Yucon schreef op vrijdag 1 april 2022 @ 12:36:
[...]
Ik vind het een beetje verontrustend dat je als ondernemer zo naar dit soort zaken kijkt. Die auto op het einde is geen cadeautje.. dat heb je gewoon via het maandbedrag betaald. Volledig en de relatie is helemaal 1:1
of 1:0,9 ofzo, maar iig dan niet in jouw voordeel
Ik zeg ook nergens dat het een cadeautje is?
Bij financial lease komt de auto op je balans en is ie jouw eigendom. Dit is in principe kopen op afbetaling.
Operational lease is duurder en neemt meer uit handen, maar aan het einde moet je de auto weer inleveren.
Beiden hebben hun voor en tegens en beiden zijn een manier om een (nieuwe) auto to financieren.
Bij operational lease moet je bij het aflopen altijd een andere auto regelen of die auto over kopen.
Financial lease is meer gedoe tijdens de looptijd, maar na het aflopen staat de auto nog steeds op je balans en ben je vrij ermee te doen wat je wilt.
Ik had eerst een auto van de zaak gefinancierd via financial lease. Tijdens de looptijd veranderde de bedrijfsvorm en moest de auto van de bedrijfsnaam af (VOF => eenmanszaak).
Ik ben simpelweg naar de financierder gestapt en verzocht de lening af te kunnen kopen.
Het was simpelweg van: dit staat er nog open en het betalen.
Toen kreeg ik "deel 3" van het kenteken-bewijs in handen en kon ik de auto overschrijven.
[
Voor 30% gewijzigd door
hackerhater op 01-04-2022 13:20
]