Hallo tweakers,
Ik ben nieuw op het gebied van overklokken, en heb sinds vorige week een nieuw systeem wat ik wil gaan overklokken.
Ik heb een i5 4670K icm een corsair H80i. Nu was ik het internet af aan het zoeken naar een haswell overklok guide, en ben ik uit gekomen op de volgende:
http://nl.hardware.info/r...en-gratis-snelheidswinst!
Ik heb deze guide netjes gevolgd, en ben aan de hand hiervan uitgekomen op 4,2 Ghz met 1,25 Vcore.
Een half uur prime95 draaien geeft geen foutmeldingen en de temperatuur volgens realtemp is max 70 graden voor de hoogste core.
Nu denk ik zelf dat dit redelijk netjes is aangezien de temperatuur, alleen als ik dit forum doorspit zie ik iedereen met veel lagere Vcores werken.
De guide die ik heb gebruikt rade me aan om standaard al met 1,2 Vcore te beginnen. Is dit dan niet wat aan de hoge kant om mee te beginnen?
Verder heb ik ook alle energiebesparende functies in de BIOS uitgezet zoals omschreven staat.
4,0 Ghz kreeg ik "stabiel" (30 minuten prime95) op 1,2 Vcore aangezien ik volgens de guide op dit voltage moest starten. 4,2 Ghz gaf echter BSOD op 1,2 Vcore en pas bij 1,25 Vcore niet meer.
Heeft het dan nog zin om op lagere Vcores 4,2 Ghz stabiel te krijgen, of zal dit toch niet lukken aangezien 1,2 Vcore al foutmeldingen geeft?
Overige Specs:
- Gigabyte GA Z87X-D3H
- 8gb crucial ballistix tactical
- Sapphire r9 290 tri-x
- Samsung evo 250gb
- seasonic 620 watt voeding