nickdekruijk.nl Websites & Fotografie
Opnieuw, dat is dus waar je mis gaat. Het zijn geen productie foutjes .. het is een ontwerp keuze. In-body correctie is alleen maar mogelijk omdat elk exemplaar dezelfde correctie nodig heeft, en dat zouden ze dus niet zijn als het niet exact zo bedoeld was. 9/10 keer heeft dit niks met kosten te maken, maar simpelweg omdat het de lens compact houd. Je doet of het een of ander vies woord is en een teken van kwaliteit, maar beide is onwaar. Dat was vroeger misschien zo omdat je een fotorolletje lastig kan corrigeren, maar vandaag brengt het meer voordelen dan nadelen of zelfs geen enkel nadeel. Een gecorrigeerde lens kan zelfs verlies van scherpte betekenen, dan heb ik liever zelf de keus om het te corrigeren of niet.Sjekster schreef op maandag 26 augustus 2013 @ 23:32:
Ontwerp en ontwikkelkosten zullen ook lager liggen als er niet zulke hoge eisen worden gesteld aan de lenselementen etc etc. Ze hoeven veel minder precies te zijn, immers lossen de correcties die eventuele problemen prima op.
Anyway, andere systemen doen precies hetzelfde, en het mag duidelijk zijn dat dergelijke correcties dus helemaal niks te maken heeft met of de lens kwalitatief goed inmekaar is gezet of niet, of wat ze moeten kosten. High-end lenzen zijn nogsteeds High-end lenzen, en simpele lensontwerpen nogsteeds simpel. Het is alleen lastig vergelijken met de crop factor, een 50/1.8 is bijvoorbeeld relatief simpel net als blijkbaar de 45/1.8 van Olympus, maar het resultaat heel anders, een 25/1.8 is dan weer een stuk lastiger om te maken en kom je dus duurder uit voor dezelfde hoek (In dit geval de 20/1.7, de Pleica 25/1.4 is dan weer high-end).
Er zijn ook gewoon nog weinig budget primes, niet gek want non-enthusiast consumenten willen toch zooms. Daarnaast inderdaad wat Thor zegt, kleiner is vaak lastiger aangezien er ook nog een AF motor in gepropt moet worden, het bestaat allemaal nog maar kort dus er is weinig prijsvechtende 3rd party competitie, en dan waarschijnlijk de grootste boosdoener .. de veel kleinere afzet.
Met dat alles in mind, denk ik dat PanOly er soms zelfs wel minder op verdienen dan Canikon enzo, ze moeten zelfs vechten om geen verliezen te draaien. Terwijl het systeem zelf dik in orde is, alleen de consument heeft er dus duidelijk nog een verkeerd beeld bij af en toe.
[ Voor 31% gewijzigd door jesper86 op 27-08-2013 13:20 ]
Ik weet dat ik allochtoon ben, maar mijn Nederlands is toch ook weer niet zo slecht, jongens?
En dat andere fabrikanten ook softwarematig alles al in de camera corrigeren, heb je daar een bron van? Ik kan volgens mij mijn EF lenzen met adapter op een andere camera schroeven, en dan levert die volgens mij qua vervorming precies hetzelfde op. Doe je dat met een m43 lens op en niet m43 camera, dan is dat wel anders.
[ Voor 25% gewijzigd door Sjekster op 27-08-2013 16:49 ]
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Ach, alles is relatief. Mijn GF3 met 19mm lens koste waarschijnlijk minder dan jouw LX3... (99 + 99 = 198 Euro...)nero355 schreef op dinsdag 27 augustus 2013 @ 00:27:
[...] Persoonlijk vind ik dat erg jammer, want voor beurzen bijvoorbeeld leek mij een m4/3 toestel met wat leuke primes helemaal geweldig, echter houden de prijzen mij nog steeds tegen dus loop ik lekker rond met mijn Panasonic LX3
En een GF5 kit kost momenteel ook maar 199 Euro...
pricewatch: Panasonic Lumix DMC-GF5K Bruin
pricewatch: Panasonic Lumix DMC-GF5K Rood
Of ook leuk, GF3 met 14/2.5 pancake:
pricewatch: Panasonic DMC-GF3 + 14mm pancake Zwart
pricewatch: Panasonic DMC-GF3 + 14mm pancake Rood
http://tweakers.net/categ...DG9mp8S9SpHVdSfcN1GA4Ps8P
[ Voor 51% gewijzigd door Fiber op 27-08-2013 18:10 ]
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
http://special.olympus.eu/s/coming-soon/?olycmp=omdglt
ps. zelfs Panasonic, Sigma, Tokina en Voigtlander lenzen in de 'foto', that's cool.
[ Voor 28% gewijzigd door jesper86 op 27-08-2013 23:02 ]
Neem bijvoorbeeld een m.Zuiko 17mm f1.8, Olympus PEN EP5...
Ik kan trouwens ook niet zeggen dat ik onder de indruk ben van het design van de EM1.
De bovenkant en de voorkant zien er, op de plaatjes die tot nu toe openbaar zijn, echt lelijk uit.
Ik ben niet echt fan van deze design style (die ook een beetje terug te vinden is in de EM5)...
Ik had liever iets gezien in de style van de e620 of e520.
Een GH3 ziet er beter uit als de EM1. En ook de GX7 ziet er beter uit dan een OMD EM5.
Qua objectieven is er leuke keuze. En tegen de huidige prijs schijnt ook de 17mm f/1.8 heel aantrekkelijk te zijn voor de doelgroep. Natuurlijk wil ook ik altijd alles zo goedkoop mogelijk, maar de prijzen vind ik veelal niet onredelijk, zeker niet als je even via internet de goedkoopste aanbieder opzoekt.
vooral zooms. voor dslr's heb je al voor 140 euro een zoomlens met stabilisatie.
zonder stabilisatie zelfs nog minder.
en kitlenzen word ik ook niet vrolijk van: die zijn 3 a 4 keer zo duur

Panasonic Vario 14-45mm/F3.5-5.6 of Olympus 3,5-5,6/14-42 II R versus
Sigma 18-50mm F3.5-5.6 DC
Nikon AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR
[ Voor 9% gewijzigd door mrc4nl op 27-08-2013 23:53 ]
ora et labora
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Dat mis je dan nog een beetje binnen het m43 systeem.
Maar aan de andere kant, als je gaat vergelijken met het NEX systeem dan steekt m43 er met kop en schouders boven uit. Voor veel lenzen is er niet eens een alternatief.
Er is werkelijk geen één lens waarvoor ik zou overstappen naar het NEX systeem.
Om alleen maar even 2 hoge kwaliteit lenzen te vergelijken:
Nieuw is de Carl Zeiss 16-70mm F4 (nog niet te koop).
Voor het zelfde geld heb je de Panasonic 12-35mm F2.8
En de Panasonic Leica 25mm f1.4 heb je voor ongeveer de helft van de prijs van de Carl Zeiss 24mm F1.8.
Wat je zei is het volgende:Sjekster schreef op woensdag 28 augustus 2013 @ 00:46:
Maar toch houd ik mezelf voor de gek als ik zeg dat veel m43 lenzen te duur zijn blijkbaar
Sjekster schreef op maandag 26 augustus 2013 @ 23:12:
En lichter (als in: minder materiaal), kleiner (als in: minder materiaal) zorgt er niet voor dat productie goedkoper wordt? Er zullen ongetwijfeld minder glas elementen gebruikt hoeven te worden als de vervorming etc niet belangrijk is, dus volgens mij doen ze het echt enkel en alleen om kosten te besparen.
En ik heb ook nergens gezegd dat kosten besparen meteen iets slechts is. Elk bedrijf zou moeten proberen kosten te besparen waar mogelijk.
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Dat ziet er leuk uit ja.jesper86 schreef op dinsdag 27 augustus 2013 @ 22:59:
Eindelijk een teaser waar ze gewoon duidelijk zijn waar het over gaat:
http://special.olympus.eu/s/coming-soon/?olycmp=omdglt
ps. zelfs Panasonic, Sigma, Tokina en Voigtlander lenzen in de 'foto', that's cool.

Dat soort plaatjes zouden ze meer moeten plaatsen maar dan wel graag zo dat je het kan vergroten.
Dat vind ik nu ook.Verwijderd schreef op woensdag 28 augustus 2013 @ 09:50:
Het ging om het stukje 'enkel en alleen'. Jammer hoor deze hele discussie.
Ik overdrijf misschien een beetje met enkel en alleen, maar het lijkt gewoon alsof men hier compleet ontkent dat dit soort zaken wel degelijk (deels) voor kostenbesparing gedaan worden. Vervolgens worden ook nog mijn woorden compleet geïnterpreteerd als iets negatiefs en als een aanval gezien op jullie geliefde m43 systeem. Nou, newsflash: ik heb 2 m43 camera's en 3 lenzen, dus je kan volgens mij wel concluderen dat ik m43 een warm hart toedraag.
Kostenbesparing is niks negatiefs (zolang kwaliteit in acht genomen wordt natuurlijk). Elk bedrijf doet dat en zou dat ook moeten doen. Houdt een bedrijf gezond en zorgt ervoor dat wij als gebruikers nog lang van hun producten kunnen genieten. Om te doen alsof de zaken uit deze discussie alleen gedaan worden om ons een plezier te doen met kleinere en lichtere lensjes, dat vind ik toch een beetje naïef.
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Ach ik ben iig blij dat ik zonder adapter (met glas) oude mf lenzen kan gebruiken. Een 50mm f2 voor €2.50 is tenminste nog een leuk bedrag.Veel lenzen heb ik voor minder dan 20 euro gekocht, wat dat betreft ben ik wel blij met m43. Mijn hele lezen collectie is f2.8 of lager.
ora et labora
Welke adapters kan jij de prijsbewuste Tweaker aanraden...?mrc4nl schreef op woensdag 28 augustus 2013 @ 14:25:
[...] Ach ik ben iig blij dat ik zonder adapter (met glas) oude mf lenzen kan gebruiken...
Ik heb een Pana GF3 en stiekum ook best wel veel oud Nikon, Pentax, Canon, schroefdraad, M42, etc glas...
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Vergeet ook niet dat Canon/Nikon lenzen een veel hogere oplage hebben. een 12-35 of 12-40 zal minder verkocht worden dan een 24-70 van Canon dus dat zorgt ook weer voor iets hogere prijzen misschien.
nickdekruijk.nl Websites & Fotografie
En ja hoor: http://www.43rumors.com/f...2-8-lens-to-come-in-2014/leendertv schreef op zaterdag 24 augustus 2013 @ 22:26:
In ieder geval mooi dat we (eindelijk) de eerste 'pro' m43 zoom van Olympus gaan zien.
Ik ben benieuwd wat hierna komt. Een hele poos geleden gingen er geruchten over een 40-150mm f2.8
Dat zou mooi aansluiten op deze lens!
ik heb toevallig ook de gf3Fiber schreef op woensdag 28 augustus 2013 @ 17:19:
[...]
Welke adapters kan jij de prijsbewuste Tweaker aanraden...?![]()
Ik heb een Pana GF3 en stiekum ook best wel veel oud Nikon, Pentax, Canon, schroefdraad, M42, etc glas...
beidde gekocht op ebay. voor 16 euro P/S bij xcellentglob (maar die lijkt geen voorwerpen meer te verkopen?)
zoiets: http://www.ebay.com/itm/N...E-PL3-E-PL2-/271237525276 er zijn natuurlijk meerdere adapters te koop. maar van deze weet ik in ieder geval de ze goed zijn. niet alleen dat ze passen maar ze zijn ook super degelijk (dik aluminium)
op de internationale ebay worden er meer te koop aangeboden: http://www.ebay.com/bhp/nikon-to-m43-adapter
[ Voor 5% gewijzigd door mrc4nl op 28-08-2013 23:14 ]
ora et labora
Die GF3 heb ik ook om ermee te spelen af en toe i.c.m. mijn 100-400LFiber schreef op dinsdag 27 augustus 2013 @ 17:58:
Ach, alles is relatief. Mijn GF3 met 19mm lens koste waarschijnlijk minder dan jouw LX3... (99 + 99 = 198 Euro...)
Ik zit eraan te denken om er een kitlensje bij te nemen tweedehands en aan iemand weg te geven of zo als ik ermee uitgespeeld ben, want naast weggeven of verkopen zie ik geen andere nuttige optie voor mij op dit moment.
En toen ik mijn LX3 kocht bestond de hele m4/3 markt niet eens geloof ik en vooral niet met een goedkope 24-60 mm. f/2-2.8 lens dus dat was niet echt een optie zeg maar
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Dat is nog eens leuk nieuws. Mooi bereik ook. Ik denk niet dat ik er zelf een nodig ga hebben want de slome 40-150 bevalt me prima maar goed dat de mogelijkheid er straks is.
Ben erg benieuwd of die qua ontwerp mooi aansluit bij de 12-40. Dat wordt dan wel een leuk setje samen denk ik.
Panasonic 12-100mm f2.8
Mooi dat ze toch wat extra's toevoegen.
Ik ga ze ook niet kopen. Ben best tevreden met de niet lichtsterke zoomlenzen van Panasonic (14-42II, 45-150,100-300).
En als je een lichtsterke lens nodig heb pak je de Panasonic 20mm f1.7 of m.Zuiko 45mm f1.8.
Ik probeer de uitgaven een beetje binnen de perken te houden
Enige lens waar ik echt veel geld aan wil uitgeven is bijvoorbeeld een 100-300mm F4 of 300mm F4.
http://asia.cnet.com/stor...ana42and150mm_600x450.jpg
Of het is er nog 1tje stiekem gewoon gemaakt door Sigma.
43rumors: Has the best MFT lens (the Olympus 75mm) designed by Sigma?
een 150 f/2.8 lens heeft altijd de zelfde maximale fysieke diafragma opening namelijk 150/2.8 dus alleen de diagragma opening is al 54mm. Bouw daar een mooie behuizing en ringmotor omheen en je zit zo aan een lens met een buitendiameter van 80mm. Daarnaast legt de Fl ook beperkingen op voor het korter maken van de lens. 2/3e korter en het is geen 150mm lens meer. Een kleine sensor is vooral voordelig omdat je geen grote Fl's nodig hebt. 150mm op 4/3e levert ongeveer de zelfde beeldhoek als 300mm op FF.SndBastard schreef op donderdag 29 augustus 2013 @ 11:57:
Die 150mm lijkt wel onnodig lomp en groot. Misschien vertekent die foto, of is het echt een héél vroeg lego-prototype, maar zo'n lens zou niet veel groter moeten zijn dan een Canon 100mm f/2 of Leica Elmarit-M 135mm f/2.8. Zelfs dan zit je nog met een full-frame beeldcirkel, dus 2/3 korter van dat formaat zou moeten kunnen.
Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320
De beste m43 lens ontworpen door SIGMAjesper86 schreef op donderdag 29 augustus 2013 @ 11:31:
Of het is er nog 1tje stiekem gewoon gemaakt door Sigma.
43rumors: Has the best MFT lens (the Olympus 75mm) designed by Sigma?
Respect voor Sigma hoor... Ze hebben de afgelopen tijd verschillende prachtige objectieven uitgebracht!
Nieuwe render van de EM1:
Die mirrorlenzen zijn erg kort wel dik en hebben vaak slechts f8 of hoger.
[ Voor 9% gewijzigd door mrc4nl op 29-08-2013 14:43 ]
ora et labora
hij blijft het wel gewoon doen
[ Voor 17% gewijzigd door mrc4nl op 29-08-2013 21:39 ]
ora et labora

http://www.pf.nl/18567/preview-panasonic-lumix-dmc-gx7/
Tja, ik zou wel het beste van deze 2 camera's willen combineren
Maar Olympus scoort bonuspunten vanwege de betere stabilisatie... Als ik nu geen EM5 zou hebben gehad zou ik het heel lastig vinden om te kiezen (en misschien toch weer op EM5 uitkomen)Verwijderd schreef op donderdag 29 augustus 2013 @ 23:13:
Olympus heeft de plank misgeslagen door niet met een geïntegreerde EVF te komen. Dus deze ronde is voor Panasonic denk ik.
nickdekruijk.nl Websites & Fotografie
EM5: weathersealed, interne VF, modulaire grip, 5 axis ibis, geen focus peaking
GX7: interne VF, beste focus peaking, wifi, betere videocodec, alleen 2 axis ibis voor stills, shutter speed 1/8000
EP5: beste optionele VF-4 helaas niet ingebouwd, wifi, 5 axis ibis, mindere focus peaking, shutter speed 1/8000
GH3: weathersealed, interne VF, geen focus peaking, geen ibis, beste videocodec & framerate opties, enige met audio input, wifi
Het beste voor mij zou zijn een weathersealed GX7 body met Olympus processor met ingebouwde Olympus VF-4, 5 axis IBIS, GX7 focus peaking, shutter speed 1/8000, wifi, lagere iso, GH3 swivel scherm en videocodec & framerate opties met audio input en ingebouwde flash met Olympus Remote Control Flash systeem
nickdekruijk.nl Websites & Fotografie
Ze moeten natuurlijk ook voor de volgende camera's nog een reden hebben om te upgraden.
Maar als ik nu één m43 camera zou moeten kiezen zou het toch de GX7 zijn.
Vooral om de compacte body met ingebouwde evf (die ook nog eens draaibaar is... handig voor macro's van paddenstoelen enzo)
Enige wat ik dan mis van de EM5 is weathersealing en 5 axis IBIS. Wat ik allebei toch niet zo belangrijk vind (anderhalf jaar geleden hadden we zelfs nog nooit van 5 axis IBIS gehoord
Bij lange lenzen is IOS ook beter. Je hebt dan ook een gestabiliseerd beeld in de zoeker/liveview.
(of is dat een misvatting dat je dat bij IBIS niet hebt?)
[ Voor 20% gewijzigd door leendertv op 30-08-2013 16:06 ]
Alleen zolang je de knop half ingedrukt houd. Wat toch ook wel voordelig is voor het stroomverbruik wss. Aan het einde van het gelekte E-M1 filmpje te zien.leendertv schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 16:02:
Bij lange lenzen is IOS ook beter. Je hebt dan ook een gestabiliseerd beeld in de zoeker/liveview.
(of is dat een misvatting dat je dat bij IBIS niet hebt?)
Dat is dan weer een functie waar ik niks om geef.amphora schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 14:20:
Er mag van mij ook wel een GPS in overigens... Vind het wel leuk om al mijn foto's op een kaart te kunnen zien zonder ze handmatig te hoeven geotaggen.
Ik hoef echt niet te zien waar precies al m'n foto's gemaakt zijn.
Al die social media functionaliteiten die in steeds meer camera's verschijnen kunnen me ook gestolen worden.
~ Always look on the bright side of light ~ Battlelog: AdmiralSnipe
[ Voor 7% gewijzigd door mrc4nl op 30-08-2013 21:01 ]
ora et labora
Ziet er sowieso geweldig uit en wie nu nog over een gebrek aan knoppen wieltjes durft te klagen...
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Wat heeft dat nou weer met social media te maken. Het is gewoon een aanvulling aan de metadata, net als de diafragma/sluitertijd, de exacte lens/camera e.d. er allemaal netjes in staan (ik vind dat echt geweldig, maakt lenscorrectie mogelijk en noem maar op) zullen de coördinaten er dan ook bij staan - meer is het niet. Dat het misschien stoer is in bepaalde groepen om anti-social media te zijn snap ik nog wel, maar GPS is gewoon een serieus handige hardware toevoeging waar je vervolgens mee kan doen wat je wil of niet, net als bijvoorbeeld de electronic level een gyroscope voor nodig is, waarom zou je dat in hemelsnaam niet willen.AdmiralSnipe schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 20:47:
[...]
Dat is dan weer een functie waar ik niks om geef.
Ik hoef echt niet te zien waar precies al m'n foto's gemaakt zijn.
Al die social media functionaliteiten die in steeds meer camera's verschijnen kunnen me ook gestolen worden.
zon gyroscoop is inderdaad wel nice, ik heb die feature gezien op de a57. werkt wel mooi.jesper86 schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 21:11:
[...]
Wat heeft dat nou weer met social media te maken. Het is gewoon een aanvulling aan de metadata, net als de diafragma/sluitertijd, de exacte lens/camera e.d. er allemaal netjes in staan (ik vind dat echt geweldig, maakt lenscorrectie mogelijk en noem maar op) zullen de coördinaten er dan ook bij staan - meer is het niet. Dat het misschien stoer is in bepaalde groepen om anti-social media te zijn snap ik nog wel, maar GPS is gewoon een serieus handige hardware toevoeging waar je vervolgens mee kan doen wat je wil of niet, net als bijvoorbeeld de electronic level een gyroscope voor nodig is, waarom zou je dat in hemelsnaam niet willen.Als je er vandaag nog geen baat bij heb misschien later wel, dat is het mooie van metadata, hoe meer data hoe beter. Vooral tweakers vinden dat mooi natuurlijk.
jammer dat <zover ik weet> geen m43 body daarmee is uitgerust (orientatiesensor tel ik niet mee)
ora et labora
-- -- --<exif:GPSVersionID>2.3.0.0</exif:GPSVersionID>
<exif:GPSLatitude>37,48.3082N</exif:GPSLatitude>
<exif:GPSLongitude>122,28.0275W</exif:GPSLongitude>
<exif:GPSTimeStamp>2012-03-23T21:47:42Z</exif:GPSTimeStamp>
<exif:GPSStatus>A</exif:GPSStatus>
<exif:GPSMapDatum>WGS-84</exif:GPSMapDatum>
Weet niet of Olympus dat kan, maar zo werkt dat wel ja met sommige camera's. Echt handig is het niet.mrc4nl schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 21:22:
maar als je je mobiel koppelt via wifi kan ie toch ook gps locatie doorgeven?
[ Voor 27% gewijzigd door jesper86 op 30-08-2013 21:24 ]
ora et labora
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Dat gegevens over diafragma, focal lenght, lens etc. er allemaal instaan vind ik ook fijn, dat de locatie daar niet bij staat boeit me gewoon niet, ieder z'n ding natuurlijk.jesper86 schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 21:11:
[...]
Wat heeft dat nou weer met social media te maken. Het is gewoon een aanvulling aan de metadata, net als de diafragma/sluitertijd, de exacte lens/camera e.d. er allemaal netjes in staan (ik vind dat echt geweldig, maakt lenscorrectie mogelijk en noem maar op) zullen de coördinaten er dan ook bij staan - meer is het niet. Dat het misschien stoer is in bepaalde groepen om anti-social media te zijn snap ik nog wel, maar GPS is gewoon een serieus handige hardware toevoeging waar je vervolgens mee kan doen wat je wil of niet, net als bijvoorbeeld de electronic level een gyroscope voor nodig is, waarom zou je dat in hemelsnaam niet willen.Als je er vandaag nog geen baat bij heb misschien later wel, dat is het mooie van metadata, hoe meer data hoe beter. Vooral tweakers vinden dat mooi natuurlijk.
Waarom ik social media erbij betrek is omdat je steeds vaker ziet dat het inbouwen van GPS gepaard gaat met social media functionaliteiten.
Bij de budgetsystemen zul je dit waarschijnlijk eerder tegenkomen dan in de "professionele" systemen.
In point 'n shoot camera's zie je ook steeds meer dat je d.m.v. geotagging op bijv. facebook kunt aangeven waar je foto genomen is.
~ Always look on the bright side of light ~ Battlelog: AdmiralSnipe
Nice, lijkt de bediening en klasse te hebben als een €1500 + €1000 stukje apparatuur.Verwijderd schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 20:57:
Nog een plaatje van de E-M1 met de 12-40 f/2.8 lens. Ziet er best wel strak uit zo.
[afbeelding]
Toch vind ik het design reuze meevallen, heb er nu veel beter gevoel bij dan met die eerste gelekte foto's. Al lijkt de camera wel een beetje druk voor z'n leeftijd. 12-40 ziet er wel strak uit, doch te groot voor mij
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Het 12-40 objectief ziet er idd wel wat groot uit. Maar ja, een snelle zoom blijft nu eenmaal het grotere objectief. Ik hoop dat het een beetje fijn voelt op mijn camera.
Het lukt niet helemaal omdat op het plaatje van de GH3 de lensmount niet helemaal goed te zien is (kmoet dus eigenlijk nog een betere poging doen).
Dit is het ongeveer (de 12-40mm is niet veel groter dan de 12-35mm):
[ Voor 6% gewijzigd door leendertv op 31-08-2013 11:35 ]
dat is geen gh3
ora et labora
Ik vind vooral die knoppen links op de bovenkant in de vorm van een 'rewind' zwengeltje cool, en rechts lijkt er wel een 'film wind lever' (Hoe heet dat ook al weer in fatsoenlijk Nederlands?) op te zitten...Verwijderd schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 20:57:
Nog een plaatje van de E-M1 met de 12-40 f/2.8 lens. Ziet er best wel strak uit zo.
[afbeelding]
Anyway, hoe langer ik naar die plaatjes kijk, hoe mooier ik hem vind worden...
Alles lijkt er ook op gemaakt om hem op de tast, op gevoel te kunnen bedienen...
[ Voor 6% gewijzigd door Fiber op 31-08-2013 11:53 ]
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Nee dat klopt. Maar wel een mooi vergelijk tussen de 12-35 en de 12-40.
Zou je de plaatjes die je nu over elkaar hebt gelegd misschien ook naast elkaar kunnen zetten? Dan is het voor mij wat duidelijker.
Is ook maar mijn gevoel, heb nog niks soortgelijks beetgehad. Wie weet ligt het wel heerlijk in de hand. Mij leek een wat afgeronder geheel gewoon wat fijner.jesper86 schreef op zaterdag 31 augustus 2013 @ 11:17:
Inderdaad dit leek me nou juist ook een ergonomie-eerst camera. 'zoals een normale SLR' vind ik een beetje vreemd, dit heeft ergonomisch gezien nou juist alles wat (pro/enthusiast) SLRs ook heeft. Dat is het punt, daar is hij voor. Een Pentax bijvoorbeeld is meestal ook wat hoekiger.
Ja, dat is een heel leuk detail inderdaad!Fiber schreef op zaterdag 31 augustus 2013 @ 11:52:
[...]
Ik vind vooral die knoppen links op de bovenkant in de vorm van een 'rewind' zwengeltje cool, en rechts lijkt er wel een 'film wind lever' (Hoe heet dat ook al weer in fatsoenlijk Nederlands?) op te zitten...
[ Voor 25% gewijzigd door Sjekster op 31-08-2013 12:13 ]
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Ja, dat is een misvatting. En het mooiste is: je hebt het met elke legacy lens ook! Ideaal bij oude tele's, die natuurlijk op (m)43 virtueel de dubbele brandpuntsafstand hebben.leendertv schreef op vrijdag 30 augustus 2013 @ 16:02:
Bij lange lenzen is IOS ook beter. Je hebt dan ook een gestabiliseerd beeld in de zoeker/liveview.
(of is dat een misvatting dat je dat bij IBIS niet hebt?)
En je hoeft er maar één keer voor te betalen, in plaats van bij elke lens die het heeft ;-).
eFWee
Bij een conventionele DSLR met spiegel heb je daar weinig aan als je door de OVF kijkt, die toont namelijk rechtstreeks het beeld wat door de lens komt, zonder tussenkomst van de sensor. Kortom, daar moet je echt in lens stabilisatie hebben voor een rustig zoekerbeeld.
Maar aangezien we hier in het m43 topic zitten, waar spiegels geen rol spelen, maakt dat dus weinig uit uiteindelijk
Indien ik iets doms zeg, hoor ik graag
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Btw, het IMO pas sinds recent dat EVFs echt goed bruikbaar zijn. De voordelen wogen voor mij niet op tegen de nadelen als resolutie, vertraging en ruis in het donker. Langzaamaan is het toch wel een goed alternatief aan het worden
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Maar dat bedoelde ik niet, Bokeh is wat anders dan DoF. Ook met een EVF blijft de aperture ongeachte de aperture keuze zo ver mogelijk open totdat je pas echt de foto maakt. Enige verschil is dat *als* je de DoF preview gebruik een OVF donker zal worden, maar een EVF alleen wat meer ruis heeft.Sjekster schreef op zondag 01 september 2013 @ 12:12:
Gelukkig zit er nog een DoF preview button onder de lens, dat scheelt al een hoop.
Bokeh is echt de rendering van de lens, en die vervormd dus vanwege de extra spiegel en prisma die er nog eens tussen zitten, afhankelijk van de kwaliteit van de prisma en spiegel.
YouTube: Sony Alpha - Tru Finder (EVF) vs. Traditional (OVF)
Is inderdaad nog niet zo lang dat de EVFs goed genoeg zijn voor serieus gebruik. (2-4 jaar is bijna niks eigenlijk)
[ Voor 14% gewijzigd door jesper86 op 01-09-2013 15:21 ]
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Een rechte spiegel doet in principe niets aan de bokeh. Die introduceert of corrigeert niets van sferische abberatie. Die spiegel projecteert het beeld alleen naar een andere plek. Glas in het objectief is geen gewoon glas, maar zijn lenzen, die wel het beeld vervormen en onderhevig zijn aan sferische abberatie.Universal Creations schreef op zondag 01 september 2013 @ 19:47:
Bokeh wordt natuurlijk mede gevormd door het glas in het gebruikte objectief. Het glas in het prisma kan daar net zo goed invloed op hebben. De vraag is alleen: hoeveel en kun je dat zien met je blote oog?
Een spiegel is als een UV-filter, tenzij er vlekken op zitten, zal het de bokeh niet veranderen,hoogstens zal het het contrast doen verlagen, of meer flares genereren. Dat is toch wat mijn (niet al te) beperkte kennis van optica me doet denken.
Een prisma heeft in principe al helemaal geen invloed. De afbeelding die op het matglas geprojecteerd wordt zou anders in zijn geheel (de scherpe delen dus ook) dezelfde vervorming moeten ondergaan.
[ Voor 13% gewijzigd door Teun_2 op 01-09-2013 22:50 ]
Maar.... alle mogelijke abberaties in spiegel, matglas, prisma, oculair bij elkaar zijn imho niet genoeg om de bokeh zichtbaar met het blote oog te veranderen.
[ Voor 7% gewijzigd door Universal Creations op 01-09-2013 23:00 ]
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
"The Panasonic Lumix DMC-GX7 is the best Panasonic compact system camera to date, and one of the best interchangeable lens cameras that we've ever reviewed. Offering a winning combination of outstanding image quality, excellent performance, deep feature-set and great design, the new GX7 deserves to be a run-away success."
"The GX7 also provides the best image quality of any Panasonic CSC, including the flagship GH3, in particular moving things on in the ISO stakes. Images shot at ISO 125-1600 are clean, with a little noise appearing at 3200 and more at the still very usable setting of 6400."
" In short the Panasonic Lumix DMC-GX7 is one of our favourite cameras of 2013, judging it against both its compact system and DSLR competition."
[ Voor 9% gewijzigd door leendertv op 03-09-2013 22:58 ]
YouTube: Panasonic Lumix DMC-GX7 - Meine Preview (Deutsche Version)
[ Voor 7% gewijzigd door Froggle op 04-09-2013 20:45 ]
PSN: ForcedReboot | XBL: Froggle | NSO: SW-6166-3842-4608 | Strava | Untappd
http://www.foka.nl/panasonic-gx7-workshop
Zo te lezen is de uitlevering van de GX7 al een week later (eind september).
En toch snap ik de optica erachter niet...jesper86 schreef op maandag 02 september 2013 @ 14:37:
Met een prisma zal het meevallen, maar ik heb een entry slr met pentamirror systeem en dat lijkt echt totaal niet op het eindresultaat, de daadwerkelijke foto altijd veel mooier. Echt duidelijke bokeh 'balls' is in de zoeker sowieso niet voorelkaar te krijgen, maar perfect op de foto. Met verschillende analoge SLRs eigenlijk dezelfde ervaring die wel gewoon een prisma hebben.
Ontopic: net een olympus 40-150 'R' met streetcase M opgepikt in de Fnac in België voor €149, met nog eens 10% ledenkorting. Kon het toch niet laten.
In de media markt in Antwerpen staat trouwens de E-PL3 met 14-42 en 40-150 voor €375.
[ Voor 6% gewijzigd door Teun_2 op 06-09-2013 16:45 ]
/me heeft eindelijk ook een icoontje.. woef.. boeien..
Thx
Ik raad je een prime aan. Wat ben je van plan uit te geven en waar wil je het precies voor gebruiken? Straatfotografie, portret, tele? Er zijn behoorlijk wat goede lichtsterke primes te verkrijgen voor m4/3.ramrodwillem schreef op vrijdag 06 september 2013 @ 23:28:
Ik heb de OMD EM5 met de kitlens en een De 40-150 R telelens maar wil er nog 1 lens bij om flink met Scherpte -Diepte te kunnen spelen , welke lens geeft voor dit doel een goed resultaat ?
Thx
er zijn veel lenzen die veel onscherpte kunnen creëren. iedere lens kan dat in princiepe. het is gewoon een kwestie van:ramrodwillem schreef op vrijdag 06 september 2013 @ 23:28:
Ik heb de OMD EM5 met de kitlens en een De 40-150 R telelens maar wil er nog 1 lens bij om flink met Scherpte -Diepte te kunnen spelen , welke lens geeft voor dit doel een goed resultaat ?
Thx
1. lange brandpunten. dus 40mm en meer. maar dan moet je ook verder weg staan om je onderwerp geheel te kaderen. niet erg practish vaak
2. grote lensopening, in f uitgedrukt. hoe kleiner het getal hoe beter je het onderwerp kan isoleren.
Ik zou zelf de 45mm f1.8 aanraden,ook vanwege zn prijs. En 45mm is een prima afstand om mee te fotograferen. De olympus 75 f1.8 mm is natuurlijk bokeh koning maar het is best wel tele.
Panasonic heeft de 42.5mm F1.2 aangekondigd maar die zal niet op de korte termijn in de winkels liggen
ora et labora
Verwijderd
http://www.stevehuffphoto...-95-micro-43-lens-review/
Maar als je verder weg gaat staan wordt je DoF ook grotermrc4nl schreef op zaterdag 07 september 2013 @ 00:13:
[...]
er zijn veel lenzen die veel onscherpte kunnen creëren. iedere lens kan dat in principe. het is gewoon een kwestie van:
1. lange brandpunten. dus 40mm en meer. maar dan moet je ook verder weg staan om je onderwerp geheel te kaderen. niet erg practisch vaak
Ik zou zelf de 45mm f1.8 aanraden,ook vanwege zn prijs. En 45mm is een prima afstand om mee te fotograferen. De olympus 75 f1.8 mm is natuurlijk bokeh koning maar het is best wel tele.
Panasonic heeft de 42.5mm F1.2 aangekondigd maar die zal niet op de korte termijn in de winkels liggen
Verder mee eens, de 45mm is een prachtige lens, voor een nette prijs. Niet heel geschikt voor indoor foto's, want met 90mm equivalent moet je toch redelijk wat afstand tot onderwerp hebben.
Kortere brandpuntsafstanden kan ook, bijvoorbeeld de oly 17mm 1.8 of pana 20mm 1.7. Daarmee is het wel wat moeilijker om een echt kleine DoF te creëren, of je moet echt met je neus op je onderwerp gaan zitten. Ik heb zelf de 20mm 1.7 en 45mm 1.8 en, hoewel ik beide lenzen fantastisch vind, vind ik zelf de 20mm 1.7 de meest praktische brandpuntsafstand van de twee. Het is in de praktijk vaak makkelijker om dichterbij te gaan staan, dan verder af.
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10
Dat is zeker een prachtig objectief waar je geen spijt van krijgt. Prima te gebruiken voor bijvoorbeeld portretten. Erg scherp.ramrodwillem schreef op zaterdag 07 september 2013 @ 09:06:
Dank voor de reactie's , even wat gelezen over de 45mm / 1,8 en alleen maar lovende berichten , denk dat ik die binnenkort ga halen , ook nog normaal geprijsd .
klopt,maar een 300mm f4 kan best een leuke dof voor portretten geven.Sjekster schreef op zaterdag 07 september 2013 @ 06:27:
[...]
Maar als je verder weg gaat staan wordt je DoF ook groter
moet je alleen een beetje heul ver weg staan
meh ik heb het door de dof calculator gehaald en de 45.1.8 zou meer dof geven,
(omdat je ook met 300mm ook 8.8 keer verder weg staat?)
[ Voor 18% gewijzigd door mrc4nl op 07-09-2013 11:14 ]
ora et labora
Het diafragma van een 300mm f/4 is 75mm en die van een 45mm f/1.8 is maar 25mm, dat zorgt voor een grotere DoF van de 45/1.8mrc4nl schreef op zaterdag 07 september 2013 @ 11:05:
[...]
klopt,maar een 300mm f4 kan best een leuke dof voor portretten geven.
moet je alleen een beetje heul ver weg staan
meh ik heb het door de dof calculator gehaald en de 45.1.8 zou meer dof geven,
(omdat je ook met 300mm ook 8.8 keer verder weg staat?)
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Maar om weer even on topic te gaan: 45mm ga je idd veel plezier van beleven, zoals Thorgrem al aangaf is dat een heerlijke lens voor portretten en inderdaad ragscherp!
Flickr | Olympus E-M1 + E-M10

Morgen om 6am Londen tijd de aankondiging van de EM1 en 12-40mm f2.8
•Olympus OM-D E-M1
- 16.28 million pixel LiveMOS sensor with 37 phase detection pixels
- “DUAL FAST AF” hybrid autofocus (hybrid means contrast and phase detection AF).
- Greatly improve the tracking performance of the C-AF
- 6.5 frames / 10 frames with fixed exposure.
- 200-25600, LOW ISO range (ISO100 equivalent)
- The shutter speed -1/8000 seconds up to 60 seconds
- New TruePicVII Image processing engine
- Adopt image processing technology “Fine detail II”, magnification chromatic aberration correction, Moire Reduction
- EVF is 0.029 seconds time lag, High magnification 2.36 million dots of 0.74 times 35mm conversion,
- touch panel LCD monitor 1.04 million dot 3.0-inch, movable,
- 5-axis camera shake correction
- Video Full HD (1920×1080 30p, 24Mbps)
- -10 ℃ Low-temperature performance dustproof drip-proof,
- Wi-Fi Built-in
- Dimensions: 130.4 x 93.5 x 63.1mm
- Weight: 497g (including battery media), 443g (body only)
- Kit with 12-40mm will ship in early October and 12-50mm kit in late Ocotber
•M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm F2.8 PRO
- Linear motor, MSC mechanism, AF inner focus
- Manual focus clutch mechanism
- 20cm minimum focusing distance (maximum magnification of 0.3 times, 35mm equivalent 0.6 times) throughout the entire zoom range
- Dust-proof drip
- I squeeze seven feathers (circular aperture)
- Filter size: 62mm
- Total length: 84mm, maximum diameter 69.9mm
- Weight: 382g
- late November release
Bron: 43rumors.com
Leuke verassing, die helaas pas eind volgend jaar komt:

En Olympus gaat de objectieven weer in groepen indelen zoals HG en SHG. Dat las ik ergens vanochtend. Zal het straks wel opzoeken hoe het precies zit.
Edit: From now on Olympus's Micro Four Thirds lens line will be divided up into three segments, similar to how the company organised its Four Thirds lenses into 'Standard', 'High Grade' and 'Super High Grade' (the latter two known as 'Pro' and 'Top Pro' in some markets). Alongside the new top end 'PRO' line, there'll also be a 'Premium' range, which we're led to believe will include current primes such as the M.Zuiko Digital ED 75mm F1.8, M.Zuiko Digital 17mm F1.8 and M.Zuiko Digital ED 12mm F2.
[ Voor 64% gewijzigd door Verwijderd op 10-09-2013 09:25 ]
Panasonic heeft alleen een voordeel voor Panasonic camera's vanwege de OIS. Of mis ik iets? Als EM5 bezitter is Olympus lens de enige logische optie lijkt me.Verwijderd schreef op maandag 09 september 2013 @ 16:04:
Dat maakt het 12-40 objectief precies even duur als het 12-35 objectief. Beide hebben zo hun eigen voordelen.
Die 12-40 staat op verlanglijst!
nickdekruijk.nl Websites & Fotografie
De Panasonic is ook iets kleiner. Heeft een kleinere filtermaat. OIS wat veel mensen wel een voordeel vinden, zeker op een Pana body. De Oly heeft iets meer bereik en heeft een extra knop. Beide hebben zo hun voordelen ten opzichte van de ander. Als Oly gebruiker zal ik wel eerder voor de 12-40 gaan. Dat dan weer wel.amphora schreef op dinsdag 10 september 2013 @ 10:50:
[...]
Panasonic heeft alleen een voordeel voor Panasonic camera's vanwege de OIS. Of mis ik iets? Als EM5 bezitter is Olympus lens de enige logische optie lijkt me.
Die 12-40 staat op verlanglijst!
Dit topic is gesloten.
![]()