raken;

- Hij rijdt niet meer lekker (naast je). Hij wil dan constant naar links

- De hendel wil alleen met geweld nog uit- en inschuiven en is ook deels gescheurd

- De scheidingswand die in de klep zit is kapot (valt er steeds uit)

Niet heel raar, denk dat hij in 10 jaar zo’n 60 tot 70 vliegreizen heeft gemaakt.


Ik ben op zoek naar een nieuwe en neig naar Delsey vanwege de geopolitieke situatie.

Iemand ervaring ermee? Ik neig naar de Moncey 76 of Vauban 76.

https://www.travelbags.nl/compare/?list=PYMF0rcPFepJ3hptclVDx6q1U2fofL6n

Ik wil geen rits, TSA en ook de 158cm regel van KLM in acht nemen.
He, ik heb exact hetzelfde probleem met mijn oude Samsonite koffer en ongeveer ook zo oud. Ik ben voor een Samsonite S'cure gegaan met 5 jaar garantie en ik weet niet welke geopolitieke situatie je bedoelt maar de S'cure is gemaakt in Europa (België, als ik het goed heb begrepen).

  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:45

FreakNL

Well do ya punk?

Ik wil inderdaad het liefst Europees geproduceerde goederen. En het liefst wil ik dat de winst ook in Europa blijft.

Misschien moet ik me even in Samsonite verdiepen. :)

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15-09 13:21
Op de Schiphol LinkedIn een eerste influencer-achtige filmpje van de nieuwe lounge

https://lnkd.in/p/erc5sACD

Sometimes you need to plan for coincidence


  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
FreakNL schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 15:59:
Ik wil inderdaad het liefst Europees geproduceerde goederen. En het liefst wil ik dat de winst ook in Europa blijft.

Misschien moet ik me even in Samsonite verdiepen. :)
Mijn Samsonites (Cosmolite) hebben allemaal een grote "Made in EU" sticker erop iig. De enige sticker die ik er niet af gehaald heb :P

Samsonite is wel van origine een Amerikaans bedrijf, maar ze produceren dus ook hier en hebben ook Nederlandstalige (ze zitten idd in België) klantenservice met (in mijn ervaring) prima garantie-afhandeling. Elke keer dat er iets was heb ik binnen een paar dagen gratis vervangende onderdelen gekregen.

[ Voor 29% gewijzigd door CyBeR op 06-08-2026 17:00 ]

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


  • fsfikke
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online

fsfikke

* * * *

Mawlana schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 15:42:
Volgens mij hebben meerdere mensen in dit topic aangegeven dat, met vriendelijke kijken/vragen, je via de Privium Lane wel naar de KMAR kan gaan (crew/diplomats). Het is geen recht.
Ze sturen helaas ook alle mensen die assistance nodig hebben via de diplomats rij. Laatste paar keren was het sneller om gewoon de automatische poortjes te gebruiken.

Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl


  • Rizzi
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

Rizzi

Rechtlijnig als altijd

Ik vertrek volgende week vanaf ARN en heb daar nog niet eerder een lounge bezocht. Welke lounge is volgens jullie het beste voor ontbijt? Ik heb de keuze uit de volgende lounges: AMEX, SAS, SAS Mastercard (is er een groot verschil met de 'reguliere' SAS lounge?) en Aspire.

Ik besef dat dit een ontzettend luxevraagstuk is...

What's a cube to you?


  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 07:28
florholvoet schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 13:59:
.....

PS: een refundable vlucht boeken en weer annuleren zal normaal niet werken, het bedrag wordt normaal terugbetaald naar de oorspronkelijke betaalmethode (de voucher dus).
Zou je voucher dan weer een jaar geldig zijn?

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
FreakNL schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 12:21:
Mijn Samsonite Thermo Young 78 begint echt op te raken;

- Hij rijdt niet meer lekker (naast je). Hij wil dan constant naar links

- De hendel wil alleen met geweld nog uit- en inschuiven en is ook deels gescheurd

- De scheidingswand die in de klep zit is kapot (valt er steeds uit)

Niet heel raar, denk dat hij in 10 jaar zo’n 60 tot 70 vliegreizen heeft gemaakt.
Mijn ruimbagage koffer van Samsonite is inmiddels ook bijna 11 jaar oud, maar die gebruik ik maar max 2x per jaar.

Bij mij is de hendel (debiele enkele stang) volgens mij 2x kapot gegaan en heb ook weleens een wieltje en tsa slot (douane was vergeten slot weer goed te zetten) vervangen.

Ik had destijds koffer opgestuurd om te laten repareren, maar heb het niet laten maken voor de offerte (vond ik teveel), maar vreemd genoeg kon ik de onderdelen wel gewoon gratis bestellen. En daarmee is mijn koffer heel makkelijk zelf te fixen.

Volgens mij had ik het via deze link geregeld. Ik weet niet hoe stuk die van jou is, maar wellicht het proberen waard of dat nog steeds werkt.

  • Sorcerer8472
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:33

Sorcerer8472

Mens sana?

krijn1985 schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 20:40:
[...]

Zou je voucher dan weer een jaar geldig zijn?
Nee, ervaring mee bij Delta. Expiration date blijft hetzelfde.

Is de expiration date van de voucher verlopen maar is de vlucht nog in de toekomst, dan krijg je bij annulering een voucher die 1 week geldig is bij Delta.

Je kunt wel telkens flex vluchten boeken een jaar vooruit en telkens weer annuleren en een nieuwe boeken vlak van tevoren. Ook dit deed ik bij Delta :+

En als de ticket naamgebonden is dan kun je hem vaak alsnog op de naam van de betaler laten zetten (naam die op de credit card staat), ook dat kan bij Delta. Dus dan kan degene die het ticket betaald heeft de voucher gebruiken (mocht jij dat zijn).

Geen idee hoe dit alles zit bij KLM maar dan weet je iig hoe het zit bij Delta ;)

Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.


  • gomaster
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15-09 19:16
onlyzaid schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 15:14:
Kind meenemen via de Privium Priority Lane?

Wij reizen binnenkort vanaf Schiphol met ons kind, dat jonger is dan 12 jaar. Ik heb Privium Plus en mijn partner heeft Privium Partner.

Mag ons kind samen met ons gebruikmaken van de Privium Priority Lane bij de security, ook al heeft het zelf geen Privium-lidmaatschap? Heeft iemand hier recente ervaring mee?
Het is mij in de zomerperiode wel altijd gelukt om de privium security lane te gebruiken bij vertrek 2. Helaas nooit succes gehad bij KMAR. Altijd daar met de kinderen in de gewone rij gestaan.

  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Wat een lounge heeft AF neergezet in Heathrow! Ik ben over de hele wereld geweest, maar ik denk deze in de top-3 (of zelfs bovenaan) staat met de views. Prachtig zicht door 5 meter hoge ramen. Een reden om LHR over LCY te kiezen.

  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
gomaster schreef op vrijdag 7 augustus 2026 @ 09:15:
[...]

Het is mij in de zomerperiode wel altijd gelukt om de privium security lane te gebruiken bij vertrek 2. Helaas nooit succes gehad bij KMAR. Altijd daar met de kinderen in de gewone rij gestaan.
Jup, hier ook. Staat ook gewoon in de voorwaarden afaik en zie niet in waarom ze voor ons een uitzondering zouden moeten maken. Áls ik met het gezin vlieg (niet vaak) dan probeer ik het niet eens meer.

Het is idd wel eens anders geweest heb ik vernomen.

  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:45

FreakNL

Well do ya punk?

Het is met kinderen hit-and-miss.

prio bagage afgifte gaat altijd goed met KLM. Security prio is 50/50.

Lounge access op Schiphol (FB) kun je vergeten maar in het buitenland knijpen ze vaak een oogje toe. In Dubrovnik afgelopen woensdag ook gewoon met partner en kind in de lounge.

  • sh4d0wman
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 05:01

sh4d0wman

Attack | Exploit | Pwn

xileS schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 06:35:
[...]
Ach, kan gebeuren een nat plekje :').
Yep, maar hij is inmiddels veroordeeld en gaat mooi 3 jaar de bak in, 120k THB boete en daarna blacklisted.

Hier doet men niet aan een "foei" gesprekje. ;)

Src. https://www.reddit.com/r/...lted_beside_child_during/

This signature has been taken down by the Dutch police in the course of an international law enforcement operation.


  • Coasterfreak
  • Registratie: December 2016
  • Laatst online: 12-09 11:40
wellicht een interessante manier voor sommigen om skyteam elite plus status op te pikken:

https://travel-dealz.de/deal/status-match-kenya-airways-asante/

https://kenya-airways.statusmatch.com

ff vertaler aan doen. maar als je hotel status hebt, zoals all accor gold, kun je KQ asante rewards platinum member worden, en na 1 jaar softlanding, gedowngrade naar gold member, wat alsnog skyteam elite plus is... €260 voor 2 jaar skyteam elite plus dus.

moeite waard?

smart fortwo electric drive 17.6kWh, Honda e Advance 35.5kWh


  • Xandrios
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 15-09 17:23
Hmmbob schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 16:51:
Op de Schiphol LinkedIn een eerste influencer-achtige filmpje van de nieuwe lounge

https://lnkd.in/p/erc5sACD
Dat ziet er niet direct indrukwekkend uit. Niet slecht als Aspire, maar qua eten lijkt het vrij minimaal in keuze (gebaseerd op wat het filmpje laat zien). Doet me erg denken aan de Star alliance lounge op Schiphol. Zelfde style, het zou me niets verwonderen als dit vergelijkbaar gaat zijn.
Coasterfreak schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 11:57:
wellicht een interessante manier voor sommigen om skyteam elite plus status op te pikken:

https://travel-dealz.de/deal/status-match-kenya-airways-asante/

https://kenya-airways.statusmatch.com

ff vertaler aan doen. maar als je hotel status hebt, zoals all accor gold, kun je KQ asante rewards platinum member worden, en na 1 jaar softlanding, gedowngrade naar gold member, wat alsnog skyteam elite plus is... €260 voor 2 jaar skyteam elite plus dus.

moeite waard?
Ik zou zeggen dat je te laat bent, want dit was tot voor kort mogelijk zonder kosten ;) Ik weet alleen niet of destijds hotel status ook acceptabel was. Vanaf andere airlines iig wél.

  • Coasterfreak
  • Registratie: December 2016
  • Laatst online: 12-09 11:40
Xandrios schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 12:13:
Ik zou zeggen dat je te laat bent, want dit was tot voor kort mogelijk zonder kosten ;) Ik weet alleen niet of destijds hotel status ook acceptabel was. Vanaf andere airlines iig wél.
ja, was gratis een lange tijd geleden, maar als ik kijk naar die van vorig jaar was voor geen een hotel status Platinum Elite Plus mogelijk, nu wel
edit:
vraag: als je dit doet en je hebt vluchten gekoppeld aan je FB status (niet platinum), kom je dan bijv. lounges binnen met deze kenya platinum status ondanks het feit dat dat niet gekoppeld is aan je boarding pass? of is het hebben van skyteam elite plus status alleen al voldoende om skyteam lounges binnen te lopen?

[ Voor 26% gewijzigd door Coasterfreak op 09-08-2026 12:43 ]

smart fortwo electric drive 17.6kWh, Honda e Advance 35.5kWh


  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Coasterfreak schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 12:17:
[...]

ja, was gratis een lange tijd geleden, maar als ik kijk naar die van vorig jaar was voor geen een hotel status Platinum Elite Plus mogelijk, nu wel
edit:
vraag: als je dit doet en je hebt vluchten gekoppeld aan je FB status (niet platinum), kom je dan bijv. lounges binnen met deze kenya platinum status ondanks het feit dat dat niet gekoppeld is aan je boarding pass? of is het hebben van skyteam elite plus status alleen al voldoende om skyteam lounges binnen te lopen?
Ik heb een keer per ongeluk een verdwaald EuroBonus account gekoppeld gelaten aan een SAS-boeking en liet gewoon mijn KLM app zien om de lounge in te komen i.c.m. een boarding pass.

  • Grouchy
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 06:52

Grouchy

meep meep

Xandrios schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 12:13:
[...]

Dat ziet er niet direct indrukwekkend uit. Niet slecht als Aspire, maar qua eten lijkt het vrij minimaal in keuze (gebaseerd op wat het filmpje laat zien). Doet me erg denken aan de Star alliance lounge op Schiphol. Zelfde style, het zou me niets verwonderen als dit vergelijkbaar gaat zijn.

[...]
.
Zou vast het eea over het hoofd hebben gezien (was er niet lang) maar tov de bestaande Privium lounges:
Flesjes zijn weg, vervangen door een automaat met minder keuzes. Ijs & smoothies ook niet meer gezien.
Minder keuze aan eten en wat er stond was lauw/koud.
Power: Alleen maar usb aansluitingen.

A cavalry general should be a master of practical science, know the value of seconds, despise life and not trust to chance.


  • Yakumos
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15-09 18:41
Hmmbob schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 16:51:
Op de Schiphol LinkedIn een eerste influencer-achtige filmpje van de nieuwe lounge

https://lnkd.in/p/erc5sACD
Ik was er donderdag, was al verrassend druk gezien het de eerste dag was.

Lounge zelf is mooi, denk qua grootte vergelijkbaar met de non-Schengen lounge. Naar mijn mening wel teveel lage tafels/lounge-achtige stoelen, wat voor mij een slecht iets is omdat ik liever even de computer open en nog wat werk doe. Zag maar een stuk of 3 “stilte” hokjes, ook een beetje een gemiste kans.

Een soort open keuken constructie en zo te zien wel wat meer aandacht voor het eten - alles op eigen bordjes in plaats zelf opscheppen. Bar met bediening voor alcoholische dranken, zo’n bioscoop achtig apparaat voor frisdrank.

Verbetering ten opzichte van de Express lounge I guess, hoewel ik persoonlijk weinig tot geen problemen ermee had. Maar als je bij D pier moet zijn zou ik probably alsnog naar de Express gaan in plaats van om te lopen voor Clublounge South.

  • Pipmitz
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 14-09 17:33
FreakNL schreef op zaterdag 8 augustus 2026 @ 10:56:
Het is met kinderen hit-and-miss.

prio bagage afgifte gaat altijd goed met KLM. Security prio is 50/50.

Lounge access op Schiphol (FB) kun je vergeten maar in het buitenland knijpen ze vaak een oogje toe. In Dubrovnik afgelopen woensdag ook gewoon met partner en kind in de lounge.
Privium geeft toch geen baggage afgift prio met Privium? Of heb ik iets gemist?

  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 07:45

FreakNL

Well do ya punk?

Ik heb status bij KLM.

Sorry , ik was wat onduidelijk :)

Overigens is status beter dan Privium IMO. Dat laatste vind ik eigenl geldklopperij en een overrated product.

[ Voor 49% gewijzigd door FreakNL op 09-08-2026 19:22 ]


  • Pipmitz
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 14-09 17:33
FreakNL schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 19:20:
Ik heb status bij KLM.

Sorry , ik was wat onduidelijk :)
Dacht al zoiets, maar toch even vragen haha!

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15-09 13:21
Yakumos schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 17:52:
[...]

Ik was er donderdag, was al verrassend druk gezien het de eerste dag was.

Lounge zelf is mooi, denk qua grootte vergelijkbaar met de non-Schengen lounge. Naar mijn mening wel teveel lage tafels/lounge-achtige stoelen, wat voor mij een slecht iets is omdat ik liever even de computer open en nog wat werk doe. Zag maar een stuk of 3 “stilte” hokjes, ook een beetje een gemiste kans.

Een soort open keuken constructie en zo te zien wel wat meer aandacht voor het eten - alles op eigen bordjes in plaats zelf opscheppen. Bar met bediening voor alcoholische dranken, zo’n bioscoop achtig apparaat voor frisdrank.

Verbetering ten opzichte van de Express lounge I guess, hoewel ik persoonlijk weinig tot geen problemen ermee had. Maar als je bij D pier moet zijn zou ik probably alsnog naar de Express gaan in plaats van om te lopen voor Clublounge South.
Wij vliegen morgenvroeg. Was aan het overwegen een van de twee aan te doen, maar voor de pubers moet ik dan een voucher kopen (25 euro, x2). Was nog aan het overwegen of me dat waard was, of dat ik gewoon naar de aspire lounge loop waar we met zn 4en gratis naar binnen kunnen.

De baas thuis wil er geen geld aan uitgeven, de pubers wel :+

Sometimes you need to plan for coincidence


  • Yakumos
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15-09 18:41
Hmmbob schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 19:47:
[...]

Wij vliegen morgenvroeg. Was aan het overwegen een van de twee aan te doen, maar voor de pubers moet ik dan een voucher kopen (25 euro, x2). Was nog aan het overwegen of me dat waard was, of dat ik gewoon naar de aspire lounge loop waar we met zn 4en gratis naar binnen kunnen.

De baas thuis wil er geen geld aan uitgeven, de pubers wel :+
Was de prijs van die vouchers niet omhoog gegaan naar 45 euro ofzo?

Aspire lounge sta je wel een half uur in de rij voordat je naar binnen mag merendeel van de tijd :P .

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:39

franssie

Save the albatross

Hmmbob schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 19:47:
[...]
<>
De baas thuis wil er geen geld aan uitgeven, de pubers wel :+
Snap ik. Totdat je ze vertelt dat ze het zelf moeten betalen :P

🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen


  • finsdefis
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Yakumos schreef op zondag 9 augustus 2026 @ 20:07:
[...]

Was de prijs van die vouchers niet omhoog gegaan naar 45 euro ofzo?

Aspire lounge sta je wel een half uur in de rij voordat je naar binnen mag merendeel van de tijd :P .
Inderdaad is het dan 2x45 euro. De voucher van 25 euro voor kinderen geldt alleen tot 11 jaar.

  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Voor het eerst met mijn partner KLM World Business Class in de Boeing 787-9 gevlogen en hadden voor stoelen 5D & 5G gekozen. Ik had verwacht beter te kunnen slapen, maar ik voelde/hoorde echt elke voetstap.

Wellicht 7D & 7G een betere keuze voor de terugweg? Wellicht dat we dan minder last hebben van zware voetstappen van mensen die naar het toilet gaan. En rij 8 zit denk ik weer te dichtbij keuken van de crew?

Hoe is jullie ervaring hiermee?

[ Voor 5% gewijzigd door xileS op 10-08-2026 05:09 ]


  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15-09 13:21
T is Aspire geworden :+

Toch beter dan aan de gate wachten.

Sometimes you need to plan for coincidence


  • xileS
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Hmmbob schreef op maandag 10 augustus 2026 @ 08:50:
T is Aspire geworden :+

Toch beter dan aan de gate wachten.
Happy camping :+.

Zonder dollen, is met kids prima om even te zitten en te drinken denk ik.

  • Daniel
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07:46

Daniel

Kapitein NCC-1701
Vraagje over last minute upgrades bij KLM. Vlieg morgen met m'n dochter intra-europe en had 1 koffer bijgeboekt. Nu kon ik bij het inchecken voor een schappelijk bedrag upgraden naar business dus dat maar gedaan. Nu zouden dan de bagageregels van de nieuwe reisklasse moeten gelden, dus ruimbagage inbegrepen. Ik zie echter bij m'n boeking nog steeds maar 1 koffer staan, die wel nu 32 kg mag zijn ipv 20. En kan ik nu het betaalde bedrag voor de oorspronkelijk bijgeboekte bagage terugvragen? Chat en Whatsapp van KLM is onbereikbaar wegens 'drukte' dus daar heb ik weinig aan.
Pagina: 1 ... 279 ... 284 Laatste

Let op:
In dit topic staan veel vliegvelden afgekort tot hun IATA code.

Wikipedia: List of airports by IATA code: A

Wat betreft de inhoud van posts
Er is gebleken, naar aanleiding van aardig wat feedback, dat het delen van ervaringen met een hoog 'Lief Dagboek' gehalte, als vervelend worden ervaren en derhalve geen plek hebben in dit centrale topic. Deel dus niet elke miniscuul detail, tijdstip, stofdeeltje etc. bij het delen van ervaringen.

Als je behoefte hebt een reisverslag te delen waarin dit wél een plek heeft, kan je een eigen topic starten of uitwijken naar een blog format buiten GoT.

Voor meer achtergrondinformatie en techniek over vliegen: Vliegen, Techniek en achtergrond - deel 2