ph4ge schreef op donderdag 26 juli 2018 @ 10:51:
[...]
Ja het overkomt ze gewoon natuurlijk. Maar de schuldvraag is niet relevant, het is gewoon een gegeven waar je wat mee moet doen. Accepteren we dat rijkdom en welvaart steeds verder concentreren, stoppen we die trend of draaien we hem om.
Ik zou dat accepteren MITS de overheid zijn handen van alles aftrekt want reken maar dat er veel lobbywerk plaatsvindt ten gunste van grote bedrijven en dáár ben ik heel erg op tegen.
Nee, maar wil je het compleet gedenivelleerd zien? Want dat is waar we naar toe op weg zijn, een handvol mensen die alles bezit. Je verwijst zelf herhaaldelijk naar de jaren 80, ik zou de vermogens en lastendeling zoals hij toen was een hele vooruitgang vinden.
Stem voor minder overheidsbemoeienis zodat er meer concurrentie kan komen en de invloed van bedrijven kleiner wordt.
Ideologie, geen feit. Zolang de productiviteit toeneemt kunnen je ook meer niet productieve mensen onderhouden zonder in te leveren, en de productiviteit nam/neemt sneller toe.
Het is een feit, anders had de overheid namelijk niet gigantische hoeveelheden geld moeten lenen én de aardgasbaten er volledig doorheen hoeven te jagen om de sociale staat te kunnen betalen. Als het houdbaar was dan kon het gewoon uit op basis van de productiviteit.
Daar komt nog bij dat het aantal werkenden in rap tempo af neemt. Nu zijn er nog maar 2 werkenden voor elke gepensioeneerde bv (
https://www.propayroll.nl...enden-per-gepensioneerde/)
Het tweeverdienersmodel zorgt er niet inherent voor dat alles ook 2 keer zo duur wordt. Dat is een keuze, mede het gevolg van de keuze om kapitaal nog maar amper te belasten.
Wat heeft kapitaal amper belasten in vredesnaam te maken met wat jan de particulier voor zijn huis vraagt.
De grootste invloed daar is heel simpel: Mensen kúnnen meer betalen (immers 2 inkomens) dus gaat de prijs omhoog. Je kan héél duidelijk zien wanneer de huizenprijzen fors gingen stijgen, dat valt namelijk precies samen met de periode dat vrouwen aan het werk gingen.
Ik begrijp je opmerking niet.
Je geeft aan dat 70 jaar geleden er al schaarste op de huizenmarkt was terwijl je tegelijkertijd zegt dat het vroeger geen enkel probleem was om op 1 inkomen een fatsoenlijk huis te kopen. Dus de huizen waren vroeger niet structureel schaars óf schaarste heeft geen invloed op de huizenprijs.
En als je iets van economie weet dan weet je dat die laatste factor 100% bepalend is voor de prijs.
ofwel: 70 jaar geleden was er domweg minder schaarste.
Nogmaals, grond kan je zo bijmaken, en we pas zo'n 13% bebouwd. Met 14% los je vrijwel alle problemen op. De Nederlandse baggerindustrie heeft zo genoeg land bijgespoten als we het vragen en Nederlandse steden gaan lang niet zo ver de lucht in als in de rest van de wereld, grond hoeft dus niet het probleem te zijn, dat is kunstmatig.
13% is al stevig volgebouwd! We hebben ook ruimte voor andere zaken nodig zoals voedselvoorziening, infrastructuur, natuur etc.
Overigens laat het CBS helemaal niet zien dat het woonoppervlak per inwoner toeneemt op de langere termijn. De trend is tijdens de daling van de huizenprijzen tijdelijk gekeerd, maar over een langere periode is hij neerwaarts.
Het laat per bouwperiode zien hoeveel m2 een woning gemiddeld heeft. Dat is tot aan 2015 uitsluitend toegenomen. Tel daar nog bij op dat we er ook nog eens met minder personen per woning in wonen en we hebben domweg méér woonoppervlak per persoon gekregen in de afgelopen 70 a 80 jaar.
Als je maar lang genoeg terug gaat dan kom je inderdaad wel vanzelf weer in een situatie waar de welvaart minder is. De vraag is of het redelijk en nodig is dat de huidige generatie zich moet vergelijken met bijna 100 jaar geleden terwijl de mensheid zich constant ontwikkelt en zaken zoals productiviteit alleen maar stijgen. Dat is echt louter een politieke keuze.
Ik zie dat anders. Mijn vraag zou eerder zijn: Is de wijze waarop wij leven een normale situatie. En is de wijze waarop er in de jaren 80 en 90 geleefd werd niet een
extreme uitzondering geweest in de geschiedenis en normaliseren we nu weer.
smurfinmark schreef op donderdag 26 juli 2018 @ 11:07:
[...]
Afgunst? Hoe kom je daar nou weer bij? We "moeten" belastingen heffen, omdat we willen dat de overheid bepaalde zaken regelt. We kunnen uiteraard van mening verschillen over hoeveel en waarop je belasting heft, en waar je dat aan uitgeeft, maar om in termen van afgunst te spreken is vrij bizar.
Waarom wil je perse de vermogenden belasten dan? Dat is maar een kleine groep. Het is niet voor niets dat de middenklasse altijd de pineut is, daar valt immers het meest te halen.
De rijkeren meer belasten is puur symboolpolitiek en afgunst. Meer niet. Het kan zelfs averechts werken. Zoek maar eens op laffercurve.
Wat betreft je voorstellen, je rekent niet door hoeveel dit zou besparen, en wat je aan belasting minder in op basis van de vlaktax. Het is retoriek, geen conreet voorstel.
Het is inderdaad geen concreet voorstel.
Wat betreft punt 1 en 2, de consequentie is dus wel dat je deze mensen laat creperen wanneer ze buiten de parameters vallen? Eigen schuld, dikke bult, ga maar dood van de honger?
Ik geef juist de mensen de vrijheid om zelf wat van hun leven te maken door ze veel minder belasting te laten betalen. Zo kunnen ze zelf sparen voor als ze werkloos zijn of voor hun pensioen bv.
En als je binnen 5 (!) jaar geen werk kan vinden is het inderdaad pech gehad. Dan teer je maar in op je spaarcenten of je klopt aan bij het leger des heils. Een vangnet moet tijdelijk zijn.
Verder kom je in nogal een grijs gebied terecht met je "niet in staat zijn te werken"
Daar hebben we artsen voor uitgevonden die dat kunnen beoordelen.
[
Voor 16% gewijzigd door
Metro2002 op 26-07-2018 11:17
]