Zeker een kleiner verschil gezien het grafisch een stuk beter is dan de nes plus meer kleuren. vind het zelf echter nog steeds een erg groot verschil wat moonwalker betreft je ziet de limitaties. verder is geluid erg belangrijk bij dit spel dus de master system versie is wat mij betreft echt niet aan te raden.
Echter vind ik persoonlijk wel dat heel veel master system games veel details missen door de kleur tenopzichte van de Nes los van de veel simpelere concepten en omgevingen. ook veel minder sprite animaties tenopzichte van de nes vaak. Vind ik wel vreemd gezien master system beter is qua grafisch en power.
Bij de nes waarschijnlijk omdat het veel populairder was plus /monopolie en contracten die nintendo had hebben veel meer devs de limieten gepushed en dat merk je wel. Gemiste kans wat de master system betreft maar weinig games die echt de limieten opzoeken als zoals bij phantasy star
Als het Grafishe bij master system best aardig was dit vaak ook met het resultaat dat het wat choppy is bij met name de mindere games en dan heeft het grafische niet erg veel waarde meer over wat mij betreft.
Even wat voorbeelden qua master system toppers.
Master of darkness vs castlevania III
Castlevania III ziet er vet uit met veel details en hoewel master of darkness zeker een topper is ziet het er nogal simplistisch tenopzichte van castlevania ik kan de grapics niet echt beter noemen hierdoor. hoewel hierbij kan je waarschijnlijk wel zeggen dat Konami toch wel een stuk beter is dan een random game dev.
Bij Dit voorbeeld is er echter niet veel te zeggen gezien dit dezelfde devs zijn
Ninja gaiden nes vs master system. Nogmaal op de master system is het een stuk simplistscher qua omgevingen en details en dan blazen deel II en III ninja gaiden de master system versie al helemaal omver qua details en creativiteit. Het enige wat beter is op de master system is de kleur maar het is helaas vrij simpel tenopzichte van de nes. Vind het persoonlijk hierdoor niet echt beter qua grapics op de master system.
De master system games wat deze voorbeelden betreft zijn ook nog eens later uitgekomen dan de laatste delen op de nes. poor pickings op de master system als je het mij vraagt. En met series als megaman kirby merk je eigenlijk haast niet eens dat de master system betere grapics heeft. Met zulke voorbeelden zou ik het omgekeerde zeggen.
En dat is los van het geluid dat op de nes gewoon erg fijn klinkt tenopzichte van de master system waar het op zijn best acceptabel is zonder de japanse chips voor het geluid.
Is het een technisch wonder gezien De nes met zwakkere hardware parodius heeft die er naar mijn mening veel beter uitziet dan r-type op de master system. los van de betere visuals ook best wel goeie pixel animaties is wat stroef met r-type op de master system
[
Voor 23% gewijzigd door
gast7 op 14-06-2021 14:38
]