Sneak peek

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
Waarom is het ineens "stomen" geworden ?Chevy454 schreef op zondag 05 juni 2016 @ 12:30:toon volledige bericht
Dus gisteren voor het eerst low and slow op de Weber.
We hadden rookhout van de AH boven op de grillrooster in de directe zone gelegd, we kregen niet de normale blauwgrijze rook gedurende een uur. Nadien het rookhout in alufolie direct op de kolen gedaan en kregen we toch de gewenste rook voor 15 minuten. Uiteindelijk bleek dat het vlees gerookt werd zonder zichtbare rook..
2,5 uur later was de temperatuur gezakt naar 80C en hebben we het vuur opgestookt naar de 100C. Daarna de de helft van de ribben in alufolie gewikkeld met wat appelsap. Dit dan gedurende 45 minuten op de indirecte zone. Helaas bleek de temperatuur te laag waardoor het niet goed of nauwelijks gestoomd werd
Daarna nog 30 minuten met glaze indirect afgebakken. Het was allemaal nog op tijd klaar want nog geen 10 minuten later brak de pleuris uit qua regen.
Het uiteindelijk resultaat waren lekkere gerookte ribben maar helaas was het vlees wat droog. Denk dat dit door het" mislukte" stomen is gebeurd. (iemand die dit kan bevestigen?))
De volgende keer gaan we de temperatuur boven de 100C houden gedurende de hele sessie. En van de twee rubs blijft er nog maar 1 over. Jammer genoeg moet er volgend weekend gegrild worden bij de schoonouders, anders deden we weer een low and slow sessie.
* Chevy454 gaat nu alles schoonmaken.
[ Voor 17% gewijzigd door FreshMaker op 06-06-2016 07:49 ]
Om gelijk maar de discussie aan te zwengelen;FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 07:44:toon volledige bericht
[...]
Waarom is het ineens "stomen" geworden ?
Het inpakken in folie is niet om te stomen, maar om de temperatuur te concentreren,
Je moet het zelfs eerder zien als braiseren ( sudderen )
qua rookhout ..
Als je het hout OP het rooster legt, zal het niet gaan roken, maar eerder gebakken worden.
Het hout ( in de folie) moet je op de kolen/briketten leggen
blauwe rook ?
De rook die uit mijn rookoven / webers komt is vaker grijs / wit dan blauw-grijs, maar rook is rook ( tenzij het gitzwart is)
Verder is 2,5uur prima, de ribben 'hoeven' maar 75c te zijn voor de gaarheid, het is low en slow
( jammer van het weer, maar er zit toch een mooi deksel op de bbq)
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Blijkt dat citroenvlinders helemaal niet naar citroen smaken.
The Stranger: Do you have to use so many cuss words?
The Dude: What the fuck you talking about?
http://www.vuurenrook.nl/webwinkel/bbq-smoke-wood/p-1/MrFl0ppY schreef op maandag 06 juni 2016 @ 09:23:
Ik heb de snippers van Weber maar die zijn inderdaad maar klein. Als iemand een tip heeft waar ik grotere brokken kan kopen dan hoor ik dat graag.
http://www.rookovens-online.nl/MrFl0ppY schreef op maandag 06 juni 2016 @ 09:23:
Ik heb de snippers van Weber maar die zijn inderdaad maar klein. Als iemand een tip heeft waar ik grotere brokken kan kopen dan hoor ik dat graag.
Je kan voor je Weber aluminium wegwerpschalen (ze noemen 't zelf druipbakjes) kopen en die 'tussen' de kolen zetten. Rooster er af, kip in dat druipakje zetten. Dan past 't allemaal wel.iscara schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:05:
Van het weekend voor de eerste beercan chicken gemaakt.
Meteen geleerd dat een 50cl blikje niet past op de Weber 57cm
Hierdoor is de deksel wel veel van de bbq af geweest en brandden de kolen hierdoor wat te snel denk ik. Ik heb de temperatuur niet meer boven de 150 graden uit gekregen hierdoor. Desondanks was na zo'n 70 minuten op 150 graden toch de kip helemaal klaar en lekker sappig.
[afbeelding]
Als je het afsluit in folie gevuld met vocht (in dit geval appelsap) bij een temperatuur hoger als 100C moet dat vocht toch omgaan in stoom?FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 07:44:
Waarom is het ineens "stomen" geworden ?
Het inpakken in folie is niet om te stomen, maar om de temperatuur te concentreren,
Je moet het zelfs eerder zien als braiseren ( sudderen )
Dat idee had ik dus ook maar schijnbaar heeft het gewerktqua rookhout ..
Als je het hout OP het rooster legt, zal het niet gaan roken, maar eerder gebakken worden.
Het hout ( in de folie) moet je op de kolen/briketten leggen
Niet als er een hoosbui losbreekt( jammer van het weer, maar er zit toch een mooi deksel op de bbq)
[ Voor 4% gewijzigd door Chevy454 op 06-06-2016 10:15 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
My lungs taste the air of Time
Blown past falling sands
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Dat werkt inderdaad, maar je krijgt dan elke 45 minuten een temperatuursdrop, die ook weer opgevangen moet worden door de brandstof.Paganstars schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:22:
Niet vergeten dan om gaatjes in de folie te rammen :x!
Maar ik doe hetzelfde als apie muv ik knal er een handvol op per ong. 45 min.
De waarheid als een koe, maar ik gebruik een Pro-Q Frontier waarbij de kolen te benaderen zijn zonder de dome of stackers te verwijderen (los deurtje voor de kolen). Met bijv een WSM zou ik dit nooit op deze manier doen en daar de chunks verwerken tussen de kolen.FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:25:
[...]
Dat werkt inderdaad, maar je krijgt dan elke 45 minuten een temperatuursdrop, die ook weer opgevangen moet worden door de brandstof.
Chunks, strategisch weggelegd zorgen ervoor dat je je deksel dicht kan houden voor de ( bijna ) volle 3 uur.
Dankzij evt. temperatuurmeters in het vlees kun je bepalen OF je iets moet toevoegen, of knijpen
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Eens. Heb zelf een metalen braadslede van gelijk formaat gekocht. Nog duurzamer.FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:10:
Dan zou ik aanraden om een Action ( of Xenos ) binnen te lopen.
Bij de Action zijn die bakjes nl. 0.79ct voor 3 stuks, waar Weber er tegen de 8 á 10€ voor vraagt
Ik lees juist overal dat je temperatuur ter hoogte van het rooster rond de 225F / 107C moet houden?FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:20:
De bedoeling van de ribs is dat ze langzaam garen.
100c ( omslag naar stoom ) is koken, en dat is juist NIET de bedoeling.
Mogelijks, zoals ik zei: we hebben na een uur het rookhout in alufolie op de briketten gedaan.De rooksmaak die je had, is van de kolen/briketten, niet verkeerd, maar niet de 'gewenste'
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Er komen steeds meer details bijChevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:34:
[...]
Ik lees juist overal dat je temperatuur ter hoogte van het rooster rond de 225F / 107C moet houden?
Wij zaten altijd onder de 100C -> merkte je aan de waterbak welke niet aan het borrelen was.
Kortom => fase 2 veels te kort dus
Dat klopt ja, maar dan zit de kip denk ik te dicht op de kooltjes. Met een kleiner blikje werkt het ook goed.zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:08:
[...]
Je kan voor je Weber aluminium wegwerpschalen (ze noemen 't zelf druipbakjes) kopen en die 'tussen' de kolen zetten. Rooster er af, kip in dat druipakje zetten. Dan past 't allemaal wel.
De waterbak hebben we gebruikt om de temperatuur constanter te houden.FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:48:
Er komen steeds meer details bij
De waterbak hoeft niet te borrelen, als je thee wilt zetten heb je aan een waterkoker genoeg
Die waterbak is als buffer, die is niet noodzakelijk voor de bereiding ( ik gebruik geen waterbak )
We hebben een kerntemperatuurmeter maar deze hebben we niet gebruikt. Met die hoeveelheid botdichtheid meet je vast en zeker verkeerdAls je de temperatuur van 107c aanhoudt, is dat een gemiddelde dome temperatuur, niet de bereidingstemperatuur
Aangezien de ribs indirect liggen, is het nog steeds niet koken, maar stoven ( in de alufolie )
Die 3-2-1 methode zou niet opgaan omdat het vlees hier anders gesneden wordt.Op bbq-nl.com ( noskos ) spreekt hij over de 3-2-1 methode, die 2u in de bbq, dan 1u ingepakt, en dan nog 1u zo in de bbq, maar steeds vaker is het 1,5 - 1 - 1 of zelfs 1-1-1 ..
Het blijft elke keer aftasten wat het moet zijn, en belangrijker, wat jouw smaak is
[ Voor 6% gewijzigd door Chevy454 op 06-06-2016 11:58 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
sowieso je ketel wel redelijk aan de hete kant gestookt! Die van mij trek ik meestal tot 125cVincent17 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 11:59:
Afgelopen zondag voor het eerst baby back ribs van beefensteak klaargemaakt op mijn nieuwe Weber 57 BBQ.
Als eerste het membraan verwijderd en hierna ingesmeerd met een beetje mosterd en daarna de dry rub erop. BBQ helemaal klaargemaakt voor indirecte hitte via de minion methode. Wat hickory houtsnippers op de kolen. Temperatuur continu op 135 graden gehouden. Ribs hebben er eerst 2 uur op gelegen om te roken. Hierna de ribs ingepakt in alufolie en ingesmeerd met boter,honing en bastersuiker en nog 1 uur op de BBQ. Ribs weer uit de folie gehaald en nog zo'n 45 minuten op de bbq met ondertussen steeds de ribs insmeren met BBQ saus. Behoorlijke tijd bezig geweest dus en het resultaat............................![]()
De ribs waren in principe wel lekker, maar niet heel erg mals. Het kwam zeker niet van het bot vallen. Ook kwamen de botten niet uit het vlees steken, zoals ik heb gezien op meerdere filmpjes. Wat heb ik fout gedaan?
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Bij ribs heb je in principe weinig aan een kerntemperatuurmeting ( continu ) omdat het inderdaad te weinig inhoud heeft.Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 11:54:toon volledige bericht
[...]
De waterbak hebben we gebruikt om de temperatuur constanter te houden.
[...]
We hebben een kerntemperatuurmeter maar deze hebben we niet gebruikt. Met die hoeveelheid botdichtheid meet je vast en zeker verkeerdMaar de temperatuur ter hoogte van het vlees op het rooster moet toch 107C zijn? (dus niet met de temperatuursensor boven aan de deksel die boven de directe zone zit en 170C aangeeft
.
[...]
Die 3-2-1 methode zou niet opgaan omdat het vlees hier anders gesneden wordt.
Het doel is dus het vlees zo te krijgen dat het van het bot valt (supermals dus). Alleen weet ik nu niet meer aan welke fases we moeten verbeteren![]()
Fase 1 = rook en smaak , dit moet aangepast worden naargelang de dikte van het vlees.
Fase 2 = het malser maken van het vlees, voor super mals dus langer aanhouden
Fase 3 = beetje steviger maken en glaze erop moppen.
[ Voor 13% gewijzigd door FreshMaker op 06-06-2016 12:18 ]
Voor de kip iig wel, zelfs nog wat bescherming aan de zijkanten.zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:33:
[...]Eens. Heb zelf een metalen braadslede van gelijk formaat gekocht. Nog duurzamer.
Waar staat jouw dome temperatuurmeter dan tov de kolen? Boven het directe of het indirecte deel?FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:12:
mijn dome komt zonder waterbak nooit boven de 120/130c uit, dus je hebt daar al een eerste puntje
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Ja, temp bij het rooster moet 107 zijn.. nouja.. 110 kan ook, 115 kan ook vast wel.. ergens daar in de buurt.Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 11:54:
We hebben een kerntemperatuurmeter maar deze hebben we niet gebruikt. Met die hoeveelheid botdichtheid meet je vast en zeker verkeerdMaar de temperatuur ter hoogte van het vlees op het rooster moet toch 107C zijn? (dus niet met de temperatuursensor boven aan de deksel die boven de directe zone zit en 170C aangeeft
.
Heb je het artikel goed gelezen? Daar staat ook in dat 3-2-1 voor ribben is die hier niet of nauwelijks verkocht worden.Die 3-2-1 methode zou niet opgaan omdat het vlees hier anders gesneden wordt.
Het doel is dus het vlees zo te krijgen dat het van het bot valt (supermals dus). Alleen weet ik nu niet meer aan welke fases we moeten verbeteren![]()
De 3-2-1 methode is echter voor echte spareribs, nu zijn die hier nagenoeg niet te koop omdat wij onze varkens anders verdelen dan in de VS en hier wordt het vlees tussen de ribben weggehaald voor de speklappen. Wat hier als spareribs wordt verkocht heet in de VS baby back ribs, deze zitten hoger op het varken, het dichtst bij de ruggegraat.
Nu zijn deze baby backs malser en eerder gaar, dus 3-2-1 gaat voor onze ribjes niet helemaal op, het is eerder 3-1-1
Je hebt nuFase 1 = rook en smaak , dit moet aangepast worden naargelang de dikte van het vlees.
Fase 2 = het malser maken van het vlees, voor super mals dus langer aanhouden
Fase 3 = beetje steviger maken en glaze erop moppen.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Technisch gezien maakt dat niet uit, aangezien de domethermometer bijna helemaal bovenin hangt, en de warmte zich ook daar verzameltChevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:28:
[...]
Waar staat jouw dome temperatuurmeter dan tov de kolen? Boven het directe of het indirecte deel?
Goed dat het nu éénduidig is waar men meten wiltSt@m schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:32:
Ja, temp bij het rooster moet 107 zijn.. nouja.. 110 kan ook, 115 kan ook vast wel.. ergens daar in de buurt.
Ik durf wel te beweren dat er geen 70 graden verschil zit tussen de bovenkant van de dome en het rooster.
Daarom dat ik het ook wat korter wou doen maar dus te kort.Heb je het artikel goed gelezen? Daar staat ook in dat 3-2-1 voor ribben is die hier niet of nauwelijks verkocht worden.
We gaan gewoon minder filosoferen en het gewoon doen. We hebben niettemin veel geleerd en plezier gehad voor de eerste keer.Je hebt nu
2.5 - 0.75 - 0.5 gedaan
Ruimte zat dus om te verbeteren. Een volgende keer dus gewoon 3-1-1 doen en kijken wat het dan is.
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
wat illustratie :Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:38:
[...]
We gaan gewoon minder filosoferen en het gewoon doen. We hebben niettemin veel geleerd en plezier gehad voor de eerste keer.
Heel goedChevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:38:
[...]
We gaan gewoon minder filosoferen en het gewoon doen. We hebben niettemin veel geleerd en plezier gehad voor de eerste keer.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
En wat gaan we dan hacken?zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:42:
Is er interesse in een Tweakers BBQ meet op HQ? Een soort 'hack the BBQ', dus iets meer dan burgers & beer?
Pulled pork?FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:41:
[...]
wat illustratie :
de probe ligt ACHTER het vlees
[afbeelding]
Kort na opstarten :
[afbeelding]
Tijdens de cook :
[afbeelding]
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Dat zekerzeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:42:
Is er interesse in een Tweakers BBQ meet op HQ? Een soort 'hack the BBQ', dus iets meer dan burgers & beer?
Bos Stern Service Onafhankelijke Mercedes-Benz dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice. ECU en tuning alle merken welkom. Projecten
Lijkt me leuk om te kijken of en hoe we een BBQ kunnen 'tweaken'. Sensoren inbouwen etc etc.Hari-Bo schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:51:
[...]
Dat zekerMaar wat verstaan we onder BBQ hacken?
Ok, daar heb ik geen ervaring mee en trekt me ook nietzeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:57:
[...]
Lijkt me leuk om te kijken of en hoe we een BBQ kunnen 'tweaken'. Sensoren inbouwen etc etc.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Absoluut. Maar ik zou de focus niet leggen op sensoren inbouwen en andere electronica.zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:42:
Is er interesse in een Tweakers BBQ meet op HQ? Een soort 'hack the BBQ', dus iets meer dan burgers & beer?
Nee, volgens de vrouw moeten ze de structuur hebben van zwart zijn, maar de kleur nog steeds donkerbruin/amberSt@m schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:00:
[...]
Ok, daar heb ik geen ervaring mee en trekt me ook niet![]()
Een op een wat hoger niveau dan "speklappen zijn pas lekker als ze zwart zijn" over bbq-en praten, ideeen uitwisselen en technieken showen ben ik wellicht van de partij
Volledig mee eens want sensoren toevoegen doe ik wel met een losse Maverick, en volledig automatiseren met een Heathermeter als ik dat zou overwegen. Het lijkt me vooral leuk om met een groep verschillende soorten vlees bereiden en ook verschillende methodes toepassen (low & slow, high & fast, indirect, roken etc).Nomad schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:03:
[...]
Absoluut. Maar ik zou de focus niet leggen op sensoren inbouwen en andere electronica.
Maar een meet/meat met mooie stukken vlees, indirect bereid, zoals pulled pork, picanha, moinkballs, lamb-rack en meer van dat. Daar is zeker interesse voor hier denk ik.
Eventueel met toevoegingen als DO's gebruiken (dutch oven) voor stoofpotjes en wat niet meer.
En dan heb je het nog niet gehad over groentes/fruit en vis, roken van je eten, zowel warm als koud etc.
Bos Stern Service Onafhankelijke Mercedes-Benz dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice. ECU en tuning alle merken welkom. Projecten
Ik heb van de week mijn DO ook gebruikt om brownies mee te bakken, dus voeg toetjes maar toe aan die lijstNomad schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:03:
[...]
Absoluut. Maar ik zou de focus niet leggen op sensoren inbouwen en andere electronica.
Maar een meet/meat met mooie stukken vlees, indirect bereid, zoals pulled pork, picanha, moinkballs, lamb-rack en meer van dat. Daar is zeker interesse voor hier denk ik.
Eventueel met toevoegingen als DO's gebruiken (dutch oven) voor stoofpotjes en wat niet meer.
En dan heb je het nog niet gehad over groentes/fruit en vis, roken van je eten, zowel warm als koud etc.
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
We gaan het (als het doorgaat) sowieso met mooi vlees doen en met een (paar) chef('s). Maar ik ben op zoek naar het Tweakers haakje.Nomad schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:03:
[...]
Absoluut. Maar ik zou de focus niet leggen op sensoren inbouwen en andere electronica.
Maar een meet/meat met mooie stukken vlees, indirect bereid, zoals pulled pork, picanha, moinkballs, lamb-rack en meer van dat. Daar is zeker interesse voor hier denk ik.
Eventueel met toevoegingen als DO's gebruiken (dutch oven) voor stoofpotjes en wat niet meer.
En dan heb je het nog niet gehad over groentes/fruit en vis, roken van je eten, zowel warm als koud etc.
zelf sous-vide bak maken met bijvoorbeeld een arduinobordje, om het vlees voor te bereiden?zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:09:
[...]
We gaan het (als het doorgaat) sowieso met mooi vlees doen en met een (paar) chef('s). Maar ik ben op zoek naar het Tweakers haakje.
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
De huidige heater meter heeft naar mijn idee veel ruimte voor verbetering. Het is een Arduino bordje gekoppeld aan een Raspberry Pi met een 16x2 lcd display. Het Arduino deel regelt het uitlezen van de temperatuur en de Raspberry wordt gebruikt om een fan aan te sturen en dient als webserver voor wat statistieken. Een mogelijkheid zou zijn om dit met een ESP8266 te doen waarbij de AD conversie voor een thermometer wordt gedaan door een aparte chip, en mocht je een LCD willen dan kan dat natuurlijk via I2C bijvoorbeeld.zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:09:
[...]
We gaan het (als het doorgaat) sowieso met mooi vlees doen en met een (paar) chef('s). Maar ik ben op zoek naar het Tweakers haakje.
Blijkt dat citroenvlinders helemaal niet naar citroen smaken.
franssie schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:23:
Met sous-vide erbij wordt het een kook meat, maar is misschien ook lekker en leuker het inderdaad wat breder te trekken, eerste haakje: "kunnen tweakers meer frituren dan hun PC onderdelen?"
Ondanks mijn "status" op Tweakers.net zijn mijn kookkunsten dan beter dan de electronica
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
elhopo schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:27:
[...]
De huidige heater meter heeft naar mijn idee veel ruimte voor verbetering. Het is een Arduino bordje gekoppeld aan een Raspberry Pi met een 16x2 lcd display. Het Arduino deel regelt het uitlezen van de temperatuur en de Raspberry wordt gebruikt om een fan aan te sturen en dient als webserver voor wat statistieken. Een mogelijkheid zou zijn om dit met een ESP8266 te doen waarbij de AD conversie voor een thermometer wordt gedaan door een aparte chip, en mocht je een LCD willen dan kan dat natuurlijk via I2C bijvoorbeeld.
groot voordeel zal zijn dat de kosten een stuk lager liggen en met een beetje goede voeding wordt het ook een beetje portable. Nog mooier zou de ESP32 zijn, maar die is nog niet uit. Deze heeft al een goede AD converter ingebouwd.
Maar misschien is er nog meer mogelijk...
Echter is nog steeds niet alles binnenTinusvolkel schreef op dinsdag 10 mei 2016 @ 14:14:
Mijn "wireless" thermometer is ook onderweg
Echter niet geheel plug and play
[afbeelding]
http://www.beefensteak.nl/nl/livar-rack-of-pork.htmlNomad schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:47:
Net even de slager gebeld en voor komende woensdag en een halve kilo ribeye gereserveerd
Mijn ouders komen langs en die hebben een goede traktatie verdiend. De ribeye gaat net als vorige week sous-vide bereid worden, dat was echt super afgelopen keer, met een temperatuur van 53 graden.
Nu zoek ik eigenlijk nog een mooi tweede stukje vlees wat op dezelfde temperatuur gegaard mag worden, maar toch wel iets toevoegt aan het bord. Dat zal rund worden, gezien varken en gevogeltje allemaal op hogere temperatuur klaar gemaakt dient te worden.
Is een lambs-rack een mooie aanvulling of teveel van hetzelfde? Die heeft een kern nodig van 60 graden, maar dat zou ik op de bbq indirect kunnen plaatsen en op die manier garen / afmaken
Overdag werk ik gewoon, dus de keuze van sous-vide is al wel gemaakt, om tijd te besparen
A real man fears not mortality for it's death, he fears mortality for it's lack of life!
RatPack #814
Dat is goed idee om een sensor zo te plaatsen. Nu moet ik steeds het deksel openen om te kijken.FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:41:
wat illustratie :
de probe ligt ACHTER het vlees
[afbeelding]
[ Voor 8% gewijzigd door Chevy454 op 06-06-2016 14:18 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Bos Stern Service Onafhankelijke Mercedes-Benz dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice. ECU en tuning alle merken welkom. Projecten
Vooral niet te lang bakkenHari-Bo schreef op maandag 06 juni 2016 @ 14:26:
Net 2KG tonijn steak besteld (was een aanbieding) heeft iemand hier iemand een aanrader voor qua recept?
Verse tonijn kan je net als zalm rauw eten (moet officiëel wel ingevroren geweest zijn, daarom is er helaas ook geen groene haring meer te koop Wikipedia: Hollandse Nieuwe ). Wil je toch grillen dan inderdaad dik gesneden, erg kort en heet met een sausje van groene (zoutarme) kikkomansoja en sesamolie en wat rode ui misschien? Lekker met zeewiesla en wat couscous salade (de tonijn wordt niet erg warm dus ik zou de bijgerechten ook koud/lauw houden).Hari-Bo schreef op maandag 06 juni 2016 @ 14:26:
Net 2KG tonijn steak besteld (was een aanbieding) heeft iemand hier iemand een aanrader voor qua recept?
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
Als ik hem 180 graden draai dan zit het rookgat direct boven de kolen en gaat de lekkere rook direct uit de ketelFreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 14:26:
Je kan het deksel 180graden draaien hé
[ Voor 8% gewijzigd door Chevy454 op 06-06-2016 15:05 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Huh? Ben ik nou helemaal achterlijk of mis ik nou iets? Hoe doe jij dit dan?Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 15:04:
[...]
Als ik hem 180 graden draai dan zit het rookgat direct boven de kolen en gaat de lekkere rook direct uit de ketel
Het wordt tijd dat het weer weekend is
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Dat verschilt bij Weber per modeljaar. Sommige Webers hebben aan de ene kant het luchtgat zitten en aan de andere kant de thermometer, anderen hebben hem soms zelfs bovenaan zitten. De nieuwere hebben die eerste configuratiePaganstars schreef op maandag 06 juni 2016 @ 15:10:
[...]
Huh? Ben ik nou helemaal achterlijk of mis ik nou iets? Hoe doe jij dit dan?
[ Voor 25% gewijzigd door elhopo op 06-06-2016 15:17 ]
Blijkt dat citroenvlinders helemaal niet naar citroen smaken.
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
Een voorrechtje met tonijntartaar is heerlijk, beetje fijn snijden en dan met een beetje frisse bladsla eronder en wasabimayonaisse erbovenop. Ruime eetlepel tonijn per persoon is dan prima als voorgerecht.Hari-Bo schreef op maandag 06 juni 2016 @ 14:26:
Net 2KG tonijn steak besteld (was een aanbieding) heeft iemand hier iemand een aanrader voor qua recept?
| The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten |
Volgens mij ging het er hem om dat hij de thermometer (en sensor daarvan) aan de kant van zijn vlees wil hebben (in plaats van direct boven de kolen), maar dat hij ook de luchtopening aan de kant van het vlees wil hebben, zodat de rook niet recht omhoog wegtrekt.franssie schreef op maandag 06 juni 2016 @ 15:26:
Ik heb geen weber, maar als je het deksel niet kan draaien, kan je dan niet gewoon de kolen aan de andere kant van het schot leggen voor de rookweg of werkt dat niet zo bij webers?
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Op de plek van het luchtrooster is er onderdruk, dus alle lucht wordt vanuit de onderkant, door de kolen en het vlees, via het luchtrooster naar buiten gezogen.Orion84 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:15:
[...]
Overigens vraag ik me wel af of de plek van het luchtrooster zo enorm veel invloed heeft op hoeveel rook er in aanraking komt met je vlees?
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Ah - compleet gemist dat het om de dome temperatuurmeter ging ....Orion84 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:15:
[...]
<>
Aangezien die twee tegenover elkaar in de deksel zitten kan je dat natuurlijk nooit goed krijgen, hoe je hem ook draait en waar je je kolen ook legt.
<>
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
InderdaadOrion84 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:15:
Aangezien die twee tegenover elkaar in de deksel zitten kan je dat natuurlijk nooit goed krijgen, hoe je hem ook draait en waar je je kolen ook legt.
Als je het 90 graden draait dan gaat de rook weg tussen de kolen en het vlees. Dus dat is ook suboptimaal.Overigens vraag ik me wel af of de plek van het luchtrooster zo enorm veel invloed heeft op hoeveel rook er in aanraking komt met je vlees?
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Je kan natuurlijk ook de plek van de dome thermometer afdoppen en hem lager op de deksel monteren, in dezelfde lijn als het rookgat.Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:24:
Ergo: die hele dome thermometer: heel leuk maar niet bruikbaar als absolute meting. Wel als delta om te kijken wat er in de ketel gebeurt zonder steeds de deskel eraf te nemen.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Ik heb weinig ervaring met BBQ'en met een dome BBQ, laat staan met low&slow/roken op zo'n ding. Maar mijn boerenverstand zegt me dat er voornamelijk een circulerende convectie ontstaat binnen de dome, waarbij steeds een klein beetje verse lucht instroomt en een kleine beetje lucht uitstroomt.Chevy454 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:24:
[...]
Als je het 90 graden draait dan gaat de rook weg tussen de kolen en het vlees. Dus dat is ook suboptimaal.
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Jij kent mijn vrouw zeker nietStoney3K schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:30:
Je kan natuurlijk ook de plek van de dome thermometer afdoppen en hem lager op de deksel monteren, in dezelfde lijn als het rookgat.
Maar als je het rookgat "in het midden" hebt staan dan is de hoek waarmee het kan ontsnappen naar buiten reeds rechter als wanneer het gat boven het vlees hangt. De vector van de rook tgv de kromming is dan naar onderen ipv horizontaal.Orion84 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 16:35:
Of mis ik nu ergens iets?
[ Voor 21% gewijzigd door Chevy454 op 06-06-2016 17:40 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Als dat Weber deksel nu zo super-uitontwikkeld is, waarom beweert iedereen dan dat de dome-thermometer er zo ver naast zit qua temperatuur? Waarom heeft Weber dan nooit een thermometer in het handvat geplaatst, zodat je de temperatuur kan meten in de buurt van het rooster?FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 18:52:
Gaan we nu werkelijk dooddiscussieren dat een Weber deksel niet goed ontworpen zou zijn ?
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Op deze plek staat ingesloten content die van YouTube afkomstig is. Het tonen van deze inhoud kan ertoe leiden dat YouTube persoonlijke gegevens zoals je IP-adres verwerkt en/of cookies op jouw computer of ander apparaat zet. Hiervoor moet je eerst expliciet toestemming geven voor Sociale media.
Bekijk op YouTube[ Voor 3% gewijzigd door FreshMaker op 06-06-2016 19:10 ]
Hebben ze ook, sort of. In de meest recente versie van de Weber Smokey mountain hebben ze juist op de hoogte van het rooster een doorvoer gemaakt voor een thermometer.Stoney3K schreef op maandag 06 juni 2016 @ 18:59:
[...]
Als dat Weber deksel nu zo super-uitontwikkeld is, waarom beweert iedereen dan dat de dome-thermometer er zo ver naast zit qua temperatuur? Waarom heeft Weber dan nooit een thermometer in het handvat geplaatst, zodat je de temperatuur kan meten in de buurt van het rooster?
Dat komt omdat koken ouder is dan scheikunde en we niet beter wisten. We hadden niets anders dan "gut feeling". Daarom ook de onzin van dichtschroeien, op kamertemperatuur laten komen, groenten tijdens het koken zouten, etc.Koken heeft veel minder te maken met temperatuursensoren en veel meer met 'gut feeling'. Anders was de keuken wel een scheikundelaboratorium geweest.
Ik denk eerder dat dat in de scheikunde belangrijker is zodat experimentsresultaten reproduceerbaar wordenFly-guy schreef op maandag 06 juni 2016 @ 20:00:
Dat komt omdat koken ouder is dan scheikunde en we niet beter wisten. We hadden niets anders dan "gut feeling". Daarom ook de onzin van dichtschroeien, op kamertemperatuur laten komen, groenten tijdens het koken zouten, etc.
Nu met betere technieken kunnen we meer en beter
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Klinkt goed, altijd tof om mede liefhebbers en forum genoten in het echt te zien en te leren van elkaar (onder het genot van een bbq hapje en drankje ?)zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 12:42:
Is er interesse in een Tweakers BBQ meet op HQ? Een soort 'hack the BBQ', dus iets meer dan burgers & beer?
"'Cause the world is a car and you're the crash test dummy" - "Hail" _ The Devil Makes Three
Het overclocken van je Firestarter ?zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:09:Maar ik ben op zoek naar het Tweakers haakje.
"'Cause the world is a car and you're the crash test dummy" - "Hail" _ The Devil Makes Three
Begin eens met goede burgers van b.v. Black Angus of Wagyu. Niet al te moeilijk maar een grote stap voorwaarts van de kant en klare burgers van de lokale super._matt_ schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:11:
wat is nou een fool proof stuk vlees voor de bbq waarmee ik een eerste stap naar grill meister dom kan maken? (en eeuwige roem van mrs. _matt_ ;-) )
"'Cause the world is a car and you're the crash test dummy" - "Hail" _ The Devil Makes Three
Tja, er is ook een verschil tussen een sterrenkeuken die elke dag precies dezelfde gerechten aan heel strenge eisen moet voorschotelen en zelf een BBQ'tje bereiden op de manier waarop je het lekker vindt. Als ik in een strikt gecontroleerde omgeving moet 'koken', dan is er voor mij ook geen lol meer aan.FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 20:46:
Dat jij niet wilt dat het precies op de graad & seconde gaat, wil niet zeggen dat het uiteindelijk wel zo is.
De sterrenkeuken werkt met reproduceerbare technieken, vlees gaat in een oven tot het de juiste temperatuur is, een andere stoomoven ernaast heeft de groentes op exacte warmte tot gaarheid.
(...)
En je kan de kok vervangen door een robot, alleen krijg je dan tot in den treuren hetzelfde resultaat, ( Iglo, Mora en nog 100 andere prefab voedingsbedrijven doen het zo.
De afwisseling is juist het "kunst" gedeelte, maar dat is niet iets wat ik op Tweakers terug zal vinden.
Ik heb net ook voor het eerst geprobeerd om wat indirect te bereiden, gewoon een beenhammetje van de super gepakt, je BBQ indirect opzetten en daarna wat rookhout gebruikt. Uurtje op 120-140 graden en de kerntemperatuur gecontroleerd, daarna nog even afgegrild in de pan (ik had geen zin om nog een berg kolen op te gaan stoken).
Irtimid schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:21:
[...]
Begin eens met goede burgers van b.v. Black Angus of Wagyu. Niet al te moeilijk maar een grote stap voorwaarts van de kant en klare burgers van de lokale super.
Picanha of Bavette (vinkenlap) zijn ook niet al te moeilijk. Of neem een beenham van de super en leg deze op een rookplank, dat is al een heel veel verschil met uit de pan of oven.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Zekers, thanks! ik ga het eens uitzoeken al denk ik dat ik wagyu en black angus nog even links laat liggen tot ik wat handigheid in de vingers heb, anders is het zonde van dat mooie vlees.Irtimid schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:21:
[...]
Begin eens met goede burgers van b.v. Black Angus of Wagyu. Niet al te moeilijk maar een grote stap voorwaarts van de kant en klare burgers van de lokale super.
Hopelijk heb je hier iets aan.
Graag gedaan, en een burger is een burger. Alleen de kwaliteit (en daarmee smaak) van het ene en het andere ras, daar zit het grote verschil in (ook qua prijs)_matt_ schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:28:
[...]
ik ga het eens uitzoeken al denk ik dat ik wagyu en black angus nog even links laat liggen tot ik wat handigheid in de vingers heb, anders is het zonde van dat mooie vlees.
[ Voor 16% gewijzigd door Irtimid op 06-06-2016 21:47 ]
"'Cause the world is a car and you're the crash test dummy" - "Hail" _ The Devil Makes Three
Als je op je temperaturen wilt oefenen, beenham. Beenham is in mijn beleving het ultieme speelvlees omdat je het echt heeeel bont moet maken wil je het verpesten, is het te rauw, snij je het en geef je de plakken nog een tik. Is het te gaar? Dan is het nog steeds te eten zodat je je vlees niet hoeft weg te gooien (al is het dan natuurlijk wel wat droger). Ook dry rubs werken er leuk mee._matt_ schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:11:
<>
Mijn vraag aan deze community van bbq guru's: wat is nou een fool proof stuk vlees voor de bbq waarmee ik een eerste stap naar grill meister dom kan maken? (en eeuwige roem van mrs. _matt_ ;-) )
En dit inderdaad, volgende stap is natuurlijk zelf malen (met gelijk je eigen verse kruiden erdoor), maar mijn ervaringen met het LIDL rundergehakt zijn erg goed, niet te fijn gemalen zoals bij de AH en niet te mager.Irtimid schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:41:
[...]
<>
Maar je kunt ook zelf gehakt halen in de super en dat naar eigen smaak kruiden. Alles beter dan die kant en klaar dingen
[ Voor 16% gewijzigd door franssie op 06-06-2016 23:27 ]
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
FreshMaker schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:10:
Dan zou ik aanraden om een Action ( of Xenos ) binnen te lopen.
Bij de Action zijn die bakjes nl. 0.79ct voor 3 stuks, waar Weber er tegen de 8 á 10€ voor vraagt
En die koop je "voor wènâg" bij de Ikea:zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 10:33:
[...]
Eens. Heb zelf een metalen braadslede van gelijk formaat gekocht. Nog duurzamer.
BeerCanChicken (5 kwartier op 175 ºC), Ribs (misschien eerst eens op 175 ºC doen, en later low en slow)._matt_ schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:11:
(...)Mijn vraag aan deze community van bbq guru's: wat is nou een fool proof stuk vlees voor de bbq waarmee ik een eerste stap naar grill meister dom kan maken? (en eeuwige roem van mrs. _matt_ ;-) )
Ik heb wel een PID controller op (eigenlijk onder) mijn Weber gebouwd, maar ik ben bang dat ik geen tijd vrij kan maken voor een meet. Iets met hobby's en zo. Was ook niet heel spannend, trouwens. Gewoon een Q-master Senior kopen en aansluiten. Ding kost bijna net zoveel als de BBQ zelf, maar voor low en slow echt super!zeef schreef op maandag 06 juni 2016 @ 13:09:
[...]
We gaan het (als het doorgaat) sowieso met mooi vlees doen en met een (paar) chef('s). Maar ik ben op zoek naar het Tweakers haakje.
[ Voor 50% gewijzigd door Wild Chocolate op 07-06-2016 00:10 . Reden: Extra quotes ]
Gewoon doen joh. Zo lastig is het niet. Mooi opstoken, burgers aan beide kanten aanbakken en dan nog even met de kap er op._matt_ schreef op maandag 06 juni 2016 @ 21:28:
[...]
Zekers, thanks! ik ga het eens uitzoeken al denk ik dat ik wagyu en black angus nog even links laat liggen tot ik wat handigheid in de vingers heb, anders is het zonde van dat mooie vlees.
[ Voor 17% gewijzigd door 418O2 op 07-06-2016 00:43 ]
(kokos)briketten kun je ook gewoon vaker gebruiken. Even as eraf tikken en weer aansteken. Of een starter met "verse" (gloeiende) brikketten er overheen gooien.418O2 schreef op maandag 06 juni 2016 @ 23:50:
[...]
Kan je kokosbriketten ook vaker gebruiken? Met een sessie voor 2-3 man maak ik geen portie op. Ik laat het dan vaak in de bbq en gebruik het de volgende keer weer. Kan dat met kokos ook gewoon? Want dan bestel ik een aantal pakken tegelijk
Beenham is inderdaad redelijk vergevingsgezind en heeft geen uren nodig.franssie schreef op maandag 06 juni 2016 @ 23:18:
[...]
Als je op je temperaturen wilt oefenen, beenham. Beenham is in mijn beleving het ultieme speelvlees omdat je het echt heeeel bont moet maken wil je het verpesten, is het te rauw, snij je het en geef je de plakken nog een tik. Is het te gaar? Dan is het nog steeds te eten zodat je je vlees niet hoeft weg te gooien (al is het dan natuurlijk wel wat droger).
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq