wjjkoevoets schreef op donderdag 15 oktober 2015 @ 00:42:
Ik denk dat je mijn vorige post iets teveel als een aanval hebt geïnterpreteerd. Ik vind rondetijd een vrij arbitraire manier om de performance van een auto aan te duiden. Wordt er rekening gehouden met de staat van de auto (stock/tuned)? Wordt er rekening gehouden met overig verkeer op de ring? Wordt er rekening gehouden met weersomstandigheden (ik kan me voorstellen dat een NA motor bij hogere temperatuur minder vermogen haalt bijvoorbeeld)? Human factors?
-ja
-ja
-ja
-ja
en ja.
Die fabrikanten huren gewoon de ring af wanneer ze dat willen en hebben een professionele coureur in dienst die ronde na ronde dezelfde tijd rijden.
En ze testen de auto zoals deze verkocht gaat worden.
Wat dat betreft is de officiele tijd van de civic misschien disputabel, want honda zegt dat dat een testvoertuig was met vergelijkbare prestaties.
Maar diverse testen van automagazines op ciruits met goede coureurs (met wedstrijdervaring in toerwagenklasses etc) hebben al uitgewezen dat die honda echt zo snel is.
Auto express (steve sutcliffe) testte de civic type R al sneller op een circuit dan de m4 en een RS3. (klein verschil met de m4, maar toch). En de cupra280 was iets sneller dan de rs3 en iets minder snel dan de m4.
Volgens steve sutcliffe allemaal voornamelijk te wijten aan dat de voorwielaandrijvers toch allemaal goede remmen en goede motoren hebben terwijl hun gewicht aanzienlijk minder is.
De M4 is dan ook een slag groter, maar een rs3 (of M2) natuurlijk niet. En die laatste 2 zijn ook gewoon zwaar.
Ik vind mijn z4 met 1290kg (kentekengewicht) eigenlijk al iets te zwaar voor een sportauto (die overigens hetzelfde vermogen en koppel heeft als de nieuwe M2), maar een rs3 weegt vrolijk 1500kg. En de M2 ook zoiets waarschijnlijk. Allemaal dood gewicht.
Lichte auto's rijden gewoon fijn. Zeker op bochtige weggetjes, waar ook de m2 voor gemaakt is imho.
Ik vind het dan ook jammer dat het bmw niet lukt een lichte auto op de weg te zetten terwijl al die hot hatches aanzienlijk lichter zijn. Soms tot boven de 200kg.
Maar ik zie dan vaak ook weinig echt gewichtsbesparende maatregelen. Een differentieelhuis volledig uit aluminium om maar iets te noemen (diff van de m2 heb ik natuurlijk nog niet gezien maar de vorige m3/m5/z4m etc hadden een zwaar 215k diff). En zo kan ik wel meerdere dingen verzinnen.
[
Voor 10% gewijzigd door
mr_petit op 15-10-2015 08:40
]