Goedendag mensen
Zeer waarschijnlijk krijg ik een nieuwe functie binnen mijn bedrijf, en dit zou gaan beteken dat ik naar klanten moet, en daar foto's moet maken van installatie's etc. Nu heb ik zelf een Sony DSC-F828 met een 2GB 50x CF kaartje, en heb er een tijdje van genoten maar aangezien deze wat ouder word begint hij rare geluiden te maken en wat minder snel te worden.
Nu wil ik mij graag verder gaan verdiepen in foto's maken, en wil dus graag binnenkort een nieuwe camera kopen. Dit word waarschijnlijk 2dehands, en gaat pas na de zomer gebeuren maar ik wil me alvast voorbereiden op wat ik nodig heb, wat het gaat kosten, welke problemen je tegen aan gaat lopen etc.
Wat is je beschikbare budget?
- Nog niet echt een idee, graag goedkoop maar wel met een goede prijs / kwaliteit verhouding.
Heb je al objectieven in je bezit en zo ja, welke?
- Nee, ik heb wel een statief in bezit (Hamastar 63 uit me hoofd), en die zou ik wel graag willen houden.
Koop je de camera met een specifiek doel, zoals architectuur, zaalsport, theater, vogels, insecten? (Je hoeft het dus niet te specificeren als je aan vakantie-, landschaps- en/of andere huis, tuin en keukenfotografie gaat doen.)
- Ik ga hem met meerdere doelen gebruiken zoals: (waarschijnlijk voor wel meer maar dat weet ik nu nog niet)
Detail fotografie, dus megapixels zijn belangrijk (vooral voor het inzoomen op de pc)
Basis landschape denk ik, gewoon van een leuk huis of als ik in het bos ben ofzo een foto maken
Vind je filmen met deze camera erg belangrijk (plus eventuele belangrijke opties tijdens het filmen)?
- Ja, er gaat gefilmd mee worden geluid is niet belangrijk. Dus eigenlijk basis filmpjes maken
Is AF tijdens Live View absolute noodzaak?
- Nee
Overige wensen aan de camera (minimale resolutie, grootte LCD, aantal instelwieltjes, bouwkwaliteit, type geheugenkaart, beschikbaarheid grip, grotere camera of juist een compact model etc.)?
- Het liefst 32GB sdhc wat redelijk snel is.
- Spiegelreflex camera omdat ik me daar in wil verdiepen,
- Bouwkwaliteit is belangrijk, mijn voorkeur gaat ook uit naar een Nikon of een Canon.
- Ik weet niet of het een wens is ofzo, maar ik had begrepen dat de 7D bijvoorbeeld moeilijker is dan een 700 of 7000D. Graag een instap model aangezien ik me er nog niet gigantisch veel van af weet.
Gewenst bereik? (zie ook het kopje Kitlenzen)
- Ik snap de vraag niet helemaal
Wat ik zelf al heb uitgezocht:
Ik zit te twijfelen tussen deze 2 camera's:
Deze 2 zijn allebei goed te vinden op Marktplaats als ik er voor kies om het daar te kopen, en hebben veel megapixel. Cropfactor is bij allebei maar 1,5x en dit was belangrijk wat ik had gelezen. Daarnaast zijn het instap modellen en zijn de reviews goed en ze zijn niet al te duur.
Naar mijn idee zou de Lexar de normale sdhc kaart worden aangezien deze sneller is, en heb Transcend er bij als reserve. En een standaard sdhc lezer voor de laptop.
Nu zit ik alleen met probleem met de lens. Ik heb geen idee wat voor'n lens ik moet halen. Wat belangrijk is en niet zijn bij elke lens is Manual Focus ring, dit zou ik wel graag willen hebben. Daarnaast ook niet zo'n super grootte lens zou ook wel fijn zijn. Nu ga ik veel foto's met de hand maken, dus is een gestabiliseerde lens wel een must?
Alvast bedankt voor jullie hulp!