De Zyxel heeft 3 interfaces (op 3 VLANs): vlan100 (nas10_3) management) waarop je een IP adres krijgt en inderdaad door T-mobile voor beheer wordt gebruikt. Verder heb je vlan300 (nas10_4 internet) waarop je netjes een IP-adres krijgt. Daarnaast is er nog een vlan (640, nas10_5, IP-TV) wat alleen voor het oude IP-TV platform wordt gebruikt. Als je geen oud IP-TV abonnement hebt krijg je daat geen IP-adres. Dat lijkt allemaal te kloppen. De steeds herhaalde vraag naar een extern IP is op het IP-TV Vlan, want je krijgt gewoon netjes een public IP op nas10_4.BGLAdmin schreef op maandag 26 december 2022 @ 19:23:
[...]
Ik heb de log even snel bekeken en de Zyxel lijkt het prima te doen.
Die zie je wel vragen om een IP op de WAN kant, maar komt geen antwoord, de link naar de mediaconverter lijkt wel op te zijn, anders stop de Zyxel met het vragen naar een IP. Wat opmerkelijk is dat een tweede IP voor nas10_3 wel verkregen wordt en dat is ook een die door de infrastructuur toegekend wordt, dat is een van de adressen voor het remote management van T-Mobile, waarmee ze firmwares puchen en eventueel telefonie configureren.
Dat betekend dat de fout of in de ONT zit of in de infrastructuur er achter.
Het inloggen op de ONT kan misschien helderheid verschaffen, ik heb echter (nog) geen kennis van GPON systemen.
Denk dat je verhaal goed verwoorden bij de T-mobile community wellicht helpt, daar kijkt T-Mobile actief mee en ook nog wel eens actie onderneemt https://community.t-mobile.nl/
De refresh van je public IP zie je netjes na 30 minuten (de helft van de 60 min life time) om 17:33 en 18:03.
Een fout in de ONT of infra is hiermee niet aannemelijk, laaat staan aangetoond. De waarden in je ONT zien er ook goed uit.
Wat wel opvalt is dat je TL-wpa8630P powerline adapter de weg kwijt is: die lijkt iedere minuut om een DHCP-lease te vragen. Wat gebeurt er als je die eens loskoppelt (als dat realistisch kan). Reset die anders eens?