Michel5128 schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 21:41:
[...]
Welkom hier!
Het is geen probleem om die speakers aan te sluiten op de radio. Zoals hier al vaak aangegeven is heb je al heel erg luide muziek bij kleine vermogens, denk aan bijv. 15w. Radio of luidsprekers zullen dan ook niet kapot gaan als je ze op elkaar aansluit zolang je maar onder het niveau van vervorming blijft.
Een Marquant zou ik dan ook niet doen. Deze vreet net zoveel energie als een autoradio en de kwaliteit blijft gelijk. Als je zuinig wilt spelen kan ik een ta2024 aanraden (deze heeft echter niet de functies van een autoradio).
Als accu kun je een zware autoaccu gebruiken of handiger, een loodgel accu. Hierover en nog veel meer over het aansluiten etc. kun je allemaal vinden in de startpost van dit topic. Ik zou zeggen besteed een avondje aan het lezen hiervan en je bent enorm veel wijzer! Succes!
Veel (degelijke) autoradio's hebben ook een dubbele uitgang (vaak 2 cinchbussen aan de achterkant) waar je normaal een subwooferversterker op kan aansluiten. Ik heb zelf een Pioneer DEH-3300UB van de kijkshop. Die stuurt standaard een 20-140 Hz signaal door die poort, maar met een instelling kan je ook een full range (20-20.000 Hz) signaal door die poort sturen. Ook kan ik regelen of dat signaal een vast of gekoppeld signaal is (volumeknop verandert niets aan niveau van signaal, of juist wel)
Als je de gemakken wil van de radio en de zuinigheid van een digitale versterker, dan kan je dit combineren. Wat in mijn inziens een prima compromis lijkt.
Zonder speakeraansturing (dus plug van speakers losgekoppeld) en vol volume (in mijn geval is dat 62) trekt de autoradio gemiddeld 0,60 Ampere. Daarbij zit er nog een ipod aangesloten via USB ook die wordt opgeladen.
0,60 * 12 = 7,2 Watt.Nu zal ik even aantonen dat een combinatie inderdaad zal gaan lonen:
Op de absolute max volume (62) is het Amperage die ik heb gemeten met de autoradio was gemiddeld 6,1 Ampere. Daar halen we het 'systeemverbruik' van 0,6 ampere van af en dan houden we over: 5,5 Ampere (zwaar aan het vervormen, kraken, oversturen en niet leuk om te horen, al ik wel denk dat dit eerder door de speakers komt)
5,5 * 12 = 66 Watt
Het RMS vermogen is volgens het boekje 22 Watt per kanaal.
Nu zal die 22 Wel een absolute max zijn bij een bepaalde eentonige sinus die het hoogste rendement haalt in een labopstelling, dus we kappen 'm even af op 20.
Ik gebruik 2 kanalen, dat is dus 40 Watt dat er uiteindelijk naar mijn speakers gaat.
66-40 = 26 Watt gaat er de lucht in (En dat voel je, hij wordt echt warm

)
Als je dit eens gaat vergelijken met eenTA2020 MKIII versterker.
Er staat op
http://www.kistradio.nl/w...25watt4ohm-146v-p-23.html dat er een rendement van 81% is bij het uitsturen van een 20 Watt signaal naar 4 Ohmige luidsprekers.
(20/81)*100 = 24,7 Watt per kanaal
24,7 * 2 = 49,4 Watt. Om het even af te ronden, omdat theorie altijd gunstiger is dan praktijk:
50 Watt, bij 2x 20 Watt speakeruitsturing.
De autoradio had daar 66 Watt voor nodig.
Nu komt er bij de combinatie 2020 en autoradio, natuurlijk die 7,2 Watt voor het verbruik van het 'systeem' van de autoradio bij, dus:
50 + 7,2 = 57,2 Watt voor de combinatie met TA2020MKIII
66 + 7,2 = 73,2 Voor alleen de autoradio
Een besparing van 16 Watt, oftewel 16/12 =
1, 1/3 Ampere per uur!
Ik gebruik momenteel een
17 Ah loodaccu, dat is 12* 17 = 204 Watt.
204/73,2 = 2,8 uur. (bij alleen autoradio op vol vermogen) (Klopt, mijn accu was in 2 en een half uur leeg, getest op oudjaar, buiten
)
204/57,2 = 3,6 uur (bij de combinatie)
Zo... heel bericht, er zullen wellicht een paar kleine margefouten in zitten, maar in theorie moet dit kloppen.
Clu van het verhaal: Als je de mogelijkheid hebt om het te combineren, dan loont het

.
Scheelt ook gelijk wat warmte, omdat er nu niet meer zoveel watt wordt gedissipeerd.