PeterC86 schreef op maandag 24 april 2017 @ 14:24:
[...]
Mooi gedaan en een mooie platenspeler! Ik heb zelf ook een shure v 15 iii element en wil er in de toekomst weleens een jico SAS naald op proberen. Ik ben hem echter nog niet tegengekomen voor minder dan €250. Dat is vrij prijzig, mag ik vragen waar jij hem vandaan hebt? Ben je tevreden met het geluid? Wat ik lees op fora is dat hij vroeger veel goedkoper was. Weet jij of die naald nog ergens goedkoper te krijgen is? Bvd.
Dankjewel Peter. De Jico SAS naalden (vervanging voor de VN35(H)E ) zijn inderdaad belachelijk duur geworden nadat de productie gestopt is (volgens geruchten is de persoon die ze maakte in pensioen gegaan). Er zijn nieuwe SAS naalden in productie maar deze zijn net zo duur: >€250.
Ik heb de naald met een schappelijke prijs gebruikt kunnen verkrijgen. Ik wil geen reclame maken, maar heb de naald gevonden bij een bekende Nederlandse tweedehands 'Marktplaats'. Ik ben erg te spreken over het geluid van deze naald. Oorspronkelijk had ik de zoektocht naar een Jico SAS naald gestaakt en eerst een goedkopere VN35E namaaknaald gekocht van +/- €30. Met deze naald was ik echter ontevreden -> veel vervorming met een naald gewicht van <1,8g (wat al ver boven de aanbevolen 1,5g was). Misschien had ik gewoon pech met de naald die ik kreeg, maar de Jico SAS heeft dit probleem totaal niet. Of de Jico SAS de prijs van €250+ waard is, is een persoonlijke kwestie. Voor mij is dit het niet waard en voor dat geld zou ik eerder gaan voor een compleet nieuw toonelement + naald. Echter bij mij was telkens het probleem dat mijn versterker een redelijk hoge ingangscapaciteit heeft (300-400pF, kabel capaciteit meegenomen). Daar vallen de meeste moderne elementen al af.
Wat ik ook een tijdje heb gedaan is de veilingen in de gaten houden op Ebay. Met een beetje geluk kun je ene voor een goede prijs op de kop tikken, vooral als men een typfout maakt in de omschrijving en de naald door niet veel mensen gevonden wordt ;-) Varieer daarom ook eens je zoekopdracht. Over het algemeen is de Jico SAS een bekend begrip en zijn er een hoop personen die niet vies zijn om een groot bedrag daarvoor neer te leggen en daarmee de hoge vraagprijs ook nog rechtvaardigen.
In ieder geval zou ik voor een Jico SAS ook buitenlandse websites in de gaten houden, zoals bijv. België en Duitsland.
Nog een tip die ik je kan geven is
www.dual-board.de . Op dat forum worden ook veel gebruikte artikelen (binnen de community) verkocht. Let op, je moet dan wel een account aanmaken om dit bereik te kunnen zien. Over het algemeen hanteert men daar vriendenprijzen op de verhandelde artikelen, onder het motto het moet wel leuk blijven.