Same here

Dinsdag besteld, kreeg een mail + sms met het volgende:
Geachte heer vh Erve,
U hebt gekozen voor één van de allernieuwste toestellen. Het toestel is op dit moment nog niet op voorraad, maar we verwachten dit toestel binnenkort aan u te kunnen leveren.
Zodra het artikel aanwezig is zal er contact met u worden opgenomen voor het maken van een afspraak.
Met vriendelijke groet,
Robbert Bakker
Directeur KPN Mobiel, Nederland
Die zelfde sms + mail kreeg ik gisteravond rond etenstijd weer. Toen maar even met KPN gebeld en zei konden mij niet meer vertellen dan ik al wist. Gewoon afwachten en geluk hebben dat ik ergens hoog op de lijst sta. Maar dan lees ik in dit topic weer lui die hem later besteld hebben dan mij, en al de bevestiging hebben dat ze hem vandaag binnen krijgen. Het gaat bij mij op het type 32GB Black.
Nog zoiets leuks van KPN, ben al 6 jaar klant maar bij verlenging van mijn abonnement kost het toestel 329,95 en wanneer ik een nieuw abonnement af zou sluiten 229,95
Ik blijf hoop houden dat ze vandaag of morgen gaan leveren. Tevens vertelde klantenservice mij dat ze op zaterdag niet overal leveren, het is afhankelijk van de regio of ze wel/niet op zaterdag werken.
Regio Amsterdam, zal toch wel denk ik =)