Net even alle informatie gelezen met m'n bak koffie.
Wat de Runes betreft, was mijn eerste impressie ook: ik zou liever met fysieke Runes werken. Het is echter zo dat je met dit systeem precies dezelfde customization hebt, met als voordeel dat je elk level minstens 1 nieuwe Skill Rune krijgt helemaal tot aan de level cap. Ik denk dat de voornaamste reden achter deze verandering de Casual community is, en niet item duping (wat ik trouwens totaal niet verwacht ondanks de huidige issues). De laatste 2-3 ranks van Runes zouden erg duur zijn en dus moeilijk voor casual gamers te bemachtigen, vooral de eerste tijd na launch. En natuurlijk alleen te vinden in Inferno, waar je (naar verwachting) veel tijd voor moet steken in je gear om daar überhaupt overeind te blijven. Daarnaast misschien ook de hoeveelheid Runes die je zou moeten verzamelen/opbergen, wat misschien toch wat te lang duurde en te veel problemen met zich mee bracht.
Als groot liefhebber van trading/hoarding/itemization is het van de ene kant jammer dat het niet meer om items gaat. Elk level wat nieuws unlocken vs de verheuging op een rune-drop (en traden hiervan) klinkt toch wat raar in eerste instantie omdat die excitement toch een enorm deel deel moet uitmaken van Diablo 3 (denk aan Identifying etc, waarvan ik de wijziging trouwens bagger vind), maar dit systeem is stukken beter voor casual gamers. Nu geeft het je dan wel weer iets om naartoe te werken elk level - en laten we niet vergeten dat je met het vorige Skill systeem met level 30 al alle skills had geünlockt.
De skill changes had ik niet echt verwacht. De integratie van skills richting je action bar, wat er eerst niet was, was eigenlijk niet echt een probleem in mijn ogen. Daarbij zal ik waarschijnlijk toch de nieuwe optie gebruiken om dit alsnog zelf te doen. Echt klasse dat ze die optie hebben gemaakt overigens, Blizzard weet precies wat voor een verschil er in de crowd zit.
Ik heb in de patch-notes nog wat interessante changes gezien waar nog niet naar gekeken is hier. Hier zijn er 2 die mij opvielen: New item affixes have been added!
Chance on hit to:
Fear, Stun, Freeze, Immobilize, Chill, Blind, Slow, Knockback.
Hier ben ik echt enorm blij mee. Dat gaat zo ontzettend veel itemization opties bieden, het is gewoon ziek. Er zijn zoveel situaties waar deze stats bruikbaar kunnen zijn. Ik zal zeker een mooi setje gear met een of meerdere van deze stats hebben voor moeilijk plekjes, vooral in HC is dit belangrijk natuurlijk. Ik verwacht van Blizzard flink wat verschillende situaties qua boss-fights en mobs, en deze stats zullen in veel situaties handig zijn. Dus meer items en gear om te bouwen voor specifieke encounters. Heerlijk
Ook hebben ze de gold cost van Artisan lvling met 50% omlaag gehaald in totaal. Dat is flink wat aangezien het eerst (volgens mij) rond de 300k kostte om een Artisan naar het hoogste level te skillen. Zou er liever langer over doen zelf moet ik zeggen..
Ben wel tevreden met deze veranderingen over het algemeen. Nu alleen nog een beta key bemachtigen in een van de contests...