Beste Hugo,
Ik post even de vooruitgang sinds mijn laatste post. Er is een KPN-monteur langsgekomen. Deze constateerde echter dat 1. de verkeerde kabel vanuit mijn kamer naar de meterkast liep en 2. dat de kabel niet was afgewerkt. Nu kon hij er niks aan doen, omdat deze kabels niet door KPN waren gelegd. Deze man kwam alleen om te meten en te labelen. Ik kon het wel door KPN laten 'repareren', dit koste echter dan
€ 90,-. Hiermee ging ik natuurlijk niet akkoord.
Ik naar mijn huismeester gegaan. Deze heeft voormij naar de woonstichting gebeld. Deze gaf het nummer van het bedrijf door dat die bekabeling heeft gelegd. Deze heeft hij voor mij gebeld en ik heb toen gelijk een afspraak gemaakt voor afgelopen vrijdag.
Vrijdag. De monteur (niet van KPN of telfort) komt netjes op tijd langs, legt de kabel goed en vervolgens constateert hij dat hij niet meer 4-pin aansluitingen heeft om de kabel af te werken. Ik stel voor om even naar een kwik-fit ofzo te gaan. Maar hij heeft al een nieuwe afspraak gemaakt voor maandag, om 8 uur. Niet zo relaxed voor mij, maar ik ben al lang blij als het eindelijk werkt.
Maandag/Vandaag, de monteur was weer netjes op tijd. Heeft de bekabeling aangesloten, zodat deze overeen kwam met de verbindingspunten van de telefoonaansluiting in mijn kamer. Gelijk even de modem eraan gehangen en jawel, naar ruwweg twee minuten kreeg ik een dsl lampje dat niet knipperde. Helaas moest ik gelijk weer weg, ik ga dus vanavond pas de modem activeren en mijn verbinding instellen. Maar ik denk/hoop dat er geen verdere problemen zijn.
MVG
Update:
Nou ik heb gisteravond alles aangesloten. En het werkte allemaal in 1 keer. Ik heb mijn XBOX 360 (bedraad), Playstation 3 (bedraad) en mijn laptop (wireless) aangesloten. Mijn XBOX had gelijk een open NAT. Dit heb ik nog nooit meegemaakt zonder poorten te forwarden, dit moest ik nl. wel bij KPN (ExperiaBox) en Tele 2. De Playstation behoud een stabiele verbinding (NAT type 2). Bij Tele 2 (wireless) viel na 15-20 min. de verbinding uit. En bij updates viel hij halverwege ook weg. Mijn laptop heeft gewoon 90-100% bereik en surft prima, ik heb alleen nog niet mijn maximale downloadsnelheid getest in MB. Zal waarschijnlijk rond de 1,3 MB/s zijn.
Al met al ben ik dik tevreden. Het heeft voor mij even geduurd voordat ik eindelijk hiervan kon genieten. Ik heb ergens begin augustus het aangevraagd, begin september geleverd, en een aantal berichten hier en drie monteurs later, mocht het eindelijk zo zijn.
Over Telfort kan ik geen kwaad woord kwijt. Ik ben netjes geholpen (zowel hier als via de telefoon), ze stuurden kosteloos een monteur, maar hij kon niet veel i.v.m. onafgewerkte kabels in het gebouw. Mijn huismeester heeft dit verder met mij opgelost, dit was natuurlijk ook niet de verantwoordelijkheid van Telfort.
En het werkt nu gewoon naar behoren. Het mooiste vind ik nog dat dit hele gebeuren mij geen extra geld heeft gekost, dat vind je niet overal.
Voorlopig hoef ik hier waarschijnlijk niet meer terug te komen:D.
MVG
[
Voor 31% gewijzigd door
r_schoute op 28-09-2010 09:56
]