Welke film(s) heb je laatst gezien en wat vond je? [Deel 28] Vorige deel Overzicht

Pagina: 1 ... 307 ... 310 Laatste
Acties:

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:36
Toy Story 5 (2026)Toy Story 5 (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.5 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 102 min | MPAA: PG
Wij zijn afgelopen zaterdag naar de avond weergave geweest.
Het was een prima vermakelijke film en zoals ook al eerder aangehaald niet zoals ze hiervoor Toy Story hebben gemaakt.
Maar waar 2, 3 en 4 meer van hetzelfde was, was het hier wat meer verfrissend in onze ogen.
De grap is wel dat technologie precies dat wat we eigenlijk niet willen. Iedereen zit er maar op en communiceert met elkaar via deze weg.
Het is in ieder geval in een leuk jasje gestoken en uiteindelijk ligt het bij onszelf hoe we er mee omgaan.
Dit deel speelt zich in ieder geval een aantal generaties later zullen we maar zeggen. Waar we in de vorige delen weg zijn gestapt van Andy en overgegaan naar de volgende generatie, is het in deze film nog een stuk verder.
Je merkt overigens dat de technologie om de film te maken ook niet heeft stil gestaan. Het zag er erg mooi uit. Zo zag het origineel in mijn hoofd er ook uit! :+
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
offtopic:
Echt goede horror heeft voor mij juist nauwelijks tot geen gore en ook bijvoorbeeld geen jump scares (just my 2 cents). Het is de kunst om je de kast op te jagen zonder dat soort trucs. Met veel gore wordt het meer om te lachen, imho. "Echte" horror is voor mij een film waarna ik niet meer kan slapen.

Maar goed, je kunt wel zien dat ik niet veel horror kijk, want de meeste horror films voldoen niet aan dit recept. En ja, psychologische horror en psychologische thriller hebben redelijk wat overlap, dus ik snap de discussie.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
To Live and Die in L.A. (1985)To Live and Die in L.A. (1985)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Action, Crime, Drama | Runtime: 116 min | MPAA: R
Ik zal eerlijk zijn: deze film zette mijn aanvankelijk op het verkeerde been. Het begint als een heel standaard jaren 80 buddy cop actiefilm. In de proloog gaat Secret Service agent Richard Chance (William Petersen) samen met zijn partner Jim (Michael Greene) uiterst kordaat en professioneel te werk bij het vangen van een Arabische zelfmoordterrorist. Dan wordt Jim vermoord door valsemunter Rick Masters (Willem Defoe), uiteraard drie dagen voor zijn pensioen. Chance zweert dat hij Masters gaat pakken, ook al moet hij daarvoor onder protest van zijn nieuwe partner John Vukovich (John Pankow) wat suffe regeltjes breken.

Maar net toen ik dacht: "Dit is best wel cliché eighties actiemeuk", begon op te vallen dat Chance wel heel erg schijt aan de regels had. En daarbij ook nog blunder op blunder stapelde. To Live and Die in L.A. blijkt namelijk de spirituele opvolger te zijn van Friedkins The French Connection. Net als Gene Hackmans Popeye Doyle is Petersens Chance ongeveer een grotere psychopaat dan de boef. En dat wil wat zeggen, want Defoe gaat hier lekker los als sinistere slechterik. Maar zijn Masters is wel competent en lijkt echt van zijn vriendin te houden, wat meer is dan je van Chance kan zeggen. Dit is neo noir op zijn cynischt, waar iedereen iedereen bedriegt en niemand echt sympathiek is.

En het gaat van kwaad tot erger, tot het op het einde pure opera wordt. Ik moet zeggen: ik zag wel zo ongeveer waar het heenging, maar in de finale zitten toch wel een paar "WAT?!"-momenten.

De setting is verplaatst van het rauwe New York van de jaren zeventig voor The French Connection naar het glamoureuze Los Angeles van de jaren tachtig. Want qua jarentachtigvormgeving is To Live and to Die in L.A. een pareltje dat kan wedijveren met het beste werk van Michael Mann uit die tijd. De legendarische Nederlandse cameraman Robby Müller zorgt voor schitterende plaatjes van gelikte appartementen in die typische art deco revival stijl (in de beste Hollywood vastgoedfantasietraditie kan Chance zich met zijn ambtenarensalaris een groot modernistisch appartement aan het strand veroorloven), gouden licht van de zon die langzaam in de Grote Oceaan zakt, eindeloze asfaltwegen en strakke, magere fitness-en-cocaine lichamen in zwarte kleding. De band Wang Chun zorgt voor de bijbehorende opgepompte synthwave soundtrack. Perfect om mee te scheuren in je zwarte Ferrari.

Twee dingen die me verder opvielen:
- Jim zegt aan het begin van de film "I'm getting too old for this shit." To Live and to Die in L.A. kwam twee jaar voor Lethal Weapon uit...
- Deze film voelt alsof alle karakters er in en iedereen die hem gemaakt heeft, gigantische hoeveelheden cocaïne heeft gebruikt. Dat past ook bij het tijdsbeeld. Maar typisch genoeg wordt er in de film juist geen enkel lijntje gesnoven.

(Gezien op Prime Video, in op zich een prima versie, zelfs een HDR remaster, zodat de stikstofoxide in de smog extra mooi oranje oplicht, maar wel zonder Nederlandse ondertiteling. Dat schijnt vaker te gebeuren.)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/9.png9 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
P-Rock schreef op maandag 20 juli 2026 @ 02:17:
[...]

Alsof gore het enige aspect is wat een film horror maakt.

En ja, je bent één van de weinigen die de mening erop nahoudt dat The Shining en Event Horizon geen horror zijn, dus misschien ligt het dan toch aan jou? :X

Misschien EH nog maar eens kijken, want er zitten op die ene beruchte scene na genoeg andere smerige momenten in de film die het een sci-fi horrorfilm maken.
Voor mij persoonlijk voelt the shining ook niet aan als echte horror maar dat komt denk ik meer omdat het wat ouder is. Ik vind het wel een goede psycho thriller.

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
josh-hill schreef op maandag 20 juli 2026 @ 11:59:
offtopic:
Echt goede horror heeft voor mij juist nauwelijks tot geen gore en ook bijvoorbeeld geen jump scares (just my 2 cents). Het is de kunst om je de kast op te jagen zonder dat soort trucs. Met veel gore wordt het meer om te lachen, imho. "Echte" horror is voor mij een film waarna ik niet meer kan slapen.

Maar goed, je kunt wel zien dat ik niet veel horror kijk, want de meeste horror films voldoen niet aan dit recept. En ja, psychologische horror en psychologische thriller hebben redelijk wat overlap, dus ik snap de discussie.
Nu ik die net heb gezien, wat vond je van The talented mr. Ripley dan als gedeeltelijk horror?

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
jellybrah schreef op maandag 20 juli 2026 @ 16:32:
[...]


Nu ik die net heb gezien, wat vond je van The talented mr. Ripley dan als gedeeltelijk horror?
Volgens mij heb ik die niet gezien.

Overigens is een van mijn favoriete horror films de allereerste Alien film en deze heeft natuurlijk ook wel wat gore, al is het niet heel veel.

Edit:
En ik heb inderdaad ook wel vaak dat als ik een film log dat er bij staat dat het "horror" is dat ik dan denk "serieus?".

[ Voor 14% gewijzigd door josh-hill op 20-07-2026 18:28 ]

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • Quad
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 21:06

Quad

Doof

Minions & Monsters (2026)Minions & Monsters (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.6 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 90 min | MPAA: PG
Vanmiddag met onze oudste (6) naar deze film in het dorp geweest. Het was zijn eerste keer naar de bioscoop, dus gelijk één van m'n favoriete animatiegenre. Met 10 andere bezoekers lekker rustig op de maandagmiddag.

Voor mij blijven Minions echt een feestje. Het verhaal begint dat de Minions <100 jaar geleden op zoek gaan naar een slechterik als baas. Dat mislukt natuurlijk elke keer op onhandige wijze, tot ze tenslotte in Hollywood belanden. En dan begint de film eigenlijk pas echt.

Voor mij is Minions and Monsters wederom een bewijs dat ze een eigen film verdienen, tientallen grappen, zowel op de voorgrond als op de achtergrond. Ook de vele hints naar andere films (the Matrix, Airplane) zijn voor de volwassenen leuke zaken.

Mijn oudste heeft genoten, papa ook.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Alles went behalve een Twent.
nggyu nglyd


  • Tricto
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 19:56
Mighty Morphin Power Rangers (1995)Mighty Morphin Power Rangers (1995)
Tweakers: 5 | IMDb: 5.3 | Genre: Action, Adventure, Family | Runtime: 95 min | MPAA: PG
Gisteravond tijdens het strijken Mighty Morphin Power Rangers opgezet.
Als kind heb ik deze film waarschijnlijk tientallen keren gekeken en was ik volledig in de ban van de Power Rangers.
Het was dan ook een flinke dosis nostalgie om hem nu opnieuw te zien.
De film ademt echt die typische jaren 90-sfeer. De kostuums, de actie en de kleurrijke stijl brengen meteen herinneringen terug aan vroeger. Mijn favoriete Ranger was destijds de Witte Ranger, en eerlijk gezegd vond ik hem nog steeds het tofst. Ook Ivan Ooze blijft een vette schurk. Zijn plan om kinderen met dat paarse slijm te manipuleren is heerlijk over-the-top en precies waarom hij zo goed bij deze film past.
Natuurlijk is niet alles even goed verouderd. Vooral de CGI in het laatste deel van de film laat duidelijk zien dat hij inmiddels ruim 30 jaar oud is. Waar dat vroeger waarschijnlijk indrukwekkend was, oogt het nu behoorlijk gedateerd.
Toch maakt dat voor mij niet zoveel uit. Ik zou er tegenwoordig niet zomaar speciaal voor op de bank gaan zitten, maar als achtergrondfilm tijdens een klusje zoals strijken was hij perfect. De nostalgie doet hier het meeste werk, en die werkte uitstekend.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 21:12

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Avatar Aang: The Last Airbender (2026)Avatar Aang: The Last Airbender (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Animation, Action, Adventure | Runtime: 99 min | MPAA: PG
Avatar Aang: The Last Airbender (2026)

Afgelopen weekend dan toch maar aan de nieuwste Avatar‑film begonnen, eentje waar we al lang naar uitgekeken. Je merkt meteen dat de makers met veel liefde voor de originele serie hebben gewerkt aan deze nieuwe film, want ze hebben niet simpelweg een vervolg gemaakt, maar echt geprobeerd dat oude gevoel weer terug te brengen bij de kijker. Dat zie je in de details, in de wereld en vooral in hoe de personages zijn neergezet.

In deze film zie je Aang en zijn vrienden als oudere, meer volwassen versies van zichzelf. Ze staan niet meer aan het begin van hun reis, maar hebben inmiddels hun eigen verantwoordelijkheden en een duidelijkere plek in de wereld. Wanneer een nieuwe dreiging opduikt, worden ze opnieuw de wereld in getrokken en moeten ze samen uitzoeken wat er precies aan de hand is. Tijdens die reis komen ze zowel vertrouwde gezichten als nieuwe bondgenoten tegen en langzaam ontvouwt zich een mysterie. De film weet die warme, herkenbare sfeer van de serie erg goed aan te houden maar dan alleen met een meer volwassene toon.

Voor mij voelt deze film als een echte liefdesbrief richting de fans, want je merkt zoals ik al eerder zei; dat er met veel tijd, aandacht en liefde aan deze film gewerkt is door mensen die echt de kwaliteit van de serie wouden behouden. Daarnaast sluit het ook prachtig aan op het einde van de serie, blijft trouw aan de personages en vertelt een sterk en logisch verhaal zonder de ziel van Avatar te verliezen. Dit is precies het soort vervolg waar je als fan op hoopt. Een aanrader voor iedereen die van de serie hield.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/bTfwZ97T6c_jChr2PRmNlL9fnuY=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/X1W3avgAfDwZVz7OfTMucDSg.jpg?f=user_large
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/9.5.png9.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch 2 / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
josh-hill schreef op maandag 20 juli 2026 @ 18:24:
[...]

Volgens mij heb ik die niet gezien.

Overigens is een van mijn favoriete horror films de allereerste Alien film en deze heeft natuurlijk ook wel wat gore, al is het niet heel veel.

Edit:
En ik heb inderdaad ook wel vaak dat als ik een film log dat er bij staat dat het "horror" is dat ik dan denk "serieus?".
Wat een film ook, Alien. Dat gevoel van machteloosheid komt zelden zo goed naar voren als daar. In The Thing was dit ook zo. Sfeertje!

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
Tricto schreef op dinsdag 21 juli 2026 @ 09:55:
Mighty Morphin Power Rangers (1995)[Afbeelding: Mighty Morphin Power Rangers (1995)]
Tweakers: 5 | IMDb: 5.3 | Genre: Action, Adventure, Family | Runtime: 95 min | MPAA: PG
Gisteravond tijdens het strijken Mighty Morphin Power Rangers opgezet.
Als kind heb ik deze film waarschijnlijk tientallen keren gekeken en was ik volledig in de ban van de Power Rangers.
Het was dan ook een flinke dosis nostalgie om hem nu opnieuw te zien.
De film ademt echt die typische jaren 90-sfeer. De kostuums, de actie en de kleurrijke stijl brengen meteen herinneringen terug aan vroeger. Mijn favoriete Ranger was destijds de Witte Ranger, en eerlijk gezegd vond ik hem nog steeds het tofst. Ook Ivan Ooze blijft een vette schurk. Zijn plan om kinderen met dat paarse slijm te manipuleren is heerlijk over-the-top en precies waarom hij zo goed bij deze film past.
Natuurlijk is niet alles even goed verouderd. Vooral de CGI in het laatste deel van de film laat duidelijk zien dat hij inmiddels ruim 30 jaar oud is. Waar dat vroeger waarschijnlijk indrukwekkend was, oogt het nu behoorlijk gedateerd.
Toch maakt dat voor mij niet zoveel uit. Ik zou er tegenwoordig niet zomaar speciaal voor op de bank gaan zitten, maar als achtergrondfilm tijdens een klusje zoals strijken was hij perfect. De nostalgie doet hier het meeste werk, en die werkte uitstekend.
~[Afbeelding]~[Afbeelding]~[Afbeelding][Afbeelding]6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Die wil ik zeker nog een keer zien! De serie heb ik vroeger.. stiekem wel eens aangezet als mijn ouders er even niet waren, ik mocht het eigenlijk niet kijken. Het begon altijd rond het middaguur kan ik mij herinneren. Mijn favoriet was de rode ranger! En de aflevering die ik mij het beste kan herinneren was degene waar ze die "kleimannen" oneindig aan het kopieëren waren waardoor het gigantische aantallen werden. Geen grote boze baas, maar giga aantallen kleimannen :p

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Omaha (2026)Omaha (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Drama | Runtime: 83 min | MPAA: PG-13
Tijdens de hypotheekcrisis van 2008, zet op de ochtend dat ze hun huis uitgezet zouden worden een recent weduwnaar geworden vader (John Magaro) zijn kinderen Ella (Molly Belle Wright) en Charlie (Wyatt Solis) en hond Rex in de oude rammelbak. Ze vertrekken uit Nevada naar Nebraska. Waarom Nebraska? Dat wordt pas helemaal aan het einde van de film duidelijk. Pa is sowieso geen prater en hulp vragen gaat hem al helemaal niet gemakkelijk af. Charlie is nog te jong om door te hebben wat er aan de hand is en houdt zich bezig met de grote vragen des levens, zoals of je liever een vieze wc schoon wilt likken of vijf plakken bedorven kaas wilt eten, maar Ella merkt steeds meer dat er iets helemaal mis is.

Sterke tranentrekkende roadmovie, ongeveer driekwart Aftersun en een kwart Hit the Road. Ook de grote hoofdrol voor John Magaro die hij al een tijdje verdiende en hij maakt het helemaal waar. Sterke support van Wright (die blijkt Engels!) en Solis als zijn kinderen. Ook erg mooie cinematografie. De muziek was me soms net té.

(Gezien in Het Ketelhuis.)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
NIGHTBORNE (2026)NIGHTBORNE (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: N/A | Genre: Sci-fi, Horror | Runtime: 13 min | MPAA: PG-AI
Neill Blomkamp is weer terug. Deze keer niet met District 10, dus hold your horses, maar wel met nieuwe experimenten.

Zoals hiervoor gebeurde met zijn werk voor normale digitale effecten effecten heeft hij hiervoor een nieuwe studio opgericht om aan de slag te gaan met experimenten: Barley Studios.

Experimenteren? Jawel, want ook Blomkamp wil na al die jaren met aliens weer eens de blommetjes buitenzetten en hij heeft er deze keer voor gekozen om weer niet achter te blijven door direct in de wereld van "AI" te springen en de hele film shot voor shot bij elkaar te prompten met het Chinese Seedance 2.0.

Wat je ervan zal vinden valt bij velen op deze site te raden: "shit", "bah", "ah-nee-he", "prompten is geen kunst", "denk aan de schapen die nu stro moeten eten door het opmaken van water!!1". Maar het gaat komen. Dinosaurussen waren eerst nog halve poppen en toen kwamen de onrealistische dino's uit Jurassic World. Hoeveel erger kan het nog worden?

Omdat de expert natuurlijk voor het verhaal een film opzet kijken we daar ook even naar: door de overheid gecontroleerde zombies. Letterlijk. Uh-oh, voer voor mensen. Get it? O.a. omdat het een short is komt het echter niet ver en blijft het een beetje ondermaats. Je ziet de standaard Blomkamp-tactieken voorbijkomen met de inmiddels standaard documentaire-stijl en er gebeuren wat dingen die niet kunnen. Op de achtergrond ziet de geoefende kijker ook wat auto's door elkaar rijden. Ook al kan het beter, je merkt na tien minuten wel steeds minder dat je naar gegenereerde beelden aan het kijken bent omdat de gimmick op een gegeven moment wegvalt als je er niet actief op let.

De stemmen en gezichten zijn volgens de omschrijving onder de video overgenomen van 32 echte mensen en hergebruikt. Digitaal natuurlijk, want anders lopen zij nu waarschijnlijk ook rond als een zombie na zo'n gezichtstransplantatie waar John Travolta nog een puntje aan kan zuigen.

Conclusie? Nouja, het is op zich kijkbaar en na de beelden van Will Smith die spaghetti at is het eigenlijk zelfs zeer indrukwekkend. Men will dat wel eens minimaliseren, maar het is nu 3 jaar geleden. Drie jaar! Dus over tien jaar kijken we gewoon naar films die bij elkaar geprompt zijn. Hopelijk zorgt het "democratiseren" van de bijbehorende tools er ook voor dat er meer mensen zijn die met originele ideeën kunnen komen, want aan het maken van dure sets en het te veel betalen van overgewaardeerde acteurs zal het dan niet meer liggen.

Toch is het grappig dat Hollywood zichzelf nu klaar begint te maken voor een nieuw tijdperk dat gebaseerd is op (in deze variant) tech uit China. Eat your heart out, Warner Bros.

Gratis en voor niets terug te vinden op YouTube als je een reclame voor Snickers niet erg vindt:
Geen score omdat Claude niet wilde meewerken bij het genereren ervan. Gelukkig is de tekst hierboven nog ouderwets Fruits.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/0.png0 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dat zit wel Schnorr.


  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21:11

Vrijdag

De Goede

De vraag is natuurlijk wanneer deze film uit gaat komen 😏

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


  • Aegir81
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-08 23:00
Wat is dit? Gewoon een AI-trailer? Kan misschien wel leuk zijn om naar te kijken, maar past niet echt in dit topic vind ik.

  • ByteMe_
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online
Passenger (2026)Passenger (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 5.6 | Genre: Horror, Thriller | Runtime: 94 min | MPAA: R
Een leuke highway horror waarbij een entiteit zich vastzet op bestuurders van wagens. De film heeft leuke momenten, maar ook best onlogische elementen: wie laat bijvoorbeeld tekens achter op de wagens? Want als het wezen kickt op mensen pakken, waarom dan waarschuwen?

Dit en nog meer opvallende goofs maken ervan dat ik niet hoger kan scoren dan 6.5. Gewoon leuk voor een keertje, niet per se geweldig.

De grootste goof vond ik toch:
spoiler:
Hij krijgt een caravan van enkele tonnen op z'n been, halve onderbeen is opengereten, staat op en gaat vrolijk rennen om Maddie te redden. Zelfs met de beste adrenaline loop je niet zo makkelijk. En hij heeft er blijkbaar geen last van. Maar later heeft ie nog wel even verband eromheen zodat het niet lijkt alsof het vergeten is. En het verband ziet er superschoon uit.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Mijn laatste reviews: Xiaomi Mi 9T | Mpow H12


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
The Odyssey (2026)The Odyssey (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 8.3 | Genre: Adventure, Drama, Fantasy | Runtime: 172 min | MPAA: R
Met Christopher Nolan weet ik het nooit. Hij maakt één van mijn meest gehate films van de afgelopen jaren, de onlogische sentimentele draak Interstellar, één van mijn meest geliefde, het intelligente politieke drama Oppenheimer, en alles er tussenin, zoals die Batman-films: vermakelijk, maar vraag me niet er iets over na te vertellen. Nu waagt hij zich aan The Odyssee. Daarbij verwachtte ik eerlijk gezegd een film aan de wat mindere kant van het Nolan-spectrum, want wat ik inmiddels wel weet is dat de man *totaal* geen gevoel voor romantiek heeft en dat bij al zijn technisch meesterschap het filmen van grote gevechtsscenes zijn Achilleshiel (no pun intended) is. En laat de Odyssee nou net één van de grote liefdesverhalen uit de wereldliteratuur zijn, waarin ook nog eens flink gestreden wordt.

Het blijkt dat aan de ene kant mijn twijfels vooraf terecht waren, maar dat aan de andere kant dat minder uitmaakt dan ik gedacht had voor het resultaat, omdat voor mij onverwacht Nolan het verhaal veel meer in de richting van mijn favoriet Oppenheimer stuurt. Maar met het romantische deel gaat de film wel behoorlijk de mist in.

Maar laat ik beginnen met die gevechtsscenes: die zijn inderdaad niet zo goed, maar er zitten er veel minder in dan verwacht. Je hebt wat flashbacks naar de val van Troje die een beetje rommelig zijn, net als de ontmoeting met de Laistrygonen (dat deel van de Odyssee was ik trouwens helemaal vergeten). Maar alleen bij het het grote gevecht op het einde van Odysseus met de vrijers was het echt storend. Eén supervechter tegen de meute is een standaardsituatie in kungfu- en samuraifilms en elke specialist in één van die genres had het beter gedaan dan het staaltje onderbelichte chaoscinema dat Nolan hier aflevert.

Maar het is dus toch vooral de legendarische liefde van Odysseus (Matt Damon) en Penelope (Anne Hathaway) waar de film mijns inziens de mist in gaat. Het deel voor het vertrek is best oké. Het is een beetje stijf en hoogdravend, maar dat hoort ook bij het genre, en Matt Damon is sowieso niet de ideale acteur voor romantiek en intimiteit; Hathway komt beter voor de dag. Maar als Odysseus dan eindelijk terugkeert, gaat Nolan klooien met het einde.
spoiler:
Om onverklaarbare reden gooit hij het hele stuk met het onverplaatsbare huwelijksbed uit de olijfboom - dé metafoor voor de band tussen Odysseus en Penelope - uit het verhaal. In plaats daarvan zeilen ze naar het westen. Dat had een perfecte moment geweest voor de herintroductie van de klassieke Hollywood eindzoen, maar zelfs dat kan er niet af; Odysseus en Penelope staan maar een beetje te staan op die boot.
En ook bij wat tussendoor gebeurt op relatiegebied, gaat Nolan ook weer raar rommelen met het verhaal. Eerst is er Kirke (Samantha Morton),
spoiler:
die in Nolans versie een soort heks uit de sprookjes van Grimm wordt, in plaats van een verleidster, die Odysseus bijna zover krijgt bij haar te blijven. Dat introduceert ook een asymmetrie in het verhaal: Penelope die braaf zit te wachten, terwijl haar man een affaire van een jaar heeft met een onsterfelijke tovenares. Dat geeft een belangrijke en mijns inziens ook interessante spanning, maar Nolan denkt daar blijkbaar anders over.
Bij Kalypso (Charlize Theron), iets soortgelijks.
spoiler:
Nolan combineert haar plot met dat over de lotuseters, waardoor ze een soort drugdealer wordt. Helemaal niets blijft over van de obsessief verliefde godin die Odysseus zeven jaar tot een soort seksslaaf maakt. Ook hoe ze er uit ziet is heel raar: Theron heeft een soort visnetoutfit aan en woont in een armoedig hutje op een verlaten strand. Ook weet iets dat implicaties heeft voor Odysseus' verhouding tot Penelope.
En omdat Nolan blijkbaar alle vrouwelijke hoofdpersonen op Penelope na wilde aanpassen, moet Athena (Zendaya) er ook aan geloven. Athena is altijd mijn favoriete Griekse god geweest: de godin van de wijsheid, maar tegelijkertijd een oorlogsgodin en een enorme badass met haar grote schild met het hoofd van Medusa er op, de helm, de speer en eventuele uil (uilen zijn cool). Maar niets van dit alles hier;
spoiler:
in The Odyssey verschijnt Athena aan Odysseus als een soort frêle middeleeuwse Maria in een toga, op een gegeven moment zelfs huilend.
Nog een laatste kritiekpunt voor ik bij het positieve kom: het eerste half uur is expositie, expositie en nog eens expositie. De meeste daarvan wordt geleverd door Telemachos. Die wordt gespeeld door Tom Holland. Daar heb ik volgens Letterboxd nog nooit eerder iets mee gezien. Misschien is hij in andere films prima, maar hier is hij een ontzettend stijve hark en verreweg de zwakste schakel qua acteren. Dat ligt ook een beetje het "stond erbij en keek ernaar"-gehalte van het karakter, maar het had echt veel eleganter en beter gekund.

Wat goed is, zijn de set piece actiescenes, sowieso altijd Nolans sterkste punt. Hij is zelfs de eerste persoon ooit die de list met het paard zo weet te vertellen, dat ik geloof dat de Trojanen er in zouden trappen. Al een prestatie op zich. Ook heel goed zijn de hele scene met de cycloop en de scene waarin Kirke de mannen in varkens verandert. Cinema! Echt scenes waarvoor je naar een 70mm projectie gaat. Ook is heel veel praktisch gedaan en bijna alles zo te zien op lokatie gefilmd; nooit heb je het idee naar een soort computerspel te zitten kijken.

Maar wat voor mij het kloppende hart van de film, is wat ook Oppenheimer zo goed maakte. Wat Hiroshima en Nagasaki zijn voor Oppenheimer, is Troje voor Odysseus: dood en verwoesting op ongekende schaal, veroorzaakt door jouw vernuft en daar moet je vervolgens dan mee leven. Daar komt dan nog de steeds toenemende wanhoop bij van zowel Odysseus als de bemanning bij over of ze ooit nog thuis zullen komen en het verdriet en de wroeging over al die mannen die ze hebben zien sneuvelen en moeten achterlaten. Ook de spanningen die dat oplevert dus bemanning en Odysseus, de man die het altijd allemaal zo goed weet, worden door Nolan heel goed weergegeven.
spoiler:
Des te vreemder voor mij dat dat jaar met Kirke is weggelaten, want dat is nog iets dat aan Odysseus zou vreten en er dus thematisch perfect in zou passen.
Dat alles culmineert in het bezoek aan de onderwereld, waarin alles heel expliciet wordt gemaakt, want Nolan is van de Garth Marenghi-school van filmmaken. (En dan krijg ik meteen dit Garth Marengi-citaat als suggestie van YouTube. Gezien wat ik hierboven geschreven heb, wellicht ook toepasbaar?) Want zo slecht als Nolan is in romantiek, zo goed is hij in existentiële wanhoop. Dat liet Oppenheimer al zien en nu The Odyssey weer.

(Gezien in Eye Filmmuseum)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
The Swimmer (1968)The Swimmer (1968)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.6 | Genre: Drama | Runtime: 95 min | MPAA: M/PG
Normaal vind ik spoilers niet zo belangrijk - het gaat me er veel meer om hoe het verhaal verteld wordt, dan wat het plot is - maar The Swimmer is een zeldzaam geval waar ik ten zeerste aanraad om de film te gaan kijken met zo min mogelijk informatie vooraf. Oh, en ook blijven kijken als je in het begin denkt dat je het helemaal niets vindt!

Laat ik het zo zeggen: het is alle seizoenen Mad Men samengevat in één handzame film van 95 minuten. Een meedogenloze satire over het einde van het tijdperk van handtastelijke playboys in het kapitalistische wonderland van Amerika tussen 1945 en 1968. Als alle met drank overgoten tuinfeestjes zijn geëindigd met een kater, alle buitenechtelijke affaires zijn geëindigd met een schreeuwpartij in een restaurant en alle zwembaden zijn leeggepompt, dan volgt het zwarte gat. Erg goed geschreven, met een glansrol van Burt Lancaster. Af en toe misschien iets te dik aangezet, hoewel dat dik aanzetten ook de grappigste momenten oplevert.

Westchester, Connecticut is trouwens wel wonderschoon.

(Gezien in Lab111)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • dbzfan
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 20:00

dbzfan

Nee.

Obsession (2026)Obsession (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 8.0 | Genre: Horror, Romance, Thriller | Runtime: 108 min | MPAA: R
Vanmiddag gekeken. Ik ergerde me aan de sloomheid van de mannelijke hoofdpersoon, en ik was onder de indruk van het personage van de vrouwelijke hoofdrol. Met vlagen best spannende momenten, tevens bekroop me regelmatig een zeer ongemakken gevoel! Knap hoe die sfeer werd gecreëerd. Hoe de film ging verlopen kon je al snel voorspellen.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
Silent Friend (2025)Silent Friend (2025)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: N/A | Runtime: 147 min | MPAA: N/A
On Body And Soul is misschien wel mijn favoriete film allertijden. In ieder geval, dat gevoel had ik zeker toen ik deze keek. Continu had ik "wow, dit is echt mijn film!"

Silent Friend is van dezelfde regisseur, maar hier had ik dit geen enkel moment.

Ja, er zitten zeker wel mooie scenes in de film, maar ik vond het veel te geconstrueerd, en het werkte gewoonweg niet voor mij. Ik zat duidelijk op een andere golflengte. De middelste tijdlijn was nog wel aardig, en de oudste ook nog wel, maar eigenlijk was het allemaal net niks. En het continu switchen tussen de verschillende tijdlijnen was vooral vermoeiend.

De film begon eigenlijk nog wel aardig, en ik had de eerste minuut dan ook nog wel goede hoop, maar al snel volgden allemaal random shots die me totaal uit de film haalden. Je zult de film wel vanuit het perspectief van een boom moeten zien, maar... ik weet het niet. Oh ja, en de film is echt veel te lang, zeker als je bekijkt dat al die verhalen totaal niet afgerond worden.

Overigens vond ik 1 scene nog wel grappig.
spoiler:
Die waarin de gast van de middelste tijdlijn het voor elkaar dat de plant de poort voor hem open deed. Wel een beetje flauw natuurlijk.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/4.png4 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • Westland1940
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 19:19
Play Misty for Me (1971)Play Misty for Me (1971)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Drama, Thriller | Runtime: 102 min | MPAA: R
In eerste instantie denk je... typische zo'n slechte jaren 70 film. Toch een kans gegeven vanwege de legend himself: Mr. Eastwood. Tevens zijn 1e (?) geregisseerde film en geen cowboy personage.
Dit is denk ik zo'n film die met de jaren alleen maar beter wordt omdat je het kan zien als een echte klassieker, en een kleine cult status krijgt. En ja, hate him or love him, een film met Clint Eastwood is de moeite waard om eens te kijken.
Het verhaal is vrij straightforward: een plaatselijke radio-dj krijgt een geobsedeerde vrouwelijke fan achter zich aan. Wat begint als een leuke one-night-stand, eindigt met een doorgedraaide stalker die niemand meer toelaat tot haar obsessie. Ook hij moet eraan geloven en wordt een doelwit.
Vermakelijke film die prima wegkijkt. Je weet wat je krijgt met Clint Eastwood, een typische Eastwood performance, de overige personages en zeker die van de doorgedraaide fan (Evelyn, gespeeld door Jessica Walter) zijn goed gespeeld.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
An American Werewolf in London (1981)An American Werewolf in London (1981)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.5 | Genre: Comedy, Horror | Runtime: 97 min | MPAA: R
David (David Naughton) en John (Griffin Dunne) worden, na eerst een vreemde ontmoeting te hebben gehad met een nogal vijandige lokale bevolking (maar die mop over de Amerikaan in het te zware vliegtuig is wel goed) tijdens het backpacken op de Engelse hei aangevallen door een monster. John overleeft het niet en David belandt in het ziekenhuis in Londen. Daar wordt hij verliefd op zuster Alex (Jenny Agutter), maar hij heeft ook rare nachtmerries. Binnenkort is het weer volle maan...

An American Werewolf in London is tegenwoordig vooral nog bekend van de praktische weerwolfeffecten van Rick Baker, die inderdaad nog steeds prima zijn. Ook de hoofdrolspelers zijn allemaal goed. Zowel Naughton, die uit de Kevin Bacon/Emma Stone school van "Naakt acteren? Ja, graag!" lijkt te komen, als de van tientallen Britse series en films bekende Agutter zijn charmant en losjes, maar Griffin Dunne steelt toch de show als steeds verder wegrottende verdoemde ziel.

Verder is het typisch, vaak nogal melig 80's tienervertier. Dat melige had ik trouwens kunnen zien aankomen, aangezien Landis ook de regisseur van Kentucky Fried Movie en Coming to America is. De kwaliteit van de grappen varieert ook nogal, maar er zitten wel een stel goed tussen. Het plot vertrouwt is verder een enorme stapel clichés, inclusief een paar enorme cringe-momenten in de romance tussen David en Alex, zoals je verwacht in een film uit die periode.

(Gezien in FilmHallen)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • PWM
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

PWM

Minions & Monsters (2026)Minions & Monsters (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.6 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 90 min | MPAA: PG
Gisteren gekeken in onze favoriete bios (Tuschinski). Er is niet heel veel over te zeggen, aangezien het recept wel bekend is. Wel een leuke verrassing om direct de stem van Allison Janney te herkennen. Die kan ik dromen na 3x West Wing opnieuw bekeken te hebben.

Ik vraag mij wel af of het concept zijn levensduur bereikt heeft. Hoewel er genoeg te lachen is, is een hele hoop inmiddels ook wel erg voorspelbaar geworden.

Wat mij betreft de meest geslaagde grap:
spoiler:
De vervelende Minion Dick noemen
En de grootste tegenvaller:
spoiler:
Dort was wel een hele random toevoeging. Vreemd en niet grappig.
Hij is de moeite waard. Maar ik ben benieuwd of het ze lukt om er echt een keer nieuw leven in te blazen.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
wmterhaar schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 15:43:
The Odyssey (2026)[Afbeelding: The Odyssey (2026)]
Tweakers: N/A | IMDb: 8.3 | Genre: Adventure, Drama, Fantasy | Runtime: 172 min | MPAA: R
Met Christopher Nolan weet ik het nooit. Hij maakt één van mijn meest gehate films van de afgelopen jaren, de onlogische sentimentele draak Interstellar, één van mijn meest geliefde, het intelligente politieke drama Oppenheimer, en alles er tussenin, zoals die Batman-films: vermakelijk, maar vraag me niet er iets over na te vertellen. Nu waagt hij zich aan The Odyssee. Daarbij verwachtte ik eerlijk gezegd een film aan de wat mindere kant van het Nolan-spectrum, want wat ik inmiddels wel weet is dat de man *totaal* geen gevoel voor romantiek heeft en dat bij al zijn technisch meesterschap het filmen van grote gevechtsscenes zijn Achilleshiel (no pun intended) is. En laat de Odyssee nou net één van de grote liefdesverhalen uit de wereldliteratuur zijn, waarin ook nog eens flink gestreden wordt.

Het blijkt dat aan de ene kant mijn twijfels vooraf terecht waren, maar dat aan de andere kant dat minder uitmaakt dan ik gedacht had voor het resultaat, omdat voor mij onverwacht Nolan het verhaal veel meer in de richting van mijn favoriet Oppenheimer stuurt. Maar met het romantische deel gaat de film wel behoorlijk de mist in.

Maar laat ik beginnen met die gevechtsscenes: die zijn inderdaad niet zo goed, maar er zitten er veel minder in dan verwacht. Je hebt wat flashbacks naar de val van Troje die een beetje rommelig zijn, net als de ontmoeting met de Laistrygonen (dat deel van de Odyssee was ik trouwens helemaal vergeten). Maar alleen bij het het grote gevecht op het einde van Odysseus met de vrijers was het echt storend. Eén supervechter tegen de meute is een standaardsituatie in kungfu- en samuraifilms en elke specialist in één van die genres had het beter gedaan dan het staaltje onderbelichte chaoscinema dat Nolan hier aflevert.

Maar het is dus toch vooral de legendarische liefde van Odysseus (Matt Damon) en Penelope (Anne Hathaway) waar de film mijns inziens de mist in gaat. Het deel voor het vertrek is best oké. Het is een beetje stijf en hoogdravend, maar dat hoort ook bij het genre, en Matt Damon is sowieso niet de ideale acteur voor romantiek en intimiteit; Hathway komt beter voor de dag. Maar als Odysseus dan eindelijk terugkeert, gaat Nolan klooien met het einde.
spoiler:
Om onverklaarbare reden gooit hij het hele stuk met het onverplaatsbare huwelijksbed uit de olijfboom - dé metafoor voor de band tussen Odysseus en Penelope - uit het verhaal. In plaats daarvan zeilen ze naar het westen. Dat had een perfecte moment geweest voor de herintroductie van de klassieke Hollywood eindzoen, maar zelfs dat kan er niet af; Odysseus en Penelope staan maar een beetje te staan op die boot.
En ook bij wat tussendoor gebeurt op relatiegebied, gaat Nolan ook weer raar rommelen met het verhaal. Eerst is er Kirke (Samantha Morton),
spoiler:
die in Nolans versie een soort heks uit de sprookjes van Grimm wordt, in plaats van een verleidster, die Odysseus bijna zover krijgt bij haar te blijven. Dat introduceert ook een asymmetrie in het verhaal: Penelope die braaf zit te wachten, terwijl haar man een affaire van een jaar heeft met een onsterfelijke tovenares. Dat geeft een belangrijke en mijns inziens ook interessante spanning, maar Nolan denkt daar blijkbaar anders over.
Bij Kalypso (Charlize Theron), iets soortgelijks.
spoiler:
Nolan combineert haar plot met dat over de lotuseters, waardoor ze een soort drugdealer wordt. Helemaal niets blijft over van de obsessief verliefde godin die Odysseus zeven jaar tot een soort seksslaaf maakt. Ook hoe ze er uit ziet is heel raar: Theron heeft een soort visnetoutfit aan en woont in een armoedig hutje op een verlaten strand. Ook weet iets dat implicaties heeft voor Odysseus' verhouding tot Penelope.
En omdat Nolan blijkbaar alle vrouwelijke hoofdpersonen op Penelope na wilde aanpassen, moet Athena (Zendaya) er ook aan geloven. Athena is altijd mijn favoriete Griekse god geweest: de godin van de wijsheid, maar tegelijkertijd een oorlogsgodin en een enorme badass met haar grote schild met het hoofd van Medusa er op, de helm, de speer en eventuele uil (uilen zijn cool). Maar niets van dit alles hier;
spoiler:
in The Odyssey verschijnt Athena aan Odysseus als een soort frêle middeleeuwse Maria in een toga, op een gegeven moment zelfs huilend.
Nog een laatste kritiekpunt voor ik bij het positieve kom: het eerste half uur is expositie, expositie en nog eens expositie. De meeste daarvan wordt geleverd door Telemachos. Die wordt gespeeld door Tom Holland. Daar heb ik volgens Letterboxd nog nooit eerder iets mee gezien. Misschien is hij in andere films prima, maar hier is hij een ontzettend stijve hark en verreweg de zwakste schakel qua acteren. Dat ligt ook een beetje het "stond erbij en keek ernaar"-gehalte van het karakter, maar het had echt veel eleganter en beter gekund.

Wat goed is, zijn de set piece actiescenes, sowieso altijd Nolans sterkste punt. Hij is zelfs de eerste persoon ooit die de list met het paard zo weet te vertellen, dat ik geloof dat de Trojanen er in zouden trappen. Al een prestatie op zich. Ook heel goed zijn de hele scene met de cycloop en de scene waarin Kirke de mannen in varkens verandert. Cinema! Echt scenes waarvoor je naar een 70mm projectie gaat. Ook is heel veel praktisch gedaan en bijna alles zo te zien op lokatie gefilmd; nooit heb je het idee naar een soort computerspel te zitten kijken.

Maar wat voor mij het kloppende hart van de film, is wat ook Oppenheimer zo goed maakte. Wat Hiroshima en Nagasaki zijn voor Oppenheimer, is Troje voor Odysseus: dood en verwoesting op ongekende schaal, veroorzaakt door jouw vernuft en daar moet je vervolgens dan mee leven. Daar komt dan nog de steeds toenemende wanhoop bij van zowel Odysseus als de bemanning bij over of ze ooit nog thuis zullen komen en het verdriet en de wroeging over al die mannen die ze hebben zien sneuvelen en moeten achterlaten. Ook de spanningen die dat oplevert dus bemanning en Odysseus, de man die het altijd allemaal zo goed weet, worden door Nolan heel goed weergegeven.
spoiler:
Des te vreemder voor mij dat dat jaar met Kirke is weggelaten, want dat is nog iets dat aan Odysseus zou vreten en er dus thematisch perfect in zou passen.
Dat alles culmineert in het bezoek aan de onderwereld, waarin alles heel expliciet wordt gemaakt, want Nolan is van de Garth Marenghi-school van filmmaken. (En dan krijg ik meteen dit Garth Marengi-citaat als suggestie van YouTube. Gezien wat ik hierboven geschreven heb, wellicht ook toepasbaar?) Want zo slecht als Nolan is in romantiek, zo goed is hij in existentiële wanhoop. Dat liet Oppenheimer al zien en nu The Odyssey weer.

(Gezien in Eye Filmmuseum)
~[Afbeelding]~[Afbeelding]~[Afbeelding][Afbeelding]7 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Hoog cijfer voor zoveel kritiek ;)

Ik heb het boek meermaals gelezen, het is compleet anders. Zowel de echte karakters van.. de karakters. Odysseus word in de film niet neergezet als de slimme en gehaaide generaal die hij is maar als slechterik die weinig goeds kan doen. Zijn hele reis zou episch moeten zijn, zijn lot gestuurd door vele goden en daarbij vele ontmoetingen. Het perfecte voorbeeld is de naam "nobody" die hij verteld aan Polyphemus zodat hij -na gestoken te worden in zijn oog, roept naar de andere cyclopsen "nobody stabbed me in my eye!" Waarna ze hem niet te hulp schieten en ze kunnen ontsnappen. Dit flikt hij eigenlijk bij elke situatie maar daar komt niets van terecht in de film, het zijn die details die ik miste. Daarnaast was er geen enkele acteur die zijn dialoog geloofwaardig kon overbrengen en vond ik de miscasts van Circe, Calypso, Athena en die handlanger van Antinous echt niet door de beugel kunnen. Én het switchen van Sinon en Achilles in de onderwereld én het rushen van de Sirens.. en en en.

Er zat gewoon een nare toon in vele scenes. Zoals ook de ontmoeting met Menelaus, dat eigenlijk gewoon een ontmoeting was á Theoden king in LOTR, echter hier word hij weggezet als een crimineel(?). Tsja, het word dan een echte re-imagining.

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21:13

AvK

Ready Set Go

jellybrah schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 16:46:
[...]


Hoog cijfer voor zoveel kritiek ;)

Ik heb het boek meermaals gelezen, het is compleet anders. Zowel de echte karakters van.. de karakters. Odysseus word in de film niet neergezet als de slimme en gehaaide generaal die hij is maar als slechterik die weinig goeds kan doen. Zijn hele reis zou episch moeten zijn, zijn lot gestuurd door vele goden en daarbij vele ontmoetingen. Het perfecte voorbeeld is de naam "nobody" die hij verteld aan Polyphemus zodat hij -na gestoken te worden in zijn oog, roept naar de andere cyclopsen "nobody stabbed me in my eye!" Waarna ze hem niet te hulp schieten en ze kunnen ontsnappen. Dit flikt hij eigenlijk bij elke situatie maar daar komt niets van terecht in de film, het zijn die details die ik miste. Daarnaast was er geen enkele acteur die zijn dialoog geloofwaardig kon overbrengen en vond ik de miscasts van Circe, Calypso, Athena en die handlanger van Antinous echt niet door de beugel kunnen. Én het switchen van Sinon en Achilles in de onderwereld én het rushen van de Sirens.. en en en.

Er zat gewoon een nare toon in vele scenes. Zoals ook de ontmoeting met Menelaus, dat eigenlijk gewoon een ontmoeting was á Theoden king in LOTR, echter hier word hij weggezet als een crimineel(?). Tsja, het word dan een echte re-imagining.
Inderdaad, "Niemand heeft mij gestoken". Die herinner ik me nog goed uit een film, ik denk een serie uit laat 70 jaren. Dat zit dus niet in deze film? 8)7 Dat was nou juist de crux.

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
jellybrah schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 16:46:
[...]
Hoog cijfer voor zoveel kritiek ;)
Dat zag ik zelf ook al. Maar dat komt omdat een paar specifieke dingen die me nogal wat omschrijving kostte om uit te leggen me niet bevielen, maar het heel grote ding van de wanhoop van het maar niet thuis kunnen komen en steeds meer bemanningsleden die sneuvelen of achter blijven heel goed was gedaan.
Ik heb het boek meermaals gelezen, het is compleet anders. Zowel de echte karakters van.. de karakters. Odysseus word in de film niet neergezet als de slimme en gehaaide generaal die hij is maar als slechterik die weinig goeds kan doen. Zijn hele reis zou episch moeten zijn, zijn lot gestuurd door vele goden en daarbij vele ontmoetingen. Het perfecte voorbeeld is de naam "nobody" die hij verteld aan Polyphemus zodat hij -na gestoken te worden in zijn oog, roept naar de andere cyclopsen "nobody stabbed me in my eye!" Waarna ze hem niet te hulp schieten en ze kunnen ontsnappen.
Over dat "Ik heet Niemand"-deel vallen veel mensen, maar eerlijk gezegd heb ik dat altijd een beetje flauw gevonden; ik zou het misschien ook wel weglaten. Het belangrijke is dat Polyphemus een zoon van Poseidon is en dat ze door hem te verwonden, zichzelf in de ellende storten.

Op zich vind ik het wel leuk als iemand aan zo een oud verhaal een heel eigen of een ander soort draai geeft. Nolan kiest duidelijk voor een insteek waarbij Odysseus heel veel spijt heeft van zijn rol in de oorlog, wat er overeenkomt met Oppenheimer. Dat zit niet in het origineel, maar het leent zich er wel voor om het erin te stoppen en het is blijkbaar iets dat Nolan bezighoudt. Dat vind ik prima. De Coen Brothers hebben in O Brother, Where Art Thou? het natuurlijk nog veel meer veranderd.

Wat ik niet snap is dat Nolan er voor kiest om de liefde van Odysseus en Penelope nog wel heel belangrijk te laten zijn, maar dan een aantal zaken die heel centraal zijn in dat aspect van het verhaal, zoals Odysseus' relatie met Kirke en het olijfboombed, weg te laten of erg te veranderen.
Dit flikt hij eigenlijk bij elke situatie maar daar komt niets van terecht in de film, het zijn die details die ik miste. Daarnaast was er geen enkele acteur die zijn dialoog geloofwaardig kon overbrengen en vond ik de miscasts van Circe, Calypso, Athena en die handlanger van Antinous echt niet door de beugel kunnen.
Ik denk niet dat het miscasts zijn, maar meer dat de rollen helemaal veranderd zijn. Zendaya zou denk ik wel Athena als stoere oorlogsgodin kunnen spelen en Charlize Theron Kalypso als een obsessief verliefde godin. En ik vermoed dat die wat houterige, gedragen stijl van dialoog ook gewoon een artistieke keuze is.

  • bramassendorp
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 12:24
Tricto schreef op dinsdag 21 juli 2026 @ 09:55:
Mighty Morphin Power Rangers (1995)[Afbeelding: Mighty Morphin Power Rangers (1995)]
Tweakers: 5 | IMDb: 5.3 | Genre: Action, Adventure, Family | Runtime: 95 min | MPAA: PG
Gisteravond tijdens het strijken Mighty Morphin Power Rangers opgezet.
Als kind heb ik deze film waarschijnlijk tientallen keren gekeken en was ik volledig in de ban van de Power Rangers.
Het was dan ook een flinke dosis nostalgie om hem nu opnieuw te zien.
De film ademt echt die typische jaren 90-sfeer. De kostuums, de actie en de kleurrijke stijl brengen meteen herinneringen terug aan vroeger. Mijn favoriete Ranger was destijds de Witte Ranger, en eerlijk gezegd vond ik hem nog steeds het tofst. Ook Ivan Ooze blijft een vette schurk. Zijn plan om kinderen met dat paarse slijm te manipuleren is heerlijk over-the-top en precies waarom hij zo goed bij deze film past.
Natuurlijk is niet alles even goed verouderd. Vooral de CGI in het laatste deel van de film laat duidelijk zien dat hij inmiddels ruim 30 jaar oud is. Waar dat vroeger waarschijnlijk indrukwekkend was, oogt het nu behoorlijk gedateerd.
Toch maakt dat voor mij niet zoveel uit. Ik zou er tegenwoordig niet zomaar speciaal voor op de bank gaan zitten, maar als achtergrondfilm tijdens een klusje zoals strijken was hij perfect. De nostalgie doet hier het meeste werk, en die werkte uitstekend.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Deze toevallig ook al gezien dan?

https://www.imdb.com/title/tt23219684/

:+

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
AvK schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 19:50:
[...]

Inderdaad, "Niemand heeft mij gestoken". Die herinner ik me nog goed uit een film, ik denk een serie uit laat 70 jaren. Dat zit dus niet in deze film? 8)7 Dat was nou juist de crux.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/nqJbAy4uglB3fKg0abNO_nrL8is=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/puUbwpqVem4HU995JYjwSnaJ.jpg?f=user_large

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14:48
wmterhaar schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 19:57:
[...]


Dat zag ik zelf ook al. Maar dat komt omdat een paar specifieke dingen die me nogal wat omschrijving kostte om uit te leggen me niet bevielen, maar het heel grote ding van de wanhoop van het maar niet thuis kunnen komen en steeds meer bemanningsleden die sneuvelen of achter blijven heel goed was gedaan.


[...]


Over dat "Ik heet Niemand"-deel vallen veel mensen, maar eerlijk gezegd heb ik dat altijd een beetje flauw gevonden; ik zou het misschien ook wel weglaten. Het belangrijke is dat Polyphemus een zoon van Poseidon is en dat ze door hem te verwonden, zichzelf in de ellende storten.

Op zich vind ik het wel leuk als iemand aan zo een oud verhaal een heel eigen of een ander soort draai geeft. Nolan kiest duidelijk voor een insteek waarbij Odysseus heel veel spijt heeft van zijn rol in de oorlog, wat er overeenkomt met Oppenheimer. Dat zit niet in het origineel, maar het leent zich er wel voor om het erin te stoppen en het is blijkbaar iets dat Nolan bezighoudt. Dat vind ik prima. De Coen Brothers hebben in O Brother, Where Art Thou? het natuurlijk nog veel meer veranderd.

Wat ik niet snap is dat Nolan er voor kiest om de liefde van Odysseus en Penelope nog wel heel belangrijk te laten zijn, maar dan een aantal zaken die heel centraal zijn in dat aspect van het verhaal, zoals Odysseus' relatie met Kirke en het olijfboombed, weg te laten of erg te veranderen.


[...]


Ik denk niet dat het miscasts zijn, maar meer dat de rollen helemaal veranderd zijn. Zendaya zou denk ik wel Athena als stoere oorlogsgodin kunnen spelen en Charlize Theron Kalypso als een obsessief verliefde godin. En ik vermoed dat die wat houterige, gedragen stijl van dialoog ook gewoon een artistieke keuze is.
Het is slechts een mechanisme zodat Odysseus word neergezet als degene die met een mooie list komt. En die mechanismen komen niet terug, integraal deel van het verhaal. En dan alsnog, wat krijgen we ervoor terug? De mannen komen heelhuids uit de grot en Odysseus schiet Polyphemus dan maar met de boog? 2 tellen nadat ze buiten zijn om toch maar die achtervolging te krijgen? Dat is pas flauw 8)7 En hij hoort eigenlijk nog een giga rotsblok voor het schip neer te gooien waarna het schip eerst nog eens door de golven helemaal teruggesleurt word naar het strand (golven sleuren toch? :P) enfin, why change a winning formula

Ik denk dat als er een andere regisseursnaam onder deze exacte film had gestaan hij er niet goed vanaf was gekomen :O

  • Deezers
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 16:35
jellybrah schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 20:40:
[...]


Het is slechts een mechanisme zodat Odysseus word neergezet als degene die met een mooie list komt. En die mechanismen komen niet terug, integraal deel van het verhaal. En dan alsnog, wat krijgen we ervoor terug? De mannen komen heelhuids uit de grot en Odysseus schiet Polyphemus dan maar met de boog? 2 tellen nadat ze buiten zijn om toch maar die achtervolging te krijgen? Dat is pas flauw 8)7 En hij hoort eigenlijk nog een giga rotsblok voor het schip neer te gooien waarna het schip eerst nog eens door de golven helemaal teruggesleurt word naar het strand (golven sleuren toch? :P) enfin, why change a winning formula

Ik denk dat als er een andere regisseursnaam onder deze exacte film had gestaan hij er niet goed vanaf was gekomen :O
Het is gewoon ook goede marketing en een hype creëren. Vooral mensen die nooit naar de bioscoop gaan worden nu overgehaald toch eens te gaan door groepsdruk. En gezien de niet-IMAX zalen ook vrijwel vol zitten zijn dit dan ook geen echte filmliefhebbers. Alles wat je aandacht geeft krijgt alleen maar meer aandacht.

  • Spuugvuur
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 20:57
Of ze hebben geen IMAX in de buurt (alle Noorderlingen verzamelen :+). Ik laat The Odyssey nog even op me inwerken en als ik eraan denk laat ik hier nog even een review achter, maar snap de score op Rotten Tomatoes niet. Het is voor mij wat teveel hype. Toch even kort, zonder cijfer.

Ik vind de genialiteit van Odysseus, zoals hij wordt beschreven en neergezet, nergens echt naar voren komen (behalve Troje). Dat vond ik een gemiste kans, maak hem dan ook een listig genie. Ik heb vooral ook het idee dat ik naar meerdere films heb gekeken met verschillende stijlen. Misschien ook doordat Zendaya me aan Dune leek denken door de hele setting. Het verhaal werd ook erg gefragmenteerd verteld, meerdere mensen die "o ja" reacties hadden. Maar wat mij betreft was dat meer een makke, dan dat het een thriller/mysterie was waar puzzelstukjes samenvielen.

En toch, ik heb wel een leuke avond gehad. Maar het gevoel is ook dat het beter had gekund :)

"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid."


  • TwekMek
  • Registratie: Juli 2026
  • Laatst online: 20:39
Spuugvuur schreef op vrijdag 24 juli 2026 @ 23:50:

En toch, ik heb wel een leuke avond gehad. Maar het gevoel is ook dat het beter had gekund :)
Ja, dit had ik ook. The Return met Ralph Fiennes in de hoofdrol deed mij meer. Die film krijgt maar een 6,3 op IMDB, maar de wanhoop daar kwam veel beter op mij over. Nu is Ralph Fiennes ook een betere acteur dan Matt Damon en komt hij daardoor ook overtuigender over. En tevens was die film veel korter en was het eigenlijk alleen het einde van The Oddysey wat je daar te zien kreeg. Maar toch... Er had mijn inziens dus ook meer ingezeten. 7/10 voor The Odyssey

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:15
josh-hill schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 00:08:
Silent Friend (2025)[Afbeelding: Silent Friend (2025)]
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: N/A | Runtime: 147 min | MPAA: N/A
On Body And Soul is misschien wel mijn favoriete film allertijden. In ieder geval, dat gevoel had ik zeker toen ik deze keek. Continu had ik "wow, dit is echt mijn film!"

Silent Friend is van dezelfde regisseur, maar hier had ik dit geen enkel moment.

Ja, er zitten zeker wel mooie scenes in de film, maar ik vond het veel te geconstrueerd, en het werkte gewoonweg niet voor mij. Ik zat duidelijk op een andere golflengte. De middelste tijdlijn was nog wel aardig, en de oudste ook nog wel, maar eigenlijk was het allemaal net niks. En het continu switchen tussen de verschillende tijdlijnen was vooral vermoeiend.

De film begon eigenlijk nog wel aardig, en ik had de eerste minuut dan ook nog wel goede hoop, maar al snel volgden allemaal random shots die me totaal uit de film haalden. Je zult de film wel vanuit het perspectief van een boom moeten zien, maar... ik weet het niet. Oh ja, en de film is echt veel te lang, zeker als je bekijkt dat al die verhalen totaal niet afgerond worden.

Overigens vond ik 1 scene nog wel grappig.
spoiler:
Die waarin de gast van de middelste tijdlijn het voor elkaar dat de plant de poort voor hem open deed. Wel een beetje flauw natuurlijk.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]4 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Inderdaad één van de beste film van (voor mij) 2025.

:)

  • Aegir81
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-08 23:00
Ik zag dit nog passeren: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/07/24/kinepolis-geluidsniveau-stiller-imax-the-odyssey/

Mocht ik gisteren aan den lijve ondervinden. Het volume was niet te harden. De 'stille' momenten waren al luid en wanneer er dan wat actie kwam of het geluid van de golven te horen was, dan zaten we met z'n allen met de vingers in de oren.

Dat haalt het kijkplezier wel voor een deel weg.

[ Voor 4% gewijzigd door Aegir81 op 25-07-2026 12:33 ]


  • ByteMe_
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online
Scary Movie (2026)Scary Movie (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 5.2 | Genre: Comedy, Horror | Runtime: 96 min | MPAA: R
Flinke nostalgie met deze film, doet me weer teruggaan naar de goede oude tijd dat je dit soort films met vrienden keek, liefst met drank op voor extra meligheid.

De film neemt veel elementen mee van de eerste film en dat maakt het vermakelijk. Ik had nu ook al flink wat bier op dus word je vanzelf ook meliger. Wellicht daarom een wat hoger cijfer, want eigenlijk gaat het helemaal nergens over. Ik denk nog wel erger dan de oude films.

Aan het einde liep ik me wel te ergeren. Het begon vooral een 'kijk, de film gaat over ons, de Wayans!' wedstrijd te worden. Dat had echt wel een stuk minder gemogen.

Maar voor de rest wel vermakelijk, als je de eerste leuk vond en het niet voor je uitmaakt dat 0.0 verhaal heeft, dan is dit ook wel een leuke optie voor een avondje met vrienden.
spoiler:
Die Substance verwijzing met die Epstein files, ik had het niet meer _O- _O-
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Mijn laatste reviews: Xiaomi Mi 9T | Mpow H12


  • AcidBurn
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 19:24
Vanavond naar Hokum geweest. De generator wil niet laden, dus maar even zo:

Prima psychische slow-burn thriller. Hoofdpersoon is ronduit een arrogante eikel, maar de spanning wordt heel aardig opgebouwd en ondanks een paar voorspelbare jumpscares vond ik het in zijn geheel prima te kijken. Geen niveau The Others of Get Out, maar ik heb ze zeker slechter gezien de laatste jaren. De laatste 20 minuten was wel een beetje jammer, dat haalt het cijfer toch wel wat omlaag. Uitendelijk een 7 wat mij betreft.

  • Deezers
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 16:35
AcidBurn schreef op zondag 26 juli 2026 @ 00:12:
Vanavond naar Hokum geweest. De generator wil niet laden, dus maar even zo:

Prima psychische slow-burn thriller. Hoofdpersoon is ronduit een arrogante eikel, maar de spanning wordt heel aardig opgebouwd en ondanks een paar voorspelbare jumpscares vond ik het in zijn geheel prima te kijken. Geen niveau The Others of Get Out, maar ik heb ze zeker slechter gezien de laatste jaren. De laatste 20 minuten was wel een beetje jammer, dat haalt het cijfer toch wel wat omlaag. Uitendelijk een 7 wat mij betreft.
Welke regio ga je altijd naar de film? :)

  • Bad Brains
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 20:57

Bad Brains

<(0.o)>

Gister There is something about Hail Mary gezien.
Cameron Diaz nooit gezien, visuals waren amazing maar het verhaal was flinterdun.
Heb het boek gekocht, hoop dat het beter wordt.
Verder prima film, digged de animatronics alhoewel goeie cgi of poppetjes niet heel belangrijk is voor mijn kijk plezier tenzij het cgi deel echt heel ruk is.

Leuke film, mooie plaatjes. Maar Wall-E was dieper.

Project hail Mary: 6.5/10

First they take the words, then they take the meaning.


  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Masters of the Universe (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0427340

De generator kan momenteel alleen nog maar 30 minuten lang een indeterminate progressiecirkeltje tonen omdat hij er de power niet meer voor heeft.

Niet getreurd; dat had de hoofdrolspeler in deze film ook niet. Hij werd geheel volgens het smurfenplan naar onze Aarde gestuurd om hier zonder pratende groene tijger door het leven te gaan als Adam; de Superman van Mattel met een voorliefde voor kastelen en krappe broekjes in een land waar zwaardgevechten nog geen plaats hebben gemaakt voor technische vooruitgang, omdat je moet vechten met gevoel.

Als je de vierduizend clichés wegdenkt is het wel een leuke film, maar het blijft een poging om mensen die de jaren tachtig bewust hebben meegemaakt uit de kast te trekken om nog eens met hun zwaarden te gaan spelen.

De humor is alleen wel een beetje platvloers en de acteur die Fisto, het karakter dat de hele dag aan het fisten is (deze uitspraak komt meerdere keren in de film voor), kan voor mij geen masker opzetten om te verbergen dat hij nog steeds de nørse man uit IJsland is die gewoon nog een keer naar Jaja Ding Dong wil luisteren.

Omdat ik op zich wel pro-gevoel bij mannen ben wil ik geen spelbreker zijn, dus vooruit:
Play it!

Dat zit wel Schnorr.


  • AcidBurn
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 19:24
Deezers schreef op zondag 26 juli 2026 @ 01:09:
[...]

Welke regio ga je altijd naar de film? :)
Apeldoorn, vanwaar de vraag?

@Bad Brains Is die review dronken of met AI gemaakt, ging auto correct er met je verhaal vandoor? hoe moet ik dat interpreteren? :D

  • ramrodwillem
  • Registratie: Augustus 2008
  • Nu online
Apeldoorn, vanwaar de vraag?
Hij wil op filmdate met je, heb dat dan door..... :P

[ Voor 5% gewijzigd door ramrodwillem op 26-07-2026 10:18 ]


  • Bad Brains
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 20:57

Bad Brains

<(0.o)>

@Bad Brains Is die review dronken of met AI gemaakt, ging auto correct er met je verhaal vandoor? hoe moet ik dat interpreteren? :D
Waarom niet allebei?

First they take the words, then they take the meaning.


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Backrooms (2026)Backrooms (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Horror, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 110 min | MPAA: R
Clark (Chiwetel Ejiofor), een in in het leven teleurgestelde architect die onsuccesvol manager van een meubelzaak met alleen maar heel lelijke meubels is geworden, vindt een oneindig labyrinth in de kelder van zijn zaak. Hij vertelt zijn therapeut Mary (Renate Reinsve), die zelf de nodige bagage heeft, erover. Als Clark verdwijnt, gaat ze naar hem op zoek.

Er zaten behoorlijk wat dingen in Backrooms die ik goed vond. Ejiofor is goed in de hoofdrol, de praktische effecten, die af en toe een beetje houtje-touwtje zijn (waar ik van houd), de bewuste lelijkheid van alles.

Maar als geheel werkt het allemaal net niet. Het is allemaal een beetje halfbakken. Je kunt dingen open laten zodat het surrealistisch en raadselachtig blijft, maar ook omdat het niet goed is uitgewerkt. En hoewel Backrooms duidelijk in de categorie van films zit die voor het eerste gaat, had ik toch vaak meer het gevoel dat het het tweede was. Of je legt iets uit of je legt het niet uit, zodat het raadselachtig en droomachtig wordt. Backrooms eindigt voor mijn vaak in een niemandsland ergens halverwege. Dit is ook zo een horrorfilm waarin iedereen kiest voor de meest impulsieve, stupide manier van handelen.

De film wint ook niet echt de originaliteitsprijs. De hele esthetiek was me als liefhebber van een bepaald type computergame ook overbekend: stukje found footage met schuddende camera, eindeloze gangen die telkens veranderen met daarin lukraak geplaatste stapels identieke voorwerpen die soms door muren heen clippen.
spoiler:
Oh, en er is ook een monster dat op geluid afkomt.
En daar dan een existentieel verhaal waarbij de vorm van de horror wordt bepaald door trauma's. The Stanley Parable en vooral opvolger The Beginner's Guide kwamen bij me op als duidelijke inspiratiebronnen, maar ook meer standaard horror als Layers of Fear en zelfs Little Nightmares. Ook denk ook aan de romans House of Leaves en zelfs Alice in Wonderland.

De film had ook veel last van opvulling. Er zijn veel lang aanhouden overgangsshots van het Californische stadje waar het zich afspeelt en dat dwalen door het doolhof ging soms wel erg lang door. Dat was nog tot daar aan toe geweest als de film 80 of 90 minuten was geweest, maar hij is 111 minuten lang. Daar hadden voor mijn gevoel zo 20 minuten vanaf gekund.

(Gezien in Kriterion)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 21:38
28 Years Later (2025)28 Years Later (2025)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.6 | Genre: Horror, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 115 min | MPAA: R
28 jaar na het rage virus is het Verenigd Koninkrijk afgesloten van de rest van de wereld en moeten een handjevol overlevenden, waaronder Spike (Alfie Williams) en zijn vader Jamie (Aaron Taylor-Johnson), het zien te rooien op een klein eiland waar de infected niet kunnen komen. Ze zetten voet aan vasteland als een soort van come-of-age ritueel voor Spike en voor ze het weten worden ze opgejaagd door een alfa, een slimmere en sterkere infected. Tijdens hun tocht ziet Spike een groot vuur in de verte, wat zou toebehoren aan dr. Kelson (Ralph Fiennes), die ooit huisarts was. Nadat hij veilig is teruggekeerd besluit Spike om samen met zijn doodzieke moeder Isla (Jodie Comer) stiekem de barre tocht vol met gevaren naar dr. Kelson te maken. Ik heb mij vermaakt, al laat schrijver Alex Garland (Sunshine, Ex Machina) weer eens zien dat hij beter kan blijven regisseren dan een script schrijven, want het is weer een bij elkaar geraapt zootje van betere (zombie)films. Gelukkig weet regisseur Danny Boyle wel raad met een suf script en zorgt ervoor dat het toch een spannend geheel wordt. Het acteerwerk is over het algemeen prima en ook de cinematografie van Anthony Dod Mantle mag er zijn, zeker als je je bedenkt dat deze voornamelijk geschoten is met een iPhone 15 Pro Max en drones. De soundtrack werd deze keer niet verzorgd door John Murphy, maar de Young Fathers en hebben voor een prima muzikale begeleiding gezorgd. Indrukwekkend, aangezien dit hun eerste soundtrack is. 28 Years Later is een prima terugkeer van Boyle naar het zombiegenre, met goed acteerwerk, uitstekende cinematografie en een puike soundtrack, maar die te lijden heeft onder het ietwat suffe script.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review
28 Years Later: The Bone Temple (2026)28 Years Later: The Bone Temple (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Horror, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 109 min | MPAA: R
The Bone Temple, deze keer geregisseerd door Nia DaCosta (Candyman, The Marvels), gaat meteen verder waar 28 Years Later ophield. Spike (Alfie Williams) is opgenomen in de sekte van Jimmy (Jack O'Connell), die we aan het begin en einde van 28 Years Later zagen. Jimmy is een psychopaat met een voorliefde voor Teletubbies en pedofiel Jimmy Saville, en heeft een groepje mafketels om zich heen verzameld die hij Fingers noemt. Hun volgende doelwit is dr. Kelson, die inmiddels dikke maatjes is met een alfa die hij Samson heeft genoemd. The Bone Temple wordt door velen bejubeld als de betere film, maar ik ben toch enigszins teleurgesteld. Ja, het acteerwerk is weer van een hoog niveau, waarbij vooral Jack O'Connell zich flink mag uitleven als de psychopatische Jimmy. Ook Ralph Fiennes is goed op dreef en zijn rol is flink uitgebreid ten opzichte van 28 Years Later. Alfie Williams stoorde mij enorm deze keer als Spike door zijn passieve, afwachtende gedrag; Het tegenovergestelde van zijn personage in de eerste film. Dat is niet te wijten aan de acteur, die zijn best doet met het schamele materiaal, maar wederom aan scriptschrijver Alex Garland. The Bone Temple focust zich namelijk meer op de capriolen van Jimmy's sekte dan op de infected. Bovendien hebben we dit uitgekauwde verhaal al veel vaker gezien (A Clockwork Orange, The Zombie Diaries). Wat wel beklijft is de relatie tussen Dr. Kelson en Samson, die zijn menselijkheid weer langzaam terug begint te krijgen, en het (hilarische) einde van de film. De cinematografie van ouwe rot Sean Bobbitt is deze keer wat minder opvallend dan de met een iPhone 15 Pro Max geschoten plaatjes van Anthony Dod Mantle, net zoals de soundtrack van Hildur Guðnadóttir, hoewel ook deze wat opvallende muziekkeuzes kent. The Bone Temple verlegt de focus van de infected naar een suffe sekte, maar houdt zich staande dankzij het sterke acteerwerk van O'Connell en Fiennes. Mocht er nog een 3e deel komen, zoek dan a.u.b. een andere scriptschrijver.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19:26
Polis (2026)Polis (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Comedy | Runtime: N/A | MPAA: N/A
Eerste kwartier dacht ik omg wat is dit nu weer voor een troep, zo slecht.
Vooral heel flauw en af en toe wel een aardige grap, maar omdat de film zo slecht is maakt het hem ook wel weer leuk.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Mijn Laravel Portfolio | Laravel log reader


  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 21:12

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Masters of the Universe (2026)Masters of the Universe (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 140 min | MPAA: PG-13
Eerlijk gezegd hadden wij een vrij lage verwachting van deze film, want de trailers zagen er rommelig uit en trokken ons net niet. Ondanks onze twijfels hebben we hem afgelopen week toch samen gekeken en tot onze verrassing bleek het een stuk beter te zijn dan we vooraf dachten.

Het verhaal draait om He‑Man, die na jaren van afwezigheid opnieuw moet opstaan wanneer Eternia wordt bedreigd door een macht die sterker lijkt dan alles wat hij eerder heeft meegemaakt. Terwijl hij probeert te begrijpen waar deze nieuwe dreiging vandaan komt, wordt hij gedwongen oude bondgenoten op te zoeken en nieuwe allianties te vormen. De film houdt het tempo hoog, met genoeg actie en avontuur, maar blijft tegelijk licht genoeg om toegankelijk te blijven voor iedereen die Masters of the Universe vooral kent van vroeger.

Van begin tot eind hebben we gewoon genoten. Hier en daar wel wat ongemakkelijke humor en momenten waarvan ik dacht van dit had net iets beter had gekund, maar overall was het gewoon goed. Qua filmtechnieken kunnen veel films hier wat van leren. Je zag geen greenscreen en het camerawerk zag er gewoon gelikt uit. Skeletor is verrassend goed neergezet, zowel qua CGI als karakter. Het voelt alsof de acteur er echt plezier in had, want het komt over als een heerlijke rol om te mogen spelen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/bIiF-4WALhe9u0kwimwoHLf0TZ0=/800x/filters:strip_exif()/f/image/fZLdF1EWor7DAlh2OHMjDLAP.webp?f=fotoalbum_large
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch 2 / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


  • Sjurm
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 18:28
Aegir81 schreef op zaterdag 25 juli 2026 @ 12:33:
Ik zag dit nog passeren: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/07/24/kinepolis-geluidsniveau-stiller-imax-the-odyssey/

Mocht ik gisteren aan den lijve ondervinden. Het volume was niet te harden. De 'stille' momenten waren al luid en wanneer er dan wat actie kwam of het geluid van de golven te horen was, dan zaten we met z'n allen met de vingers in de oren.

Dat haalt het kijkplezier wel voor een deel weg.
Ik heb het ook zo ervaren. De bass stond zo hard dat het voor mij echt het kijkplezier van de film wegnam en mij ook uit de film haalde. Deze ga ik thuis nog maar eens kijken.

  • Aegir81
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-08 23:00
Casino Royale (2006)Casino Royale (2006)
Tweakers: 8.1 | IMDb: 8.0 | Genre: Action, Adventure, Thriller | Runtime: 144 min | MPAA: PG-13
Nadat ik onlangs 007 First Light speelde, kriebelde het om de recente films te bekijken. Het viel zeker niet tegen. De film begon intrigerend in zwart-wit en toverde meteen daarna prachtige, kleurrijke openingscredits op het scherm. De eerste achtervolging is er meteen één om duimen en vingers bij af te likken. Ik had er niet veel van verwacht, maar ik vond deze film beter dan veel recentere blockbusters: goed gemaakt, onderhoudend verhaaltje, leuke sfeer en visueel en auditief aantrekkelijk. Ik ben nieuwsgierig genoeg om verder te kijken naar Quantum of Solace.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • mr thee
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 20:28

mr thee

Pessimist op het internet

Die vond ik wat minder, is dacht ik ook vlug vlug inelkaar gezet vanwege stakingen(?) :)

Skyfall is wel het kijken waard die is top, en Spectre weer wat minder (naar mijn mening)

[ Voor 33% gewijzigd door mr thee op 26-07-2026 18:09 ]

"Guns fire bullets, or shells, or plasma, DID I MENTION I NEED AMMO?"


  • alki
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 08:06
mr thee schreef op zondag 26 juli 2026 @ 18:06:
Die vond ik wat minder, is dacht ik ook vlug vlug inelkaar gezet vanwege stakingen(?) :)

Skyfall is wel het kijken waard die is top, en Spectre weer wat minder (naar mijn mening)
Skyfall vond ik echt waardeloos. Filmisch gezien zeer goed maar t verhaal sloeg nergens op. Villian die al die moeite doet om M te pakken

  • alki
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 08:06
G_Dragon schreef op zondag 26 juli 2026 @ 12:30:
Masters of the Universe (2026)[Afbeelding: Masters of the Universe (2026)]
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 140 min | MPAA: PG-13
Eerlijk gezegd hadden wij een vrij lage verwachting van deze film, want de trailers zagen er rommelig uit en trokken ons net niet. Ondanks onze twijfels hebben we hem afgelopen week toch samen gekeken en tot onze verrassing bleek het een stuk beter te zijn dan we vooraf dachten.
Het verhaal draait om He‑Man, die na jaren van afwezigheid opnieuw moet opstaan wanneer Eternia wordt bedreigd door een macht die sterker lijkt dan alles wat hij eerder heeft meegemaakt. Terwijl hij probeert te begrijpen waar deze nieuwe dreiging vandaan komt, wordt hij gedwongen oude bondgenoten op te zoeken en nieuwe allianties te vormen. De film houdt het tempo hoog, met genoeg actie en avontuur, maar blijft tegelijk licht genoeg om toegankelijk te blijven voor iedereen die Masters of the Universe vooral kent van vroeger.
Van begin tot eind hebben we gewoon genoten. Hier en daar wel wat ongemakkelijke humor en momenten waarvan ik dacht van dit had net iets beter had gekund, maar overall was het gewoon goed. Qua filmtechnieken kunnen veel films hier wat van leren. Je zag geen greenscreen en het camerawerk zag er gewoon gelikt uit. Skeletor is verrassend goed neergezet, zowel qua CGI als karakter. Het voelt alsof de acteur er echt plezier in had, want het komt over als een heerlijke rol om te mogen spelen.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Heerlijke film nostalgie naar vroeger.

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 21:12

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

alki schreef op zondag 26 juli 2026 @ 20:45:
[...]

Heerlijke film nostalgie naar vroeger.
Deedt het je weer denken aan toen je als kind met het speelgoed speelde? :)

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch 2 / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


  • GeeBee
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 20:12

GeeBee

Oddball

Aegir81 schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 08:57:
[...]

Wat is dit? Gewoon een AI-trailer? Kan misschien wel leuk zijn om naar te kijken, maar past niet echt in dit topic vind ik.
Ja, laten we proberen dit AI-vrij te houden en het alleen over échte films te hebben.

Mijn lijn op YT staat al vol genoeg met AI-gegenereerde ‘films’.

Ideetje gepost: Geen links naar AI gegenereerde films, series en trailers?

[ Voor 11% gewijzigd door GeeBee op 26-07-2026 21:45 ]

Woof, woof, woof, woof! That's my other dog imitation. | https://youtu.be/TzsNh3-FnHQ


  • dbzfan
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 20:00

dbzfan

Nee.

Lee Cronin's The Mummy (2026)Lee Cronin's The Mummy (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.2 | Genre: Horror | Runtime: 134 min | MPAA: R
Ik had gehoopt op een film die leek op de avonturenfilm uit mijn jeugd... kwam ik even bedrogen uit.
Geen slechte film hoor.. maar een stel Amerikaanse ouders die hun kind in Cairo kwijt raakt door ontvoering
en na jaren een soort excorsist meisje terugkrijgen en doen alsof dit volledig normaal is gaat vrij ver.
Je raakt daardoor de verbinding met de characters wel gelijk kwijt. Anno 2026 kunnen we natuurlijk niet
omwat lekkere body horror heen, dat maakt het allemaal wel vermakelijk als je daar fan van bent.
Al met al kijkt de film aardig weg, het is meer horror dan een avonturenfilm waar ik op gehoopt had.
Misschien komt er ooit weer een nieuwe remake.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 21:38
mr thee schreef op zondag 26 juli 2026 @ 18:06:
Die vond ik wat minder, is dacht ik ook vlug vlug inelkaar gezet vanwege stakingen(?) :)

Skyfall is wel het kijken waard die is top, en Spectre weer wat minder (naar mijn mening)
Casino Royale is de eerste James Bond met Daniel Craig in de hoofdrol en over het algemeen beschouwd als één van de beste Bondfilms. Die jij bedoelt is de opvolger Quantum of Solace, waarbij Craig en de regisseur zelf delen van het script hebben geschreven.

  • Dwarlorf
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 21:21

Dwarlorf

Nokando a place near Kathmandu

Masters of the Universe (2026)Masters of the Universe (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 140 min | MPAA: PG-13
Nou dit was echt niet best. De introductie was echt ontzettend crinch en toen moest 'de humor' nog beginnen. Moest gedurende de film een enkele keer grinnikken en 1x hardop lachen maar dat was het wel. Aan het flinterdunne verhaal was niet te ontkomen dus dat die matig was lag in de lijn der verwachtingen en was dus geen verrassing Helaas waren ook de acteerprestaties abominabel. De hoofdrolspeler deed zijn best maar was een lichtgewicht dus die kan je dat niet echt kwalijk nemen. Vooral Skeletor suckte, dat was echt slecht, maar ja dat valt te verwachten als je Jared Leto inhuurt. Verschrikkelijk. Alleen Idris Elba deed nog enigszins een poging tot acteren. Bij de muziekkeuze het lag er natuurlijk bovenop om de doelgroep te pleasen maar de keuzes, zoals 4 Non Blondes en een of ander Brian May gedrocht dat als de highlander soundtrack klonk, deden het niet voor me. Uit nostalgische overwegingen geef ik de film een mager 5je.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

The blob ain't bothered. Its slime don't care. / The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.


  • Fraggert
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 19:36

Fraggert

Whiskey Tango Foxtrot

in navolging van de review van @Flabergasted heb ik ook de film Dust Bunny gezien.
Dust Bunny (2025)Dust Bunny (2025)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.5 | Genre: Action, Drama, Horror | Runtime: 106 min | MPAA: R
TL;DR Mads Mikkelsen, altijd leuk :)


Lekker langzame opbouw in het verhaal......de categorie "Fantasy" vind ik nog het meest op zijn plaats. Van horror (in de oldskool zin van het woord) vind ik niet echt sprake. Eng is het allemaal niet maar jonge kids gaan dit niet echt leuk vinden denk ik.

Prima acteerwerk van de cast en, inderdaad, een zeer hoog gehalte aan "Léon"-vibes door de hele film heen en niet op een vervelende manier.

Ze hadden in een paar scenes het monster even wat minder pontificaal in beeld moeten brengen, een klein aantal keren deed de CGI echt wel wat teleurstellen waar juist het beperkte zicht op het monster juist het sterke punt was.

De actie bouwt zich ook lekker langzaam op door het verloop van de hele film heen waar je de eerste paar scenes denkt dat het allemaal wel vrij mak zal doorkabbelen maar niets is minder waar. Verwacht geen bloederige slachtpartijen, meer een opbouw naar een PG13 John Wickeriaanse escalatie.

Leuke film, gewoon gaan kijken voor weer eens iets anders!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison


  • Glitch
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
The Odyssey (2026)The Odyssey (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 8.3 | Genre: Adventure, Drama, Fantasy | Runtime: 172 min | MPAA: R
Hier is al veel over geschreven, dus ik houd het kort:

Episch. Echt heel gaaf.

Het thuiskomen had van mij korter gemogen, dat vind ik niet zo'n boeiend deel van het verhaal. Dan had ik liever meer van de reis op het scherm gehad.

Gezien in KINO Rotterdam op 70MM.

Erg leuk gedaan, de projectionist hield een kleine intro voor de film (blijkbaar hebben ze filmrol nummer 35, van 50 stuks wereldwijd(?)), en tijdens de pauze en aan het einde mocht je ook bij de projector komen kijken.
Verder roept het een fijn gevoel van nostalgie op: het geluid van de projector die opstart, de grain en artefacten (dank je wel Fight Club voor de uitleg over cigarette burns ;))

Het beeld was verder ook prachtig, maar ik kan het niet vergelijken met een digitale projector want ik ga niet nog een keer naar de bios voor de zelfde film :D
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/9.png9 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • Fraggert
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 19:36

Fraggert

Whiskey Tango Foxtrot

[Sidenote]

In navolging van @Vrijdag zijn post over die Karen-film....zou een AI-films topic levenswaardig zijn?

Nou ben ik geen hele fanatieke poster/reviewer en er zijn hier een hoop lui die echt een hoop verstand van zaken hebben en diepgravende kennis over films in de breedste zin van het woord.

Maar ik kijk vaak van die korte Scifi-filmpjes op youtube (zoals die van Dust) en afgelopen week stuitte ik in mijn feed op dit korte AI filmpje.

Ik heb geen snars verstand van AI verder maar ik vond het er wel aardig knap* uitzien.
*ja, je ziet dat dit AI is aan best wat dingen, maar ik vond het erg vermakelijk.

Wat ik er leuk aan vind is dat voor mij persoonlijk dit een beetje het gat opvult tussen animated-series en producties met echte acteurs.

Als voorbeeld schiet Resident Evil in mijn gedachten (waarvan de film-series toch wel mijn meeste favoriete films zijn).
Die Animated series en films kan ik echt heel slecht kijken op de een of andere manier. Dat is best zonde, want die wereld is enorm groot, ook in de hoek die ik leuk vind: zombies/dystopie et cetera.

Ik kijk dan liever nog een "echte" serie met acteurs die slecht is dan zo'n "tekenfilm".

Dit schoot me zo even te binnen, geen idee waar ik het even kwijt kon, anders dan hier, en ik was benieuwd naar jullie meningen/ideeën hierover.

[/Sidenote]

“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison


  • X-DraGoN
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:58
Star Wars: The Mandalorian and Grogu (2026)Star Wars: The Mandalorian and Grogu (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Adventure, Family | Runtime: 132 min | MPAA: PG-13
Ik heb deze film over twee dagen verspreid bekeken door tijdsgebrek. Misschien heeft dat me een beetje uit de film gehaald, of zat ik er gewoon nooit helemaal in.
Ik heb enorm genoten van de serie, maar deze film wist dat niveau niet te halen. Dat hoefde op zich ook niet per se, maar als je een film maakt rond een onderwerp dat al een succesvolle serie heeft, verwacht ik toch iets meer dan wat ik hier te zien kreeg.
De effecten die gebruikt werden om de Anzellans tot leven te brengen, vond ik niet echt overtuigend.
spoiler:
Ook de scène waarin Grogu Din het goedje geeft om hem weer tot leven te wekken, zag er vreemd uit
. Vooral de handen vielen me op; die zagen er naar mijn mening erg onnatuurlijk uit. Andere effecten, zoals de droids die worden omvergereden met de vliegende brommer en het gevecht met de robots aan de poort van de Hutts, waren dan weer wél goed uitgevoerd.
Over het verhaal zelf valt niet veel te zeggen. Het is eigenlijk een aaneenschakeling van bekende alienrassen uit eerdere Star Wars-films, met daaromheen een nieuw avontuur voor Din en Grogu. Dat is natuurlijk een beschrijving die je op bijna alle Star Wars-films kunt plakken, en zo werken veel franchises nu eenmaal. Alleen voelde het hier allemaal wat te vertrouwd en te voorspelbaar aan. Er zijn genoeg herkenningsmomenten, maar nergens had ik het gevoel dat er echt iets nieuws werd toegevoegd.
Leuk om gezien te hebben, maar ook niet meer dan dat.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • Derbiss
  • Registratie: Februari 2017
  • Laatst online: 28-08 22:34
mr thee schreef op zondag 26 juli 2026 @ 18:06:
Die vond ik wat minder, is dacht ik ook vlug vlug inelkaar gezet vanwege stakingen(?) :)

Skyfall is wel het kijken waard die is top, en Spectre weer wat minder (naar mijn mening)
Volg ik je wel in. Spectre is imo de slechtste in jaren; hij pakte me echt niet. Casino Royale is de beste met Craig vind ik persoonlijk. Opnieuw die 'yeah baby'-vibe over james bond.

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 21:38
alki schreef op zondag 26 juli 2026 @ 20:44:
[...]

Skyfall vond ik echt waardeloos. Filmisch gezien zeer goed maar t verhaal sloeg nergens op. Villian die al die moeite doet om M te pakken
De meeste James Bondfilms slaan qua verhaal nergens op.

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Fraggert schreef op maandag 27 juli 2026 @ 10:16:
[Sidenote]

In navolging van @Vrijdag zijn post over die Karen-film....zou een AI-films topic levenswaardig zijn?

Nou ben ik geen hele fanatieke poster/reviewer en er zijn hier een hoop lui die echt een hoop verstand van zaken hebben en diepgravende kennis over films in de breedste zin van het woord.

Maar ik kijk vaak van die korte Scifi-filmpjes op youtube (zoals die van Dust) en afgelopen week stuitte ik in mijn feed op dit korte AI filmpje.

Ik heb geen snars verstand van AI verder maar ik vond het er wel aardig knap* uitzien.

[YouTube: JACKPOT (2026) | Sci-Fi Comedy AI Short Film | #SpecialForAAIFF]

*ja, je ziet dat dit AI is aan best wat dingen, maar ik vond het erg vermakelijk.

Wat ik er leuk aan vind is dat voor mij persoonlijk dit een beetje het gat opvult tussen animated-series en producties met echte acteurs.

Als voorbeeld schiet Resident Evil in mijn gedachten (waarvan de film-series toch wel mijn meeste favoriete films zijn).
Die Animated series en films kan ik echt heel slecht kijken op de een of andere manier. Dat is best zonde, want die wereld is enorm groot, ook in de hoek die ik leuk vind: zombies/dystopie et cetera.

Ik kijk dan liever nog een "echte" serie met acteurs die slecht is dan zo'n "tekenfilm".

Dit schoot me zo even te binnen, geen idee waar ik het even kwijt kon, anders dan hier, en ik was benieuwd naar jullie meningen/ideeën hierover.

[/Sidenote]
Daarom postte ik die van Blomkamp ook :)

Ik wilde het eerst skippen, maarja, toch Blomkamp. En naarmate de minuten voorbijgaan merk je gewoon echt dat je het steeds minder merkt.

Komt misschien ook wel doordat film tegenwoordig zo erg aan alle kanten kapotbewerkt is dat zo'n AI-film er al snel hetzelfde uitziet. Niet vreemd, gezien het bronmateriaal.

De komende Avengers- en Spider-Man-films zien er slechter uit dan de beelden die je nu al uit een generator kan persen. Check vooral de achtergronden van die laatste in de trailer :X

[ Voor 4% gewijzigd door Stukfruit op 27-07-2026 13:10 ]

Dat zit wel Schnorr.


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Dat is wel een beetje oppassen. Trailers geven niet altijd een goed beeld van de uiteindelijke special effects, omdat de computereffecten aan het einde van het proces zitten en trailers lang van te voren gemaakt moeten worden.

  • Ewivis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 28-08 21:00
Fraggert schreef op maandag 27 juli 2026 @ 10:16:
[Sidenote]

Ik kijk dan liever nog een "echte" serie met acteurs die slecht is dan zo'n "tekenfilm".

Dit schoot me zo even te binnen, geen idee waar ik het even kwijt kon, anders dan hier, en ik was benieuwd naar jullie meningen/ideeën hierover.

[/Sidenote]
Net gekeken, ik vond het niks. Er zit niet echt een ziel in ofzo. Blijft toch beetje gek die bewegingen van de persoon. Ook gezichtsuitdrukkingen die soms niet kloppen op wat hij zegt.

AMD Ryzen 7 5800X3D / 64GB@3600mhz / ASUS 4080 Super TUF Gaming OC


  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
wmterhaar schreef op maandag 27 juli 2026 @ 13:33:
Dat is wel een beetje oppassen. Trailers geven niet altijd een goed beeld van de uiteindelijke special effects, omdat de computereffecten aan het einde van het proces zitten en trailers lang van te voren gemaakt moeten worden.
Helaas hebben we het hier wel over Marvel: de koning der colorblobtijdensgrotegevechten-achtergronden. Ze willen veel en betalen te weinig.

Bijna twintig jaar aan bewijs met films en series die dit fenomeen terugkerend en pijnlijk tonen lijkt me genoeg.

Je kan het toeschrijven aan crunchtijd, je kan het het aansturen op een besparing van het uitgeven van financiële middelen noemen ;)

Dat zit wel Schnorr.


  • Jeroenvde89
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 28-08 15:15
Wil toch even kort reageren, ook omdat ik ietwat negatieve reviews zag, mijn uitgebreide review komt later:

Gisteren ook The Odyssey mogen aanschouwen in IMAX en oh, wat heb ik genoten.

Man man man, wat een cinema-ervaring, dit is nou exact waarvoor je een film gaat kijken ‘op het grote scherm’.

En ja, heb mij ook een paar keer geïrriteerd aan dingen (o.a. Helen of Troy, Sinon, het harde geluid) maar goed, dat hoort er (tegenwoordig) bij blijkbaar.

Al met al bijna 2,5 uur met een glimlach op m’n gezicht in de zaal gezeten met af en toe kippenvel. De muziek is ook subliem trouwens. Clean sweep bij de Oscars dit jaar, dat is een ding dat zeker is!

Gaat dat zien! d:)b

Apple MacBook Air '25 | Apple iPhone 17 Pro | Apple AirPods Pro | Apple Watch Series 10 | Xbox Series X | LG OLED55CX6LA | Sonos Arc + 2x Sonos Play:1


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Jeroenvde89 schreef op maandag 27 juli 2026 @ 19:49:
Clean sweep bij de Oscars dit jaar, dat is een ding dat zeker is!
Daar wordt meestal onder verstaan Beste Film, Beste Regisseur, Beste Mannelijke Hoofdrol en Beste Vrouwelijke Hoofdrol en aangezien die laatste categorie niet in The Odyssey zit, gaat dat heel moeilijk worden ;)

Het is sowieso niet het soort film dat wint voor het acteren, maar Matt Damon zal ongetwijfeld een nominatie krijgen. In de technische categorieën zal dan wel weer flink gescoord kunnen worden, hoewel Dune 3 er ook nog aankomt.

  • alki
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 08:06
P-Rock schreef op maandag 27 juli 2026 @ 12:37:
[...]

De meeste James Bondfilms slaan qua verhaal nergens op.
Klopt maar deze is echt overhyped

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Jason and the Argonauts (1963)Jason and the Argonauts (1963)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Action, Adventure, Family | Runtime: 104 min | MPAA: G
Vanwege The Odyssey had Eye deze klassieker ook maar weer eens uit de kast getrokken. De film is vooral beroemd wegens de stop motion special effects van grootmeester Ray Harryhausen. Volkomen terecht, want zeker het gevecht met de skeletten hoort in de canon van beste specialeffectsscenes ooit.

Ook wel leuk hoe in vergelijking met The Odyssey het scenario hier veel meer vasthoudt aan hoe zo een Griekse mythe werkt, met goden die continu actief in het verhaal ingrijpen om te helpen of tegen te werken.

Verder is het heel erg typisch een avonturenfilm uit deze tijd. Dat heeft zijn voordelen, zoals het gebruik van kleur, iets wat tegenwoordig niet meer schijnt te mogen. Het is niet eens Technicolor, maar het knalt echt van het scherm af in vergelijking met wat ze tegenwoordig doen, ook bij de geweldige semi-psychedelische look van Medea. Er zijn ook wat Engelse karakteracteurs die alle remmen los gooien. Jack Gwillim als Aietes zie je even heerlijk schmieren aan het begin van de skelettenscene en ook Douglas Wilmer als Pelias is prima, maar Nigel Green als Hercules is mijn favoriet. Tenslotte is er ook de lekker tetterende score van de legendarische Bernard Herrmann. En de hele trip wordt afgewikkeld in 104 minuten. "Oude films zijn zo traag" hoor je dan vaak in deze tijd, waar de meest pretentieloze horrorfilms al 2,5 uur duren.

Daar staat tegenover dat het net zo vaak behoorlijk knullig en/of houterig is. Man-tot-man zwaargevechten konden ze ook toen al veel beter (denk de klassieke Robin Hood uit 1938). De bleke Amerikaan Todd Armstrong als Jason is wel echt de zwakste schakel, zeker als de Engelse veteranen om hem heen flink los gaan.

(Gezien in Eye Filmmuseum)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • djmuggs
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

djmuggs

I have great jeans

Masters of the Universe (1987)Masters of the Universe (1987)
Tweakers: 1 | IMDb: 5.4 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 106 min | MPAA: PG
Afgelopen weekend Masters of the Universe uit 1987 gekeken.
Ik vind deze persoonlijk beter dan die uit 2026, maar dat zal wel mijn jeugdsentiment zijn.
Vooral de grime en de effecten zo heerlijk jaren 80 :)
Ik geef 'm een 7 :)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10

[ Voor 3% gewijzigd door djmuggs op 27-07-2026 23:01 ]

ICE ICE Baby


  • X-DraGoN
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:58
Backrooms (2026)Backrooms (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Horror, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 110 min | MPAA: R
Ik verwachtte niet dat
spoiler:
Clark
uiteindelijk de slechterik zou zijn. Maar is dat wel zo? Is hij niet eerder ook een slachtoffer, gevangen in zijn eigen wereld?

Is het feit dat de psychologe zijn wereld binnendringt niet gewoon een metafoor om te tonen dat ze eindelijk een beetje tot Clark begint door te dringen, terwijl hij eigenlijk geen hulp wil? Zelfs de kaart die hij aan de psychologe laat zien, doet mij vermoeden dat zij stilaan toegang krijgt tot "zijn" wereld.

Wat mij betreft zit deze film vol beeldspraak. Dat wordt ook consequent doorgetrokken door meubels half in de muren te laten verdwijnen en voortdurend te itereren op hetzelfde idee van gangen, meubels en de verschillende combinaties daarvan.

Clark zegt het op een bepaald moment zelf: "Dit moet bedacht zijn door iemand met een paar schroeven los." Volgens mij beschrijft hij daarmee onbewust zichzelf. Hij betrekt zijn "assistant manager" en haar vriend erbij, laat hen het vuile werk opknappen, maar gaat uiteindelijk zelf op zoek naar nieuwe slachtoffers.

Misschien sla ik de bal volledig mis en is dit helemaal niet de bedoeling van de film. Maar het feit dat ik er na afloop nog zo lang over ben blijven nadenken, zegt voor mij eigenlijk al genoeg. Het is al een hele tijd geleden dat een film dat nog bij mij heeft losgemaakt.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Even ter verduidelijking, ik weet ook niets van de eerdere Youtube sensatie, ik ken alleen The Stanley parable die @wmterhaar benoemd

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
X-DraGoN schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 08:56:
Clark zegt het op een bepaald moment zelf: "Dit moet bedacht zijn door iemand met een paar schroeven los." Volgens mij beschrijft hij daarmee onbewust zichzelf.
Aan het einde zie je
spoiler:
dat het gebouw waar Async in zit is gebouwd op het huis van de paranoïde moeder van de psycholoog, die niet naar buiten durft
. Dus dat suggereert dat het doolhof in ieder geval daar zijn oorsprong vindt.
spoiler:
Maar bv wie dan de stroom heeft aangesloten vanuit de meubelzaak, daar kom je niet achter
Oh, en die ene acteur is dus niet Ron Livingston van Office Space, maar een acteur die Mark Duplass heet en gewoon heel erg op hem lijkt. Ik ben blijkbaar niet de enige die dat dacht.

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:36
Enchanted (2007)Enchanted (2007)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.1 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 107 min | MPAA: PG
Van animatie naar echte wereld.
Dit is oprecht onze eerst Blu-ray die we kochten. Nog afgespeeld met de toen Playstation 3.
Eergisteren opgezet om met onze dochter te kijken. Als je Disney noemt, begint ze eerst te mekkeren, maar vond de film wel leuk.
De film neemt zichzelf en alle Disney prinses films niet serieus. Er zitten tig knipogen in naar andere films waaronder acteurs/actrices. Daarnaast vind ik heerlijke muziek. Draai ze met regelmaat nog af. Iconische schoonmaak scene.
Grafisch zit de film ook prima in elkaar. Tuurlijk in de huidige tijd zie je echt wel de CGI, maar boeiend. I have seen worse in recentere films.
Voor Disney vermaak een erg leuke film.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • ByteMe_
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online
Disclosure Day (2026)Disclosure Day (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.7 | Genre: Action, Drama, Mystery | Runtime: 145 min | MPAA: PG-13
Ik weet nou niet hoe je de film moet zien eigenlijk. Het lijkt vooral actie, fantasy elementen en dan hier en daar wat SF. Het oogt allemaal wel mooi in elkaar gezet met leuke foefjes, maar toch weet het verhaal (met een boodschap) me niet te raken. Er mocht wat meer SF in komen op 1 of andere manier.

Ook vaak het gevoel gehad "die lopen wel heel erg makkelijk overal weg". En het voelde ook als een lange zit met ruim 2 uur.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Mijn laatste reviews: Xiaomi Mi 9T | Mpow H12


  • sjaool
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 28-08 15:18

sjaool

Every life should have 9 cats

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 11:32:
Enchanted (2007)[Afbeelding: Enchanted (2007)]
Tweakers: N/A | IMDb: 7.1 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 107 min | MPAA: PG
Van animatie naar echte wereld.
Dit is oprecht onze eerst Blu-ray die we kochten. Nog afgespeeld met de toen Playstation 3.
Eergisteren opgezet om met onze dochter te kijken. Als je Disney noemt, begint ze eerst te mekkeren, maar vond de film wel leuk.
De film neemt zichzelf en alle Disney prinses films niet serieus. Er zitten tig knipogen in naar andere films waaronder acteurs/actrices. Daarnaast vind ik heerlijke muziek. Draai ze met regelmaat nog af. Iconische schoonmaak scene.
Grafisch zit de film ook prima in elkaar. Tuurlijk in de huidige tijd zie je echt wel de CGI, maar boeiend. I have seen worse in recentere films.
Voor Disney vermaak een erg leuke film.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Als je dochter deze film leuk vond dan vind ze Ella Enchanted uit 2004 vast ook leuk.

"When you grow up your heart dies"


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:36
sjaool schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:16:
[...]

Als je dochter deze film leuk vond dan vind ze Ella Enchanted uit 2004 vast ook leuk.


[YouTube: Ella Enchanted | Official Trailer (HD) - Anne Hathaway, Hugh Dancy | MIRAMAX]
Oh die is ook zeker leuk. Weet niet of we haar daar aan kunnen krijgen.
Maar ze houdt zelf ook vaak meer van de wat hardere films met 12 jaar. Bedoel, ze speelt met regelmaat Poppy Playtime en dergelijke.
Maar kan die zeker opperen inderdaad.

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21:13

AvK

Ready Set Go

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:27:
[...]

Oh die is ook zeker leuk. Weet niet of we haar daar aan kunnen krijgen.
Maar ze houdt zelf ook vaak meer van de wat hardere films met 12 jaar. Bedoel, ze speelt met regelmaat Poppy Playtime en dergelijke.
Maar kan die zeker opperen inderdaad.
Dan kan ik Labyrinth (1986) aanbevelen. Met David Bowie. Mijn kinderen vinden em nog steeds geweldig.

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21:11

Vrijdag

De Goede

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:27:
[...]

Oh die is ook zeker leuk. Weet niet of we haar daar aan kunnen krijgen.
Maar ze houdt zelf ook vaak meer van de wat hardere films met 12 jaar. Bedoel, ze speelt met regelmaat Poppy Playtime en dergelijke.
Maar kan die zeker opperen inderdaad.
Vreselijk veel horror is tegenwoordig heel veilig pg-13, met voornamelijk EEN HARD GELUID om iets "eng" te maken. Niet dat elke horror per se liters bloed en afgescheurde ledematen vereist, maar het is veel softer en brugklas gerichter geworden.

Misschien is Five Nights at Freddy's iets voor haar?

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:36
@AvK Oooh, ook goed inderdaad. Dark Crystal past daar dan ook wel in.

@Vrijdag Haha, zoiets ja. Five Nights at Freddy's bedeld ze al even om, maar het probleem is dat die volgens mij voor iets ouder is. Maar staat zeker een keer op de lijst. Wij hebben die zelf wel gezien in ieder geval. Wat je zegt, vroeger had je heel veel bakken bloed en vlees wat er gesmeten werd. Tegenwoordig is het softer, of is het heel erg psychologisch.

Volgens mij komt Poppy Playtime als film ook nog een keer uit.

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21:13

AvK

Ready Set Go

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 17:17:
@AvK Oooh, ook goed inderdaad. Dark Crystal past daar dan ook wel in.

@Vrijdag Haha, zoiets ja. Five Nights at Freddy's bedeld ze al even om, maar het probleem is dat die volgens mij voor iets ouder is. Maar staat zeker een keer op de lijst. Wij hebben die zelf wel gezien in ieder geval. Wat je zegt, vroeger had je heel veel bakken bloed en vlees wat er gesmeten werd. Tegenwoordig is het softer, of is het heel erg psychologisch.

Volgens mij komt Poppy Playtime als film ook nog een keer uit.
Dark Cristal is ook geweldig.


En misschien de beste kinderfilm allertijden... The Wizard of Oss. Sorry uit 1939. Kan je het je voorstellen? Zo een goede film.

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:36
AvK schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 19:55:
[...]

Dark Cristal is ook geweldig.


En misschien de beste kinderfilm allertijden... The Wizard of Oss. Sorry uit 1939. Kan je het je voorstellen? Zo een goede film.
Dat kan ik me zeker voorstellen ja. Oude films zijn over het algemeen wel goed. Een ander soort liefde.

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
The Wizard of Oss is volgens mij de bijnaam van Jan Marijnissen.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
josh-hill schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 21:23:
The Wizard of Oss is volgens mij de bijnaam van Jan Marijnissen.
De Osse spacerockband Astrosoniq gebruikte het als bijnaam.

  • sjaool
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 28-08 15:18

sjaool

Every life should have 9 cats

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 16:27:
[...]

Oh die is ook zeker leuk. Weet niet of we haar daar aan kunnen krijgen.
Maar ze houdt zelf ook vaak meer van de wat hardere films met 12 jaar. Bedoel, ze speelt met regelmaat Poppy Playtime en dergelijke.
Maar kan die zeker opperen inderdaad.
Mijn dochter keek rond die tijd naar de SAW films. Nu moet ze er trouwens niets meer van weten. :+

"When you grow up your heart dies"


  • The Zep Man
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 28-08 16:00

The Zep Man

🏴‍☠️

sjaool schreef op woensdag 29 juli 2026 @ 10:26:
Mijn dochter keek rond die tijd naar de SAW films. Nu moet ze er trouwens niets meer van weten. :+
Belachelijk. Zet dan een educatieve documentaire op die de gevaren van drugs blootlegt. Ik stel Dredd (2012) voor, die gaat over een dag uit het leven van een wijkagent.
:+

Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Memory (2025)Memory (2025)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Drama | Runtime: 98 min | MPAA: N/A
Na Kabul, between Prayers weer een absolute topdocumentaire van een naar Nederland gevluchte filmmaker die terugging. Dat 'documentaire' wekt waarschijnlijk wel andere andere verwachtingen dan de film die je te zien krijgt. Pamyat' zijn de verfilmde jeugdherinneringen van Vladlena Sandu over opgroeien in Grozny als kind van Russische afkomst tijdens de Tsjetsjeense oorlog. Die vertelt ze in voiceover en daar zitten dan poëtische beelden bij. Amina Taisumova en Selima Agamirzaeva spelen de jonge Vladlena, maar veel scenes zijn ook gemaakt met kinderspeelgoed. De beeldtaal is nogal geïnspireerd zijn door filmmakers als Tarkovsky en Parajanov. Nou vind ik die twee vaak visueel indrukwekkend, maar te zweverig in hun vertelstijl, maar Sandu's verteller blijft dicht bij de gruwelijke waarheid, wat juist goed werkt in contrast met de wat meer abstracte beelden. Wat dat betreft zit ze eigenlijk dichter bij Idi i Smotri of Bergman, die, hoewel minder gruwelijk, ook heel concrete verhalen met meer abstracte beeldtaal mengde. Af en toe een goede 90s europopbanger op de soundtrack helpt ook om het verhaal in de tijd te gronden; de film opent met Dr. Albans 'It's My Life'. Het einde was me dan weer net iets te Socutera; dat had abstracter kunnen blijven.

De film is trouwens echt opgenomen in Tsjetsjenië. Daarvoor was wel een list nodig: Sandu zei dat ze een film ging maken over haar grootvader, een veteraan uit Tweede Wereldoorlog, en maakte een nepscript. Om controle te voorkomen, filmde ze op 16mm film, dat niet ontwikkeld kan worden in Tsjetsjenië. (via Het Parool)

Wat nog het vermelden waard is: Sandu's liefde voor oude films en dan specifiek King Kong speelt een rol in de documentaire. Ze kiest er ook voor om de film ouderwets te openen met alle credits en te eindigen met groot 'Fin' op het scherm, iets waarvan ik al tijden roep dat het terug moet komen, dus bonuspunten daarvoor.

(Gezien in Eye Filmmuseum, 30/7 aldaar te zien met een nagesprek met Sandu)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/9.png9 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21:11

Vrijdag

De Goede

Arunia schreef op dinsdag 28 juli 2026 @ 17:17:
@AvK Oooh, ook goed inderdaad. Dark Crystal past daar dan ook wel in.

@Vrijdag Haha, zoiets ja. Five Nights at Freddy's bedeld ze al even om, maar het probleem is dat die volgens mij voor iets ouder is. Maar staat zeker een keer op de lijst. Wij hebben die zelf wel gezien in ieder geval. Wat je zegt, vroeger had je heel veel bakken bloed en vlees wat er gesmeten werd. Tegenwoordig is het softer, of is het heel erg psychologisch.

Volgens mij komt Poppy Playtime als film ook nog een keer uit.
Ik snap het wel, want een film met zo min mogelijk special effects is wel goedkoper om te maken. Net als die talloze "influencers horror"/found footage films van de afgelopen jaren. Makkelijk, goedkoop en sluit redelijk aan bij de belevingswereld van tieners.

Volgens mij is deze discussie trouwens al eerder voorbijgekomen, dat zo rond de eeuwwisseling films veel softer werden en steeds meer begonnen te lijken op de zaterdagochtend lange film bij Telekids :P

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


  • sjaool
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 28-08 15:18

sjaool

Every life should have 9 cats

The Zep Man schreef op woensdag 29 juli 2026 @ 10:31:
[...]


Belachelijk. Zet dan een educatieve documentaire op die de gevaren van drugs blootlegt. Ik stel Dredd (2012) voor, die gaat over een dag uit het leven van een wijkagent.
:+
Ik heb haar al heel jong het verschil tussen het nieuws en films uitgelegd. Dus ze wist al heel vroeg wat echt is en wat gespeeld is. Net zoals uitleggen dat Pringles in GTST productplacement is en dus reclame. Die tuint niet zo gauw meer in dingen. :P ;)

Volgens mij hebben wij Dredd samen gekeken of was het nu die met Stallone? Ik word oud. :+

[ Voor 8% gewijzigd door sjaool op 29-07-2026 11:59 ]

"When you grow up your heart dies"


  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
Dredd is die met Stallone.

Euh, nee.

[ Voor 25% gewijzigd door josh-hill op 29-07-2026 12:45 ]

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • Aegir81
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-08 23:00
Quantum of Solace (2008)Quantum of Solace (2008)
Tweakers: 6.5 | IMDb: 6.5 | Genre: Action, Adventure, Mystery | Runtime: 106 min | MPAA: PG-13
Ik was aangenaam verrast dat het verhaal, dat startte in Casino Royal, verder ging in Quantom of Solace (mijn kennis over 007 is zeer beperkt ;-)). De film begon in dezelfde stijl als het vorige deel: een spannende achtervolging (met wagens deze keer) en dan een gelikte intro, deze keer op muziek gezet door Jack White en Alicia Keys. Het zeer beperkte verhaal maakt wel wat gekke sprongen, vooral als het gaat om het 'romantische' plot. De film was wat korter dan de vorige, maar het lijkt alsof het verhaal weggeknipt werd, in functie van de eerder druk in beeld gebrachte actie. Ook werd meermaals de actie gemixt met andere beelden, bijv. met de paardenrace in de start van de film. Ik hoop dat het volgende deel, Skyfall, terug wat beter is. Deze was zeker niet slecht, de beelden waren erg mooi en de actie was meestal tof, maar volgens mij had er meer ingezeten.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.5.png5.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
Truly Naked (2026)Truly Naked (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Drama | Runtime: 102 min | MPAA: N/A
Je zou kunnen zeggen dat deze film slechts de oppervlakte raakt, maar het vertelt wel een evenwichtig verhaal over pornografie en hoe het een verkeerd beeld schetst van wat seks werkelijk is of zou moeten zijn, vooral in de hoofden van (jonge) mannen.

Het verhaal heeft een originele invalshoek met een vader die pornoster is en zijn zoon die daarbij de cameraman is, maar verder voelde het aan als een redelijk cliché coming-of-age-film met nogal wat losse eindjes.

Let op: de film bevat verschillende expliciete scènes (zoals de openingsscène), wat wellicht belangrijk is om te weten als je deze film eventueel zou willen kijken.

Maar goed, hoewel ik niet helemaal overtuigd was door het verhaal, was de film toch nog net wel het kijken waard en de boodschap is best goed, inclusief het einde.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • sewer
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 20:39
Masters of the Universe (2026)Masters of the Universe (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 140 min | MPAA: PG-13
Best een leuke film, beetje als Minecraft Movie of simpelere (CW-)series zoals Arrow/Flash/Supergirl, waar zeg maar alles om familie draait, en je best wel slechte keuzes kan maken omdat het toch wel goed komt. Daar moet je wel tegenkunnen :P

Vond de hoofdacteur en Teela niet heel goed (gecast), wel extra bonuspunten dat Annie van Community er in zit (was voor mij het favoriete karakter in Community) :) Voor de rest neemt de film zichzelf gelukkig niet al te serieus, en kijkt het lekker weg, ook al is die een half uur tot een uur te lang...

Vroeg me de hele tijd af of ze nog gaan noemen dat Skeletor de oom is van Adam, het leek er bijna wel op bij het laatste gevecht ('There is nothing you can say that will change my nature, for I... I am...I am...') :P Na wat googlen zijn de meningen ook verdeeld of dat 'canon' is of niet.

Vraag me ook af voor wie de film is; van de oude lullen als ik moet je het niet hebben, en de jeugd kent alleen Skeletor van de meme-plaatjes, lijkt me. Maar ook zonder enige voorkennis van de oude series is het wel een vermakelijk verhaaltje.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 21:12

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Spider-Man: Brand New Day (2026)Spider-Man: Brand New Day (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Action, Adventure, Fantasy | Runtime: 145 min | MPAA: PG-13
Het gebeurt nog maar zelden dat wij naar de bioscoop gaan, want we kiezen echt heel selectief welke films de moeite nog waard zijn. Vanavond was zo’n avond waarop ik samen met mijn vrouw, mijn zwager en zijn vriendin naar de nieuwste Spider‑Man film zijn gegaan, want de laatste trailers zagen er veelbelovend uit.

Het verhaal draait om een Spider‑Man die duidelijk ouder en volwassener is geworden. Peter Parker leeft met de gevolgen van No Way Home, waarin hij zichzelf uit het geheugen van iedereen liet verdwijnen. Die keuze heeft hem geïsoleerd achtergelaten en dat vormt de basis van zijn innerlijke strijd. Terwijl hij probeert zijn leven opnieuw vorm te geven, merkt hij dat zijn spinnenkrachten beginnen te veranderen. Door opgebouwde trauma’s, verlies en emotionele druk evolueren zijn krachten op een manier die hem zowel sterker als instabieler maakt. De film laat dat ook goed zien: soms zit hij letterlijk met zichzelf in de knoop, en die momenten voelen rauwer en persoonlijker dan wat we van eerdere Spider‑Man‑films gewend zijn.
spoiler:
Die worsteling wordt nog zwaarder wanneer een nieuwe vijand opduikt: een parasitaire tegenstander die van lichaam naar lichaam kan springen en precies weet hoe hij Peters kwetsbaarheid kan uitbuiten.
Hierdoor wordt Peter gedwongen hulp te zoeken bij mensen die begrijpen wat het betekent om een donkere kant te moeten beheersen, zoals Bruce Banner. Frank Castle is een leuke toevoeging aan de film; hij brengt niet alleen die zijn macho houding mee, maar zorgt ook voor flink wat humor. Daarnaast zorgt MJ en Ned juist voor wat emotionele balans, zelfs al herinneren ze hem niet meer.

Ik ben heel blij dat ze voor een meer volwassen aanpak hebben gekozen en niet weer die kinderlijke toon van de eerste twee films. Want na het volwassen niveau van The Amazing Spider‑Man moest ik echt wel even wennen aan de nieuwe aanpak van Marvel, maar deze film pakt dat eindelijk goed op. Er gebeurt ook echt een hele hoop, maar gek genoeg vliegen de uren voorbij. Het is een mooie film met een goed verhaal, met hier en daar een dosis humor waar je echt om moet lachen. Voor de echte Marvelfan is dit absoluut een aanrader.
spoiler:
Ik heb blijkbaar een Marvel‑film gemist over The Punisher, want opeens was daar Frank.

En ik heb nog steeds een error waarom Natasha Romanoff niet als Black Widow speelt.
P.S. Blijf zitten want er is een post credits scene :P

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/75eeBIjmj3rFoDZdL57M5vIEZ10=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/MM6vMczAniUSOZz5L3DM8ogj.jpg?f=user_large
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.5.png8.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch 2 / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Trailer van het Jaar voor mij, dit. Normaal laat ik me nooit zo leiden door trailers, want je kunt van een slechte film een goede trailer maken, terwijl van een geweldig subtiel drama juist heel moeilijk een trailer te maken is, maar na het zien van deze trailer, wil ik deze film waarover ik nog nooit iets gehoord had per se zien.

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
Heerlijk ongemakkelijk inderdaad.

Ziet er wel minder professioneel uit dan bijvoorbeeld een Ruben Östlund of Kristoffer Borgli film.

Die violiste doet me overigens een beetje denken aan Greta Gerwig in Frances Ha.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
The Drama (2026)The Drama (2026)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.2 | Genre: Comedy, Drama, Romance | Runtime: 105 min | MPAA: R
Ik wist niet goed wat ik van Kristoffer Borgli's werk moest denken.

Ik vond Sick Of Myself zeker leuk. Hoewel het nogal overdreven is, voelt het toch ook menselijk aan en bevat het een aantal briljante momenten, zoals wanneer ze een modellencarrière probeert te beginnen, of elke keer dat ze elkaar proberen te overtreffen om aandacht te krijgen. Het einde was echter niet het beste stuk van de film.

Hoewel Dream Scenario op een vergelijkbare manier beschreven kan worden, sprak die me minder aan (misschien moet ik hem nog eens bekijken). Het verhaal was wat minder sterk, imho.

Borgli's korte film "Softcore" vond ik fantastisch. Die is perfect ongemakkelijk van begin tot eind en heeft (hoewel nogal over-the-top) een geniaal einde.

Daarom was ik aangenaam verrast dat The Drama aanvoelde als de XXL-versie van die korte film. Het had dezelfde soort ongemakkelijkheid en geweldig acteerwerk. We weten allemaal dat (de voorbereidingen voor) een bruiloft behoorlijk wat drama met zich mee kunnen brengen, dus Kristoffer Borgli heeft de juiste setting voor deze film gekozen. Maar het gaat veel verder dan dat en ik was verras over hoe hij zeer gevoelige onderwerpen wist om te zetten in zwarte humor die je bijna van je stoel doen vallen van het lachen en huilen tegelijk. Petje af daarvoor.

Dit voelde voor mij absoluut als "de ultieme Borgli-film", in die zin dat zijn kenmerkende stijl overal terug te vinden is en het zijn beste werk tot nu toe is. De manier waarop het verhaal verteld wordt, de montage, al die ongemakkelijke momenten die eeuwig lijken te duren. Dat is blijkbaar iets Scandinavisch.

Maar net als bij de andere twee speelfilms vond ik het einde het zwakste punt. Tot en met de speech voelde alles geweldig en (zelfs) geloofwaardig aan. Maar de laatste paar minuten leken een beetje misplaatst. Niet zo sterk als de rest van de film, die ik dus echt fenomenaal vond!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/9.png9 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
josh-hill schreef op donderdag 30 juli 2026 @ 10:50:
The Drama (2026)[Afbeelding: The Drama (2026)]
Tweakers: N/A | IMDb: 7.2 | Genre: Comedy, Drama, Romance | Runtime: 105 min | MPAA: R
Ik wist niet goed wat ik van Kristoffer Borgli's werk moest denken.

Ik vond Sick Of Myself zeker leuk. Hoewel het nogal overdreven is, voelt het toch ook menselijk aan en bevat het een aantal briljante momenten, zoals wanneer ze een modellencarrière probeert te beginnen, of elke keer dat ze elkaar proberen te overtreffen om aandacht te krijgen. Het einde was echter niet het beste stuk van de film.

Hoewel Dream Scenario op een vergelijkbare manier beschreven kan worden, sprak die me minder aan (misschien moet ik hem nog eens bekijken). Het verhaal was wat minder sterk, imho.

Borgli's korte film "Softcore" vond ik fantastisch. Die is perfect ongemakkelijk van begin tot eind en heeft (hoewel nogal over-the-top) een geniaal einde.

Daarom was ik aangenaam verrast dat The Drama aanvoelde als de XXL-versie van die korte film. Het had dezelfde soort ongemakkelijkheid en geweldig acteerwerk. We weten allemaal dat (de voorbereidingen voor) een bruiloft behoorlijk wat drama met zich mee kunnen brengen, dus Kristoffer Borgli heeft de juiste setting voor deze film gekozen. Maar het gaat veel verder dan dat en ik was verras over hoe hij zeer gevoelige onderwerpen wist om te zetten in zwarte humor die je bijna van je stoel doen vallen van het lachen en huilen tegelijk. Petje af daarvoor.

Dit voelde voor mij absoluut als "de ultieme Borgli-film", in die zin dat zijn kenmerkende stijl overal terug te vinden is en het zijn beste werk tot nu toe is. De manier waarop het verhaal verteld wordt, de montage, al die ongemakkelijke momenten die eeuwig lijken te duren. Dat is blijkbaar iets Scandinavisch.

Maar net als bij de andere twee speelfilms vond ik het einde het zwakste punt. Tot en met de speech voelde alles geweldig en (zelfs) geloofwaardig aan. Maar de laatste paar minuten leken een beetje misplaatst. Niet zo sterk als de rest van de film, die ik dus echt fenomenaal vond!
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]9 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Net andersom als mijn reactie: ik vind Dream Scenario juist geweldig en The Drama een hoop drama om niets. Saai vooral, nadat ik bij Dream Scenario en Sick of Myself op de grond had gelegen van het lachen.

  • wmterhaar
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:04
Satyricon (1969)Satyricon (1969)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.8 | Genre: Drama, Fantasy | Runtime: 129 min | MPAA: R
Fellini in zijn decadente fase maakt tijdens de decadente fase van het hippiedom een film over de decadente fase van het Romeinse Rijk. Het resultaat is een puinhoop. Een fascinerende puinhoop, maar toch: een puinhoop. Karakters die slaande ruzie hebben, zijn de volgende scene ineens dikke vrienden (en geliefden) en vice versa, karakters die belangrijk lijken verdwijnen in het niets, karakters die er totaal niet toe doen krijgen uitgebreide introducties. Dan zijn we hier, de volgende scene zijn we daar en wat er tussen gebeurd is: weggeknipt? geen budget meer voor? Andere scenes gaan maar door en door en door... Oh, en Fellini mag een geweldige filmmaker zijn, vechtscenes zijn duidelijk niet zijn kracht. Uiteraard ook een echte Italiaanse dub om alles nog net iets afstandelijker te maken.

Maar net als bij Jodorowsky is het veel irritant gedoe, totdat het klikt en het ineens briljant visueel spektakel wordt. Omdat Fellini de geniale filmmaker Fellini was, gebeurt dat net wat vaker dan bij Jodorowsky, die meer een rommelaar met megalomane ideeën was. Meer budget ook.

Naar mijn idee is dit vreemd genoeg in al zijn psychedelische decadentie wel één van de meer accurate films over het Romeinse Rijk. Er is een eindeloos banket waar geldt: hoe raarder het gerecht, hoe meer status (beer!) Vrije seksuele moraal. En een echte man gaat voor jonge jongetjes, want die zijn beter dan vrouwen. Instortende woonkazernes. Constante staatsgrepen en grof geweld. Veel waarzeggerij en orakels. De boodschap over vulgaire ultrarijken die ineens rare fascinaties met de dood ontwikkelen en artistieke pretenties gaan hebben, kan je ook zo op het heden plakken.

Maar zelfs op zijn best - , La Dolce Vita - is een Fellini film véél film en hier is het gewoon te veel, ondanks de redelijke speelduur van net over twee uur.

(Gezien in De Uitkijk)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:59
wmterhaar schreef op donderdag 30 juli 2026 @ 10:55:
[...]


Net andersom als mijn reactie: ik vind Dream Scenario juist geweldig en The Drama een hoop drama om niets. Saai vooral, nadat ik bij Dream Scenario en Sick of Myself op de grond had gelegen van het lachen.
Ja, blijkbaar heel persoonlijk of je een klik met de humor in het verhaal hebt. Ik kan Dream Scenario nog een tweede kans geven als deze wellicht op CineMember komt.

In ieder geval had ik voor 2/3e van The Drama dat ik dacht dat dit in mijn top 10 aller tijden zou geraken, maar het zwakke einde heeft dat toch wel voor mij verpest. Maar tot nu toe voor mij nog net in de top 3 van 2026 (eigenlijk best goed jaar, tot dusver).

Oh ja, en hoewel wellicht wat flauw (van het niveau Four Lions), lag ik echt dubbel bij de Windows-ergernissen grap(pen). Maar Four Lions is dan ook wel zo'n film die ik hilarisch vind.

[ Voor 39% gewijzigd door josh-hill op 30-07-2026 11:05 ]

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio

Pagina: 1 ... 307 ... 310 Laatste

Let op:
Gebruik bij het schrijven van een review de nieuwe UBB-generator (zoeken op basis van IMDB-nummer) van Webgnome, zo blijft het topic netjes en overzichtelijk.
Dit topic is voor het delen van (grotendeels) spoilerloze recensies. Een post met enkele regeltjes tussen spoiler tags is acceptabel. Een post die voor de helft (of meer) "zwart" is, niet. Alles ertussen is een grijs gebied dat men het liefst vermijdt dus hou "enkele regeltjes in spoilertags" als sociaal maximum aan. Als je in-depth over een film wil discussiëren waarbij spoilers onvermijdelijk zijn, open dan een apart topic specifiek voor die film.