Euhm Nintendo is een van de grote klanten van foxconn. Het is nu niet dat op dat vlak Nintendo anders is dan pakweg Sony, Microsoft, Apple die ook tot hun cliënteel behoren.Draakje5 schreef op zondag 25 november 2012 @ 16:50:
Je wilt dus dat er kinderarbeid bij komt kijken of dat de batterij nog kleiner wordt zodat Nintendo de prijs nog lager kan maken?
[/b]
Ik snap totaal niet hoe iemand kan zeggen dat de prijs niet hoog is. Je betaald 300 euro voor een console die met veel moeite sneller is dan de vorige generatie die voor 100-150 (sommige promoties in het achterhoofd) euro minder over de toonbank gaat.Als ze dit al met verlies verkopen, hoe kun je de prijs dan uberhaupt hoog noemen.
En die tablet is bijlange niet van die aard dat het verschil eigenlijk gerechtvaardigd is. Je pikt verdorie als gewone consument op de chinese markt een tablet op voor 50$ met multitouch (ipv single), capacitive (ipv resistive) touch, etc en die in soortgelijke foxconn toestanden worden geproduceerd.
Het is niet omdat iets duur is om te produceren dat het daarom een goed toestel is. Ik ga nu niet zeggen dat de PS3 een slechte console is maar de prijs was toch lange tijd geen waardemeter voor de prestaties. Wat een ander trouwens in het verleden doet op dat vlak is een argument dat kinderen van 11 gebruiken op een speelplaats.
En over die "het gaat als een trein" dan vraag ik mij toch wel af welk artikelen sommige van jullie lezen. Als je ziet dat voor een van de grotere feestdagen in de VS en op Black Friday men in grote shops nog stapels WiiU's hebben liggen dan durf ik toch wel zeggen dat sommigen toch echt een andere definitie hebben van "als een trein lopen". Storm loopt het er toch niet voor en imho heeft dat te maken dat het verschil tussen de andere consoles veel te klein is en dat zul je ook merken in de verkoopcijfers van die periode.
Trouwens voor het argument weer naar boven komt "ze moeten het systeem nog leren kennen". Het is nu al de 2e console die verder bouwt op zijn vorige. GC -> Wii -> WiiU. Dat argument is veel sterker als je spreekt van een complete architectuur xbox -> xbox 360 of PS2 -> PS3 dan iets wat eigenlijk gewoon voortborduurt op wat er voorheen is geweest.
De GPU mag dan features hebben die de andere missen, het probleem van een tragere CPU (en niet alle games zijn GPU bound) en traag geheugen blijft. Veel geheugen maakt dat trouwens niet goed of compenseert dat. Anders zouden die 40€ kosten grafische kaarten waar ze 4GB RAM op proppen ook veel logischer zijn dan wat ze nu zijn.
[ Voor 32% gewijzigd door simplicidad op 26-11-2012 10:58 ]