Nou, ja... Ik wordt betaald om CNC te frezen, dus ik mag hopen dat ik het een beetje kan.

Gelukkig mag ik van mn huidige baas buiten werktijd om ook nog met
deze freesbank wat dingen voor mezelf maken.
Zo staat mn printer er nu bij. Het frame heb ik anderhalf jaar terug al gemaakt toen ik nog bij een andere werkgever zat, en had toen nog voor een groot deel printed parts. Alleen stoorde ik me er aan dat het het allemaal net niet was. Of het ging snel stuk, of het was te slap. Na een reeks tegenslagen heb ik de printer een jaartje aan de kant gezet omdat ik er helemaal klaar mee was... Totdat ik in november begon bij mijn huidige werkgever, en wel mogelijkheden zag om nieuwe betere delen te maken.
In solidworks heb ik het nodige uitgetekend, vervolgens thuis de CNC programma's gemaakt met Cimco Edit en op een USB stickje gezet (een freesbank met USB poort is een verademing)
Uiteindelijk krijg je dan zoiets als dit.

Ik heb zelfsmerende lagers van Robotdigg gebruikt en de karretjes lopen lekker soepel, (en lekker stil!) de diagonal rods zijn met bronzen lagers waar geen ruimte op zit. (ze hadden van mij wel wat lichter mogen draaien, maar dat komt denk ik wel)
Het platform of end effector is ook uit aluminium gefreesd (en getekend in solidworks) maar de mount voor de hot end is nog de oude die ik snel passend gemaakt heb met een ijzerzaag.

Komt nog wel, gezien ik niet zeker was over de plaatsing van de hotend. Ik wil em zo hoog mogelijk om meer printhoogte te hebben, maar dat komt niet helemaal uit met de koelfan... De extruder zit er nu ook nog even tijdelijk aan met een hoek profieltje, daar moet ik ook nog wat voor maken.
Voor het vlakzetten van mijn print oppervlak ten opzichte van mijn eind schakelaars heb ik een meetklokje waar ik een beugel voor gemaakt heb. De tafel staat nu binnen 0,05mm vlak, alleen laat het klokje ook keihard zien waarom de Rostock verder ontwikkeld is naar de Kossel... De lineair assen van 8mm veren door/weg tijdens het bewegen waardoor je toch vreemde waardes ziet bij een omkerende beweging. (Backlash) Bij een mini rostock zal dat wel een beetje meevallen, maar mijn assen zijn meer dan 800mm lang.
De laatste upgrade waren de idler ends. Tijdens het weer in bedrijf stellen van de rostock liep een snaar van het lager af, met als gevolg een hikkende stepper en iemand die de noodstop indrukt in repetier... Daar wou ik vanaf, net als het onhandige op spanning zetten van de snaar. Bij het originele ontwerp zaten de schroeven van onderaf door de idler end, en zat er schroefdraad in de bovenplaat. Dat heb ik omgedraaid zodat je van bovenaf de schroeven aan kan draaien, dat werkt prettiger. De snaar loopt over een dubbel gelagerde poelie die ik iets aangepast heb.
Straks maar weer verder met wat tests... De stepper van de extruder slaat soms stappen over tijdens het printen, nu is dat beter dan dat ie meteen een hoek uit je fillament draait, maar daar moet ik wel even naar kijken. Door de bowden setup heb ik iets meer frictie, en misschien is de korte Nema 17 motor die bij de extruder zat daar net te licht voor... Naja ik heb de oude extruder motor ook nog.