Destruction schreef op zaterdag 21 oktober 2017 @ 01:54:
[...]
Het lijkt mij erg sterk dat AM/RBR een dergelijk grote investering gaat doen voor ~3 jaar. Renault is na 2018 weg bij Red Bull. Omdat Ferrari en Mercedes weigeren motoren te leveren, komen ze dan uit bij Honda.
Ik zie een nieuwe motorfabrikant echt niet meer instappen voor de huidige motor formule.
Precies, er gaat echt geen motorfabrikant nu nog instappen voor 2019, het recente verleden heeft aangetoond dat je veel meer ontwikkelingstijd nodig hebt om een competitieve en betrouwbare motor te ontwikkelen. (zeker binnen het huidige reglement). Voor 2019 is het gewoon te laat nu, dat afbreukrisico is veel te groot.
Het zou ook kapitaalvernietiging van de bovenste plank zijn, voor 2 jaar een motor ontwikkelen die daarna niet meer te gebruiken is.
Dit is wel het moment om voorbereidingen te treffen voor 2021. De nieuwe motorformule wordt langzaamaan duidelijk, als je mee wil doen in 2021 is dit het moment om dat op poten te zetten.
Mercedes was ook al jaren bezig met de V6T, voordat ie in 2014 eindelijk inzetbaar werd.
2020 is nog ver weg, misschien weten ze bij RBR zelf nog niet eens wat er dan achterin ligt. In 2015 was de breuk met Renault ook officieel, toch lag er in 2016 gewoon weer een Renault blok achterin...
Mocht er al wel een andere deal zijn, zolang dat geen deal is met Mercedes (wat erg onwaarschijnlijk lijkt), is het een groot vraagteken wat de performance van dat blok gaat zijn. Dus dat is ook geen argument om te verlengen.
Verder lijkt het mij op dit moment ook gewoon de meest logische keuze van Max om te verlengen. Vettel en Hamilton liggen ook tot 2020 vast. Als er al een mogelijkheid is om naast hun te rijden, moet je je afvragen of je dat wel moet willen. Ferrari loopt al 10 jaar aan te modderen, daar heb je ook geen garantie op een titel.
Bij Mercedes zit Hamilton, die een historie heeft wbt moeizame relaties met teamgenoten.
Max zit goed bij RBR, ze hebben aangetoond een goede auto te kunnen ontwikkelen, zelfs na een dramatische seizoenstart. Mocht het niks worden dan is ie nog steeds maar 23 als dit contract afloopt, tijd genoeg om je heil ergens anders te zoeken.
Tl;dr, er wordt teveel gezocht achter de verlenging van het contract.