Misschien inderdaad verschil in achterliggend netwerk?rvk schreef op dinsdag 25 maart 2025 @ 17:13:
[...]
Net nog even geprobeerd met een klein test python scriptje. Bij mij is binnenkomend poort 5061 UDP gewoon open. Poort 5060 UDP is echt nog wel geblokkeerd. Ik zit bij Odido op het Delta netwerk dus misschien dat het onderliggende netwerk ook nog uit maakt.
In mijn regio (Eindhoven) is Delta helemaal niet actief.
Ik snap wel wat je bedoeld hoor, maar ik betwijfel of jezelf de situatie wel snapt die ik beschrijf?esphome schreef op dinsdag 25 maart 2025 @ 17:24:
Het gaat om de source poort, dat die niet 5060 mag zijn bij Odido. Zij blokkeren niet naar, maar blokkeren 5060 van.
Bij mij wordt poort 5060, vanuit CheapConnect zelf, wat naar mij wordt gestuurd, niet geblokkeerd.
Is daarbij een inkomende poort.
Dat gebeurt kennelijk bij intern doorschakelen van het ene VOIP apparaat met een eigen "intern" toegewezen telefoonnummer naar een ander "intern" toegewezen telefoonnummer van een ander VOIP apparaat.
Waarbij het normale "buitenlijn" telefoonnummer, bij CheapConnect als "Trunk" is ingesteld.
Die buitenlijn is op géén van de apparaten als SIP-nummer direct in mijn VOIP-apparatuur ingesteld.
Daarbij maakt de VOIP data een "lus" vanuit het ene VOIP toestel hier thuis, eerst naar buiten via CheapConnect, (daar geldt die blokkade niet), en komt weer terug als data vanuit CheapConnect zelf.
En komt dan weer binnen voor connectie naar het andere VOIP apparaat.
Een extern gebruikte PBX "mini" centrale. En in die situatie wordt kennelijk ook poort 5060 gebruikt.
(Dat is de enige reden dat ik voor een inkomende firewall regel, daarbij een "actieve" hit scoor.
en de data verder wordt geleid via "port triggering" naar de betreffende VOIP-apparaten toe).
Die binnenkomende data op poort 5060 wordt niet tegen gehouden.
Heb voor verschillende VOIP apparaten ieder een ander "intern" SIP-nummer in gebruik.
Die nummers beginnen bij mij met "77" - Dus niet eens met een normaal gebruikt "netnummer"
:strip_exif()/f/image/HxMnPvN98SwMGIKZJcDsWxr1.png?f=user_large)
Alleen met "naar buiten bellen" naar heel andere "normale" telefoonnummers, (dus niet intern thuis).
Gaat er alleen een connectie uit "naar buiten", registratie is op poort 5060 (of bij mij ook 5070 en 6000)
En komt er niets op die poorten terug, maar worden random poorten gebruikt.
Er is verder ook verschil met een DECT basis station, waar op één SIP account, meerdere draadloze handsets gebruikt kunnen worden, die op zichzelf wel "slim" onderling kunnen communiceren.
-
[ Voor 6% gewijzigd door Babylonier op 25-03-2025 19:45 ]