Ik ben overigens erg blij met mijn investering ooit in een 1/2" sleutel van Hazet. Die heeft een vergelijkbaar bereik, maar wel binnen hele strakke toleranties. Maar goed, daar betaal je ook voor (de sleutel heeft me iets van € 140 gekost). Daarnaast ligt nu een 3/8" sleutel van Hazet (bereik 10 - 60Nm, fabriekstolerantie binnen 4%, volgens calibratie over het gehele bereik binnen 1%

). Met deze twee kan ik vrijwel alles op het juiste moment aanhalen. Alleen moeren van bijv. de aandrijfassen liggen buiten het bereik.
Ik dacht trouwens dat met een 1/2" ik de belangrijkste sleutel in m'n assortiment had, maar ik merk dat ik de 3/8" al veel meer gebruik, vooral tijdens het sleutelen aan de motor.
Over het algemeen komen die niet zo nauw. De draairichting van de poelie is gelijk aan de draairichting voor het vastzetten van de bout, dus de kans dat ze spontaan loslopen is minimaal.
Ik hou voor poelies gewoon aan vast=vast. Te strak aandraaien is ook vrijwel onmogelijk, want alle kracht zit op de binnenste schaal van een lager en voor je die kapot trekt of vervormt, breekt je bout al
Voor poelies die met meerdere M6-boutjes vastzitten (bijv. van de waterpomp) volstaat 10Nm, wat ook maar amper meer is dan handvast. Draai die vooral niet te vast, want de poelies zijn over het algemeen van kunststof en te strak aandraaien geeft risico op scheuren en breken. En ik weet inmiddels (met dank aan m'n momentsleutel) dat 10Nm echt heel weinig is.
Afgelopen weekend heb ik nog wat spoedklussen aan m'n cabrio mogen uitvoeren... Vorige week begon m'n auto steeds meer koelvloeistof te verliezen. Op het laatst zo erg dat ik een liter vloeistof verloor in een ritje van Leiden naar Rijswijk...

Omdat ik een jaar of 3 terug het thermostaathuis had vervangen, verdacht ik eigenlijk de waterpomp. Dus nieuw besteld en die vorige week vrijdag ingebouwd.
Na afvullen had ik alleen direct weer een lekkage (nog voor er überhaupt druk op het systeem stond)

Dus toch het thermostaathuis kapot... Zaterdag een nieuwe gehaald, deze keer van aluminium en 's middags ingebouwd. Weer vullen en weer direct lekken

Op dat moment even de handdoek in de ring gegooid. Ik wist waar het ongeveer vandaan kwam (de voorkant van de motor) en daar was alles vervangen wat kon lekken (dacht ik). Mijn vrees was een kapotte koppakking.
's Avonds onderzoek gedaan, en tot de conclusie gekomen dat de lekkage onmogelijk door een kapotte koppakking kon komen, want het lekken begon al direct bij vullen en de lekkage leek op een plek te zitten waar geen koelkanalen in de kop zitten.
Dus zondag weer het koelsysteem los en het thermostaathuis gedemonteerd, maar deze keer ook even de thermostaat zelf eruit en de rubber afdichtring en de ruimte waar de thermostaat in zit, helemaal goed schoongemaakt. De afdichtring zelf omgekeerd gemonteerd, en alles weer teruggeplaatst. Bij het vastzetten merkte ik al direct meer tegendruk bij de thermostaat. Alles netjes op het juiste aanhaalmoment vastgezet, gevuld en...
Geen lekkage meer
Wat was nu precies de oorzaak?
Sowieso een gebarsten thermostaathuis:
En de lekkage na vervangen kwam door de afdichtring die niet goed afsloot.
Maar, nu zitten er wel een nieuwe pomp in en volledig metalen thermostaathuis. Met 3 ton op de klok geen overbodige luxe.
Inmiddels rij ik al weer een weekje rond en lijkt hij niks meer te lekken
Morgen weer naar m'n dhz-garage om m'n guibo te vervangen:

Inmiddels zal hij waarschijnlijk wel helemaal aan gort zijn, zoveel trillingen ik heb.
en hopelijk deze keer wel de koelspiraal van de stuurbekrachtiging passend te krijgen...
Radiant schreef op vrijdag 13 maart 2015 @ 10:29:
[...]
Zelf mijn cabrio weer wat completer gemaakt, van 7-knops-boordcomputer naar de 18-knops-versie gegaan

[
afbeelding]
Bijna alles werkt, moet nog een paar draadjes trekken

Er ook al een
openOBC onderweg, heb al een aantal erg toffe ideeën om zelf te gaan ontwikkelen daarmee

Nice, ik ben wel nieuwsgierig naar de openOBC.
Ik hoop alleen voor jou wel dat het verbruik een beetje klopt op de OBC... Bij mijn cabrio geeft hij steevast een te hoog verbruik aan

En dat terwijl er al een maximale correctie op zit...
Heb je alle functies werkend trouwens? Of heeft je auto geen check-control? Leuk geintje is trouwens de code-knop. Als je die aan de EWS hebt gekoppeld, kan je een pincode instellen. Zonder die pincode kan je de auto niet starten
En middenconsoleknopjes
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier