Andere BMW in bezit
Vanwege ander werk heb ik mijn Lease bak 320d EDE F31 moeten inleveren dus moest ik op zoek naar een auto die ik prive ging rijden. De BMW die ik voor mijn lease had was een 325i E90 die ik nog altijd mis qua motorisering want met de F31 miste ik dat 6 cilinder geluid en power wel erg. Niks mis met de 320d hoor, hij is krachtig genoeg voor de Nederlandse snelwegen en hij is enorm zuinig en ik zou hem zo weer uitkiezen als lease. Maar toch als ik dan weer privé iets ging kopen moest ik daar de komende jaren wel veel plezier van hebben.
Maar het moest een station en diesel worden, want: >30k km per jaar, budget max €35k, geen oude bak, niet meer dan 80k km. In Nederland staan veel kale 320d/318d ex lease te koop met veel km's >120k km. nu zegt dat niets natuurlijk want snelweg kilometers zijn anders dan 10 koude-motor ritjes naar de bakker zeg maar. Ik wil wel eentje met wat opties dus de zoektocht in Duitsland begonnen en daar zag ik een enorm aanbod van 320d tot 335d's. Via AutoScout24 een zoekopdracht aangemaakt en dan krijg je automatisch een email als er een nieuw aanbod aan je zoek profiel voldoet, aanrader als je een 2e hands zoekt! Omdat de prijzen van een 320/325/330 niet heel veel uit elkaar legen heb ik me toegespitst op een 325d of een 330d. In Köln twee proefritten gemaakt maar de een miste cruise-control (hoe kan je dat niet aanvinken? achteraf inbouwen kostte €1250,- omdat hele dashboard ook vervangen wordt) en de andere had een prachtig M onderstel maar vond ik motorisch vreemd (leek mee gechiped oid).
Toen kwam ik een E91 330d tegen uit 2011 met 60.000km met vrijwel full options, leer, panorama dak, automaat, PDC achter+voor, hifi, navi professional, elektrische stoelen, high-beam-assist. Echter stond deze in Freiburg wat met 600km rijden niet even om de hoek is en je dus niet zomaar even gaat kijken of een proefritje gaat maken. Na veel wikken en wegen besloten dat deze het moest worden als hij op locatie ook goed was. Dus afspraak gemaakt met de dealer, gasthof geboekt voor 2 nachten en op zondag samen met vriendin afgereisd. Op maandag ochtend proefrit gemaakt en alles was gewoon helemaal in orde, ja er zat wat steenslag op de motorkap en een enkel krasje maar dat hadden de andere die ik al eerder had bekeken ook allemaal. Deal gemaakt, geld overgemaakt en toen was het wachten op dinsdag middag want dan pas zou hij klaar zijn met export kenteken. We hebben er een leuk lang weekend van gemaakt, even naar Strassbourg geweest en wat rondgeneusd in de buurt. Volgende dag terug rijden met de 330d, goh dat was wel even een andere beleving met 245pk dan 163pk van de F31. Super motor zeg, heel soepel, altijd power en een diepe grom als je hem laat doortrekken.
[
Voor 4% gewijzigd door
ChiLLeR op 17-10-2014 10:17
]