516K subscribers 👍🏻 5.2K 👎🏻 428 🔕 Notify ➦ Share ▤ᐩ Save
Grappig dat jij over de Arena begint. Ik kreeg van de week een factuur van NLMAB met een paar euro aan laadkosten van het laden daar... ik was hierdoor nogal onaangenaam verrast, aangezien de gemeente aangeeft dat het gratis is:mgroen81 schreef op donderdag 16 november 2017 @ 05:39:
Afgelopen weekend met de ZOE naar de Ziggodome geweest en geladen onder de Arena.
https://www.amsterdam.nl/...-reizen/elektrische-auto/
Eenzelfde ervaring heb ik ook al gehad met laden in de RAI, wat ook gratis zou moeten zijn (toen de TNM pas gebruikt want had NLMAB nog niet).
Ik zie ook wel in het hierboven gelinkte artikel staan dat er een einddatum aan zou zitten, maar zo staat het dus niet op de site van de gemeente. Heb dus maar eens een klacht ingediend... niet dat ik de illusie heb dat het daardoor alsnog ineens gratis zal worden, maar hopelijk wordt dan op zn minst de website aangepast en de juiste informatie gegeven.
Iemand ervaring hoe dit het beste aan te vliegen is? De laadpas provider (die de rekening stuurt) een mailtje sturen met de melding dat ik niet wil betalen voor drie sessies die door de laadpaal zijn afgebroken zonder daadwerkelijk te laden?
Het wachten kan beginnen ...
Altijd via de laadpasprovider, dat is jouw aanspreekpunt.JeroenE schreef op donderdag 16 november 2017 @ 12:24:
Ik heb wel eens bij een laadpaal gestaan waarbij het laden niet is gelukt. Dat was toen "gratis" (en zeker voor niets). Laatst bij een laadpaal gehad die wel leek te starten, maar uiteindelijk toch de sessie afbrak. Dat heb ik drie keer geprobeerd (weet ik, ben hardleers). Nu een afrekening gekregen van 3 laadsessies van 0.20 kWh. Hm... Het bedrag is bij elkaar te weinig om er echt om te geven, maar het gaat een beetje om het principe natuurlijk.
Iemand ervaring hoe dit het beste aan te vliegen is? De laadpas provider (die de rekening stuurt) een mailtje sturen met de melding dat ik niet wil betalen voor drie sessies die door de laadpaal zijn afgebroken zonder daadwerkelijk te laden?
Enige uitzondering is als je laadpasprovider geen vaart maakt (kuch..flowcharging...kuch), dan kan je gewoon de laadpaaleigenaar zelf even CC'en, dan komt er misschien wat schot in.
Maar uiteindelijk moet je laadpasprovider een credit doen (wat sommigen toezeggen, maar niet doen... kuch Flow charging.. kuch) en dus zit je daar aan vast. Zover ik hoorde van Flow en TNM kunnen ze niet voorkomen dat je te veel betaalde sessie op de eerstvolgende factuur terecht komt.
Mijn te veel betaalde laadkosten zijn ruim 3/4 jaar na de betreffende sessies nog steeds niet gecrediteerd door Flow. Gaat om wel 18 hele euro's...

https://nos.nl/artikel/22...-aan-de-lantaarnpaal.html
Ik vraag me af hoeveel KW je kan krijgen. We hebben het hier laatst nog over op hoeveel ampère lantarenpalen zijn gezekerd.
27x320Wp LG | 7.4 kW W/W warmtepomp | 2024 Model 3 Performance+FSD | 2019 Zoë 40kWh Star Wars edition
Bekijk deze aflevering van Fully Charged, daar zie je het in de praktijk:menzo schreef op donderdag 16 november 2017 @ 12:57:
Den Haag gaat laden via latarenpalen testen.
https://nos.nl/artikel/22...-aan-de-lantaarnpaal.html
Ik vraag me af hoeveel KW je kan krijgen. We hebben het hier laatst nog over op hoeveel ampère lantarenpalen zijn gezekerd.
Gasloos sinds 2018.
Ik kende dat filmpje ja. Ik ben zelf niet helemaal blij met het speciale kabel gedeelte. In Nederland zijn we juist zo goed bezig dat je met een laadpas overal gewoon kan laden. Ik heb heb niet echt een KW waarde gehoord in het filmpje.Stephanoff schreef op donderdag 16 november 2017 @ 14:29:
[...]
Bekijk deze aflevering van Fully Charged, daar zie je het in de praktijk:
[video]
Ioniq5 & Zoe | 13000 Wp | LaadpasTop10.nl | Goedkoperrijden.blogspot.com
Gasloos sinds 2018.
Nu ben ik de e-Golf aan het samenstellen via de site van VW en zie daar als optie: Geluidsimulator.
Eerlijk gezegd verbaast het mij dat dit er niet standaard op zit, en aangezien ik nogal eens door woonwijken rij lijkt het me een must-have.
Wat is jullie idee hierover?
EV6 Plus
Heb nog nooit meegemaakt dat iemand schrok doordat ze me niet horen aankomen....ja in een parkeergarage als ik heel langzaam aan kom rijden kan het voorkomen.
Dat waren ze ook niet gewend bij Tesla als antwoord. Ik heb hem nu op de 27e laten zetten.
Hier is die iemand. Hoi. Opel soms? Me verwonderend over een gekke fluittoon heb ik vervolgens een ampera van zeer dichtbij mogen bekijken in een ikea parkeergarageRico schreef op donderdag 16 november 2017 @ 22:03:
Onzin die geluid simulator.
Heb nog nooit meegemaakt dat iemand schrok doordat ze me niet horen aankomen....ja in een parkeergarage als ik heel langzaam aan kom rijden kan het voorkomen.
Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.
Vele, vele, vele malen wel gehad. In Amsterdam loopt en fietst iedereen voor je en zwaaien overal heen. De oplossing in mijn PHEV? Op Charge stand zetten. Gaat de motor loeien en dan gaan ze wel aan de kantRico schreef op donderdag 16 november 2017 @ 22:03:
Onzin die geluid simulator.
Ioniq5 & Zoe | 13000 Wp | LaadpasTop10.nl | Goedkoperrijden.blogspot.com
Meeste fietsers horen je bij 30km/h of meer gewoon aankomen ivm banden lawaai etc. De rest heeft koptelefoons op en hoort een V12 nog niet aankomen.
Fietsers hou je wat meer ruimte bij inhalen maar de speciale toeter hoef ik nooit te gebruiken. In de parkeergarage als ik eens heel stil achter iemand kom rijden dan is de normale toeter veel leuker
Ik zou die geluid simulator optie nooit nemen.
Raam naar beneden gedaan en "toet toet" geroepen. Dat was meer omdat ik niet wist hoe het paard op een claxon zou reageren. In de stad zou ik eerder de toeter gebruiken.
Rico schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 00:34:
Chevrolet Volt.....zit een speciale zachte toeter op.
Ik zou die geluid simulator optie nooit nemen.
Haha doet me denken aan iets wat ik laatst tegenkwam: YouTube: NICEST Car Horn Ever- DIY
Bedankt voor de meningen ik ga er dan geen geld aan uitgeven.
EV6 Plus
Ik verwacht echter wel dat met meer elektrische (stille) auto's en stillere ICEs het voetgangers/fietsersverkeer minder op geluid gaat vertrouwen.
27x320Wp LG | 7.4 kW W/W warmtepomp | 2024 Model 3 Performance+FSD | 2019 Zoë 40kWh Star Wars edition
Ik heb hem er juist uit gesloopt (zekering eruit), heb je eindelijk een auto die stil is, gaan ze kunstmatig geluid toevoegenswat! schreef op donderdag 16 november 2017 @ 21:47:
Ik was al aan het kijken naar een elektrische auto en heb onlangs een proefritje gemaakt in de e-Golf.
Nu ben ik de e-Golf aan het samenstellen via de site van VW en zie daar als optie: Geluidsimulator.
Eerlijk gezegd verbaast het mij dat dit er niet standaard op zit, en aangezien ik nogal eens door woonwijken rij lijkt het me een must-have.
Wat is jullie idee hierover?
Ook zelf nooit problemen mee gehad met voetgangers/fietsers. Als ze je niet horen rijd je wrs 5/10km/h. En zelfs als het een probleem is zet je gewoon de airco/muziek even harder aan
Een mini-claxon a la de Volt is in dat opzicht een veel betere oplossing. De Twizy die ik een paar keer heb gereden had dat ook en is echt perfect om even duidelijk te maken dat je er ben of er langs wilt. Zouden simpelweg alle auto's moeten hebben, niet alleen EVs.
In Amsterdam Bijlmer ben ik vaak, en het valt me op dat ik 4/10 keer niet kan bepalen of een auto elektrisch is of niet als deze langsrijdt terwijl ik op de stoep sta te wachten (woonwijk met sub-20km/h snelheden), zo stil zijn de ICE's tegenwoordig ook (de dure leasebakken iig). Of anders gezegd, zo luid zijn de banden eigenlijk, ook op lage snelheden
Vrachtwagen: https://www.engadget.com/...f-the-future-of-trucking/
&
Supercar: https://www.engadget.com/...w-roadster-due-in-2020/#/
1000 km bereik, binnen 2 seconden naar 100 km/u, top speed van 400 km/h. WowRoobje schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 08:31:
Tesla's nieuwste aankondigingen:
Vrachtwagen: https://www.engadget.com/...f-the-future-of-trucking/
&
Supercar: https://www.engadget.com/...w-roadster-due-in-2020/#/
[ Voor 8% gewijzigd door Blik1984 op 17-11-2017 08:42 ]
Prijskaartje is er ook naar met $ 250.000,-Blik1984 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 08:40:
[...]
1000 km bereik, binnen 2 seconden naar 100 km/u, top speed van 400 km/h. Wow
Een Chiron met mindere prestaties is nog steeds 10x zoveel...Roobje schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 09:12:
[...]
Prijskaartje is er ook naar met $ 250.000,-
NIO ET5 | Tesla Model Y LR | iRacing Profiel | To finish first, you first have to finish!
smart fortwo electric drive 17.6kWh
Ik denk dat de (virtuele) wachtrij momenteel al oploopt.Roobje schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 09:12:
[...]
Prijskaartje is er ook naar met $ 250.000,-
Mensen die deze speeltjes willen hebben (dus eigenlijk niet nodig hebben voor van A naar B ) geven dit soort bedragen iets gemakkelijker uit dan ........ ik, jij (?)
Het is precies zoals Elon in de video zegt een finale klap geven aan de fossiele sportauto markt.
[ Voor 0% gewijzigd door ollie1965 op 17-11-2017 14:01 . Reden: damn emotiocon ]
Hoe meer ik weet, hoe meer ik weet dat ik te weinig weet
Dit , hierom en hierom
Ja maar gelukkig gingen we niet naar huis maar naar Haarlem. Daar weer verder geladen.TucanoItaly schreef op donderdag 16 november 2017 @ 09:28:
[...]
Jammer dat je er achter moest komen toen je vertrok.
Maar in de basis eigenlijk een heel aardig idee: meer goedkope laadplekken.
Het zou beter zijn als de palen automatisch het maximaal beschikbare vermogen regelt/verdeelt.
Dan verkopen ze ook meer. Dan zijn ook alle auto's vol na een paar uurtjes.
Mitsubishi PUHZ-W50VHA + EHPT20X-VM2C / 30x JASolar 265Wp oost/west + SolarEdge 7K
Pffffffff iets met prioriteiten....PWM schreef op donderdag 16 november 2017 @ 22:21:
Mijn Tesla staat klaarEn, ik heb totaal geen tijd om hem op te halen
Dat waren ze ook niet gewend bij Tesla als antwoord. Ik heb hem nu op de 27e laten zetten.
[ Voor 71% gewijzigd door YoshiBignose op 17-11-2017 14:25 ]
Facts don't care about your feelings
En een F1 wagen met dezelfde acceleratie en topsnelheid specs 100xnils7 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 09:15:
[...]
Een Chiron met mindere prestaties is nog steeds 10x zoveel...
Dan reken je alles er omheen bij maar een F1 auto an sich heb je voor rond de 6 ton (van recent) en een rijdend exemplaar.Hertog_Martin schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 10:23:
[...]
En een F1 wagen met dezelfde acceleratie en topsnelheid specs 100x
NIO ET5 | Tesla Model Y LR | iRacing Profiel | To finish first, you first have to finish!
Een Ferrari is duurder en heeft mindere prestaties. Maar goed, eerst maar kijken of hem dat gaat lukkenRoobje schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 09:12:
[...]
Prijskaartje is er ook naar met $ 250.000,-
YouTube: 2018 40kWh Nissan Leaf Range Test
zijn Conclusie is vanaf 59.30
[ Voor 28% gewijzigd door kv83 op 17-11-2017 13:21 ]
In ons geval (gemiddelde in onze 24kWh Leaf van zo'n 190-200Wh/km) zou dat uitkomen op zo'n 180-200km echte kilometers. Of wanneer je zuinig rijdt of bij optimale omstandigheden zo'n 250km.
Best wel ok!
Aangezien ze het de komende twee kwartalen financieel zwaar gaan krijgen vind ik het een tactische zet. Elke reservering brengt $5000,- in het laatje, daarnaast nog 1000 'Founders edition' met een vooraf betaling van $250.000.Coasterfreak schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 09:23:
misschien eerst genoeg model 3's produceren...?
Imperiaalblauw
suite interieur
Het enigste wat ik niet heb genomen was:
Geavanceerde bluetooth (meerdere audiobronnen)
Conciërge service
Apple carplay
wel leverbaar pas eind april... dus ik ben ongeduldig aan het wachten
De i3 is duurder dan gemiddeld , maar het interieur en het rijden was geweldig...
De i3s zou nog beter moeten sturen.
[ Voor 16% gewijzigd door alexke1988 op 17-11-2017 16:38 ]
i7 5960X - Rampage V Extr. - 16GB Quad DDR4 2800 Corsair LPX - MSI 980GTX Ti - AX1200i - Obsidian 650D
Overigens zie ik met de vrachtwagens en nieuwe roadster veel minder productieproblemen, dat zijn toch veel kleinere aantallen.
Overigens hoorde ik deze ochtend de eerste "expert" van de TU Delft op de radio die actief bezig is met de ontwikkeling van betere dieselmotoren. Die "ziet het allemaal niet zo'n vaart lopen" (goh) en "de huidige diesels zijn ook schoon" en "die megachargers moeten ook eerst maar gebouwd worden" "De elektriciteit moet ook nog ergens vandaan komen".
Maar de presentator was scherp "als de energie nu ook energieneutraal opgewekt wordt" met als antwoord "als de energie ook neutraal opgewerkt is elektrisch wel de toekomst, dat is helder". De man is niet gek, je moet gewoon de goede vragen stellen
De REX uitvoering valt buiten de 4% bijtelling regeling of MRB vrijstelling, is dat een bewuste keuze of is deze auto voor prive gebruik?alexke1988 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 16:36:
Juist een BMW i3s REX besteld met ongeveer alles erop en eraan.
Imperiaalblauw
suite interieur
... knip
[ Voor 17% gewijzigd door databeestje op 17-11-2017 16:43 ]
Laatst ook een proefrit gemaakt in een i3, reed heerlijk en mooie materiaalkeuzes maar uiteindelijk toch gekozen voor de nieuwe Leaf. Keuzes, keuzes ...alexke1988 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 16:36:
Juist een BMW i3s REX besteld met ongeveer alles erop en eraan.
Imperiaalblauw
suite interieur
Het enigste wat ik niet heb genomen was:
Geavanceerde bluetooth (meerdere audiobronnen)
Conciërge service
Apple carplay
wel leverbaar pas eind april... dus ik ben ongeduldig aan het wachten
De i3 is duurder dan gemiddeld , maar het interieur en het rijden was geweldig...
De i3s zou nog beter moeten sturen.
Gefeliciteerd, goede keus.alexke1988 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 16:36:
Juist een BMW i3s REX besteld met ongeveer alles erop en eraan.
Imperiaalblauw
suite interieur
Het enigste wat ik niet heb genomen was:
Geavanceerde bluetooth (meerdere audiobronnen)
Conciërge service
Apple carplay
wel leverbaar pas eind april... dus ik ben ongeduldig aan het wachten
De i3 is duurder dan gemiddeld , maar het interieur en het rijden was geweldig...
De i3s zou nog beter moeten sturen.
Ik wacht met het vervangen van mijn i3 totdat BMW met de i3 120 Ah komt met plm 44 kWh.
BMW i3 2020, BMW 740e 2018, BMW IX 2022, pajero 3.2 DI-D 2006 LWB en 2008 SWB,
Zeer interessant. Toen hij het over range (bereik) had, moest ik eigenlijk aan de meest recente Renault Zoe denken. Hij zegt dat hij 252 km haalde in voor EVs moeilijke omstandigheden: heuvels, 100 km/u of sneller, tegenwind. Hij beschrijft het verschil qua range tussen zijn oude 24 kWh en deze nieuwe 40kWh Leaf als "night and day".
Zo ervaar ik dat ook in de 40 kWh Zoe. Je hebt gewoon geen range anxiety. Ik ga 's-ochtends weg en rij met 130 km/u naar mijn werk (66 km enkele reis). 's-middags rij ik weer terug. Soms laadt de auto nog een uurtje, en dan weer een rit ergens anders heen. Het maakt gewoon niet uit, je maakt je gewoon nooit druk over hoeveel lading de auto heeft.
516K subscribers 👍🏻 5.2K 👎🏻 428 🔕 Notify ➦ Share ▤ᐩ Save
Vergelijkingen met Tesla's hier maken is prima natuurlijk, maar dit topic is meer bedoeld voor EV's in het algemeen. Als je specifiek over de auto wilt praten ben je welkom hier: Het grote Tesla topic
[ Voor 4% gewijzigd door wouterg00 op 17-11-2017 22:12 ]
Dat zal dan gaan over een motorgeluid simulator? Dat hoeft van mij niet. Beetje nep.swat! schreef op donderdag 16 november 2017 @ 21:47:
Ik was al aan het kijken naar een elektrische auto en heb onlangs een proefritje gemaakt in de e-Golf.
Nu ben ik de e-Golf aan het samenstellen via de site van VW en zie daar als optie: Geluidsimulator.
Eerlijk gezegd verbaast het mij dat dit er niet standaard op zit, en aangezien ik nogal eens door woonwijken rij lijkt het me een must-have.
Wat is jullie idee hierover?
Want alle ev's zijn waarschijnlijk al voorzien zijn van een akoestisch voertuigwaarschuwingssysteem zoals ze dat noemen.https://www.rvo.nl/sites/...0EV%20en%20Veiligheid.pdf
Bij de ZOE tot 30 km/u. Wel uitschakelbaar.
Mitsubishi PUHZ-W50VHA + EHPT20X-VM2C / 30x JASolar 265Wp oost/west + SolarEdge 7K
Die staat standaard aan in de ZOE tenzij je hem uitzet. Bij de volgende start staat ie weer aan.Hachy schreef op donderdag 16 november 2017 @ 23:31:
Het zit erop maar nog nooit nodig gehad. Middelgrote stad. Ik zou er zeker geen geld aan uitgeven.
Mitsubishi PUHZ-W50VHA + EHPT20X-VM2C / 30x JASolar 265Wp oost/west + SolarEdge 7K
Precies, protip: je kan zelfs nog tussen drie verschillende geluidjes kiezen ook.mgroen81 schreef op zaterdag 18 november 2017 @ 00:59:
[...]
Die staat standaard aan in de ZOE tenzij je hem uitzet. Bij de volgende start staat ie weer aan.
Ik zet het bijna altijd uit zodra ik de auto start, maar soms is het wel handig of nodig, bijvoorbeeld als je op een rustige smalle weg komt met veel fietsers.
Zonder de zoemer gingen de fietsers niet aan de kant omdat ze ons niet konden horen :-)
Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl
In mijn i3 zit het niet in, maar als ik elektrisch rijd houd ik er altijd rekening mee dat mensen mij niet horen aan komen.
BMW i3 2020, BMW 740e 2018, BMW IX 2022, pajero 3.2 DI-D 2006 LWB en 2008 SWB,
Facts don't care about your feelings
Vorige week hebben ik en mijn ouders een Leaf 2.zero besteld, als vervanger van een Auris Hybride van 2012. De Leaf wordt begin april verwacht. Nog even geduld hebben dus
We hebben proefritten gemaakt in de Leaf 1 en de e-Golf. Bij de Leaf 1 vond ik de vering een stuk slapper dan bij de e-Golf. De Leaf 1 hangt meer mee in de bochten. Ik ben benieuwd hoe de vering van de Leaf 2 gaat veren.
Al met al wel een positieve ervaring met beide auto's.
Ik woon in Belgiëdatabeestje schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 16:42:
[...]
De REX uitvoering valt buiten de 4% bijtelling regeling of MRB vrijstelling, is dat een bewuste keuze of is deze auto voor prive gebruik?
i7 5960X - Rampage V Extr. - 16GB Quad DDR4 2800 Corsair LPX - MSI 980GTX Ti - AX1200i - Obsidian 650D
LeukSkipper-93 schreef op zaterdag 18 november 2017 @ 14:29:
Vorige week hebben ik en mijn ouders een Leaf 2.zero besteld
Hoe gaan jullie het met laden doen? Paaltje op de oprit, of gebruik maken van openbare laadpalen?
516K subscribers 👍🏻 5.2K 👎🏻 428 🔕 Notify ➦ Share ▤ᐩ Save
Die is inderdaad flink lang, maar vergeleken met de Ampera-E of Model 3 valt hij weer mee.

Bij de auto leveren ze alleen een lader met gewone stekker die maar 10A kan laden. Daarom ga ik zelf een lader maken, aan de hand van dit topic: Zelfbouw Laadpaal ervaringen
De Leaf 2 heeft jammer genoeg geen drie fasen lader. Ik heb op onze stroomaansluiting maar ruimte voor 16A (3,7kW per uur) laden. Al verwacht ik daar geen problemen mee, dan is hij toch in een nacht vol.
Snelladen wil ik zo min mogelijk doen, omdat we stroom over hebben van zonnepanelen.
TucanoItaly schreef op maandag 20 november 2017 @ 07:57:
[...]
Leukmaar die levertijd O_o
Hoe gaan jullie het met laden doen? Paaltje op de oprit, of gebruik maken van openbare laadpalen?
Hoe is een wachttijd van 5 maanden iets om verbaasd te kijken over een auto die nog niet op de markt is. Snap niet zo goed waarom mensen dit telkens aanhalenDie is inderdaad flink lang
Hij is verkrijgbaar vanaf februari en door de hoeveelheid vraag is hij, als je hem nu besteld, april. Dus 2 maanden levertijd? Lijkt me prima?
---
Vraagje; Hoe snel laden over het algemeen publieke laders eigenlijk?
[ Voor 10% gewijzigd door kv83 op 20-11-2017 10:18 ]
De meeste laadpalen leveren 11 kW. Dat doen ze door op 3 fasen maximaal 16A te leveren. 3 * 16 * 230 = 11 kW.kv83 schreef op maandag 20 november 2017 @ 10:16:
Vraagje; Hoe snel laden over het algemeen publieke laders eigenlijk?
Hoe snel je daadwerkelijk kan laden hangt ook van je auto af. Veel auto's laden niet op 3 fasen. De nieuwe e-Golf is de enige die op 2 fase kan laden. De meeste Aziatische/Amerikaanse merken laden met maximaal 1 fase (met uitzondering van Tesla die juist wel op 3 fasen kan laden). Op 1 fase laadt je maar maximaal 3,7 kW.
In de startpost kan je vinden hoe lang het laden duurt bij de diverse methoden van opladen.
Met sommige auto's kun je op 1 fase ook met 6,6 kW laden, bijvoorbeeld Hyundai Ioniq, Opel Ampera-e, Nissan Leaf.JeroenE schreef op maandag 20 november 2017 @ 12:10:
[...]
De meeste laadpalen leveren 11 kW. Dat doen ze door op 3 fasen maximaal 16A te leveren. 3 * 16 * 230 = 11 kW.
Hoe snel je daadwerkelijk kan laden hangt ook van je auto af. Veel auto's laden niet op 3 fasen. De nieuwe e-Golf is de enige die op 2 fase kan laden. De meeste Aziatische/Amerikaanse merken laden met maximaal 1 fase (met uitzondering van Tesla die juist wel op 3 fasen kan laden). Op 1 fase laadt je maar maximaal 3,7 kW.
In de startpost kan je vinden hoe lang het laden duurt bij de diverse methoden van opladen.
Klopt, maar de meeste laadpalen in Nederland kunnen dat niet leveren. 22 kWh palen (3 fasen 32A) zijn dun gezaaid.Sonicfreak schreef op maandag 20 november 2017 @ 13:18:
Met sommige auto's kun je op 1 fase ook met 6,6 kW laden, bijvoorbeeld Hyundai Ioniq, Opel Ampera-e, Nissan Leaf.
https://www.groen7.nl/de-nieuwe-hyundai-kona-ev-komt-ver/
Wellicht ook nog een optie (voor mij) als die echt in de zomer 2018 op de markt komt als 60kwh
Een Bev komt iets verder zonder de 130 kg van de rex.
BMW i3 2020, BMW 740e 2018, BMW IX 2022, pajero 3.2 DI-D 2006 LWB en 2008 SWB,
https://www.autoweek.nl/n...benz-evito-gepresenteerd/
Dat valt best tegen, ze staan namelijk nog voor rond de 25000 euro te koop.janesh schreef op maandag 20 november 2017 @ 17:39:
Reken 80-90 km, 85- 90 km/u en niet achter een vrachtauto.
Een Bev komt iets verder zonder de 130 kg van de rex.
Het is volgens bmw ook een city car, en echt een erg fijne auto.
Met mijn i3 rex haal ik nu bij de huidige temperaturen zo'n 180 km.
Ik wacht tot bmw komt met de 120 Ah die zal voor mij, zonder rex,, volgende bereik hebben.
BMW i3 2020, BMW 740e 2018, BMW IX 2022, pajero 3.2 DI-D 2006 LWB en 2008 SWB,
met de 94ah kwam ik met 50-50 snelweg en 80km wegen uit op 190km van vol tot leeg. Verwarming en extra kou (was toen graat of 10) snoept er zo 30km van weg.. en doe dat dan keer 2/3ePSP123 schreef op maandag 20 november 2017 @ 17:12:
Zijn er Tweakers die een BMW i3 60ah (2014) rijden? Ik ben wel benieuwd wat de actieradius nu is van deze 1ste modellen met kou op komst.
Dank voor de nuttige info, wat is je verbruik ongeveer van de motor van de Rex 1:12?janesh schreef op maandag 20 november 2017 @ 20:26:
Dat klopt, met de 94 Ah Bev kom je dan op plm 130-140 km nu en dat vind ik ook te weinig.
Het is volgens bmw ook een city car, en echt een erg fijne auto.
Met mijn i3 rex haal ik nu bij de huidige temperaturen zo'n 180 km.
Ik wacht tot bmw komt met de 120 Ah die zal voor mij, zonder rex,, volgende bereik hebben.
Wow, 60 kWh... Dat maakt zo'n auto geschikt voor zeer fors woon-werkverkeer. Ik rijd nu 66 km enkele reis, en dat is uitstekend te doen met 40 kWh. Je houdt dan nog makkelijk 50 km over. Maar 60 kWh is nog eens meer dan de helft extra aan lading.kv83 schreef op maandag 20 november 2017 @ 15:02:
Ik zag deze trouwens ook langs komen bij de lijsten voor 2018
Een mooie rit met zo'n 60 kWh zou zijn van Utrecht naar Arras (boven Parijs), 300 km. Laden, en dan langs Parijs, stoppen in Orléans, 310 km. Laden en doorrijden. En dan eindigen in Limouges, laatste 290 km. En dan lekker uit eten
[ Voor 23% gewijzigd door TucanoItaly op 20-11-2017 21:57 ]
516K subscribers 👍🏻 5.2K 👎🏻 428 🔕 Notify ➦ Share ▤ᐩ Save
Ja 1:11 ongeveer bij 8 °C afgelopen zaterdag, 9 ltr benzine gaat er in.PSP123 schreef op maandag 20 november 2017 @ 21:22:
[...]
Dank voor de nuttige info, wat is je verbruik ongeveer van de motor van de Rex 1:12?
Was een rit van ruim 200 km heen en terug waar bij de i3 zonder auto's er voor, het op eigen kracht moest doen.
Alleen 100 km wegen en een stukje snelweg, ik moest dus op de terugweg nog even bij fastned panjerd aan de A28 langs.
Zonder rex, die ik weinig gebruik had ik hem niet gekocht, geen bereik angst meer die ik ken van de i-miev.
[ Voor 6% gewijzigd door janesh op 20-11-2017 23:33 ]
BMW i3 2020, BMW 740e 2018, BMW IX 2022, pajero 3.2 DI-D 2006 LWB en 2008 SWB,
Ideaal dat je op deze manier je rijbereik kan vergroten. Jammer van het relatief hoge verbruik 1:11. Mocht het 1:20 zijn dan kijk je er toch heel anders naar als je een lange rit moet maken met het gebruik van de REX.janesh schreef op maandag 20 november 2017 @ 23:16:
[...]
Ja 1:11 ongeveer bij 8 °C afgelopen zaterdag, 9 ltr benzine gaat er in.
Was een rit van ruim 200 km heen en terug waar bij de i3 zonder auto's er voor, het op eigen kracht moest doen.
Alleen 100 km wegen en een stukje snelweg, ik moest dus op de terugweg nog even bij fastned panjerd aan de A28 langs.
Zonder rex, die ik weinig gebruik had ik hem niet gekocht, geen bereik angst meer die ik ken van de i-miev.
Hilarisch. 150 km range (zal in praktijk vast minder zijn, vooral volgeladen), topsnelheid van 80.... Topsnelheid opschroeven naar 120 km/u? Waarom niet standaard meegeven. Dit gaat toch geen klusjesman kopen. Enige nuttige is als je beetje in de binnenstad rond rijdt, maar dan zal ie ook wel geen 3 fase laden hebben waardoor je ook nog traag laadtmenzo schreef op maandag 20 november 2017 @ 18:36:
Mercedes komt met een elektrische Vito met een 41,4 kWh accu.
https://www.autoweek.nl/n...benz-evito-gepresenteerd/
Facts don't care about your feelings
En ook geen snelladen. Als er nou gewoon CCS op zat mét 3-fase AC, dan was het nog wel wat geweest.YoshiBignose schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:22:
[...]
Hilarisch. 150 km range (zal in praktijk vast minder zijn, vooral volgeladen), topsnelheid van 80.... Topsnelheid opschroeven naar 120 km/u? Waarom niet standaard meegeven. Dit gaat toch geen klusjesman kopen. Enige nuttige is als je beetje in de binnenstad rond rijdt, maar dan zal ie ook wel geen 3 fase laden hebben waardoor je ook nog traag laadt
Maar 41kWh is gewoon te weinig in een busje. Dat moet 60kWh of meer zijn.
Ja, het idee is leuk, maar niet overal van toepassing. Hoeveel pakketdiensten dienen hun pakketjes wel niet van een centraal distributiecentrum af te halen, alvorens ze de steden in gaan? Als ik kijk naar UPS, welke regelmatig bij mij thuis bezorgd, die moet zijn spullen eerst uit Drachten halen, dan naar Assen toe rijden, afleveren, en het restant weer terug naar het depot brengen.PeaceNlove schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:41:
Met de juiste prijs een mooi ding voor bezorgdiensten. De pakketkoeriers staan toch meer stil dan ze rijden en als ze rijden is het meestal toch in de bebouwde kom.
Met alleen de rit Drachten -> Assen -> Drachten is de beste bezorger al 120 KM verder. Dan hou je heel weinig over om je spullen nog te bezorgen (nee, ik geloof nooit dat die 150KM daadwerkelijk gehaald kan worden, fabrieksopgaven gaan uit van een andere rijstijl dan dat de bezorgers hebben).
Dan kan je alsnog een paar busjes reserveren voor Assen Drachten en omstreken die elektrisch bezorgen, naar Drachten Assen kan dan alsnog een stinkdiesel gaan rijden. Het meeste nut zal deze variant toch in de randstad hebben.jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:46:
[...]
Ja, het idee is leuk, maar niet overal van toepassing. Hoeveel pakketdiensten dienen hun pakketjes wel niet van een centraal distributiecentrum af te halen, alvorens ze de steden in gaan? Als ik kijk naar UPS, welke regelmatig bij mij thuis bezorgd, die moet zijn spullen eerst uit Drachten halen, dan naar Assen toe rijden, afleveren, en het restant weer terug naar het depot brengen.
Met alleen de rit Drachten -> Assen -> Drachten is de beste bezorger al 120 KM verder. Dan hou je heel weinig over om je spullen nog te bezorgen (nee, ik geloof nooit dat die 150KM daadwerkelijk gehaald kan worden, fabrieksopgaven gaan uit van een andere rijstijl dan dat de bezorgers hebben).
Andersom juist. Bezorgen in Assen, dat gebeurt vanuit het depot in Drachten. Dus dat word een en al stinkdiesel (niet anders dan nu).PeaceNlove schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:53:
[...]
Dan kan je alsnog een paar busjes reserveren voor Assen en omstreken die elektrisch bezorgen, naar Drachten kan dan alsnog een stinkdiesel gaan rijden. Het meeste nut zal deze variant toch in de randstad hebben.
Wat ik vooral bedoel aan te geven is dat het niet zo triviaal is, en dat deze bus eigenlijk niet voldoende bereik heeft om echt een verschil te gaan maken.
Fixed, maar zeker in de randstad zijn de afstanden klein en de hoeveelheden pakketten die bezorgd moeten worden groot, dus daar zou je zeker wel 50% van de busjes hierdoor kunnen laten vervangen.jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:55:
[...]
Andersom juist. Bezorgen in Assen, dat gebeurt vanuit het depot in Drachten. Dus dat word een en al stinkdiesel (niet anders dan nu).
Wat ik vooral bedoel aan te geven is dat het niet zo triviaal is, en dat deze bus eigenlijk niet voldoende bereik heeft om echt een verschil te gaan maken.
Randstad ben ik met je eens. maar ik vind het echt een totale misser van Mercedes dat ze niet meer bereik erin drukken om het echt zinnig te maken. Tuurlijk zal er wel een markt voor zijn, maar meer bereik = meer markt.PeaceNlove schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:59:
[...]
Fixed, maar zeker in de randstad zijn de afstanden klein en de hoeveelheden pakketten die bezorgd moeten worden groot, dus daar zou je zeker wel 50% van de busjes hierdoor kunnen laten vervangen.
Detail: het DC van UPS is 2015 weggegaan uit Drachten. Ze zitten nu net als DHL in Heerenveen. Overigens wel jammer, want UPS zat aan dezelfde weg als mijn werk, wat lekker makkelijk was met ophalen van pakjes.jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:46:
[...]
Ja, het idee is leuk, maar niet overal van toepassing. Hoeveel pakketdiensten dienen hun pakketjes wel niet van een centraal distributiecentrum af te halen, alvorens ze de steden in gaan? Als ik kijk naar UPS, welke regelmatig bij mij thuis bezorgd, die moet zijn spullen eerst uit Drachten halen, dan naar Assen toe rijden, afleveren, en het restant weer terug naar het depot brengen.
Met alleen de rit Drachten -> Assen -> Drachten is de beste bezorger al 120 KM verder. Dan hou je heel weinig over om je spullen nog te bezorgen (nee, ik geloof nooit dat die 150KM daadwerkelijk gehaald kan worden, fabrieksopgaven gaan uit van een andere rijstijl dan dat de bezorgers hebben).
Dit verandert uiteraard niets aan het argument ;-)
64 kWh Kia eNiro 2021 DynamicPlusLine || Sony A7III
PS: * TwOkkie meldt zich als ook een heel klein beetje EV rijder. Zaterdag mag ik mijn Prius Plug-In ophalen..
[J|O|R] <- .signature.gz
Niet duurder, wellicht wel in gebruikBlik1984 schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 10:57:
[...]
Een Ferrari is duurder en heeft mindere prestaties. Maar goed, eerst maar kijken of hem dat gaat lukken
Maar dan heb je met 2.9 seconden inderdaad een slak
EDIT:
Zou je de Roaster en 812 naast elkaar voor me neerzetten, weet ik wel in welke in stap. En die maakt een VROEM geluid
[ Voor 9% gewijzigd door PWM op 21-11-2017 10:11 ]
Niet in het "buitengebied". Wel in de Randstad en de grote steden. Genoeg PostNL busjes hier die niet verder komen dan de wijk. En ik zie hier regelmatig een nieuwe thuisbezorger van een supermarkt rijden (naam vergeten) in miliscule vrachtwagentjes, electrisch, die 35 rijden of zo. En ik weet niet waar de AH bezorgdienst zijn spullen haalt, als ze dat een beetje in de buurt doen, zou voor zoiets het ook nog wel zinvol kunnen zijn.jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:55:
Andersom juist. Bezorgen in Assen, dat gebeurt vanuit het depot in Drachten. Dus dat word een en al stinkdiesel (niet anders dan nu).
Wat ik vooral bedoel aan te geven is dat het niet zo triviaal is, en dat deze bus eigenlijk niet voldoende bereik heeft om echt een verschil te gaan maken.
Daarnaast rijden er hier genoeg klusjesmannen rond die erg lokaal werken (Zoetermeer e.o.). Zeker als je bij de klant kunt opladen, zou dat nog best weleens interessant kunnen zijn.
Exact expert nodig?
Dat weet niemand. Het is ook niet alsof de van een brandstof auto opgeven dat de tank 42 cm2 is ofzo. Mijn gok: 94 Ah klinkt groter dan 33 kWh en daarom doen we dat in de hoop dat de klant geen verstand heeft van elektriciteit.gop1 schreef op maandag 20 november 2017 @ 18:21:
Waarom geven ze de accucapaciteit in Ah op in plaats van in kWh?
De accuspanning zou ongeveer rond de 360 V liggen.
In de andere Mercedes kan je ook al niet snelladen. Het lijkt wel alsof ze geen idee hebben wat het is.Snow_King schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:41:
En ook geen snelladen.
Aan de andere kant: wellicht is het juist wel gewoon zo bedacht voor het busje. Als je die alleen voor relatief lokaal verkeer gebruikt voor een persoon die 's ochtends in de bus stapt en 's avonds er weer uit dan kan je 's nachts gewoon weer vol komen. Voor een aantal bedrijven kan dat gewoon prima werken. Maar inderdaad niet voor de ZZP'er die het halve land afrijdt en in het weekend met die bus helot met verhuizen van Groningen naar Maastricht.
DHL rijdt nu al op diverse plekken met elektrische auto's rondt. Ik zie hem regelmatig in de wijk rijden (en ook nog genoeg brandstof auto's, overigens).jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 08:46:
Ja, het idee is leuk, maar niet overal van toepassing. Hoeveel pakketdiensten dienen hun pakketjes wel niet van een centraal distributiecentrum af te halen, alvorens ze de steden in gaan?
Dat is Picnic. Ik vind die kleine wagentjes wel redelijk slim bedacht. De bezorger van de AH kan weinig meer vervoeren maar zijn auto is wel 2 keer (3 keer?) zo groot. Die kan wel droog een krat pakken want hij loopt in de wagen er tussen door. De bezorger van Picnic kan er alleen vanaf de buitenkant bij.Crazy D schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 10:10:
En ik zie hier regelmatig een nieuwe thuisbezorger van een supermarkt rijden (naam vergeten) in miliscule vrachtwagentjes, electrisch, die 35 rijden of zo.
Het grootste nadeel vond ik de herrie de ze maakten bij het achteruit rijden, dat was net een autoalarm. Ik denk dat er meer over geklaagd is want nu hoor ik het niet meer en hebben ze een normale piep.
Nee, voor meer bereik heb je meer batterijen nodig, die zijn zwaarder en dus kost dat ladegewicht. Dat zorgt ervoor dat je markt kleiner wordt.jinxedworld schreef op dinsdag 21 november 2017 @ 09:08:
[...]
Randstad ben ik met je eens. maar ik vind het echt een totale misser van Mercedes dat ze niet meer bereik erin drukken om het echt zinnig te maken. Tuurlijk zal er wel een markt voor zijn, maar meer bereik = meer markt.
Ik geloof dat Daimler niet dit busje op de markt brengt om 100% van de markt te veroveren, maar om een deel te veroveren die meer waarde hechten aan laadvermorgen (in kg) dan aan laadvermogen (in kWh). Ervaring krijgen is hierbij volgens mij erg belangrijk voor de fabrikanten.
De grote uitdaging:
Gezin bestaande uit 4 met 2 jonge kinderen.
Familie aan de andere kant van het land (Almelo - Rotterdam) deze bezoeken we +/- 2x per Maand.
Ik denk dat het beste is om te wachten op de 60Kwh Leaf, hopende dat ik zo lang nog mijn huidige leasebak kan rijden vanwege de range.
Andere auto die me aanspreekt is de Golf-E maar ik ben bang dat het met die auto toch lastig gaat worden om Almelo - Rotterdam ritjes prettig te gaan maken.
Ervaringsdeskundigen die hier een mening over hebben?
Zowel de huidige Zoe als de Leaf 2 als de e-Golf kunnen die afstand enkele reis volgens mij prima aan. De 60 kWh Leaf natuurlijk nog makkelijker, maar ook die zal waarschijnlijk nog steeds wat bijgeladen moeten worden om retour te kunnen gaan.hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 11:09:
Ik ben me ook aan het orienteren in de EV markt, in het nieuwe jaar loopt mijn huidige leasecontract af en het electrisch rijden begint bij mij te kriebelen.
De grote uitdaging:
Gezin bestaande uit 4 met 2 jonge kinderen.
Familie aan de andere kant van het land (Almelo - Rotterdam) deze bezoeken we +/- 2x per Maand.
Ervaringsdeskundigen die hier een mening over hebben?
Voordeel van de Leaf met grotere accu is natuurlijk dat je dan óf op heen óf op terugweg ergens kort kunt snelladen en je bent klaar. Je komt immers maar een klein beetje te kort (als ik reken met bereik van 350 km en retourafstand van 370). Als je efficiënt rijdt haal je het in de zomer misschien zelfs wel. Dus je hebt inderdaad de maximale flexibiliteit.
Met de andere auto's zul je tegen het eind van de heenreis of aan het begin van de terugreis kunnen snelladen, of (dat is natuurlijk handiger) op je bestemming laden. Daarbij is het dan zo dat de Leaf het langzaamst kan, de Golf sneller en de Zoe het snelst. Dus als je op bestemming wilt laden hangt het er ook een beetje vanaf hoe lang je daar bent, wat de beste laadoptie is.
PV : 4650 Wp : 15 x AEG AS-M60XB-310 + GoodWe 4200D-NS : PVOutput
Opzich (mits ik op locatie een goed oplaadpunt kan vinden) is opladen op de bestemming een prima optie we zullen daar meestal wel 8uur staan.
Ik zou wel een keer een weekend zo'n golf-e willen proberen om te kijken hoe dat gaat! wellicht kunnen we er een keer 1 huren oid.
De Zoe valt qua kofferbak ruimte af bij ons.
Het is inderdaad jammer dat de Leaf die beperking heeft. Bij een normale 11 kW openbare paal kan hij laden met 3.7 kW. Om dan helemaal op te laden duurt dus 16 uur.. dus zelfs een hele nacht laden geeft hem maar een halve tot 2/3 accu erbij. Maargoed, in jouw geval is dat dus voldoende. Je hebt maar een paar uurtjes nodig om voldoende bijgeladen te zijn voor de terugweg.hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 12:11:
Dank voor je snelle reactie! Ik had nog niet stilgestaan bij het feit dat de Leaf 2 minder snel kan laden dat is wel een nadeel.
[...]
Ik zou wel een keer een weekend zo'n golf-e willen proberen om te kijken hoe dat gaat! wellicht kunnen we er een keer 1 huren oid.
De Zoe valt qua kofferbak ruimte af bij ons.
Dit is sowieso een andere denk-houding die je krijgt als je EV rijdt. Benzine tanken is simpel: is ie leeg dan gooi je hem vol. Elektrisch rijden is in die zin anders, dat je niet altijd gaat laden tot ie vol is. Het gaat erom, of je vol genoeg bent om de rit te maken die je wilt. Als je weet dat je daarna weer een tijdje stil staat, of bij een goedkopere laadplek bent, dan laadt je dan gewoon weer verder.
Uitproberen lijkt me absoluut goed! Om te ervaren hoe het nu eigenlijk rijdt, en een beter beeld te hebben van reëel verbruik op een langere afstand. Daarvoor is huren natuurlijk prima (als je die ergens kunt vinden om te huren??)
PV : 4650 Wp : 15 x AEG AS-M60XB-310 + GoodWe 4200D-NS : PVOutput
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Wellicht is tegen die tijd (zomer 2018) de Hyundai Kona met 64 kWh-accupakket al uit.hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 11:09:
Ik denk dat het beste is om te wachten op de 60Kwh Leaf, hopende dat ik zo lang nog mijn huidige leasebak kan rijden vanwege de range.
Andere auto die me aanspreekt is de Golf-E maar ik ben bang dat het met die auto toch lastig gaat worden om Almelo - Rotterdam ritjes prettig te gaan maken.
Ervaringsdeskundigen die hier een mening over hebben?
Ik heb er ook naar gevraagd maar omdat de interesse momenteel zo groot schijnt te zijn is het max 1a2 uur afhankelijk van de dag.hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 12:11:
Ik zou wel een keer een weekend zo'n golf-e willen proberen om te kijken hoe dat gaat! wellicht kunnen we er een keer 1 huren oid.
Huren zou wellicht een betere optie zijin.
EV6 Plus
Klopt. En iedereen is ook weer anders. Mijn vrouw is het rijden met de Zoe ook steeds leuker gaan vinden. Sowieso is elektrisch rijden gewoon leuk. Lekker vlot en stil maar dat wist je natuurlijk al.hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 12:34:
@mddd Dat anders denken dat is inderdaad iets waar je aan moet wennen en waar imho aan valt te wennen. Ik hoop dat mijn vrouw dat ook gaat inzien
Maar om onderweg met de kinderen te stoppen voor snelladen, ookal is het maar kort, daar houdt ze echt niet van. Dan pakt ze liever de Fabia (die wij ook nog hebben omdat we regelmatig beide met de auto moeten) en rijdt ze in 1x door. Als ze weet dat we op de bestemming kunnen laden dan is dat weer geen probleem. Dus het is ook een beetje wat bij je stijl past.
PV : 4650 Wp : 15 x AEG AS-M60XB-310 + GoodWe 4200D-NS : PVOutput
Misschien is de kwaliteit van de achterbank in de laatste 20 jaar enorm omhoog gegaan, maar ik was vroeger altijd blij met een stop om de benen te strekkenmddd schreef op woensdag 22 november 2017 @ 13:37:
[...]
Klopt. En iedereen is ook weer anders. Mijn vrouw is het rijden met de Zoe ook steeds leuker gaan vinden. Sowieso is elektrisch rijden gewoon leuk. Lekker vlot en stil maar dat wist je natuurlijk al.
Maar om onderweg met de kinderen te stoppen voor snelladen, ookal is het maar kort, daar houdt ze echt niet van. Dan pakt ze liever de Fabia (die wij ook nog hebben omdat we regelmatig beide met de auto moeten) en rijdt ze in 1x door. Als ze weet dat we op de bestemming kunnen laden dan is dat weer geen probleem. Dus het is ook een beetje wat bij je stijl past.
Ik vind het ook niet erg om even te pauzeren. Inderdaad op een lange rit is een stopje elke 200 of 250 km wel lekker. Maar als je bestemming 1,5 uur rijden is dan wil je liever doorrijden dan na een uurt moeten stoppen..Roobje schreef op woensdag 22 november 2017 @ 15:25:
Misschien is de kwaliteit van de achterbank in de laatste 20 jaar enorm omhoog gegaan, maar ik was vroeger altijd blij met een stop om de benen te strekken
Dit is denk ik vooral een (tijdelijk) probleem van de generatie EV's van de laatste paar jaar. De nieuwere modellen vanaf nu kunnen die 250 km of meer wel halen en dan is het al geen punt meer.
PV : 4650 Wp : 15 x AEG AS-M60XB-310 + GoodWe 4200D-NS : PVOutput
Op SnappCar zijn diverse elektrische auto's te vinden, van Zoe tot Model X. Prijs varieert, maar +/- 45 euro voor e-Golf voor een dag valt mee. Helaas betaal je na een x aantal kilometers wel weer extra (soms na 100km al).swat! schreef op woensdag 22 november 2017 @ 13:02:
[...]
Ik heb er ook naar gevraagd maar omdat de interesse momenteel zo groot schijnt te zijn is het max 1a2 uur afhankelijk van de dag.
Huren zou wellicht een betere optie zijin.
Hippos are apparently just rage filled hate tanks
Het is een mindset dingetje. Wij hebben ook familie in Rotterdam, Groningen en Tilburg, en er is sinds begin 2016 bijna altijd op loopafstand wel een laadpaal te vinden of de noodlader gaat mee voor overnight. Lukt het niet dan kan je altijd nog zuiniger gaan rijden en/of even bijplussen bij een snellader / Fastned.
We zijn er ook met het hele gezin een weekend naar Parijs geweest en deze winter gaan we ermee op wintersport naar Italie. De kinderen vinden brandstof auto's inmiddels hopeloos ouderwets en leren onderweg al laadpalen spotten, welk type etc. en kennen alle EV's
Alles valt of staat met plannen, als je dat een beetje kan hoef je bijna nooit te wachten en rijd je spotgoedkoop of zelfs gratis naar al je bestemingen. De upgrade naar de 41kWh batterij upgrade maakt serieuze vakantie reizen nu ook wat comfortabeler, binnen Nederland kan je enkele reis overal komen, zelfs tot aan Hamburg, luxemburg of zelfs bijvoorbeeld Calais op 4,5 uur thuis aan de 11kW lader.
Let op, enkele reis. De zoe heb je op 80% van de laadpalen (11kW + ) binnen enkele uren alweer vol en je maakt nooit zo'n lange reis om na 10 minuten weer te vertrekken. In de praktijk kan je dus altijd met een lekker vol batterijtje weer terug.
Ik zou nooit meer terug naar brandstof willen, ben heel blij ooit voor deze wagen gekozen te hebben en geniet er dagelijks van. Mijn vrouw en ik maken er inmiddels een beetje een sport van om het EV bewustzijn van de adressen die je bezoekt (voor je werk of prive) te voeden door overal te vragen of je er kan laden, of het goed staat aangegeven, of je wel/niet de laadplek kunt reserveren etc.
Een vakantiereis plannen is best wel leuk, je kan bij heel veel hotels overnight opladen en in het buitenland zijn er erg veel gratis laadmogelijkheden. Als je en auto hebt die vanaf 230V 6A kan laden is elk stopcontact in principe een laadpunt, dus ook campings en vakantieparken bijvoorbeeld.
TL:DR;
Ja, je moet je een andere manier van autorijden accepteren/omarmen/aanwennen.
Nee, dit is zeker geen belemmering in dagelijks gebruik.
hantheman schreef op woensdag 22 november 2017 @ 11:09:
Ik ben me ook aan het orienteren in de EV markt, in het nieuwe jaar loopt mijn huidige leasecontract af en het electrisch rijden begint bij mij te kriebelen.
De grote uitdaging:
Gezin bestaande uit 4 met 2 jonge kinderen.
Familie aan de andere kant van het land (Almelo - Rotterdam) deze bezoeken we +/- 2x per Maand.
Ik denk dat het beste is om te wachten op de 60Kwh Leaf, hopende dat ik zo lang nog mijn huidige leasebak kan rijden vanwege de range.
Andere auto die me aanspreekt is de Golf-E maar ik ben bang dat het met die auto toch lastig gaat worden om Almelo - Rotterdam ritjes prettig te gaan maken.
Ervaringsdeskundigen die hier een mening over hebben?
Ioniq5 & Zoe | 13000 Wp | LaadpasTop10.nl | Goedkoperrijden.blogspot.com
Ben met de Tesla naar Engeland en Duitsland gereden en de stops vond ik heerlijk, maar soms ook vervelend. Met de Model X (250 km range) werd het nog irritanter. Ik vind het wel een geldig argument als mensen het vervelend vinden om zo erg afhankelijk te zijn van je radius.
Facts don't care about your feelings
Ioniq5 & Zoe | 13000 Wp | LaadpasTop10.nl | Goedkoperrijden.blogspot.com
Dit topic is gesloten.