Het voornaamste wat een makelaar echt toevoegt is de prijsbepaling en de onderhandelingen. Voor alle andere punten die je noemt zijn er net zoveel mensen te vinden die het fijn vinden om te praten met een makelaar als met de verkoper. Een verkoper weet ten slotte veel beter de details waar een makelaar juist beter objectief kan zijn. Of het het geld dus waard is, is een combinatie van hoe goed je zelf bent met prijsbepaling/ onderhandelen en hoe goed de makelaar is. Als ik om me heen kijk zie ik zowel makelaars die echt hun geld waard zijn als makelaars die vooral geld kosten.Sunri5e schreef op vrijdag 6 april 2018 @ 08:49:
[...]
3500 euro een schandalig bedrag? Van die 3500 euro gaan ten presentatiekosten en btw af. Dan hou je nog 2370 euro netto over.
En vraag je dit eens af:
-Hoe reageer je op kritiek?
-En is die kritiek oprecht of bedoeld om de prijs te drukken?
-Hoe ga je om met je informatieplicht?
-Vertel je teveel of te weinig?
-Hoe denk je dat een koper zich voelt om samen met de verkoper door het huis te lopen, is dat voor de koper wel prettig?
-Wat is je antwoord als de koper nog twijfelt of hij kan kopen zolang zijn eigen huis niet verkocht is? Kun je hem dan uitleggen hoe een voorbehoud verkoop eigen woning werkt? Of kun je uitleggen hoe de overbruggingsgarantie werkt?
-Welke volgorde hanteer je bij een bezichtiging?
-Hoe lang duurt een bezichtiging?
-Geef je een kijker enige vrijheid om rond te kijken?
-Hoe ga je om met meerdere belangstellenden gelijktijdig?
-Wat zijn dan de spelregels?
-En wat is handig om te doen voor het beste eindresultaat?
[removed]