Het grappige is dat geen enkele grote distributeur in Nederland die film wilde hebben. Uiteindelijk is De Filmfreak (vrij kleine distributeur) erin gestapt. De rest krabt zich nu nog achter de oren

.
Wat tips voor de liefhebbers voor het komend halfjaar, na het festival in Venetië.
Babygirl - Voor fans van sexy thrillers uit de jaren 90, maar dan net iets intelligenter en komischer. En vanwege het Nederlandse tintje van Halina (release: 2025)
Jouer avec le feu - Voor fans van Frans sociaal-realistisch drama (over een zoon die in rechts-extremistische kringen terechtkomt)
Love - Voor fans van films waarin het plot minder belangrijk is dan de dialogen. Een 'warm bad' film, ik had nog uren naar die mensen kunnen luisteren
April - Voor fans van Michael Haneke
Alpha. - Voor fans van Nederlandse films, en van formalistische films. En van bergen

(release: 2025)
Peacock - Voor fans van Ruben Östlund en ongemakkelijke humor
The New Year That Never Came - Voor liefhebbers van de Romanian New Wave, en van politiek drama met een humoristisch tintje (denk: Radu Jude) (release: Kerst)
Maria - Voor fans van Maria Callas en/of van Pablo Larraín
Bij de meeste films zal het nog wel even duren voordat ze uitkomen, en bij Maria is het afwachten of Netflix ook voor de Benelux de rechten koopt.
Komende weken zal nog wel meer aangekocht worden.
[
Voor 55% gewijzigd door
autje op 12-09-2024 11:26
]