Bierdopje120 schreef op dinsdag 28 januari 2014 @ 13:20:
Leuke upgrade, hoewel van windows naar android op papier een downgrade lijkt. Ik vraag me gelijk af of je bijvoorbeeld via een Android mediaspeler .flac muziek bestanden kunt afspelen, of full HD films vloeiend gaan en of er ook uitgebreide dingen in te stellen zijn zoals automatische ondertiteling downloaden?
Mijn vorige mediacenter was een OpenElec distributie met XBMC. Windows op m'n HTPC heb ik nooit gedaan, ik heb liever een standalone media device.
.flac > ja, dat werkt prima
full HD > met flink wat tweaken werkt dat OK. (99% goed, work in progress)
uitgebreide dingen > net als bij elke xbmc installatie. Ja, dat kan.
Daarnaast vind ik het een bonus dat ik een android instalatie er onder heb liggen.
Ik gebruik bijvoorbeeld met veel plezier de Spotify android app, de NOS gemist app (excl. live streaming). Deze werken veel beter dan die gare XBMC addons hiervoor. Ook werkt de android Youtube app heerlijk.
Ik geef eerlijk toe, ik heb niet teruggezocht, vandaar dat ik vraag, had jij zo'n computer met PSU (pico voeding) en passieve CPU/GPU koeling of had jij een echte lompe mediacenter met een ''normale'' computerbehuizing?
Haha geen probleem. Ik heb mijn vorige update even voor je terug gezocht en de foto's gefixed:
LINK
Het was een lompe kast maar met passief cpu / mobo / geintegreerde gpu. Bootte van de usb stick, je hoorde alleen de stille seasonic voeding.
DAC -> Eindversterker kan helaas niet zo gemakkelijk bij surround of met een platenspeler. Daarnaast kun je het volume niet regelen op een DAC en hebben de eindversterkers ook geen eenvoudige volumeknop. Ook heb je geen mogelijkheid om meerdere bronnen (analoog) te gebruiken aangezien je beperkt bent tot de ingangen van je DAC. De meeste eindversterkers hebben geen rijen aan ingangen namelijk.
Mijn DAC werkt ook als voorversterker en heeft dus volume. Die zet ik vast op een 'maximum' en blijf daar verder af. Volume regel ik via AB op m'n mediaspeler.
Mijn DAC ondersteund USB in en 2x analoge in. Ik gebruik die niet, gebruik maar 1 bron, m'n mediaspeler!
Als je echter stereo wilt horen en enkel digitale bronnen hebt zou het inderdaad een optie kunnen zijn.
Yep!
Ze vallen er niet uit maar ze maken niet goed contact, dus stel iemand tikt er ook maar een beetje tegenaan of de stofzuiger gaat er langs dan heb je links geen tweeter, of geen mid/laag. bijzonder iritant. Of je verplaatst de speker een beetje > plugs moet je dan weer heel precies aandrukken anders maken ze geen goed contact > niet echt een succes dus. Tijd voor locking banana's

Hoe wil je anders geluid van een digitale bron naar je luidsprekers brengen? Daar zit toch altijd een DAC en een versterkingsstap tussen? Ik neem aan dat je er ook nog een voorversterker tussen hebt hangen, of dat je DAC een soort van voorversterking zelf doet? Of regel je je volume alleen maar door de mediacenter?
Zie hierboven