The_Bird schreef op dinsdag 23 juli 2024 @ 23:48:
[...]
Er zijn zeker nog goede game shops die retro games voor een eerlijke prijs verkopen maar vooral de grote ketens zijn schofterig qua prijzen. Nedgame bijvoorbeeld.
SNES games zijn bizar duur. 40 euro voor een game als Asterix & Obelix of Goof Troop. Aardige games hoor, maar geen 40 euro waard in 2024.
Niet exact een retro games maar doordat Mario 3D All-stars limited run was durven ze daar nu 200 euro voor te vragen. (Oorspronkelijke prijs was 60 euro) Dat is gewoon bizar en je klanten kaal proberen te plukken.
Dat soort acties maken me niet rouwig om het feit dat dit soort winkels het steeds lastiger krijgen door digitale games en online concurrentie. Daarom is een groot deel vd winkel al merchandise nu. Met elke generatie wordt het lastiger vanwege het digitale aspect.
Ik was eerst ook compleet vh fysieke maar als ik kijk naar deals bij bijvoorbeeld Xbox dan merk ik ook dat ik steeds meer digitaal koop. Voor die prijzen krijg je de games niet fysiek.
Het is een beetje hetzelfde als bij een scooter zaak bijv. denk ik
Als je daar een tweedehands scooter koopt betaal je ook het dubbele
Ze hebben een winkel en personeel enz. Moet allemaal betaald worden.
Met fysiek games kopen doe ik alleen mijn echte must haves
Ik heb andere grote verzamelaars wel aanschouwd en vaak gezien dat het tegenviel voor ze
Tot hulp zoeken bij de kerk aan toe
Wat moet je ook met al die games waar je niks mee hebt en in de meeste gevallen niks aan vindt
Het enige wat je er mee kan is pochen van moet je eens kijken hoeveel games ik in de kast heb staan
90% van de games zijn ze na 5 minuten spelen zat van
Wat is er dan mooier dan alleen games bezitten die je echte toppers vindt
Zet ze in een vitrine of een andere kast
En iedere keer dat je ze ziet krijg je een speciaal gevoel. Omdat je van die games houdt
Ik heb een kleine collectie retro games aangelegd op Steam het afgelopen jaar
Pac-Man Museum
Namco Collection 1 en 2
Alle games van Capcom Arcade Stadium 1 en 2
Konami Arcade Classics
Twin Cobra
Raptor (DOS)
Darius Cosmic Collection
Maar ik heb die games niet veel gespeeld
Ik heb op Antstream Arcade al games ontdekt die ik leuker vind dan al deze retro games die ik op Steam heb gekocht.
Simpelweg vanwege hogere fun factor, meer aantrekkelijke graphics en betere speelbaarheid in de Antstream games catalogus. En ik zit nergens aan vast. Als ik een game niet leuk vind in de eerste tien minuten dan start ik een andere op. Ook het tempo van de games vind ik in veel gevallen veel aangenamer
Dit zijn een aantal van mijn ontdekkingen die ik erg gaaf vind op Antstream. Je kan games ook een ster geven dan komen ze in je favorieten lijst
GunForce (Super verslavende run en gun actie met graphics en design die ik echt schitterend vind)
The Chaos Engine (Top down shooter met veel charisma)
Metal Slug X (Erg gaaf maar deze heeft dan toch wel een klein beetje te hoog tempo voor mij om lang te spelen)
Demons of Asteborg (Geweldige nieuwe indie retro 2D platformer game)
Volfield (Super originele speciale actie puzzel game)
Indiana Jones Greatest Adventures (Lekker weg spelende 2D platformer)
Thunder Hoop (Super lijpe 2D platformer met zeer fraaie graphics en toffe actie. Vandaag nieuw op Ant)
R-Type (Zeer bekende shmup. Had ik nog nooit gespeeld)
Pinball Fantasies: Partyland (Vroeger gespeeld. Een feest van herkenning)