Het probleem met de meeste moderne opnames is dat er teveel compressie wordt toegepast. En daarmee bedoel ik niet de compressie zoals MP3 dat doet om tot een kleiner bestandsformaat te komen, maar compressie van de muziek zelf. Hardere (qua volume) klanken worden wat verzacht, en zachtere tonen worden wat versterkt. Hierdoor daalt het dynamisch bereik van de muziek. Opzich is dit prima voor wie naar de radio luistert in de auto, maar op goede apparatuur is het zonde om muziek zo te verpesten. De reden dat dit tegenwoordig vaak gedaan wordt, denk ik tenminste, is omdat veel mensen niet continu aan hun volumeknop willen draaien (bij een hoog dynamisch bereik zal het verschil tussen zacht en hard veel groter zijn).BARACUS schreef op dinsdag 15 oktober 2013 @ 14:09:
Dat soort "exotische" formaten klinken waarschijnlijk beter omdat de personen achter het product meer hun best hebben gedaan om het goed te laten klinken. Vervolgens denken we dat het te maken heeft met meer bits
Daarnaast wordt het qua volume sowieso te luid gemastered tegenwoordig, waardoor al gauw distortion optreedt. En vaak zitten ze ook te klooien met de EQ e.d.. Veel moderne opnames klinken gewoon niet zo goed meer. Je vindt meer goede opnames bij oudere muziek (jaren 60/70, soms 80). Er zijn wel uitzonderingen hier en daar met moderne muziek, maar vaak wordt het gewoon verkracht.
En dan kun je wel naar een 24/192 opname luisteren, maar als het in de studio al verkeerd gemastered is zal het niet veel beter klinken daardoor.
Overigens, klassieke muziek heeft in de regel een hoog dynamisch bereik. Hele zachte stukken afgewisseld met muzikaal geweld