NiGeLaToR schreef op maandag 31 januari 2022 @ 07:19:
@
AcidBurn dat bedoel ik - niet iedereen ziet het idee en kan het waarderen. Voor mij en vrienden met wie ik de film in 1999 keek was dit wel in lijn met de franchise - reboot de Matrix en zit opnieuw gevangen in je eigen realiteit. De persiflage was het construct om dat te doen, niet het doel op zich. En ja er is nogal wat plot armor aangewend om de hoofdpersonen te verenigen, want eigenlijk was het verhaal af na deel 3.
[...]
Als het al een cashgrab zou zijn ging het juist om het grote publiek - dus het doel was heel weinig cash te grabben?
Zoals ik al zei: je vindt ‘m leuk of niet, risico wat ze namen. Tis geen dertien in een dozijn Marvel film of zoveelste reboot van Batman.
Ben benieuwd wie van de kijkers
Enter the Matrix daadwerkelijk nog gespeeld heeft btw.
Een cashgrab heeft niet als doel zoveel mogelijk geld verdienen, maar gewoon om a: geld te verdienen of b: de IP in leven houden. In dit geval was het een beetje van beiden. WB ging een nieuwe Matrix film maken, niet omdat ze een goed idee hadden of omdat ze het graag wilden maar omdat ze een veilige IP hebben waar ze zonder al teveel moeite wat geld mee kunnen verdienen. HBO is onderdeel van Warner Brothers, dus WB wilde natuurlijk Matrix zijn naam gebruiken om meer mensen naar HBO Max te krijgen. Echt niet omdat ze graag een nieuw verhaal wilden vertellen. Lana heeft deze film gemaakt omdat ze geld wilde verdienen, (wat helemaal niet erg is) en gaat dan heel cynisch/bij de hand verwijzingen maken naar de Hollywood machine. Once again, ik snap het wel, kan het zelfs wel waarderen, maar dat maakt de film niet leuker... Maar de beslissing om Matrix 4 te maken komt uit de studio, niet zozeer van de mensen die aan de originele reeks hebben gewerkt.
Het is geen 13 in een dozijn Marvel film maar die films worden vaak wel met enige passie gemaakt. Het is wel allemaal dezelfde formule maar Marvel zet zich over het algemeen 100% in (en achter de films/regisseurs) om er wat van te maken. Probeert Marvel een keer wat anders (Eternals) wordt het afgezeken, ja jonges, wat willen jullie

.
Die nieuwe Batman film ziet er trouwens ook goed uit, ben daar heel erg benieuwd naar. Matt Reeves heeft met Cloverfield en de Dawn of the Apes toch wel goeie films gemaakt.
[
Voor 8% gewijzigd door
MrVegeta op 31-01-2022 10:50
]