Is inderdaad niet 100% ontopic, maar wat CiPHER stelt in zijn post klopt uiteindelijk wel. Hoewel het er soms op lijkt alsof er een kruistocht gaande is tegen sandforce based drives van ocz, is die niet geheel onterecht. Uitval percentages zijn gewoon significant hoger vergeleken met bijv. intel/samsung/crucial. Op Newegg.com, een grote webshop, kun je al uit de gebruikersreview opmaken hoe het zit. Terwijl de crucial bv. de laatste tijd gigantisch veel meer verkocht is, blijven de uitvalpercentages bij hun gelijk.... Dus hoewel ssd's relatief nieuwe producten zijn, kun je met redelijke zekerheid stellen dat sandforce drives een grotere kans of failure hebben.
Het lijkt er trouwens wel op dat vooral de nieuwe sandforce controller veel problemen kent; de oude vertex 2 deed het beter op dat gebied. Is dus een samenloop van omstandigheden; brakke firmware, slechte kwaliteit nand, etc.
Kijk eens naar de eerste intel ssd's; na drie jaar gebruik werken ze nog prima..... met een uitval van ong. 2%. Dat doet een ocz vertex 3/solid 3 of whatever gewoon keihard niet na (eerder 10~15%, enorm hoog voor electronica). Dat is ook de reden waarom bedrijven, als ze zich goed laten voorlichten tenminste, geen ocz drives meer kopen. Sowieso natuurlijk geen consumentendrive gebruiken in dat geval, maar bv. weer die verrekte intel drives die het langer uithouden, en een hogere gegarandeerde data schrijf hoeveelheid hebben. Of, nog een voorbeeld: waarom gebruiken apple/dell/sony in hun laptops geen sandforce ssd's? Voor de marketing is dat toch goed? Ze zijn toch niet duur? Nope: lagere betrouwbaarheid; daarom in macbook airs, vaio z's en dell precisions samsung/intel ssd's.
Maar er is hoop, de laatste firmware updates gaan de goede kant op.
De gemiddelde consument weet dit niet, en ik kan me zijn reactie voorstellen als hij die consument wil informeren. Daarnaast, staat een +2 niet voor informatief.....? Sowieso de 0's en -1's slaan helemaal nergens op.... Maar we dwalen af.
Just my 2 cents