wat een ontzettend leuk ding is die youless! Ik heb nu een overzicht van de nacht (vanaf begin ochtend zijn de zonnepanelengaan werken dus dan heb ik er niet veel meer aan).
Ik zie ook mooi dat het verbruik gedurende het begin van de nacht langzaamaan daalt (zo'n beetje iedereen gaat naar bed) en vanaf midden in de nacht is het mooi rond de 40W met pieken (koelkast, diepvries denk ik). Ik heb de afgelopen periode al veel achter schakelaars geplaatst of gewoon stekker er uit. Ik wil dat er eens een nachtje weer in zetten om te kijken wat dat nou scheelt.
TD-er schreef op vrijdag 26 april 2013 @ 22:51:
Verlichting trekt ook meer dan je zou denken. Met 5x 4.5 Watt LED verlichting hier in de huiskamer verlicht je de huiskamer nog niet genoeg om prettig te kunnen lezen. (5x5 meter huiskamer)
Een beetje laptop trekt 25 - 50 Watt en het verbruik van een TV hangt heel erg af van de leeftijd en grootte. (laatste paar jaar zijn ze een stuk zuiniger geworden per vierkante meter scherm, maar ook een stuk groter

)
Een beetje redelijk groot scherm van een paar jaar oud, trekt maar zo 150 Watt gemiddeld.
vooral die kleine dingen, die niet te meten vallen met een brennenstuhl zoals ik heb. Maar als je even kijkt, zitten er veel van die kleine dingen in huis. Zoals IKEA led lampen. Leuk, maar de schakelaar zit achter de trafo.
hebben we gisteren toevallig gedaan.
Mede hiervoor maar ook gewoon om te weten waar een apparaat aan hangt voor als er problemen zijn. Het wil met die moderne dingen nog wel eens schelen: stekker er uit en weer er in en dat is voor onze spullen in de inbouwkeuken niet handig.
Nu heb ik aangaande de youless logging nog een vraag. Ik heb al wat links gekregen om aan de slag te gaan met een eigen uitlezing door een eigen site (waarvoor dank) maar wellicht heeft een van jullie nog een veel beter idee om dit te bewerkstellingen.
Mijn wens: de getallen van youless lokaal op mijn eigen pc.Mijn beroep hield mede in data-analyses dus ik wil graag eens aan de slag om wat preciezere getallen uit de data te krijgen. De resolutie op bidgely vind ik daar niet groot genoeg voor (en die data heb ik niet, weet ook niet of ik die kan downloaden. Heb nog niet gedetailleerd naar bidgely gekeken).
Op termijn, als ik uitgespeeld ben, is een trend voldoende gedetaileerd en dan is het tijdsinterval dat bidgely gebruikt (5 min) vant wel afdoende. Maar ook dan moet ik de wlan van de fritzbox de hele nacht in de lucht laten en dat wil ik eigenlijk, om energie te sparen, niet. Een uitlezing per dag (overdag) is dan wel voldoende detail. Maar dat kan en wil ik niet vanuit mijn pc doen want dat moet die elke dag even aan staan om dat te doen (en bij afwezigheid en vakanties kan dat dus niet).
Mijn eigen "oplossing" (door in dit en andere fora te lezen) was een cronjob op mijn eigen site (ik heb de beschikking over een SQL database. cronjobs, html, php en sql zijn gene basiskennis voor me maar daar kom ik wel uit) die op regelmatige basis de getallen uit de youless naar de site trekt alwaar ik ze desgewenst zelf vandaan kan halen met mijn pc.
Maar misschien is dat wel omlsachtiger dan nodig en zijn er andere mogelijkheden. Dan gaat de data immers twee keer over het net, terwijl ik het alleen maar lokaal nodig heb. Zo heb ik zitten denken aan een simpele usb-stick aan de fritzbox waarop de youless zijn data kan loggen. Maar... dan heb ik neem ik aan wel iets van een meta (operating? agenda? cron job?) systeem nodig die bepaalt wanneer en hoe. Is het mogelijk om bv een cronjob op mijn site het commando te laten geven aan de youless om dat te doen? Dit zou dan in het begin heel vaak kunnen (met de wlan 's nachts aan) en op latere termijn bv slechts 1x per dag, overdag, zodat de wlan 's nachts uit kan.
Wellicht een domme vraag, maar hier zit bij mij echt geen deskundigheid.
Of misschien weet iemand een andere manier om het lokaal te houden?
groetjes, Anjo
edit:
ik heb de fritzbox niet bij de meter staan. om die reden zit de youless met een ehternet kabeltje aan een nano routertje TP-LINK er naast (nu nog ingesteld als client maar die zal op termijn ingesteld gaan worden als repeater). Deze nano maakt draadloos contact met de fritzbox. Op die manier hangt de youless dus in het lokale netwerk.
[
Voor 3% gewijzigd door
Verwijderd op 27-04-2013 09:53
]