@
defiant
Dank je wel, dan weet ik nu in elk geval wat wel en niet kan.

Sorry, maar die conclusie trek ik niet zelf. Dat is hoe jouw uitspraken op anderen (die niet dezelfde mening hebben) overkomen. Heel onempathisch.
Vervolgens was er natuurlijk de weigering je punt redelijk te beargumenteren - waarom je dat hier wel doet en daar niet echt, is mij een raadsel.
Verder is de laatste zin lekker op de man en kan je hem weglaten.

De enige reden dat dat soort zinnen worden gebruikt, is om de persoon met wie je een discussie hebt in de ogen van anderen in een slecht daglicht te stellen (hopen de mensen die zulke zinnen gebruiken

).
Terwijl er vele perspectieven zijn om vanuit te kijken die allemaal kunnen leiden tot een ander oordeel. Les 1 in de ethiek er is geen absolute moraal, zeker niet bekeken vanuit
de zorgethiek.
Daarnaast heb ik in elk geval nergens gelezen dat mensen actief de dood in gestuurd moeten worden. En als je een goede discussie wilt over de wenselijk van behandelen bij ziekte sta ik voor je klaar. En kan heel goed beargumenteren dat je juist uit menselijkheid / humanistiek niet tot behandeling overgaat. Iets dat je gelukkig ook in steeds meer ziekenhuizen (en bij artsen) ziet ipv altijd maar standaard het maximale te doen om levens te redden.
Ter volledigheid; ik vind elk leven waardevol en dat elk leven het recht verdiend om maximaal geleefd te worden. Alleen is lengte niet de enige maatstaf van een maximaal geleefd leven.
Nee, natuurlijk niet. Maar dat betekent niet dat je zomaar de stekker er uit kan gaan trekken en/of voor iemand anders
die niet wilsonbekwaam is kan beslissen of ze dood mogen gaan.
Even dit apart:
Daarnaast heb ik in elk geval nergens gelezen dat mensen actief de dood in gestuurd moeten worden.
Er zijn helaas topics geweest waar sommigen zonodig moesten beargumenteren dat het actief elimineren via euthanasie van mensen boven een bepaalde leeftijdsgrens - meestal 65+, maar ik heb ook 40 langs zien komen - een oplossing was voor het bevolkingsprobleem en het huisvestingsprobleem. Dit werd dan geargumenteerd (nou ja, niet) met o.a. "het zijn Boomers" en (geparafraseerd) "wat hebben die oude parasieten nu voor ons betekend?".
Het enige wat ik mij kan voorstellen is dat degenen die dat schreven erg jong waren en nog in hun "Waarom zou je ouder dan 27 willen worden?"-fase zaten. Blijkbaar hadden ze geen ouders of andere oudere voor hen belangrijke personen...

Het grappige was dat toen ik in een van die topics vervolgens gekscherend stelde dat misschien juist de jongeren ge-elimineerd moesten worden (met vergelijkbare onzinnige argumenten), men kwaad werd

.
[
Voor 4% gewijzigd door
Amphiebietje op 23-02-2020 09:00
]