Je kan toch gewoon makelaars uitnodigen. De waardebepaling is meestal inbegrepen in het vrijblijvende bezoek en als je dat 2 of 3 keer doet dan krijg je een idee wat marktconform is. Meestal vraag je dat bedrag dan ook via eigen verkoop bij bijvoorbeeld Makelaarsland of wellicht zelfs iets minder om dat meer bezichtigingen te krijgen.mannowlahn schreef op donderdag 13 augustus 2026 @ 08:12:
Ik heb dit topic met veel aandacht door gelezen. Mijn appartement in randje bos en lommer/de baarsjes komt per 1 september vrij nadat het een aantal jaar verhuurd is. De huur regels zijn niet meer interessant dus ik wil het gaan verkopen. Ik schat de verkoop prijs tussen 450k en 500k.
Initieel was ik van mening dat zelf verkopen de way to go is. In Amsterdam verkoopt je hut toch wel en waarom extra geld weg geven aan een makelaar? Maar hoe meer ik mij in lees hoe meer mij het gevoel bekruipt dat ik wellicht er niet goed aan doe. De waarde bepaling is een ding maar dat zou een makelaarsland wel kunnen. Ik merk dat ik tegen twee aspecten aanloop die mij een keuze maken moeilijk maakt.
Ik vertrouw makelaars in principe niet. Het is een smerig spelletje. Zelfs met een biedlogsboek kunnen ze nog steeds onderling communiceren. Verkoop makelaar kan naar bevriende makelaar gewoon het hoogste bod doorspelen en aangeven te wachten tot de deadline om zodoende 1 of 5 k meer te bieden. De verkoper heeft geen flauw benul.Aan de andere kant weet de makelaar er misschien wel weer 5 % meer uit te halen dan wat ik misschien zou doen? Geen idee of dat zo is?
Zo'n biedlogboek heeft alleen zin als de verkoop makelaar geen zicht heeft op de biedingen maar de verkoper wel. Daarmee doorbreek je dat onderling doorgeven van prijzen. Maare zover ik zie heeft de verkoop makelaar ook zicht op de biedingen in het biedlogboek?
Is er hier iemand die wellicht mij gevoel kan ontkrachten?
Een vrijblijvend bezoek is wat anders dan iemand uitnodigen terwijl je bij voorbaat al weet dat je zijn diensten niet nodig hebt.Mark K schreef op vrijdag 14 augustus 2026 @ 13:46:
[...]
Je kan toch gewoon makelaars uitnodigen. De waardebepaling is meestal inbegrepen in het vrijblijvende bezoek en als je dat 2 of 3 keer doet dan krijg je een idee wat marktconform is. Meestal vraag je dat bedrag dan ook via eigen verkoop bij bijvoorbeeld Makelaarsland of wellicht zelfs iets minder om dat meer bezichtigingen te krijgen.
Tja als je normaal drie makelaars uitnodigt voor een offerte dan vallen er ook twee afJanpietertje89 schreef op vrijdag 14 augustus 2026 @ 15:50:
[...]
Een vrijblijvend bezoek is wat anders dan iemand uitnodigen terwijl je bij voorbaat al weet dat je zijn diensten niet nodig hebt.
Of je moet ze alle drie nemen
Dat is natuurlijk heel anders, dan heb je de intentie met ze in zee te gaan als ze het beste totaalplaatje presenteren.bie100 schreef op zaterdag 15 augustus 2026 @ 08:39:
[...]
Tja als je normaal drie makelaars uitnodigt voor een offerte dan vallen er ook twee af
Of je moet ze alle drie nemen
Maar dat zijn allemaal als‑als‑als scenario’s.mannowlahn schreef op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:43:
[...]
Wat het probleem is? Nou als aankopende makelaar eenbeeltje doet en zegt, hey laat ff weten wat het hoogste bod is. Ipv dat die mensen zelf een bod gaan bepalen. Je mis potentieel gewoon extra geld omdat de koper het kunnen afstemmen, dat vind ik niet zo fijn. En al helemaal niet dat die sjacheraars daar elkaar een beetje bij helpen. ik als verkoper is daar niet mee geholpen.
Als de verkopende makelaar niet weet wat het hoogste bod is en die aankopende makelaar belt, kan die verkopende makelaar alleen zeggen, ja pik er waren wel 30 mensen op de bezichteging. Dus ga er maar van uit dat er flink geboden wordt. Dan zal die aankopende makelaar aan zijn koper moeten vertellen dat het bod maximaal is van wat zij het waard vinden, ipv dat ze horen, nou ik hoorde dat het bod 450 ism, biedt maar 455. Zonder die info hadden ze misschien voor de zekerheid 465 geboden,.
Je mist denk ik het belangrijkste punt.
Bij ons huis hadden we zonder makelaar de huidige koper waarschijnlijk nooit gehad. Hij kwam namelijk uit het klantenbestand van onze makelaar. En die koper bood €16.000 meer dan nummer twee, die zelf al ruim boven onze verwachting zat.
Dus ja, het mes snijdt aan twee kanten. Ik had het zelf kunnen regelen, maar ik betwijfel of ik dan dezelfde stormloop aan bezichtigingen had gehad.
Toen wij zelf een huis zochten, kregen we ook vooraf tips van makelaars zodra er iets interessants op de markt kwam. Het werkt dus echt twee kanten op.
Daarnaast geloof ik niet dat een makelaar zegt: “Doe €1.000 meer, want iemand anders heeft X geboden.” Dat is naar mijn mening kansloos. €1.000 maakt zelden het verschil als een verkoper op gevoel verkoopt en niet puur op prijs. Van de acht huizen waarop wij hebben geboden, waren er zeven waar het verschil nooit €1.000 was meestal zat er minstens €5.000 tussen.
Alleen bij het huis dat wij uiteindelijk kochten, zaten wij €1.000 boven nummer twee en drie. Dat was naar aanleiding van een gesprek waarin onze makelaar aangaf dat het huis waarschijnlijk rond x75 zou worden verkocht. Op basis van ons eigen gevoel hebben wij toen x76 geboden (en dat was voor ons echt de max want wouden x60 range bieden).
Als je echt een huis wilt kopen en je hebt de marge voor 10K extra bieden dan ga je echt niet op 1K gokken in deze markt. Immers kan de tegenpartij ook nog snel gebeld worden dat ze met 1K zijn overboden.
Huidige bied systeem geeft gewoon 0 garantie op welk scenario dan ook. Je kan je beter inzetten op bedrag x ben ik blij mee, alles daarboven is mooi meegenomen. Als je dat niet kan moet je gewoon geen bied systeem gebruiken maar het ouderwetse handjeklap systeem. Waarbij je gewoon tussen x partijen elkaar gaat uitspelen, maar dat mag niet meer dacht ik.
Is niet heel anders. Ik had niet de intentie om een lokale makelaar te gebruiken tenzij ze een heel aantrekkelijk bod zouden doen. De meeste waren daartoe niet bereid maar 1 makelaar wilde heel graag de woning verkopen en was bereid om met staffelkorting te werken. Uiteindelijk zijn zij niet veel duurder dan Makelaarsland als de woning voor de vraagprijs verkoopt dus was voor mij de keuze snel gemaakt, ook omdat zij veel woningen verkopen in de buurt en daarmee dus ook de contactgegevens hebben van veel potentiele kopers die in deze wijk een woning willen kopen. Al denk ik dat dit uiteindelijk weinig heeft opgeleverd.Janpietertje89 schreef op zaterdag 15 augustus 2026 @ 10:20:
[...]
Dat is natuurlijk heel anders, dan heb je de intentie met ze in zee te gaan als ze het beste totaalplaatje presenteren.
Ik vraag me altijd af waarom iemand een huis in zijn eigen wijk wilt kopen? Dat iemand zijn eigen huur woning wilt kopen oke. Eigen dorp, of stad, maar wijk? Is daar een percentage van bekend?Mark K schreef op zaterdag 15 augustus 2026 @ 23:39:
[...]
Is niet heel anders. Ik had niet de intentie om een lokale makelaar te gebruiken tenzij ze een heel aantrekkelijk bod zouden doen. De meeste waren daartoe niet bereid maar 1 makelaar wilde heel graag de woning verkopen en was bereid om met staffelkorting te werken. Uiteindelijk zijn zij niet veel duurder dan Makelaarsland als de woning voor de vraagprijs verkoopt dus was voor mij de keuze snel gemaakt, ook omdat zij veel woningen verkopen in de buurt en daarmee dus ook de contactgegevens hebben van veel potentiele kopers die in deze wijk een woning willen kopen. Al denk ik dat dit uiteindelijk weinig heeft opgeleverd.
Verwijderd
Dat zou wel eens heel groot kunnen zijn. Je "wooncarriere". Zonder gekheid dat is toch best logisch? Je hebt her naar je zin in de buurt en je kinderen groeien er op, maar het huis/tuin/.. is te klein (of later te groot). Elke levensfase heeft zijn wensen. Mijn ouders wonen er nu al.40 jaar (huis met garage, flinke tuin) maar hun buurhuis is een simpele tussenwoning. Die wordt telkens gevuld metvstarters en zodra die hun 2 kind krijgen verhuizen ze, vaak maar een straat verderop.
Net zo als @Verwijderd aangeeft het krijgen van kinderen en vaak willen ze een slaapkamer meer of een grotere tuinLord Anubis schreef op zondag 16 augustus 2026 @ 00:05:
[...]
Ik vraag me altijd af waarom iemand een huis in zijn eigen wijk wilt kopen? Dat iemand zijn eigen huur woning wilt kopen oke. Eigen dorp, of stad, maar wijk? Is daar een percentage van bekend?
In mijn buurt ook als ze een kind krijgen verhuizen ze twee straten verder ( als er wat vrij komt dan) omdat het verder prima is in ons dorp
Hier ook een paar honderd meter verder gaan wonen. Onze jaren 70 woning kwam met steeds meer gebreken en verder isoleren was een enorme kostenpost. Dus nu naar een nieuwbouw woning, welke wel iets kleiner is maar dermate veel voordelen heeft t.o.v de oude woning dat de keuze vrij makkelijk was. Of het nu groter, nieuwer, nets iets dichter bij school is etc. Genoeg keuzes die het verantwoorden om naar de overkant van de straat te vertrekken of binnen dezelfde wijk.
Zoals in veel dorpen/steden gaan ook hier veel oude woningen tegen de vlakte en het is geen uitzondering dat er mensen inkomen die een paar straten verder wonen en zich al reeds genesteld hebben in de wijk.
Zoals in veel dorpen/steden gaan ook hier veel oude woningen tegen de vlakte en het is geen uitzondering dat er mensen inkomen die een paar straten verder wonen en zich al reeds genesteld hebben in de wijk.
Mark K schreef op zaterdag 15 augustus 2026 @ 23:39:
ook omdat zij veel woningen verkopen in de buurt en daarmee dus ook de contactgegevens hebben van veel potentiele kopers die in deze wijk een woning willen kopen.
Ik denk dat wordt bedoeld dat de makelaar dus vermoedelijk de gegevens heeft van mensen die in die wijk een huis wilden kopen, maar waarbij dat niet gelukt is. Die zijn dan nog steeds op zoek.Lord Anubis schreef op zondag 16 augustus 2026 @ 00:05:
Ik vraag me altijd af waarom iemand een huis in zijn eigen wijk wilt kopen? Dat iemand zijn eigen huur woning wilt kopen oke. Eigen dorp, of stad, maar wijk? Is daar een percentage van bekend?
De makelaarswereld is zo'n 'ons kent ons'- en 'één pot nat'-wereld dat gesloten bieden ook weinig aan spelletjes voorkomt. De verkoopmakelaar informeert dan wel gewoon bij de aankoopmakelaar wat voor bod zijn geïnteresseerde partij uitbrengt.Schaakpower schreef op donderdag 13 augustus 2026 @ 08:48:
[...]
[...]
Je kunt ook in laten stellen in move dat de biedprocedure 'gesloten' is. Verkoper en de makelaar zien dan niet wie wanneer biedt en met welke voorwaarden. Als de deadline voorbij is komen de biedingen voor beide partijen tegelijk beschikbaar. Mijn makelaar kwam er zelf mee, omdat hij het zelf ook ongemakkelijk vindt als er makelaars gaan vissen naar biedingen.
Gesloten bieden voorkomt die spelletjes dus tijdens het biedproces. Wil niet zeggen dat na het biedproces nog spelletjes kunnen worden gespeeld natuurlijk.
En weiger je dat spelletje als aankoopmakelaar mee te spelen door die informatie niet te geven of verkeerde informatie te geven, weet je dat ze je bij een volgend huis wel 'terugpakken'.
Ook wij zijn in de voorbereiding om het huis te verkopen, lang getwijfeld en telkens afgehouden. Maar we gaan het nu doorzetten. We twijfelen nog wel heel erg tussen het eerst verkopen en ergens tijdelijk zitten (we kunnen bij iemand op het terrein iets neerzetten voor een aantal maand) of toch eerst kopen en dan verkopen.
Maar de eerste gesprekken doen we al met makelaars, om ook een idee te krijgen van wat zij verwachten van de waarde van het huis. Nodigen er een paar uit, al heeft eentje onze voorkeur vooraf, omdat zij erg bekend zijn met de markt in deze wijk. Hoorde al wel dat de gemiddelde verkooptijd rond de 3 weken zit hier en de wijk nog steeds erg in trek is.
Vraag die ons nu al even bezighoud, als je bezichtingen hebt, wat doe je met je poezen/katten?
Laat je die thuis en die mag iedere geintereseerde kopjes geven, of neem je die even mee terwijl jij weg bent?
Maar de eerste gesprekken doen we al met makelaars, om ook een idee te krijgen van wat zij verwachten van de waarde van het huis. Nodigen er een paar uit, al heeft eentje onze voorkeur vooraf, omdat zij erg bekend zijn met de markt in deze wijk. Hoorde al wel dat de gemiddelde verkooptijd rond de 3 weken zit hier en de wijk nog steeds erg in trek is.
Vraag die ons nu al even bezighoud, als je bezichtingen hebt, wat doe je met je poezen/katten?
Nee niet thuis laten. Daar hebben veel mensen geen interesse in en kan alleen maar kwaad doen.Cordon schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 15:16:
Laat je die thuis en die mag iedere geintereseerde kopjes geven, of neem je die even mee terwijl jij weg bent?
Hattrick: playing IV.50
PSN: Sandyman
Ze ruiken vaak ook wel een beetje
(en de eigenaar ruikt dat meestal niet meer)
(en de eigenaar ruikt dat meestal niet meer)
Duidelijk!Sandyman538 schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 15:20:
[...]
Nee niet thuis laten. Daar hebben veel mensen geen interesse in en kan alleen maar kwaad doen.
Ja nee, we ruiken het vaak genoeg nog. Gaat ook een enorme deepclean door het huis voor de kijkers komen denk iknooberke schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 15:27:
Ze ruiken vaak ook wel een beetje![]()
(en de eigenaar ruikt dat meestal niet meer)
En sommige mensen zijn allergisch, dus ook om die reden ze tijdelijk even meenemen.
Het is gewoon een afweging. Met mijn nieuwbouwwoning had ik vier opties:Cordon schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 15:16:
Ook wij zijn in de voorbereiding om het huis te verkopen, lang getwijfeld en telkens afgehouden. Maar we gaan het nu doorzetten. We twijfelen nog wel heel erg tussen het eerst verkopen en ergens tijdelijk zitten (we kunnen bij iemand op het terrein iets neerzetten voor een aantal maand) of toch eerst kopen en dan verkopen.
Maar de eerste gesprekken doen we al met makelaars, om ook een idee te krijgen van wat zij verwachten van de waarde van het huis. Nodigen er een paar uit, al heeft eentje onze voorkeur vooraf, omdat zij erg bekend zijn met de markt in deze wijk. Hoorde al wel dat de gemiddelde verkooptijd rond de 3 weken zit hier en de wijk nog steeds erg in trek is.
Vraag die ons nu al even bezighoud, als je bezichtingen hebt, wat doe je met je poezen/katten?Laat je die thuis en die mag iedere geintereseerde kopjes geven, of neem je die even mee terwijl jij weg bent?
1. Verkopen voor oplevering nieuwbouwwoning
2. Verkopen na oplevering maar voor verhuizing naar nieuwbouwwoning
3. Verkopen voor oplevering, verhuizen naar tijdelijk onderkomen (e.g. ouders, of terrein zoals je zelf noemt) en dan opslaan van inboedel tot verhuizing nieuwe woning
4. Verkopen na verhuizing nieuwe woning
Indien het gaat om bestaande bouw vervalt 2.
Optie 4 is het makkelijkste als je de extra financiële kosten en onzekerheid kan dragen, je kan er zo lang over doen als je wilt en hoeft zelf het minste te doen (alleen 1x goed schoonmaken voor bezichtigingen, 1x bezemschoon voor oplevering en 1x verhuizen).
1 en 2 zijn bijv. het beste als je financiële zekerheid erg belangrijk vind, maar dit kan wel betekenen dat je de woning voor een langere periode met fluwelen handschoenen moet gebruiken. Je verhuist nog wel maar 1x, maar flink wat arbeid tot het echt verkocht is. Wel de voordeligste optie.
Bij 3 heb je het voordeel van 1/2 en 4, maar wel het nadeel dat je 2x (of anderhalf x) moet verhuizen en dat wel allemaal moet regelen. Als je naar je ouders gaat kan dat zelfs de goedkoopste optie zijn by far, maar dan zit je wel met het mentale. Zeker als je een relatie hebt
Ik heb zelf uiteindelijk voor optie 4 gekozen simpelweg omdat destijds de verwachting was dat de markt alleen maar duurder zou worden (slapend rijk ofzo...) en ik geen zin had om het huis presenteerbaar te maken (en houden) terwijl ik er nog woonde.
Wij gaan binnenkort ook in de achtbaan voor de verkoop. Het instappen en de optakeling naar boven hebben we eigenlijk al gehad. We, (met name ik) vinden het wel een beetje spannend, mijn vriendin is er relaxter onder. We hebben nu een 2 kapper in een dorp in Noord Limburg. Er komen steeds meer huizen in de regio te koop op funda die ook in ons segment zitten, 350 / 450
Voorafgaand 2 makelaars over de vloer gehad en ook al een potentiële koper. De potentiële kopers (jong stel) hebben inmiddels afgehaakt, voldeed toch niet aan de wensen. We hebben inmiddels ook een verkoopmakelaar gekozen, de foto's zijn gemaakt en binnenkort komen we online.
Wel opmerkelijk; makelaar 1 stelde ruim 20K minder voor dan makelaar 2. Wat me opvalt uit het andere aanbod van makelaar 1 is, dat ze veel ook in nieuwbouw projecten zitten. Daarnaast kwam deze makelaar 1 niet zo sterk over in zijn verhaal en leek hij niet zo geïnteresseerd als de andere, makelaar 2, die we over de vloer hebben gehad. Makelaar 2 stelde veel meer vragen had meer interesse en praatte ook meer, ik mag het van mijn vriendin niet zo noemen maar de makelaar 2 was een echte verkoper, in de goede zin van het woord.
Voorafgaand 2 makelaars over de vloer gehad en ook al een potentiële koper. De potentiële kopers (jong stel) hebben inmiddels afgehaakt, voldeed toch niet aan de wensen. We hebben inmiddels ook een verkoopmakelaar gekozen, de foto's zijn gemaakt en binnenkort komen we online.
Wel opmerkelijk; makelaar 1 stelde ruim 20K minder voor dan makelaar 2. Wat me opvalt uit het andere aanbod van makelaar 1 is, dat ze veel ook in nieuwbouw projecten zitten. Daarnaast kwam deze makelaar 1 niet zo sterk over in zijn verhaal en leek hij niet zo geïnteresseerd als de andere, makelaar 2, die we over de vloer hebben gehad. Makelaar 2 stelde veel meer vragen had meer interesse en praatte ook meer, ik mag het van mijn vriendin niet zo noemen maar de makelaar 2 was een echte verkoper, in de goede zin van het woord.
Ons huis staat nu 3 dagen op Funda, maar het is niet dat we nu overspoeld worden met aanvragen voor bezichtigingen.
Het is regio Utrecht, maar of ons huis voelt niet goed aan voor potentiële kopers, of potentiële kopers zoeken naar nog lagere prijzen in deze dure tijden? Mijn vrouw zegt dat ik meer geduld moet hebben....
Het is regio Utrecht, maar of ons huis voelt niet goed aan voor potentiële kopers, of potentiële kopers zoeken naar nog lagere prijzen in deze dure tijden? Mijn vrouw zegt dat ik meer geduld moet hebben....
Ik wacht nog op foto's maken en het hele proces naar Funda toe, maar ik dacht dat je via Funda statistieken kan zien toch? Dus je kan sowieso zien natuurlijk wat er aan traffic is.
Wel tevreden over foto's, beschrijving en algemene indruk zelf?
En bewuste keuze om nu (al) op Funda te gaan? Wij hebben bewust begin september op de planning staan omdat ze overal het hebben over dipjes in de zomermaanden.
Wel tevreden over foto's, beschrijving en algemene indruk zelf?
En bewuste keuze om nu (al) op Funda te gaan? Wij hebben bewust begin september op de planning staan omdat ze overal het hebben over dipjes in de zomermaanden.
😀😀😀
Het is ook midden in de vakantieperiode in je regio. Dus als je mikt op kopers met schoolgaande kinderen dan moet je je verwachtingen voor het aantal snelle reacties wat bijstellen.kegeltje26 schreef op woensdag 19 augustus 2026 @ 10:42:
Ons huis staat nu 3 dagen op Funda, maar het is niet dat we nu overspoeld worden met aanvragen voor bezichtigingen.
Het is regio Utrecht, maar of ons huis voelt niet goed aan voor potentiële kopers, of potentiële kopers zoeken naar nog lagere prijzen in deze dure tijden? Mijn vrouw zegt dat ik meer geduld moet hebben....
Wat is het uiteindelijk geworden wat betreft het 'styling' vraagstuk?kegeltje26 schreef op woensdag 19 augustus 2026 @ 10:42:
Ons huis staat nu 3 dagen op Funda, maar het is niet dat we nu overspoeld worden met aanvragen voor bezichtigingen.
Het is regio Utrecht, maar of ons huis voelt niet goed aan voor potentiële kopers, of potentiële kopers zoeken naar nog lagere prijzen in deze dure tijden? Mijn vrouw zegt dat ik meer geduld moet hebben....
Zoals @Pat911 zij. Ik bedoelde dat als je een makelaar kiest, kies dan iemand die veel woningen verkoopt in die buurt want zij hebben niet alleen een heel goed beeld van de waarde van woningen maar ook de vraag. Zij ontmoeten namelijk wekelijks of dagelijks kopers die geinteresseerd zijn in woningen in de buurt en hebben ook een uitgebreide distributielijst om nieuwe woningen snel met geinteresseerden te delen. Ik denk dat dit kan helpen al ben ik er nog steeds niet van overtuigd. Ik heb heel hard onderhandeld over de prijs van de makelaar en heb bij een gerenommeerde makelaar in de buurt uiteindelijk gekozen maar wellicht kies ik in de toekomst toch voor Makelaarsland want ik vind het nog steeds veel te duur en ik denk dat ik ook goed in staat ben om mijn eigen woning te verkopen.Lord Anubis schreef op zondag 16 augustus 2026 @ 00:05:
[...]
Ik vraag me altijd af waarom iemand een huis in zijn eigen wijk wilt kopen? Dat iemand zijn eigen huur woning wilt kopen oke. Eigen dorp, of stad, maar wijk? Is daar een percentage van bekend?
Andere makelaar gekozen, die minder drastische aanpassingen wilde. Nu is ons huis op de foto'ser stukken opgeruimder weer gegeven dan het was. Kasten zijn weg, spullen op de grond uit zicht. Het had nog beter gekund (nog wel kabels in zicht) maar dan maar hopen op mensen die denken "Dat ga ik anders doen maar verder prima" in plaats van dat ze daar niet doorheen kunnen kijken (mijn vrouw kon dat al niet, was vrij vervelend tijdens onze huizenjacht ("Maar schat, die ouwe kasten nemen ze mee of gaan de vuilstort op" "Zal best, gewoon lelijk oud huis!"Paprika schreef op woensdag 19 augustus 2026 @ 13:33:
[...]
Wat is het uiteindelijk geworden wat betreft het 'styling' vraagstuk?
Je weet dus uit eigen ervaring dat er mensen zijn die er niet doorheen kunnen kijken. Je kiest er dus voor dat die mensen nooit een bod gaan doen op jouw huis. Dat is een keuze die je nu maakt -- met kans op een minder goede uitkomst voor jouw verkoop.kegeltje26 schreef op woensdag 19 augustus 2026 @ 21:08:
dan maar hopen op mensen die denken "Dat ga ik anders doen maar verder prima" in plaats van dat ze daar niet doorheen kunnen kijken (mijn vrouw kon dat al niet, was vrij vervelend tijdens onze huizenjacht
Ach dat hangt toch vooral erg af van de locatie en het type woning. Hoe minder populair, hoe meer je je best moet doen. Maar er zijn altijd mensen die er wel doorheen kunnen kijken en het op waarde schatten.fub schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 09:17:
[...]
Je weet dus uit eigen ervaring dat er mensen zijn die er niet doorheen kunnen kijken. Je kiest er dus voor dat die mensen nooit een bod gaan doen op jouw huis. Dat is een keuze die je nu maakt -- met kans op een minder goede uitkomst voor jouw verkoop.
heb je hier ervaringen mee wanneer het echt weer op gang komt?Toke_gt schreef op woensdag 19 augustus 2026 @ 12:55:
[...]
Het is ook midden in de vakantieperiode in je regio. Dus als je mikt op kopers met schoolgaande kinderen dan moet je je verwachtingen voor het aantal snelle reacties wat bijstellen.
Wij zitten in regio rotterdam, ook een eengezinswoning, bouwvak loopt deze week af schoolvakantie pas na volgende week.
De buren hebben met flinke overbieding verkocht in september 2025, momenteel zijn wij de enige relevante aanbod in de wijk. Maar het voelt alsof de markt veranderd is sinds begin dit jaar, mede door de stijgende rentes.
We zijn eind vorige week online gegaan en hebben na 2 uur live op funda al wel meteen een bezichtigingsaanvraag gekregen, sindsdien veel views en kijks (ook 80x doorgestuurd op tiktok), maar dus nog geen additionele bezichtigingen.
Ik heb wel uiteindelijke gekozen voor 5% hoger dan de aanbevolen vraagprijs van de makelaar, gezien de woning van de buren als benchmark gepakt en dan gecorrigeerd voor de meer m2's die wij hebben (afwerking is nagenoeg gelijk; uitstekend). Ik ging er eigenlijk vanuit dat hij vooral optimaliseerde voor doorlooptijd ipv maximale opbrengst, dus dat daarom iets hoger wel justified zou zijn als je tijd hebt (heb 4-5 maanden tot nieuwe woning). Ik heb wel 3 makelaars over de vloer gehad, die kwamen wel allemaal op dezlefde prijs als aanbevolen vraagprijs.
[ Voor 36% gewijzigd door genc007 op 20-08-2026 11:26 ]
Ja, zelf wel ervaring, maar dat is long time ago in een niet zo overspannen markt. Dus dat kun je niet goed vergelijken. (Duurde drie maanden, met een heel gespreide vraag naar bezichtigingen. Uiteindelijk prima verkocht aan mensen die pas op dat moment met hun huizenjacht begonnen.)genc007 schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 11:20:
[...]
heb je hier ervaringen mee wanneer het echt weer op gang komt?
Wij zitten in regio rotterdam, ook een eengezinswoning, bouwvak loopt deze week af schoolvakantie pas na volgende week.
De buren hebben met flinke overbieding verkocht in september 2025, momenteel zijn wij de enige relevante aanbod in de wijk. Maar het voelt alsof de markt veranderd is sinds begin dit jaar, mede door de stijgende rentes.
We zijn eind vorige week online gegaan en hebben na 2 uur live op funda al wel meteen een bezichtigingsaanvraag gekregen, sindsdien veel views en kijks (ook 80x doorgestuurd op tiktok), maar dus nog geen additionele bezichtigingen.
Ik heb wel uiteindelijke gekozen voor 5% hoger dan de aanbevolen vraagprijs van de makelaar, gezien de woning van de buren als benchmark gepakt en dan gecorrigeerd voor de meer m2's die wij hebben (afwerking is nagenoeg gelijk; uitstekend). Ik ging er eigenlijk vanuit dat hij vooral optimaliseerde voor doorlooptijd ipv maximale opbrengst, dus dat daarom iets hoger wel justified zou zijn als je tijd hebt (heb 4-5 maanden tot nieuwe woning). Ik heb wel 3 makelaars over de vloer gehad, die kwamen wel allemaal op dezlefde prijs als aanbevolen vraagprijs.
Wat er gebeurt: mensen houden het aanbod vanaf hun vakantieadres minder goed (of zelfs niet) in de gaten, want ze kunnen toch niet meteen gaan kijken. Je krijgt straks mensen die ontdekken dat het nog niet ‘onder bod’. Is, en dat het misschien zin heeft om nog een bezichtiging aan te vragen.
Ik vind het wel bijzonder dat je drie makelaars laat komen die ongeveer dezelfde vraagprijs adviseren, en er dan toch 5% bovenop gaat zitten. Dat is misschien vragen om moeilijkheden? Kopers kijken naar de vraagprijs en wat er de afgelopen maanden is overboden. Dan komt het huis misschien als te duur over.
Mocht een huis komende weken echt te weinig belangstellling krijgen en geen goed bod, haal het dan van funda en zet het er in september weer op met een andere openingsfoto.
Wij wachten, ook op aanraden van onze makelaar, tot na de vakantie met het verkopen van ons huis.
Ik zou dat altijd doen eigenlijk, als wij op zoek zijn naar een ander huis zetten we dat ook altijd op pauze tijdens vakanties. Dus zeker als het om een gezinswoning gaat lijkt het me de moeite waard om even de schoolvakanties af te wachten.
Ik zou dat altijd doen eigenlijk, als wij op zoek zijn naar een ander huis zetten we dat ook altijd op pauze tijdens vakanties. Dus zeker als het om een gezinswoning gaat lijkt het me de moeite waard om even de schoolvakanties af te wachten.
Waarom dan? Als je iets moois tegenkomt dan heb je kans dat met een kalmere markt je juist iets kan scoren wat anders niet lukt?Louislouislouis schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 19:24:
als wij op zoek zijn naar een ander huis zetten we dat ook altijd op pauze tijdens vakanties.
No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Hier op 3 juli biedend bod ingediend . Er zijn waren 10+ bezichtigingen maar slechts 2 biedingen. Ik had dat zelf als verkoper niet gedaan, toch een risico inderdaad. Dan heb je toch niet "de hele markt" gehad. Maargoed, prima uitkomst waar iedereen tevreden mee is geloof ik.
Wij morgen foto's en begin september op Funda. Dan is iedereen weer terug van vakantie, balend van het eigen huis en druk met Funda onder werktijd dus hopelijk mooi moment
Wij morgen foto's en begin september op Funda. Dan is iedereen weer terug van vakantie, balend van het eigen huis en druk met Funda onder werktijd dus hopelijk mooi moment
😀😀😀
Wij zijn in de regio Arnhem 2 weken geleden op Funda gegaan. We hadden 30+ bezichtigingen en we kregen tot vandaag 11 biedingen binnen. Het is denk ik ook maar hoe populair je regio is en hoe scherp je de woning in de markt zet.
Regio Arnhem is ruim natuurlijk. Wellicht gewilde locatie en instapklaar huis binnen een gewilde prijsklasse? (alle bullshitbingo ook weer gehad). Wij verkopen tussen 5 en 5,5 ton een instapklare middenwoning (tussen Amersfoort en Arnhem in) dus hopen natuurlijk ook op dit soort aantallen maar heb niet de verwachting dat 30 bezichtigingen hier haalbaar en noodzakelijk is. Ben al blij met 15 wat ook niet realistisch is.ed1703 schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 22:05:
Wij zijn in de regio Arnhem 2 weken geleden op Funda gegaan. We hadden 30+ bezichtigingen en we kregen tot vandaag 11 biedingen binnen. Het is denk ik ook maar hoe populair je regio is en hoe scherp je de woning in de markt zet.
😀😀😀
Omdat ze dan misschien…. op vakantie zijn? En aandacht voor de kinderen hebben, even weg van de dagelijkse gang van zaken.Freeaqingme schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 21:38:
[...]
Waarom dan? Als je iets moois tegenkomt dan heb je kans dat met een kalmere markt je juist iets kan scoren wat anders niet lukt?
Ha, goede. Toen ik het daarstraks las interpreteerde ik het denk ik wat krom. Nu een paar uur later denk ik "ja d'oh". Nevermind dusdimi_v schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 23:42:
[...]
Omdat ze dan misschien…. op vakantie zijn? En aandacht voor de kinderen hebben, even weg van de dagelijkse gang van zaken.
No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Een huis bezichtigen/kopen is hopelijk ook niet de dagelijkse gang van zaken.dimi_v schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 23:42:
[...]
Omdat ze dan misschien…. op vakantie zijn? En aandacht voor de kinderen hebben, even weg van de dagelijkse gang van zaken.
En juist handig - als de kinderen vakantie hebben, kunnen ze ook mee bezichtigen.
goeie vraag, heb er wel lang over nagedacht waarop te beginnen.Toke_gt schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 18:48:
[...]
Ja, zelf wel ervaring, maar dat is long time ago in een niet zo overspannen markt. Dus dat kun je niet goed vergelijken. (Duurde drie maanden, met een heel gespreide vraag naar bezichtigingen. Uiteindelijk prima verkocht aan mensen die pas op dat moment met hun huizenjacht begonnen.)
Wat er gebeurt: mensen houden het aanbod vanaf hun vakantieadres minder goed (of zelfs niet) in de gaten, want ze kunnen toch niet meteen gaan kijken. Je krijgt straks mensen die ontdekken dat het nog niet ‘onder bod’. Is, en dat het misschien zin heeft om nog een bezichtiging aan te vragen.
Ik vind het wel bijzonder dat je drie makelaars laat komen die ongeveer dezelfde vraagprijs adviseren, en er dan toch 5% bovenop gaat zitten. Dat is misschien vragen om moeilijkheden? Kopers kijken naar de vraagprijs en wat er de afgelopen maanden is overboden. Dan komt het huis misschien als te duur over.
Mocht een huis komende weken echt te weinig belangstellling krijgen en geen goed bod, haal het dan van funda en zet het er in september weer op met een andere openingsfoto.
Mijn strategie was als volgt:
- Huizen in de buurt redelijk vergelijkbaar zijn afgelopen 12 maanden verkocht voor 485, 490, 499. Dus de buurt tikt langzaam de 500k aan.
- Ik dacht als ik begin met een 5xx vraagprijs, dan kan de markt alvast wennen aan het feit dat de buurt inmiddels over de 5 ton is, dan is 550 de volgende psychologische / funda grens
- Er is momenteel letterlijk niks te koop in de wijk aan eengezinswoningen tot 600k, en ook niet in de wijk ernaast. Enige alternatief is een woning voor 545k, wat een enorme kluswoning is aangezien alles erin gedateerd is (moet minimaal 50-100k in om te renoveren), waar die van ons instapklaar en een designer interieur (je hoeft letterlijk niks te doen als je het mooi vindt). Daarnaast is mijn woning op loopafstand van de metro en is het gelegen in een wat nettere en rustigere en groenere buurt.
- We gingen live in de vakantie, met als idee dat als er iemand is die dringend op zoek is naar een instapklare woning in onze wijk, dan zijn wij de enige optie.
- Onze woning is duidelijk luxer uitgevoerd dan de verkochte woningen in de buurt (o.a. zonnepanelen, gietvloer, eiken trap tredes, etc. Inmiddels ook goed ontvangen op social media (7k views op tiktok, 70x doorgestuurd, etc.)
- We hebben geen haast dus we kunnen altijd nog verlagen in midden september, target overdrachtsdatum is richting december.
We hebben straks iig 1 bezichtiging, die kwam binnen 2 uur na Funda live. Dat is potentieel iemand die de afgelopen 3 woningen is misgelopen met de biedingen en dus er bovenop zit. Bouwvak loopt deze week af, schoolvakanties volgende week.
Dus we gaan even 3 weken aankijken, en dan eventueel met prijsverlaging opnieuw op Funda met als doel om met de grote golf zoekers mee te gaan.
Hm, volgens mij maak je daar een klassieke denkfout. Even checken: die prijzen die jij noemt, dat zijn de verkoopprijzen? Of de vraagprijs? Als het de verkoopprijs is, dan kun jij daar wel je vraagprijs op baseren, maar mensen verwachten er mogelijk nog de gebruikelijke 5% (of meer) overheen te moeten bieden (en jij rekent daar misschien ook op). Daarmee prijs je jezelf uit een ietwat dalende markt.genc007 schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 14:21:
[...]
Mijn strategie was als volgt:
[list]
• Huizen in de buurt redelijk vergelijkbaar zijn afgelopen 12 maanden verkocht voor 485, 490, 499. Dus de buurt tikt langzaam de 500k aan.
• Ik dacht als ik begin met een 5xx vraagprijs, dan kan de markt alvast wennen aan het feit dat de buurt inmiddels over de 5 ton is, dan is 550 de volgende psychologische / funda grens
Is het de vraagprijs, dan snap ik dat je jouw vraagprijs over de 5 ton zet.
Ik zou eerst opnieuw aanbieden, zonder veranderingen. Dat brengt je huis onder de aandacht van iedereen die nu met vakantie is en straks begint met het aanbod sinds 10 dagen (ervan uitgaande dat alles van daarvoor weg is of in bedenkelijke toestand). Die hebben jouw huis nooit gezien. Lukt dat niet, dan kun je altijd nog zakken. Neem daar bovenstaand in mee.Dus we gaan even 3 weken aankijken, en dan eventueel met prijsverlaging opnieuw op Funda met als doel om met de grote golf zoekers mee te gaan.
woning 1 460, verkocht voor 485. Woning 2 475, verkocht 490. Woning 3, 490, verkocht 499.Toke_gt schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 15:23:
[...]
Hm, volgens mij maak je daar een klassieke denkfout. Even checken: die prijzen die jij noemt, dat zijn de verkoopprijzen? Of de vraagprijs? Als het de verkoopprijs is, dan kun jij daar wel je vraagprijs op baseren, maar mensen verwachten er mogelijk nog de gebruikelijke 5% (of meer) overheen te moeten bieden (en jij rekent daar misschien ook op). Daarmee prijs je jezelf uit een ietwat dalende markt.
Is het de vraagprijs, dan snap ik dat je jouw vraagprijs over de 5 ton zet.
[...]
Ik zou eerst opnieuw aanbieden, zonder veranderingen. Dat brengt je huis onder de aandacht van iedereen die nu met vakantie is en straks begint met het aanbod sinds 10 dagen (ervan uitgaande dat alles van daarvoor weg is of in bedenkelijke toestand). Die hebben jouw huis nooit gezien. Lukt dat niet, dan kun je altijd nog zakken. Neem daar bovenstaand in mee.
Maar nogmaals, mijn woning is wel echt veel luxer en beter afgewerkt.; al gaat het vooral om m2 en locatie natuurlijk.
De enige woning die kwa m2 en bouwjaar vergelijkbaar is (maar dus kluswoning), is vraagprijs 545, maar die staat dus al 6+ maanden te koop. Ik zit er ruim onder met een instapklare woning vooralsnog.
Er stonden meer woningen te koop tussen de 450-475 in mijn wijk (wel allemaal kluswoningen met 15-20 jaar oude interieur), afgelopen 2 maanden is alles opgekocht haha, daar zie ik nog geen verkoopprijzen van.
Veel mensen filteren ook op 500k. Die mis je ook…
Ik zou ook 499k hebben gedaan
Ik zou ook 499k hebben gedaan
Dat was inderdaad ook mijn gedachte, maar als ik nu filter op <500k, is er dus niks te koop in een straal van 5km kwa eengezinswoning met bouwjaar 1990+.FreakNL schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 16:10:
Veel mensen filteren ook op 500k. Die mis je ook…
Ik zou ook 499k hebben gedaan
Dan kom je of uit op de 600k woningen in vinex wijk naast snelweg, of je gaat verder de stad in waar je in een veel hoger bevolkingsdichtheid terecht komt.
Dus gok dat mensen die echt hier in de buurt willen wonen (vanwege groen, lagere bevolkingsdichtheid, beter bereikbaarheid met OV/auto, nieuwere huizen, etc.) dan vanzelf wel 50k hoger gaan zitten inmiddels om iets van aanbod alsnog te bekijken.
[ Voor 3% gewijzigd door genc007 op 21-08-2026 16:16 ]
Mensen zoeken toch ook ruim boven hun maximale betalingsbereidheid? Ik wel in ieder geval. Als ik een huis zoek tot €500.000 zou ik de zoekopdracht tot zeker €550.000 zetten.
Veel mensen ook niet. Die gaan er vanuit dat er ook nog overboden moet worden. Dus stel dat je absolute max 510K is, dan gaan ze zoeken op woningen tot 500K, niet tot 550K.Marcel a schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 16:23:
Mensen zoeken toch ook ruim boven hun maximale betalingsbereidheid? Ik wel in ieder geval. Als ik een huis zoek tot €500.000 zou ik de zoekopdracht tot zeker €550.000 zetten.
No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Dat verwacht ik eerlijk gezegd niet. Ook als je absolute max €500.000 is zou ik zoeken daarboven. Vraagprijs is ten slotte vraagprijs. Een van €510.000 kan best binnen je bereik komen na wat heen en weer praten.
Nog even los van het gegeven dat het altijd slim is om te weten wat er net buiten je bereik valt. Dan kijk je soms anders naar huizen die binnen je bereik vallen.
Nog even los van het gegeven dat het altijd slim is om te weten wat er net buiten je bereik valt. Dan kijk je soms anders naar huizen die binnen je bereik vallen.
[ Voor 27% gewijzigd door Marcel a op 21-08-2026 16:31 ]
Ik heb mijn nieuwe woning ook gekocht door gewoon 10k onder de vraagprijs te gaan bieden. Als ik steevast op mijn max had gefiltered, had ik deze woning niet eens gezien.Marcel a schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 16:30:
Dat verwacht ik eerlijk gezegd niet. Ook als je absolute max €500.000 is zou ik zoeken daarboven. Vraagprijs is ten slotte vraagprijs. Een van €510.000 kan best binnen je bereik komen na wat heen en weer praten.
Nog even los van het gegeven dat het altijd slim is om te weten wat er net buiten je bereik valt. Dan kijk je soms anders naar huizen die binnen je bereik vallen.
Je kan altijd een woning bezichtigen en gewoon een bod doen rond de vraagprijs, en dan flexibeler zijn met de voorwaarden
Maar goed, de gemiddelde mens is vrij irrationeel en denkt niet 2 stappen vooruit :-)
[ Voor 8% gewijzigd door genc007 op 21-08-2026 16:35 ]
Op funda zijn filters inclusief, dus iedereen met als bovengrens 500K ziet een woning die er voor 500K op staat. Een woning met een vraagprijs van 499K mist juist een groep die bijvoorbeeld van 500K-600K zoekt.FreakNL schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 16:10:
Veel mensen filteren ook op 500k. Die mis je ook…
Ik zou ook 499k hebben gedaan
Omdat ik geen zin heb om daarmee bezig te zijn tijdens vakanties. En in de regio waar we wonen is de doorlooptijd max 3 weken dus je bent dan meestal toch te laat.Freeaqingme schreef op donderdag 20 augustus 2026 @ 21:38:
[...]
Waarom dan? Als je iets moois tegenkomt dan heb je kans dat met een kalmere markt je juist iets kan scoren wat anders niet lukt?
Snap dat niet. Het is nu niet zo dat je elke vakantie periode een huis aan het kopen bent.Louislouislouis schreef op vrijdag 21 augustus 2026 @ 18:28:
[...]
Omdat ik geen zin heb om daarmee bezig te zijn tijdens vakanties. En in de regio waar we wonen is de doorlooptijd max 3 weken dus je bent dan meestal toch te laat.
Die ene keer in de x jaar kan mijn vakantie me worst wezen als ik een voordeel zou kunnen behalen door mijn slag te slaan in de rustige periode
Huizen kijken is toch ook gewoon een leuke bezigheid? Ik ben niet in de markt voor een nieuwe woning, maar zelfs dan zit ik in / op mijn vakantie een beetje op funda te loeren.jeroenkb schreef op zaterdag 22 augustus 2026 @ 12:35:
[...]
Snap dat niet. Het is nu niet zo dat je elke vakantie periode een huis aan het kopen bent.
Die ene keer in de x jaar kan mijn vakantie me worst wezen als ik een voordeel zou kunnen behalen door mijn slag te slaan in de rustige periode
Je zou maar net in die 3 weken een mooie woning missen..
Snap wat je zegt! De laatste keer dat we een huis zochten waren we 2 jaar bezig dus dan is het ook lekker om er even niet mee bezig te zijn. En zoals ik zeg heeft het de eerste twee weken van een drieweekse vakantie toch niet zoveel zin hier, tenzij je een bod doet zonder te bezichtigen.jeroenkb schreef op zaterdag 22 augustus 2026 @ 12:35:
[...]
Snap dat niet. Het is nu niet zo dat je elke vakantie periode een huis aan het kopen bent.
Die ene keer in de x jaar kan mijn vakantie me worst wezen als ik een voordeel zou kunnen behalen door mijn slag te slaan in de rustige periode
Ik ben zelf ook zo. Begrijp ook niet waarom het dan minder storm zou lopen. Alleen de bezichtigingen uitvoeren is wellicht minder omdat mensen op vakantie zijn. Anderzijds zijn er ook mensen die dan wel kunnen bezichtigen omdat ze dan geen vrij hoeven te vragen voor werk.maussert schreef op zaterdag 22 augustus 2026 @ 12:46:
[...]
Huizen kijken is toch ook gewoon een leuke bezigheid? Ik ben niet in de markt voor een nieuwe woning, maar zelfs dan zit ik in / op mijn vakantie een beetje op funda te loeren.
Je zou maar net in die 3 weken een mooie woning missen..
Er is altijd wat voor te zeggen. Maar als iemand een huis echt wil hebben dan neem je toch wel contact op met de makelaar lijkt mij.
Ja maar een enkele bezichtigingen gepland over 2-3 weken kan voor de verkoper een reden zijn om de verkoop uit te stellen en even de vakanties af te wachten ipv gelijk na eerste ronde beslissen ondat er geen verdere afspraken zijn.Louislouislouis schreef op zaterdag 22 augustus 2026 @ 13:25:
[...]
Snap wat je zegt! De laatste keer dat we een huis zochten waren we 2 jaar bezig dus dan is het ook lekker om er even niet mee bezig te zijn. En zoals ik zeg heeft het de eerste twee weken van een drieweekse vakantie toch niet zoveel zin hier, tenzij je een bod doet zonder te bezichtigen.
het is een kleine moeite de makelaar bellen een afspraak erin zetten voor gelijk na je vakantie.
Vandaag de knoop doorgehakt over de verkoopmakelaar waarmee ik in zee ga. Wat een koehandel is het ook.
Heb een makelaar langs gehad met mooie folders en een courtage van 2%. Zette tijdens het gesprek al een streep door de 2%. Dat werd 1,6%. Toen ik aan gaf dat ik al offertes had liggen met lagere courtages, ging ook door de 1.6% een streep en ging hij de andere makelaars matchen. Tja, dan ben je bij mij het vertrouwen al kwijt.
Nu de woning verkoopklaar maken. Nog kleine twee weken en dan komt de fotograaf.
Heb een makelaar langs gehad met mooie folders en een courtage van 2%. Zette tijdens het gesprek al een streep door de 2%. Dat werd 1,6%. Toen ik aan gaf dat ik al offertes had liggen met lagere courtages, ging ook door de 1.6% een streep en ging hij de andere makelaars matchen. Tja, dan ben je bij mij het vertrouwen al kwijt.
Nu de woning verkoopklaar maken. Nog kleine twee weken en dan komt de fotograaf.
Kleine 2 weken, pfoee dat was voor ons veel te krap. We zijn toch al ruim 4 weken bezig.Ruben0s schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 11:44:
Vandaag de knoop doorgehakt over de verkoopmakelaar waarmee ik in zee ga. Wat een koehandel is het ook.
Heb een makelaar langs gehad met mooie folders en een courtage van 2%. Zette tijdens het gesprek al een streep door de 2%. Dat werd 1,6%. Toen ik aan gaf dat ik al offertes had liggen met lagere courtages, ging ook door de 1.6% een streep en ging hij de andere makelaars matchen. Tja, dan ben je bij mij het vertrouwen al kwijt.
Nu de woning verkoopklaar maken. Nog kleine twee weken en dan komt de fotograaf.
Is het zo'n zooitje danJanpietertje89 schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 12:12:
[...]
Kleine 2 weken, pfoee dat was voor ons veel te krap. We zijn toch al ruim 4 weken bezig.
Wat doe je als je onverwacht bezoek krijgt?
[ Voor 9% gewijzigd door TvanW op 26-08-2026 12:37 ]
Wauw, wij hebben de kinderen naar de grootouders gebracht en waren in een weekend klaar.
Voor de bezichtigingen geven we de sleutels aan de makelaar, gaan we een week weg en komen de schoonmakers een keertje 6 in plaats van 3 uur.
Voor de bezichtigingen geven we de sleutels aan de makelaar, gaan we een week weg en komen de schoonmakers een keertje 6 in plaats van 3 uur.
Zit in een starterswoning. Vergelijkbare woningen maar dan ex huur en helemaal kaal van binnen gaan al weg voor een prima prijs. Helemaal opgeknapt levert verhoudingsgewijs niet veel meer op.
Wij gaan de trap naar zolder schilderen, douchewand en radiator in badkamer vervangen en voor de rest opruimen / spullen tijdelijk ergens anders stallen.
Dit moet komede twee weekenden wel lukken.
Wij gaan de trap naar zolder schilderen, douchewand en radiator in badkamer vervangen en voor de rest opruimen / spullen tijdelijk ergens anders stallen.
Dit moet komede twee weekenden wel lukken.
Woon je in een kasteel?Louislouislouis schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 12:57:
komen de schoonmakers een keertje 6 in plaats van 3 uur.
@bie100 Gelukkig niet
, maar ze ruimen op en maken schoon. Echt heerlijk. En bij zo’n ‘deepclean’ pakken ze ook alle vloerkleden, banken etc. Mee met de tapijtreiniger en ze impregneren aanrechten en natuursteen in de badkamers enzo.
Is altijd echt een heerlijk gevoel, normaal doen we dat alleen wanneer we met vakantie zijn zodat je thuiskomt in een - voor je gevoel - hagelnieuw huis!
Is altijd echt een heerlijk gevoel, normaal doen we dat alleen wanneer we met vakantie zijn zodat je thuiskomt in een - voor je gevoel - hagelnieuw huis!
ik had er ook 1 voor 1.2% + 900 opstart. En daarna nog 2 gehad voor 1% + 5/600.Ruben0s schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 11:44:
Vandaag de knoop doorgehakt over de verkoopmakelaar waarmee ik in zee ga. Wat een koehandel is het ook.
Heb een makelaar langs gehad met mooie folders en een courtage van 2%. Zette tijdens het gesprek al een streep door de 2%. Dat werd 1,6%. Toen ik aan gaf dat ik al offertes had liggen met lagere courtages, ging ook door de 1.6% een streep en ging hij de andere makelaars matchen. Tja, dan ben je bij mij het vertrouwen al kwijt.
Nu de woning verkoopklaar maken. Nog kleine twee weken en dan komt de fotograaf.
Nou dan is het snel kiezen, want ze leveren allemaal dezelfde minimale service: funda listing en afspraken inplannen xD.
Misschien in het hogere segment dat het het waard is, maar voor alles rond/onder het landelijke gemiddelde hoef je echt geen extra service te verwachten
ik heb ook nog een bult ramen netjes gemaakt met een schraper, 5 tal muren geschilderd die er niet uit zagen, met een stift/kwast langs alle kozijnen om aan te stippen, tuin+loggia schoonmaken met hogedruk+vegen, etc.TvanW schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 12:35:
[...]
Is het zo'n zooitje dan
Wat doe je als je onverwacht bezoek krijgt?
Dan ben je zomaar 2 weekenden bezig ermee.
Dus als ik het goed begrijp heb je zelf geruime tijd tegen die rommel/achterstallig onderhoud zitten aankijken en dat wil je dan ff snel, zelf, opknappengenc007 schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 14:35:
[...]
ik heb ook nog een bult ramen netjes gemaakt met een schraper, 5 tal muren geschilderd die er niet uit zagen, met een stift/kwast langs alle kozijnen om aan te stippen, tuin+loggia schoonmaken met hogedruk+vegen, etc.
Dan ben je zomaar 2 weekenden bezig ermee.
Is dat niet hoe het bij 99% werkt?TvanW schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 14:45:
[...]
Dus als ik het goed begrijp heb je zelf geruime tijd tegen die rommel/achterstallig onderhoud zitten aankijken en dat wil je dan ff snel, zelf, opknappen
Hier ook een hoekje keukenmuur geschilderd voor de foto's omdat er vlekken van de vaatwasser opzaten. Ergerden ons er al vanaf de start aan ("hoezo heeft de verkoper niet de hele keuken met schrobverf gedaan????") maar weinig actie. Tot nu.
"Vreemde ogen dwingen" en "de laatste plintjes plakken doe je voor Funda" komen niet volledig uit de lucht vallen natuurlijk.
Hier overigens fotografe en makelaar (voor een preview filmpje) over de vloer gehad. Tevreden met het gevoel nu het huis helemaal was opgeruimd dus hopen dat het ook zo op de foto's overkomt. Wel grappig dat er eigenlijk niks meer moest gebeuren qua styling of verzetten van spullen en foto's maken toch gewoon bijna 2 uur tijd kost voor een middenwoning.
Verwachten deze week concept brochure en dan hopelijk volgende week op Funda.
😀😀😀
Hier ook het huis in de verkoop binnenkort. Aantal muren gesaust, kalkaanslag in de douche en toilet verwijderd. Douche wordt ook nog opnieuw afgekit. Allemaal zaken waar ik me nooit aan gestoord heb maar voor een potentiële koper kan dat anders zijn.genc007 schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 14:35:
[...]
ik heb ook nog een bult ramen netjes gemaakt met een schraper, 5 tal muren geschilderd die er niet uit zagen, met een stift/kwast langs alle kozijnen om aan te stippen, tuin+loggia schoonmaken met hogedruk+vegen, etc.
Dan ben je zomaar 2 weekenden bezig ermee.
Nog niet misschien dat wij ooit meer betalen dan 1% max en al helemaal geen opstartkosten. Opstarten van wat? Huizen verkopen zichzelf anno 2025. Zeker t/m 600k in 99 vd 100 gevallen.genc007 schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 14:33:
[...]
ik had er ook 1 voor 1.2% + 900 opstart. En daarna nog 2 gehad voor 1% + 5/600.
Nou dan is het snel kiezen, want ze leveren allemaal dezelfde minimale service: funda listing en afspraken inplannen xD.
Misschien in het hogere segment dat het het waard is, maar voor alles rond/onder het landelijke gemiddelde hoef je echt geen extra service te verwachten
Funda, fotograaf etc. Dat is niet gratis ofzo.
Zit gewoon in de courtage. Reeds 5 x gebruik gemaakt van een makelaar. Nooit opstartkosten betaalt en het waren verschillende makelaars overigens.de Peer schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 21:37:
[...]
Funda, fotograaf etc. Dat is niet gratis ofzo.
hangt denk ik af van je prijsklasse.CryptoNL schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 23:21:
[...]
Zit gewoon in de courtage. Reeds 5 x gebruik gemaakt van een makelaar. Nooit opstartkosten betaalt en het waren verschillende makelaars overigens.
Tot de 500k is volgens mij opstartkosten redelijk normaal; richting het hogere segment moet je vooral goed gaan kijken wat er allemaal in courtage zit (bv drone fotos, funda blikvanger, 360 fotos, video's etc.). Blijkbaar rekent funda ook voor elke scheet die je laat op het platform geld.
Alle 5 keren tot 500k. Het is heel simpel; Merendeel van de huizen verkopen zichzelf. Teksten past men een beetje aan, wat fotomateriaal, documentatie en koopovereenkomst ( die vaak als template worden aangeleverd vanuit o.a. Vastgoedpro ). Zou niet weten waarom je opstartkosten moet betalen. 400k pakt makelaar 4k lijkt mijn prima voor een tiental bezichtigingen.genc007 schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 23:45:
[...]
hangt denk ik af van je prijsklasse.
Tot de 500k is volgens mij opstartkosten redelijk normaal; richting het hogere segment moet je vooral goed gaan kijken wat er allemaal in courtage zit (bv drone fotos, funda blikvanger, 360 fotos, video's etc.). Blijkbaar rekent funda ook voor elke scheet die je laat op het platform geld.
ik heb eerlijk gezegd niet heel erg onderhandeld; heb vooral gekozen vanuit mijn gevoel of de makelaar mijn huis ook echt mooi vond of dat hij dacht van zal wel.CryptoNL schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 23:49:
[...]
Alle 5 keren tot 500k. Het is heel simpel; Merendeel van de huizen verkopen zichzelf. Teksten past men een beetje aan, wat fotomateriaal, documentatie en koopovereenkomst ( die vaak als template worden aangeleverd vanuit o.a. Vastgoedpro ). Zou niet weten waarom je opstartkosten moet betalen. 400k pakt makelaar 4k lijkt mijn prima voor een tiental bezichtigingen.
Ik heb nog steeds maar 1 bezichtiging gehad trouwens; dus even nog 2 weken afwachten totdat de vakanties hier helemaal afgelopen zijn en dan wellicht opnieuw de markt op met de aanbevolen prijs van de makelaar net onder de 500k.
De markt is wel duidelijk rustiger en trager dan zeg 12-6 maanden geleden.
Gok dat richting november het huis zowieso wel wordt verkocht als bekend wordt dan nieuwe NHG grens rond/over de 5 ton gaat.
Dat kan natuurlijk, maar dan moeten ze weer in de kleine lettertjes zetten dat jij alsnog opstartkosten betaalt als je besluit het huis van de markt te halen.
Vaak zit er wel een clausule in dat indien verkoop wordt ingetrokken bedrag x of % betaalt moet worden. Makelaar heeft kosten gemaakt en die wil je ook niet als volgende klant krijgen...
500 euro opstartkosten + 4500 euro is hetzelfde als 5000 euro met clausule dat 500 euro betaald wordt als het wordt ingetrokken.
Kijk gewoon naar de totaalprijs en verder is belangrijk dat je een goed gevoel hebt bij de makelaar.
500 euro opstartkosten + 4500 euro is hetzelfde als 5000 euro met clausule dat 500 euro betaald wordt als het wordt ingetrokken.
Kijk gewoon naar de totaalprijs en verder is belangrijk dat je een goed gevoel hebt bij de makelaar.
[ Voor 28% gewijzigd door Sport_Life op 27-08-2026 07:30 ]
PV: 9360 WP WZW/ONO | Warmtepomp: Toshiba Estia 8kW 3fase | A+++ | 2x Zappi v2.1 | Stevens Super Flight '25
inderdaad.Sport_Life schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 07:28:
Vaak zit er wel een clausule in dat indien verkoop wordt ingetrokken bedrag x of % betaalt moet worden. Makelaar heeft kosten gemaakt en die wil je ook niet als volgende klant krijgen...
500 euro opstartkosten + 4500 euro is hetzelfde als 5000 euro met clausule dat 500 euro betaald wordt als het wordt ingetrokken.
Kijk gewoon naar de totaalprijs en verder is belangrijk dat je een goed gevoel hebt bij de makelaar.
Het zijn wel flauwe trucjes natuurlijk. Aparte opstartkosten, bedragen zonder btw. Allemaal om te kunnen concurreren op courtage aangezien de gemiddelde klant daar op probeert te vergelijken.
Degenen die menen dat een huis toch wel verkocht wordt, zullen niet veel aan een makelaar willen betalen en krijgen (dus?) ook waar ze voor betalen: huis op Funda, paar bezichtigingen, klaar.
Degenen die een makelaar kiezen voor diens enthousiasme en advies en niet voor de prijs, die zullen een makelaar krijgen die ze zal aanraden om nog eens een muur te verven of een kitnaadje na te lopen. Die hebben een hele andere ervaring met hun makelaar.
En voor beide groepen zal hun mening na die ervaring alleen maar versterkt worden. Grappig om te zien hoe dat zo uitwerkt in de discussie hier.
Degenen die een makelaar kiezen voor diens enthousiasme en advies en niet voor de prijs, die zullen een makelaar krijgen die ze zal aanraden om nog eens een muur te verven of een kitnaadje na te lopen. Die hebben een hele andere ervaring met hun makelaar.
En voor beide groepen zal hun mening na die ervaring alleen maar versterkt worden. Grappig om te zien hoe dat zo uitwerkt in de discussie hier.
In Nederland is het wettelijk verplicht om prijzen richting consumenten (particulieren) inclusief BTW te communiceren.de Peer schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 09:17:
[...]
inderdaad.
Het zijn wel flauwe trucjes natuurlijk. Aparte opstartkosten, bedragen zonder btw. Allemaal om te kunnen concurreren op courtage aangezien de gemiddelde klant daar op probeert te vergelijken.
dat weet ik, maar daar houden makelaars zich niet aan.Janpietertje89 schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 10:32:
[...]
In Nederland is het wettelijk verplicht om prijzen richting consumenten (particulieren) inclusief BTW te communiceren.
[ Voor 104% gewijzigd door genc007 op 27-08-2026 12:53 ]
Dan kan je ze gewoon aanklagen bij NVM / ACM en weigeren de factuur te betalen totdat ze het aanpassen.de Peer schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 10:39:
[...]
dat weet ik, maar daar houden makelaars zich niet aan.
Als je huis al eenmaal verkocht is, kunnen ze je niks meer maken als jij btw component niet betaalt.
ook dat weet ik.genc007 schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 12:52:
[...]
Dan kan je ze gewoon aanklagen bij NVM / ACM en weigeren de factuur te betalen totdat ze het aanpassen.
Als je huis al eenmaal verkocht is, kunnen ze je niks meer maken als jij btw component niet betaalt.
Denk dat je het vak makelaar behoorlijk overschat. Zeker in de prijscategorie tot 600K. Dat is allemaal geen hogere wiskunde.fub schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 10:15:
Degenen die menen dat een huis toch wel verkocht wordt, zullen niet veel aan een makelaar willen betalen en krijgen (dus?) ook waar ze voor betalen: huis op Funda, paar bezichtigingen, klaar.
Degenen die een makelaar kiezen voor diens enthousiasme en advies en niet voor de prijs, die zullen een makelaar krijgen die ze zal aanraden om nog eens een muur te verven of een kitnaadje na te lopen. Die hebben een hele andere ervaring met hun makelaar.
En voor beide groepen zal hun mening na die ervaring alleen maar versterkt worden. Grappig om te zien hoe dat zo uitwerkt in de discussie hier.
Ja, het was al duidelijk in welke van die twee groepen jij zat.CryptoNL schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 14:55:
[...]
Denk dat je het vak makelaar behoorlijk overschat. Zeker in de prijscategorie tot 600K. Dat is allemaal geen hogere wiskunde.
Wat een raar beeld schets je. Een makelaar die wel enthousiast is maar geen advies geeft om nog eens een muurtje te schilderen bestaat niet? Het gaat niet om enthousiast of niet. Een goede makelaar kan inschatten of juist het muurtje nog even mooi maken een verschil gaat maken in de verkoop. En als dat niets uit maakt, moet hij je ook willen adviseren dat muurtje mooi het muurtje te laten.fub schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 10:15:
Degenen die menen dat een huis toch wel verkocht wordt, zullen niet veel aan een makelaar willen betalen en krijgen (dus?) ook waar ze voor betalen: huis op Funda, paar bezichtigingen, klaar.
Degenen die een makelaar kiezen voor diens enthousiasme en advies en niet voor de prijs, die zullen een makelaar krijgen die ze zal aanraden om nog eens een muur te verven of een kitnaadje na te lopen. Die hebben een hele andere ervaring met hun makelaar.
En voor beide groepen zal hun mening na die ervaring alleen maar versterkt worden. Grappig om te zien hoe dat zo uitwerkt in de discussie hier.
Vandaag energielabel binnen gekregen (A, huis uit 1905 dus prima) dit weekend de boel foto-proof maken en dan maandag de fotograaf over de vloer.
De komende 3-4 weken dus door de verkoopmolen
De komende 3-4 weken dus door de verkoopmolen
Wij staan sinds vandaag online, toch spannend. In de eerste 2 uur al 2 geplande bezichtigingen via Move.
We wachten af... 7 en 8 september kijkdagen.
We wachten af... 7 en 8 september kijkdagen.
We zijn twee weken geleden online gegaan in regio Utrecht.. mooi huis maar twijfelde toch qua timing. 15 bezichtigingen en 12 mensen ook echt komen opdagen. Courtage van 0,85% omdat de makelaar echt wil doorbreken in deze markt en tot nu toe geen klachten. Morgen de deadline voor het bieden gezet en inmiddels 2 biedingen binnen waarvan 1 echt een top.bod is zonder voorbehoud. Ben benieuwd.
Wij staan sinds gisteren online en hebben intussen 3 bezichtigingen gepland staan eind volgende week. Een paar huizen verderop, komt binnenkort ook een huis te koop, zelfde stijl als onze woning. Via een andere makelaar. Daar staat inmiddels ook al een bord in de tuin; 'binnenkort te koop".
wat was je prijsstrategie? bewust onder je waarde? Wel netjes15 bezichtigingen!TweakerLuke schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 19:52:
We zijn twee weken geleden online gegaan in regio Utrecht.. mooi huis maar twijfelde toch qua timing. 15 bezichtigingen en 12 mensen ook echt komen opdagen. Courtage van 0,85% omdat de makelaar echt wil doorbreken in deze markt en tot nu toe geen klachten. Morgen de deadline voor het bieden gezet en inmiddels 2 biedingen binnen waarvan 1 echt een top.bod is zonder voorbehoud. Ben benieuwd.
Gok dat ik over 2 weken toch moet gaan zakken met de prijs, tenzij regio rotterdam echt momenteel dood is door de vakanties.
Doen ze slim. Dan zien de mensen die bij jou komen kijken al van oh als dit 'm niet wordt, krijgen we nog een kans.HenkAB14 schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 22:20:
Wij staan sinds gisteren online en hebben intussen 3 bezichtigingen gepland staan eind volgende week. Een paar huizen verderop, komt binnenkort ook een huis te koop, zelfde stijl als onze woning. Via een andere makelaar. Daar staat inmiddels ook al een bord in de tuin; 'binnenkort te koop".
Dat zou ik persoonlijk in m'n bod op jouw woning ook wel meenemen. (lees: wat scherper inzetten om te kijken waar de tendens heengaat en dan bij de andere woning na evt. misgrijpen wel volle mep bieden.)
PSN: Flix20-NL
Zeker zal een goede makelaar snel zien wat er zou moeten gebeuren om het huis goed/beter te verkopen. Maar bij een verkoper die vind dat een huis zichzelf wel verkoopt, heeft het weinig zin om die punten aan te dragen. Een slimme makelaar houdt die dingen dan ook voor zich, heeft toch geen zin.Marcel a schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 15:54:
[...]
Wat een raar beeld schets je. Een makelaar die wel enthousiast is maar geen advies geeft om nog eens een muurtje te schilderen bestaat niet? Het gaat niet om enthousiast of niet. Een goede makelaar kan inschatten of juist het muurtje nog even mooi maken een verschil gaat maken in de verkoop. En als dat niets uit maakt, moet hij je ook willen adviseren dat muurtje mooi het muurtje te laten.
Het wordt steeds vager. Een makelaar is slim als hij goede adviezen voor zich houdt. Eerst waren ze niet enthousiast als ze dat deden en nu zijn ze slim. Een slimme makelaar geeft advies en als de klant er niets mee doet is dat zijn of haar keuze.fub schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 11:08:
[...]
Zeker zal een goede makelaar snel zien wat er zou moeten gebeuren om het huis goed/beter te verkopen. Maar bij een verkoper die vind dat een huis zichzelf wel verkoopt, heeft het weinig zin om die punten aan te dragen. Een slimme makelaar houdt die dingen dan ook voor zich, heeft toch geen zin.
Klopt! Met wat makelaars gesproken en ze hadden allemaal die strategie eigenlijk. Net is het biedtermijn afgesloten en last minute geen biedingen meer maar wel 4 in totaal dus 1 op 3 is niet slecht. Koper kan altijd afhaken natuurlijk maar ik verwacht het niet.genc007 schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 09:51:
[...]
wat was je prijsstrategie? bewust onder je waarde? Wel netjes15 bezichtigingen!
Gok dat ik over 2 weken toch moet gaan zakken met de prijs, tenzij regio rotterdam echt momenteel dood is door de vakanties.
Markt in Rotterdam ken ik niet zo goed maar wellicht weer online zetten in oktober wanneer de September drukte voorbij is? Wat zegt de makelaar?
makelaar zei 499, net onder de 500k grens. Mijn wijk hikt nu tegen de 500k grens aan, de eerste woning is 3 maanden geleden verkocht voor 505k dus de grens is officieel doorbroken kwa transacties. Alleen ben ik de eerste met vraagprijs op funda boven de 500k de markt op gaat, dus de markt moet het ook even verwerken en wennen denk ik.TweakerLuke schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 14:28:
[...]
Klopt! Met wat makelaars gesproken en ze hadden allemaal die strategie eigenlijk. Net is het biedtermijn afgesloten en last minute geen biedingen meer maar wel 4 in totaal dus 1 op 3 is niet slecht. Koper kan altijd afhaken natuurlijk maar ik verwacht het niet.
Markt in Rotterdam ken ik niet zo goed maar wellicht weer online zetten in oktober wanneer de September drukte voorbij is? Wat zegt de makelaar?
Ik zie nu wel een woning op de markt komen een paar straten verderop, die iets groter is, maar gelijk ook 600k is, dus ik gok dat dat ook wel gaat helpen om mensen te realiseren dat tijdperk van 4xx nu inmiddels voorbij is. Maar goed, het helpt ook wel dat ik geen haast heb, heb nog ruim 4-5 maanden voor een verkoop dus kan het rustig afwachten.
Het lijkt wel inderdaad kwa markt nu de trend is om onder de verwachte prijs de markt op te gaan en dan mensen te laten overbieden richting de waarde. Vroeger was het gewoon de waarde vragen en dan alsnog overbiedingen krijgen, dat lijkt wel een beetje voorbij inmiddels
[ Voor 4% gewijzigd door genc007 op 28-08-2026 14:40 ]
Hier is sinds gisterenavond de Funda tocht begonnen. Ik vind het toch wel lastig om op basis van de statistieken iets zinnigs te zeggen. De Makelaar heeft gisteren enkel laten weten dat de Funda melding om 20:00 online ging en sindsdien niets vernomen. Er zijn ook geen afspraken gemaakt over wanneer eventuele bezichtigingen kunnen zijn, dus geen nieuws is slecht niets ga ik maar vanuit.
Heel vreemd! Als er iemand belt dan moeten ze toch gelijk kunnen plannen? Of wellicht wachten ze tot een aantal mensen het formulier invullen. Bij ons was dit iig afgestemd voordat we online gingen.JohanR91 schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 14:44:
Hier is sinds gisterenavond de Funda tocht begonnen. Ik vind het toch wel lastig om op basis van de statistieken iets zinnigs te zeggen. De Makelaar heeft gisteren enkel laten weten dat de Funda melding om 20:00 online ging en sindsdien niets vernomen. Er zijn ook geen afspraken gemaakt over wanneer eventuele bezichtigingen kunnen zijn, dus geen nieuws is slecht niets ga ik maar vanuit.
Er zijn natuurlijk heel veel factoren waar mensen naar kijken. Als je weinig reactie krijgt qua bezichtingen dan is denk ik de prijs toch te hoog maargoed de makelaar is de professional..genc007 schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 14:38:
[...]
makelaar zei 499, net onder de 500k grens. Mijn wijk hikt nu tegen de 500k grens aan, de eerste woning is 3 maanden geleden verkocht voor 505k dus de grens is officieel doorbroken kwa transacties. Alleen ben ik de eerste met vraagprijs op funda boven de 500k de markt op gaat, dus de markt moet het ook even verwerken en wennen denk ik.
Ik zie nu wel een woning op de markt komen een paar straten verderop, die iets groter is, maar gelijk ook 600k is, dus ik gok dat dat ook wel gaat helpen om mensen te realiseren dat tijdperk van 4xx nu inmiddels voorbij is. Maar goed, het helpt ook wel dat ik geen haast heb, heb nog ruim 4-5 maanden voor een verkoop dus kan het rustig afwachten.
Het lijkt wel inderdaad kwa markt nu de trend is om onder de verwachte prijs de markt op te gaan en dan mensen te laten overbieden richting de waarde. Vroeger was het gewoon de waarde vragen en dan alsnog overbiedingen krijgen, dat lijkt wel een beetje voorbij inmiddels
Mijn voordeel was dat de woningen naast mij recent verkocht waren voor 602k en deze waren qua oppervlakte 8m2 kleiner omdat wij een uitbouw hebben. Dus heel goed te vergelijken.
meestal wordt er een Move dossier aangemaakt, daar worden dan de bezichtigingsaanvragen met datum in geregistreerd die jij dan moet bevestigen of afwijzen.JohanR91 schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 14:44:
Hier is sinds gisterenavond de Funda tocht begonnen. Ik vind het toch wel lastig om op basis van de statistieken iets zinnigs te zeggen. De Makelaar heeft gisteren enkel laten weten dat de Funda melding om 20:00 online ging en sindsdien niets vernomen. Er zijn ook geen afspraken gemaakt over wanneer eventuele bezichtigingen kunnen zijn, dus geen nieuws is slecht niets ga ik maar vanuit.
Je moet je makelaar even vragen of hij je funda account wilt koppelen aan de advertentie dan kan je de live statistieken zien via je account page. Anders kan je na 3 dagen volgens mij de statistieken zien die 1/2x per dag refreshed worden op de advertentiepagina
ja dat was ook mijn beweegreden om toch hoger te zitten dan de advies van de makelaar. Buurman verkocht voor 485k (460 vraagprijs) ongeveer 10m2 minder ruimte 7 maanden geleden. Het lijkt toch echt meer een betaalbaarheid / psychologische grens te zijn waar ik tegenaan bots hier, vooral door de wat hogere rentes sindsdien.TweakerLuke schreef op vrijdag 28 augustus 2026 @ 14:58:
[...]
Er zijn natuurlijk heel veel factoren waar mensen naar kijken. Als je weinig reactie krijgt qua bezichtingen dan is denk ik de prijs toch te hoog maargoed de makelaar is de professional..
Mijn voordeel was dat de woningen naast mij recent verkocht waren voor 602k en deze waren qua oppervlakte 8m2 kleiner omdat wij een uitbouw hebben. Dus heel goed te vergelijken.
Let op:
Het is niet de bedoeling om hier hit&run je funda advertentie te posten. Deelname aan het topic is wel vereist.
Het is niet de bedoeling om hier hit&run je funda advertentie te posten. Deelname aan het topic is wel vereist.