• RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
@MacDennis76 Ha, lijkt me fantastisch! Alle ZZP-ers dienen een verzoek in bij het UWV op vrijdag 2 januari. Al waren het er maar 100.000. Dat komt nooit goed in 13 weken.

Ergo, het klinkt allemaal mooi wat Boris ruim een jaar geleden schreef, maar daar zie je ook al dat het vooral over plekken gaat waar het niet logisch is dat je ZZP-er bent: zorg, kinderopvang en onderwijs. Binnen de IT kán het zijn dat het niet logisch is, maar ook niet per se onlogisch.

Wat doe je dan met eigen rijders? Ze investeren in een dikke Scania en vervolgens rijden ze alleen voor DHL?! Het grijze gebied is zo vreselijk groot, ik zie wel kansen voor ZZP-rechters.

  • DJ Henk
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 28-12 16:42
Dennisweb schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 13:30:
[...]

Volgens mij zijn de zzp’ers de nieuwe boeren. Wat mij betreft gaan we duidelijk maken waar we nu staan en wat wel en niet mag. Dan kunnen wij ook weer verder / stoppen.
Je bedoelt snelwegen blokkeren en hooibalen in brand steken? Ik denk niet dat dat de stijl van de gemiddelde IT'er is. In ieder geval niet de mijne. Ik heb niet eens een vlag. Kan hem dus niet ondersteboven hangen.

Ik denk dat de gemiddelde IT'er* moet profiteren van zijn/haar kennis van werken met complexe system en op de juiste wijze een paar slimme hacks toepassen. Je weet hoe de machine werkt. Je weet ook wat je wil. Verzin iets waardoor die twee samengaan.

*) of tekstschrijver met voldoende affiniteit met IT om hier rond te hangen 8)

  • Dennisweb
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12:15
DJ Henk schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 16:14:
[...]


Je bedoelt snelwegen blokkeren en hooibalen in brand steken? Ik denk niet dat dat de stijl van de gemiddelde IT'er is. In ieder geval niet de mijne. Ik heb niet eens een vlag. Kan hem dus niet ondersteboven hangen.

Ik denk dat de gemiddelde IT'er* moet profiteren van zijn/haar kennis van werken met complexe system en op de juiste wijze een paar slimme hacks toepassen. Je weet hoe de machine werkt. Je weet ook wat je wil. Verzin iets waardoor die twee samengaan.

*) of tekstschrijver met voldoende affiniteit met IT om hier rond te hangen 8)
Euh. Het was hier niet de bedoeling om het te hebben over actievoerende boeren. Maar er is wel eenzelfde onduidelijkheid. Dan mag iets wel, dan mag iets niet en ga zo maar door.

Snap sowieso niet zo goed waarom Tweakers zo’n hekel hebben aan boeren. Dat is een andere discussie die ik hier niet aanga. Daar wordt het namelijk niet gezelliger van.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
Dennisweb schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 16:19:
[...]
Snap sowieso niet zo goed waarom Tweakers zo’n hekel hebben aan boeren. Dat is een andere discussie die ik hier niet aanga. Daar wordt het namelijk niet gezelliger van.
Om dezelfde reden dat we allemaal een pesthekel hebben aan buitenlanders, asielzoekers, Duitsers op het strand die kuilen graven, mensen in de WW...

Omdat we allemaal vooringenomen zijn door wat de media met ons deelt.
Als een derdegeneratie-Marokkaan iets dieft uit de winkel, is het een Marokkaan. Als het een witte boer uit Hummelo is, dan is het gewoon een man. Dat Marokkaan zijn blijft hangen.
Bij boeren niet anders. Het zijn allemaal onbeschofte boerenlullen die snelwegen blokkeren, politiemannen omverrijden en mest op het Malieveld gooien. Daar hebben de meeste boeren niet eens tijd voor. Loonwerkers misschien.

Ze moeten mensen die ongenuanceerd zijn gewoon het land uitzetten, weg ermee, allemaal eikels... :F

Oh, btw, dat van die Duitsers, dat klopt wel. :+

  • aex351
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 00:16

aex351

I am the one

MacDennis76 schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 12:32:
[...]

Kijk vooral naar de feitelijk aangenomen moties van gisteren. Ik zie allerlei mitsen en maren. Ik haal uit de moties ook helemaal niet dat de zachte landing nog voor heel 2026 gaat gelden? Ik lees 1e kwartaal.

https://www.tweedekamer.n...2025P20758&did=2025P20758
Klopt. De zachte landing stopt per 2026. Voorlopig delen ze nog niet meteen boetes uit aan alles wat los en vast zit. Wel gaan ze naheffingen opleggen en daarnaast boetes opleggen aan bedrijven die zich, na een waarschuwing en een daaropvolgend boekenonderzoek, niet aan de regels houden.

Het "goede nieuws" dat ze niet meteen boetes gaan uitdelen is vooral schijnpolitiek. Achterban blij, en ondertussen wordt het alsnog aangepakt. Terwijl de huidige schijnzelfstandige vooral gewoon op dezelfde voet verder wil gaan. Maar daarvoor moet het systeem fundamenteel veranderd worden. Alleen daar hoor je dan weer niets over.

[ Voor 18% gewijzigd door aex351 op 19-12-2025 19:15 ]

< dit stukje webruimte is te huur >


  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
aex351 schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 19:13:
[...]

Maar daarvoor moet het systeem fundamenteel veranderd worden. Alleen daar hoor je dan weer niets over.
Helaas niet. Het huidige loon- en inkomstenbelastingsysteem sluit volledig niet aan bij de huidige manier van werken. Maar er is natuurlijk geen enkele partij die zich hier de vingers aan gaat branden. Dat is gewoon het perverse van ons kiesstelsel. Elke vier jaar is weer een tombola met aansluitende stoelendans. Het zou mogelijk moeten zijn om een 12-jaren plan te accorderen voor grote hervormingen. En dan heb ik het niet alleen over IB en LB, maar ook AOV en pensioen. En ook voor de boeren ontstaan er dan vergezichten waar ze wat mee kunnen.

Zullen we het weer over youngtimers hebben? Oh nee… afgeserveerd. Ook al geen fatsoenlijk plan.

  • mrbones92
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 28-12 16:06
De boeteregen gaat in 2026 beginnen. Dus ik weet niet wat er precies is bereikt met de motie van gisteren

https://www.zipconomy.nl/...erlenging-zachte-landing/

  • Loev
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-12 16:40
Bij gebrek aan beter post ik in dit topic, ook omdat de meer ondernemende Tweakers in dit topic zitten. Excuses als ik het vaag hou, ik wil mezelf niet doxen.

Ik ben sinds 2022 freelancer, bevalt goed, geen dag zonder opdracht gezeten en de vrijheid is heerlijk om over de financiële ruimte nog te zwijgen. Toch knaagt er wat, het voelt niet als ondernemen. Het voelt als uurtjes schrijven en na 1-2 jaar door hobbelen naar de volgende opdracht. Net wanneer je iets van een band opbouwt ga je weg en ergens anders aan de slag.

Dus, ik ben om mij heen gaan kijken. Een aantal gesprekken gevoerd van kleine gespecialiseerde detacheringspartijen (20 man) tot inhouse functies. Alle aanbiedingen afgewezen omdat ze niet konden bieden wat ik wil. Ik zit tegenwoordig op een tactische functie, teamoverstijgend. Een architect rol zeg maar terwijl eigenlijk iedereen operationele mensen zoekt. En toen kwam ik via via een hele kleine detacheerder tegen. Lees 2 mensen, eigenaar en een junior.

De eigenaar zoekt zeer senior personen om samen projecten mee te doen, niks nieuws dit zoekt elke detacheerder. Het grote verschil met andere detacheerders is dat ik de kans krijg om mee te bouwen aan een jong bedrijf en de kans krijg om aandelen te kopen in het bedrijf. Ik heb een stevige looneis neer gelegd en deze heeft hij gecounterd met het volgende. Hij gaat akkoord maarrrrrrr, niet alles wordt uitbetaald. Een gedeelte wordt in een pot gestopt die van mij blijft. Ik kan het opnemen wanneer ik wil, maar als ik dit direct doe dan heeft het bedrijf een liquiditeitsprobleem dus hij heeft liever dat ik het laat staan en daarvoor aandelen krijg in retour. Zo krijg ik een deel van het bedrijf in handen en profiteer ik mee als het bedrijf groeit. En mocht het toch niet klikken dan krijg ik als nog mijn geld.

Heeft er iemand ervaring met deze constructie? Zijn er zaken waar ik op moet letten? Het trekt mij wel, het voelt meer als ondernemen en dat ik ook mede eigenaar wordt. Het klikt ook overigens goed tussen ons, ik heb het idee dat ik eindelijk in jaren iets van iemand kan leren maar dat terzijde. Ik lees graag jullie ervaringen, mag natuurlijk ook via een DM.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
@Loev wat houd je tegen? Volgens mij weet je het al wel. Dan komt het aan op vertrouwen. En dat, dat is er of het is er niet.

Bij mij zou altijd de vraag zijn: wat als mijn aandelen 0,0 waard zijn of blijven. Zou ik het dan ook doen en zo ja, voor hoe lang

  • Stefangrp
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 11:47
Denk ook na over een exit plan. Als jij je aandelen niet kunt verkopen heb je er weinig aan.
En aandelen en mede eigenaar is leuk, maar zonder passend stemrecht heb je niks te zeggen en kun je alsnog aan alle kanten gepasseerd worden.
Hoe zit het met dividend?
Zonder passend stemrecht kunnen ze wellicht gewoon de winst naar nul trekken door hun eigen mgt fee te verhogen. En daarna een euro dividend voor jou uitkeren.
Enz

En hoezo kan ie nu niet je salaris betalen, maar kan je wel je aandelen cashen als het niet klikt. Heeft ie de cash nou wel of niet?

Tip: ga met een financieel adviseur praten want er zijn veel haken en ogen waar je nu niet over nadenkt.

  • Svinken
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 28-12 15:04
Loev schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 21:20:
Bij gebrek aan beter post ik in dit topic, ook omdat de meer ondernemende Tweakers in dit topic zitten. Excuses als ik het vaag hou, ik wil mezelf niet doxen.

Ik ben sinds 2022 freelancer, bevalt goed, geen dag zonder opdracht gezeten en de vrijheid is heerlijk om over de financiële ruimte nog te zwijgen. Toch knaagt er wat, het voelt niet als ondernemen. Het voelt als uurtjes schrijven en na 1-2 jaar door hobbelen naar de volgende opdracht. Net wanneer je iets van een band opbouwt ga je weg en ergens anders aan de slag.

Dus, ik ben om mij heen gaan kijken. Een aantal gesprekken gevoerd van kleine gespecialiseerde detacheringspartijen (20 man) tot inhouse functies. Alle aanbiedingen afgewezen omdat ze niet konden bieden wat ik wil. Ik zit tegenwoordig op een tactische functie, teamoverstijgend. Een architect rol zeg maar terwijl eigenlijk iedereen operationele mensen zoekt. En toen kwam ik via via een hele kleine detacheerder tegen. Lees 2 mensen, eigenaar en een junior.

De eigenaar zoekt zeer senior personen om samen projecten mee te doen, niks nieuws dit zoekt elke detacheerder. Het grote verschil met andere detacheerders is dat ik de kans krijg om mee te bouwen aan een jong bedrijf en de kans krijg om aandelen te kopen in het bedrijf. Ik heb een stevige looneis neer gelegd en deze heeft hij gecounterd met het volgende. Hij gaat akkoord maarrrrrrr, niet alles wordt uitbetaald. Een gedeelte wordt in een pot gestopt die van mij blijft. Ik kan het opnemen wanneer ik wil, maar als ik dit direct doe dan heeft het bedrijf een liquiditeitsprobleem dus hij heeft liever dat ik het laat staan en daarvoor aandelen krijg in retour. Zo krijg ik een deel van het bedrijf in handen en profiteer ik mee als het bedrijf groeit. En mocht het toch niet klikken dan krijg ik als nog mijn geld.

Heeft er iemand ervaring met deze constructie? Zijn er zaken waar ik op moet letten? Het trekt mij wel, het voelt meer als ondernemen en dat ik ook mede eigenaar wordt. Het klikt ook overigens goed tussen ons, ik heb het idee dat ik eindelijk in jaren iets van iemand kan leren maar dat terzijde. Ik lees graag jullie ervaringen, mag natuurlijk ook via een DM.
Hangt helemaal af van hoe dit vorm is/wordt gegeven. Met andere woorden, de shareholders agreement is hierbij alles bepalend. Wat je schrijft klinkt mogelijk interessant, maar valt of staat bij de details. Dus als je hier zelf geen ervaring mee hebt (wat ik begrijp uit je post) zoek dan iemand die met dit bijltje heeft gehakt. Je moet dit soort zaken heel erg goed regelen in het begin, niet na een tijdje. Vraag je ook af waarom hij nou precies jou dit aanbod doet, hoe lang bestaat het bedrijf al, zijn er andere aandeelhouders, hoe gaat men om met verwatering etc etc. Succes, klinkt mogelijk wel interessant.

  • DJ Henk
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 28-12 16:42
Dennisweb schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 16:19:
[...]

Euh. Het was hier niet de bedoeling om het te hebben over actievoerende boeren. Maar er is wel eenzelfde onduidelijkheid. Dan mag iets wel, dan mag iets niet en ga zo maar door.
Wat bedoel je dan wel? Ik haakte in op je woorden:
"Wat mij betreft gaan we duidelijk maken..."
Ik las dat als: Na al het eindeloze gepraat van de afgelopen jaren zijn we nog geen steek verder, dus moet er drastischer opgetreden worden. Als je daar dan ook nog de "actievoerende boeren" bij noemt is het moeilijk om niet die associatie te leggen. Tennminste, zo ging dat in mijn hoofd.
Snap sowieso niet zo goed waarom Tweakers zo’n hekel hebben aan boeren. Dat is een andere discussie die ik hier niet aanga. Daar wordt het namelijk niet gezelliger van.
Ik heb niets tegen boeren. Sommige van mijn beste vrienden zijn boer :P

Nee, geintje. @RonaldHeirbaut heeft natuurlijk gelijk. Zodra je over groepen gaat praten en oordelen sla je gegarandeerd de plank mis, want in werkelijkheid zijn die groepen helemaal niet zo homogeen. Net als dat wij niet allemaal profiterende schijnzelfstandigen zijn, al wordt er af en toe wel zo over ons gepraat en heeft "men" zijn mening al klaar.

  • Loev
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-12 16:40
RonaldHeirbaut schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 21:32:
@Loev wat houd je tegen? Volgens mij weet je het al wel. Dan komt het aan op vertrouwen. En dat, dat is er of het is er niet.

Bij mij zou altijd de vraag zijn: wat als mijn aandelen 0,0 waard zijn of blijven. Zou ik het dan ook doen en zo ja, voor hoe lang
Ik weet het inderdaad al, maar bedankt voor het onderstrepen.
Stefangrp schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 23:05:
Denk ook na over een exit plan. Als jij je aandelen niet kunt verkopen heb je er weinig aan.
En aandelen en mede eigenaar is leuk, maar zonder passend stemrecht heb je niks te zeggen en kun je alsnog aan alle kanten gepasseerd worden.
Hoe zit het met dividend?
Zonder passend stemrecht kunnen ze wellicht gewoon de winst naar nul trekken door hun eigen mgt fee te verhogen. En daarna een euro dividend voor jou uitkeren.
Enz

En hoezo kan ie nu niet je salaris betalen, maar kan je wel je aandelen cashen als het niet klikt. Heeft ie de cash nou wel of niet?

Tip: ga met een financieel adviseur praten want er zijn veel haken en ogen waar je nu niet over nadenkt.
We hebben het gehad dat we een afspraak moeten maken over de waarde van de aandelen en de stijging/daling t.o.z.v. de waarde van het bedrijf. Verder mag ik spullen aanschaffen tot een bepaald bedrag. Hij gaat er vanuit dat ik mij actief bemoei met de koers van het bedrijf.

De cash is er niet, dus hij hoopt (uitgesproken) dat ik niet direct mijn aandelen verkoop want dan heeft hij een probleem. Na 2 tot 3 jaar moet dit naar ZIJN verwachting wel mogelijk zijn.

Ik heb een accountant en die was ik al van plan te raadplegen. Dank voor de tips.
Svinken schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 23:31:
[...]

Hangt helemaal af van hoe dit vorm is/wordt gegeven. Met andere woorden, de shareholders agreement is hierbij alles bepalend. Wat je schrijft klinkt mogelijk interessant, maar valt of staat bij de details. Dus als je hier zelf geen ervaring mee hebt (wat ik begrijp uit je post) zoek dan iemand die met dit bijltje heeft gehakt. Je moet dit soort zaken heel erg goed regelen in het begin, niet na een tijdje. Vraag je ook af waarom hij nou precies jou dit aanbod doet, hoe lang bestaat het bedrijf al, zijn er andere aandeelhouders, hoe gaat men om met verwatering etc etc. Succes, klinkt mogelijk wel interessant.
Ik ga het uiteraard met mijn accountant bespreken en bedankt voor alle tips.

[ Voor 78% gewijzigd door Loev op 20-12-2025 08:59 ]


  • MacDennis76
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 28-12 09:06
mrbones92 schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 20:10:
De boeteregen gaat in 2026 beginnen. Dus ik weet niet wat er precies is bereikt met de motie van gisteren

https://www.zipconomy.nl/...erlenging-zachte-landing/
Boris heeft er een mening over ..

https://www.linkedin.com/...-7407499409380352000-H4ME
Al met al een Haags kaasstolp-debat dat van weinig belang voor de praktijk is.

  • Leftblank
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 28-12 18:36
Ik geloof dat het nieuwe minimale DGA salaris volgens de gebruikelijkloonregeling nog niet gepost was, niet heel spannend maar die gaat naar:
ten minste € 58.000 in 2026 (in 2025 en 2024 was dat € 56.000)

  • Uhuruburu
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
RonaldHeirbaut schreef op vrijdag 19 december 2025 @ 16:34:
[...]


Ze moeten mensen die ongenuanceerd zijn gewoon het land uitzetten, weg ermee, allemaal eikels... :F
Ze pakken onze banen af en ze willen niet werken!1!! :+ 8)

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
Uhuruburu schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 11:35:
[...]


Ze pakken onze banen af en ze willen niet werken!1!! :+ 8)
Hoho, dat gaat over mij hè, als beroepsschijnzelfstandige die andermans baan afpakt, te weinig belasting betaalt en profiteert van allerhande belastingvoordelen.

Overigens heb ik al wel over emigratie nagedacht…

  • Dennisweb
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12:15
@DJ Henk Ik doelde meer op voortslepende onduidelijkheid. Boeren krijgen geen duidelijkheid en zzp’ers ook niet.

Met “wat mij betreft gaan we duidelijk maken” doelde ik op de politiek die voor mijn part de boel opschudt door zzp’en dan maar helemaal te verbieden. Dan weten we tenminste waar we aan toe zijn. Alle beslissingen boven de markt laten hangen maakt dat we nu in een soort grijs gebied werken, terwijl zzp’en in de regel wel legaal is.

Overigens zou ik niet blij worden van zo’n verbod, maar hey, er zijn er genoeg die er hun vingers bij aflikken. Ieder zijn meug.

  • pkuppens
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-12 12:49
RonaldHeirbaut schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 12:15:
[...]

Hoho, dat gaat over mij hè, als beroepsschijnzelfstandige die andermans baan afpakt, te weinig belasting betaalt en profiteert van allerhande belastingvoordelen.

Overigens heb ik al wel over emigratie nagedacht…
Er kwam wel onlangs op LinkedIn een contractor positie voorbij in de US and A. Zou ook een AI interview afgenomen worden.
Uit interesse gereageerd, dacht inderdaad, "ook een manier om van DBA perikelen af te zijn, zonder te hoeven emigreren/onderneming vanuit buitenland te voeren."

BTW: dat AI interview was best indrukwekkend. Pikte belangrijkste punt uit mijn CV en wist daar best zinnige technische vragen over te stellen.

  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
pkuppens schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 15:03:
[...]
. Zou ook een AI interview afgenomen worden.
Een wat?

Gaan we serieus de eerste gespreksrondes uitbesteden aan een LLM?! :|

Liege, liege, liegebeest!


  • Dennisweb
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12:15
Liegebeest schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 15:45:
[...]

Een wat?

Gaan we serieus de eerste gespreksrondes uitbesteden aan een LLM?! :|
Als dat de opmaat is naar hoe je verder voor je opdrachtgever gaat werken, dan zou ik lekker overslaan. Wordt je factuurtje niet betaald, mag je eerst een uurtje worstelen met een AI-bot. 8)7

  • pkuppens
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 28-12 12:49
Liegebeest schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 15:45:
[...]

Een wat?

Gaan we serieus de eerste gespreksrondes uitbesteden aan een LLM?! :|
Het is meer een 'heads-up', wen maar vast aan het idee, en denk er vast over na.. Ik zou niet weten waarom dit niet over 2-3 jaar gangbaar wordt.

En waarom zouden wij wel LLMs mogen gebruiken om ons CV te matchen aan de opdracht, en de opdrachtgever dan niet mogen checken met een LLM of we echt wel kunnen wat we zeggen dat we kunnen?

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 09:05

Destruction

(ex-)Automonteur

Dennisweb schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 12:24:

Met “wat mij betreft gaan we duidelijk maken” doelde ik op de politiek die voor mijn part de boel opschudt door zzp’en dan maar helemaal te verbieden.
En wat zou daar de winst van zijn? Of gaan we dan bedrijven verplichten om bijvoorbeeld iemand zoals jij gewoon in dienst te nemen onder dezelfde voorwaarden als alle anderen zonder gezondheidsproblemen? Want anders kom je gewoon thuis te zitten natuurlijk. De markt gaat dat niet vrijwillig uit zichzelf oplossen.

Ik heb overigens ook helemaal niets met AI en zou daar niet mee werken.

[ Voor 5% gewijzigd door Destruction op 20-12-2025 17:51 ]

Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.


  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
pkuppens schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 16:53:
[...]

En waarom zouden wij wel LLMs mogen gebruiken om ons CV te matchen aan de opdracht, en de opdrachtgever dan niet mogen checken met een LLM of we echt wel kunnen wat we zeggen dat we kunnen?
Omdat een LLM helemaal geen inhoudelijke kennis of begrip heeft en die afweging helemaal niet kan maken. Zie ook alle gevallen waarbij een LLM een verward persoon naar de mond praat over diens waanzinnige ideeën.

Sowieso gebruik ik zelf ook geen LLM; dat weiger ik pertinent.

Liege, liege, liegebeest!


  • Dennisweb
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12:15
Destruction schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 16:59:
[...]


En wat zou daar de winst van zijn? Of gaan we dan bedrijven verplichten om bijvoorbeeld iemand zoals jij gewoon in dienst te nemen onder dezelfde voorwaarden als alle anderen zonder gezondheidsproblemen? Want anders kom je gewoon thuis te zitten natuurlijk. De markt gaat dat niet vrijwillig uit zichzelf oplossen.

Ik heb overigens ook helemaal niets met AI en zou daar niet mee werken.
Dat klopt. Voor mij is een verbod op ZZP totaal niet aantrekkelijk. Maar dan weet je wel meteen of je problemen kunt verwachten of niet. Nu is het een risico waarbij het vooral afhangt van de grillen van de belastinginspecteur en de rechtbank. Het schijnt ook nog uit te maken naar welke rechtbank je gaat.

Voor mij zou het betekenen dat ik naar een land moet verhuizen waar je wel mag zzp’en. Maar er is dan wel duidelijkheid. Iemand die ziek is verplicht in loondienst aannemen, gaat natuurlijk niet gebeuren.

Voor mij zou het beter zijn als ik gewoon door mag gaan met zzp’en, maar dan moet wel heel duidelijk zijn wat wel en niet mag. Denk aan maximale contractduur, minimaal aantal opdrachtgevers, een minimum score binnen een zzp-test of het optuigen van een commissie die van tevoren je ondernemingsplan keurt en je dan groen of rood licht geeft. Er zijn vast wel ideeën te beginnen.

Maar niets is zo vervelend als onduidelijkheid.

  • loewie1984
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 11:22
https://www.linkedin.com/...-7407707930046808064-wmAY
Hebben we deze al gezien

Eindelijk een verstandig besluit van onze overheid, hoop dat dat wat rust geeft inderdaad binnen de ZZP wereld. ik vind het ook wel weer mooi naar al die bedrijven die met hun 'shady' constructies ons weer tot loonslaaf willen maken, een hoop moeite voor waarschijnlijk niets hebben gedaan.

[ Voor 52% gewijzigd door loewie1984 op 20-12-2025 19:24 ]

discogs


  • MacDennis76
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 28-12 09:06
Het ligt iets genuanceerder. Een echt goede samenvatting lees je terug in het bericht van Boris Emmerig;
https://www.linkedin.com/...-7407499409380352000-H4ME
Al met al een Haags kaasstolp-debat dat van weinig belang voor de praktijk is.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
pkuppens schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 15:03:
[...]


Er kwam wel onlangs op LinkedIn een contractor positie voorbij in de US and A. Zou ook een AI interview afgenomen worden.
Uit interesse gereageerd, dacht inderdaad, "ook een manier om van DBA perikelen af te zijn, zonder te hoeven emigreren/onderneming vanuit buitenland te voeren."

BTW: dat AI interview was best indrukwekkend. Pikte belangrijkste punt uit mijn CV en wist daar best zinnige technische vragen over te stellen.
Ik ben afgelopen drie jaar met plezier naar de VS geweest. Zelfs gekeken of ik er zou kunnen werken, maar ik ben daar te algemeen voor. Ik bied niks extra’s en ik wil me ook geen slag in de rondte meer werken. Ook gekeken of ik als pensionado naar Wyoming zou kunnen. Kansloos.
Intussen vind ik die oranje bejaarde schreeuwlelijk dingen roepen die me niet meer zo aanstaan. Bovendien neigt de U.S. of A. de EU in de steek te laten. Nu neig ik wat meer naar in de EU te blijven. Intussen bezig met Amerikaanse bigtech af te sluiten.

Nu nog als inhuur bij Defensie maar ik sluit loondienst niet uit. Hangt af van wat ze me kunnen bieden. Die Amerikanen zoeken het verder maar uit.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
Liegebeest in "Het freelance (ICT-ers) discussie topic"Liegebeest schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 17:42
Sowieso gebruik ik zelf ook geen LLM; dat weiger ik pertinent.
Zo stond ik er ook in. Intussen gebruik ik perplexity steeds vaker. Maar wel voor extracties uit het internet en genereren van code. Daarmee heb ik dan de eerste 80%. De rest is humint.

Uiteraard neem ik niets aan voor zoete koek. Als ik vermoed dat het bullshit is, kijk ik naar de bron die gebruikt wordt.

Maar alles wat persoonlijk is, cv etc, dat blijft uit mijn eigen hoofd en handen komen.

  • Skyaero
  • Registratie: Juli 2005
  • Niet online
Loev schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 08:45:
[...]
Vanuit dat ik mij actief bemoei met de koers van het bedrijf.
Wat ga je dan bemoeien? Welk merk printer er gekocht gaat worden?
Je bent een bedrijf van drie man, twee met een zwaar salaris en een die zijn eigen broek niet kan ophouden. Er moet dus gewoon voltijd, langdurig (want acquisitie is kostbaar) bij klanten gewerkt worden. Een beetje wat je nu doet.

oh, je wilt ondernemen om het bedrijf te laten groeien? Junioren aannemen en dan ga je de sales doen? Aanbestedingen doen en offertes schrijven om junioren weg te zetten? In een markt met 20.000 anderen die exact hetzelfde doen? Zonder cash te hebben?
De cash is er niet, dus hij hoopt (uitgesproken) dat ik niet direct mijn aandelen verkoop want dan heeft hij een probleem. Na 2 tot 3 jaar moet dit naar ZIJN verwachting wel mogelijk zijn.
Dan heb JIJ een probleem. Het bedrijf hoeft de aandelen niet op te kopen, de huidige eigenaar hoeft ze niet op te kopen en een derde partij ga je in deze constructie niet vinden. Met andere woorden: je aandelen zijn waardeloos.
We hebben het gehad dat we een afspraak moeten maken over de waarde van de aandelen en de stijging/daling t.o.z.v. de waarde van het bedrijf.
Het is een bedrijf zonder cash, zonder IP, dat alleen uurtje-factuurtje doet. De waarde van de aandelen is nul en blijft nul. Wat valt er over te praten?

Ik denk dat je even de roze bril af moet doen. Dit is een HEEL SLECHT idee.

[ Voor 11% gewijzigd door Skyaero op 20-12-2025 23:02 ]


  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
@Skyaero Jij zegt op een wat minder subtiele manier wat ik al schreef. Kan je werken met het idee dat je er, op je salaris na, geen drol aan overhoudt?
Het is een slecht idee als je geen enkel vertrouwen hebt in deze constructie. Maar dan heb je ook geen vertrouwen in jezelf. Of je hebt er wel vertrouwen in en accepteert dat je over 3 jaar zegt: fuck, ik heb me uit de naad gewerkt en iemand heeft me alsnog een hak gezet.

Uiteindelijk kijk je altijd naar jezelf in de spiegel.

Ik denk dat iedereen uiteindelijk beslist met zijn hart. Zolang je niet je hele hoofd uitschakelt wordt het hooguit een dure les.

  • Loev
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-12 16:40
Skyaero schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 23:00:
[...]

Wat ga je dan bemoeien? Welk merk printer er gekocht gaat worden?
Je bent een bedrijf van drie man, twee met een zwaar salaris en een die zijn eigen broek niet kan ophouden. Er moet dus gewoon voltijd, langdurig (want acquisitie is kostbaar) bij klanten gewerkt worden. Een beetje wat je nu doet.

oh, je wilt ondernemen om het bedrijf te laten groeien? Junioren aannemen en dan ga je de sales doen? Aanbestedingen doen en offertes schrijven om junioren weg te zetten? In een markt met 20.000 anderen die exact hetzelfde doen? Zonder cash te hebben?


[...]

Dan heb JIJ een probleem. Het bedrijf hoeft de aandelen niet op te kopen, de huidige eigenaar hoeft ze niet op te kopen en een derde partij ga je in deze constructie niet vinden. Met andere woorden: je aandelen zijn waardeloos.


[...]

Het is een bedrijf zonder cash, zonder IP, dat alleen uurtje-factuurtje doet. De waarde van de aandelen is nul en blijft nul. Wat valt er over te praten?

Ik denk dat je even de roze bril af moet doen. Dit is een HEEL SLECHT idee.
Bedankt voor de reality check. Roze bril is af, morgen met accountant praten.

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:04

Crazy D

I think we should take a look.

Skyaero schreef op zaterdag 20 december 2025 @ 23:00:
oh, je wilt ondernemen om het bedrijf te laten groeien? Junioren aannemen en dan ga je de sales doen? Aanbestedingen doen en offertes schrijven om junioren weg te zetten? In een markt met 20.000 anderen die exact hetzelfde doen? Zonder cash te hebben?
Met die mindset blijf je natuurlijk voor altijd een leeg bedrijf dat niets waard is wanneer de uitvoerende stopt. En dan kun je net zo goed blijven zzp'en ja, uurtjes schrijven, nu zoveel mogelijk cashen zodat wanneer je stopt je bedrijf (behalve de restwaarde van de laptop) niets waard is.

Je moet ergens beginnen, en als je langzaam aan kunt groeien en mensen willen bij jou de opdracht beleggen omdat ze jou en je bedrijf vertrouwen dat je doet wat je zegt, kun je nog steeds groeien waarbij het bedrijf uiteindelijk wel wat waard wordt (namelijk een vaste groep klanten die hopelijk langzaam groter wordt). Met meer mensen kun je ook 'makkelijker' meer gaan beiden dan alleen uurtje-factuurtje waardoor er bv een vastere instroom van onderhoudsgeld binnenkomt, verkoop van producten, etc. Dingen die in je eentje ook wel kunnen maar vaak lastiger is. En een product afnemen bij een zzp'er zijn mensen vaak wat huiverig voor qua ondersteuning en dergelijke ("wat als jij op vakantie bent").

En soms moet je daarvoor een gok nemen. En hey, als zzp'ers hier hebben we toch allemaal een dikke rekening en kunnen makkelijk 1 tot 2 jaar zonder enige vorm van inkomen? Dus we kunnen makkelijk een jaar iets proberen.

Ik zeg niet dat hij het wel moet doen maar vind jouw reactie wel heel erg kort door de bocht en vooral het negatieve uitstralen.

Exact expert nodig?


  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
Wat @Crazy D beschrijft is hoe mijn BV werkte voordat de oprichter overleed en ik als laatste over was. Ik zou dolgraag weer nieuw leven in het bedrijf brengen, zoals ik hier eerder heb verteld, maar ik ben zelf echt geen manager en wil zelf operationeel bezigblijven. Dus dat beperkt t soort mensen die ik aan zou kunnen nemen.

Plus wet TTA, waar veel mensen tot nu toe steeds erg luchtig op reageren, zou een doorn zijn want dat geld zit in m’n reserves en ik zou daar ook niet voor willen lenen.

Dat laatste zou wel kunnen verklaren waarom die DGA in het geval van @Loev niet direct veel geld vrij heeft.

Liege, liege, liegebeest!


  • filipy23
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-12 17:46
Om de discussie maar weer nieuw leven in te blazen. Ik heb hier gewoon een chatGPT die me vrolijk loopt te vertellen dat een bureaustoel en zit-stabureau wel aftrekbaar zijn...
1. Hoofdregel voor zzp’ers
Als zzp’er mag je bedrijfsmiddelen aftrekken die:
een zakelijk doel hebben, én
hoofdzakelijk zakelijk worden gebruikt (meestal: ≥90%)
Een bureaustoel en zit-sta bureau vallen hier in principe onder.

3. Waarom stoel & bureau wél mogen
De redenering is:
het zijn verplaatsbare bedrijfsmiddelen
ze zijn direct gekoppeld aan het uitvoeren van je werk
ze zijn niet primair privé (je werkt er daadwerkelijk op)
Daarom mogen ze wél zakelijk worden afgetrokken, ook zonder zelfstandige werkruimte.
Beetje doorzeuren geeft:
1. De mythe: “geen zelfstandige werkruimte = geen bureaustoel aftrek”

❌ Dit is onjuist.
De eis van een zelfstandige werkruimte geldt niet voor losse, verplaatsbare werkmiddelen.
Die eis geldt wél voor:
huur / hypotheekrente
gas, water, licht
inrichting van de ruimte als geheel

Maar niet voor:
bureaustoel
bureau / zit-sta bureau
computer
monitor
printer

3. Waarom blijft dit misverstand bestaan?

Een paar redenen:

Oude regels (pre-2017)

Toen was de lijn strenger

Alles-op-één-hoop uitleg

“Thuiswerkplek” wordt gezien als één geheel
Voorzichtige boekhouders
Liever te streng dan naheffing
Doorvertellen zonder nuance
“Ik hoorde van mijn boekhouder…”
Bijzonder, of valt dit ook onder de categorie hallucinaties...

  • Orangelights23
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 07:34
filipy23 schreef op zondag 21 december 2025 @ 10:21:
Om de discussie maar weer nieuw leven in te blazen. Ik heb hier gewoon een chatGPT die me vrolijk loopt te vertellen dat een bureaustoel en zit-stabureau wel aftrekbaar zijn...
Doe maar gewoon niet. LLM’s zijn geen kennisorakel.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
Die LLM’s praten ons gewoon na hè. Er zit geen echte kennis in.

Ik denk niet dat een inspecteur het argument “maar het mocht volgens ChatGPT” accepteert. Overigens is dit de grootste valkuil voor de huidige generaties mensen. Wat is waar en wat niet!?

  • filipy23
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-12 17:46
RonaldHeirbaut schreef op zondag 21 december 2025 @ 10:54:
Die LLM’s praten ons gewoon na hè. Er zit geen echte kennis in.

Ik denk niet dat een inspecteur het argument “maar het mocht volgens ChatGPT” accepteert. Overigens is dit de grootste valkuil voor de huidige generaties mensen. Wat is waar en wat niet!?
Ik was zelf ook verbaasd, maar bij doorvragen bleef hij volhouden. Uiteindelijk heb ik maar 30 sessies gestart en 30 keer dezelfde vraag gesteld, en in een deel van de antwoorden zegt chatgpt ja het mag, en in het andere deel: nee het mag niet.

Wat dat betreft is het net de belastingtelefoon...

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:04

Crazy D

I think we should take a look.

filipy23 schreef op zondag 21 december 2025 @ 10:21:
Om de discussie maar weer nieuw leven in te blazen. Ik heb hier gewoon een chatGPT die me vrolijk loopt te vertellen dat een bureaustoel en zit-stabureau wel aftrekbaar zijn...


[...]


Beetje doorzeuren geeft:

[...]


Bijzonder, of valt dit ook onder de categorie hallucinaties...
Vraag of hij de bron kan geven waar staat dat het om verplaatsbare bedrijfsmiddelen moet gaan ;) Ik zou het op hallucinaties houden.

Exact expert nodig?


  • MazzHead
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 28-12 23:46
Crazy D schreef op zondag 21 december 2025 @ 11:59:
[...]

Vraag of hij de bron kan geven waar staat dat het om verplaatsbare bedrijfsmiddelen moet gaan ;) Ik zou het op hallucinaties houden.
Ach, bureaustoel revisited. De belastingdienst stelt als norm:
Zakelijke kosten zijn dus de kosten die binnen redelijke grenzen nodig zijn voor de uitoefening van uw onderneming en de kosten die rechtstreeks op uw onderneming betrekking hebben.
Waaronder:
inrichting van een kantoor of werkplaats
Dus dat die AI zeggen dat een bureaustoel aftrekbaar klopt volgens mij, maar dan alleen als je deze grotendeels voor je werkzaamheden gebruikt. Dus niet als je 40 uur bij de opdrachtgever werkt.

Ik heb daarom alles wat voor werk thuis nodig was, bureaustoel, computer, beeldscherm en beeldschermbril als kosten opgevoerd daar ik 100% remote werkte. En als de fiscus een andere mening heeft hoor ik het wel, dan mag de rechter uitspraak doen, kan laagdrempelig zonder advocaat erbij.

En dat jacht waar je een kantoor op inricht is waarschijnlijk niet redelijk :+

Oh ja, bron

[ Voor 7% gewijzigd door MazzHead op 21-12-2025 12:51 ]


  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Je vergeet dat een thuiswerkplek een eigen ingang en eigen sanitair vereist. De PC mag wel, meubilair niet.

[ Voor 16% gewijzigd door jadjong op 21-12-2025 13:22 ]


  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:04

Crazy D

I think we should take a look.

MazzHead schreef op zondag 21 december 2025 @ 12:50:
[...]

Ach, bureaustoel revisited. De belastingdienst stelt als norm:

[...]

Waaronder:

[...]

Dus dat die AI zeggen dat een bureaustoel aftrekbaar klopt volgens mij, maar dan alleen als je deze grotendeels voor je werkzaamheden gebruikt. Dus niet als je 40 uur bij de opdrachtgever werkt.

Ik heb daarom alles wat voor werk thuis nodig was, bureaustoel, computer, beeldscherm en beeldschermbril als kosten opgevoerd daar ik 100% remote werkte. En als de fiscus een andere mening heeft hoor ik het wel, dan mag de rechter uitspraak doen, kan laagdrempelig zonder advocaat erbij.

En dat jacht waar je een kantoor op inricht is waarschijnlijk niet redelijk :+

Oh ja, bron
Bureaustoel is onderdeel van een thuiskantoor en daar zijn weer aparte regels voor. Dat is nou juist hetgeen waar heel de discussie over gaat. Computer en beeldscherm is een ander verhaal, dat _is_ je werk. Maar goed daar is pas 83497597 x wat over geschreven dus doe wat je wilt.

Exact expert nodig?


  • Skamba
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 11:22
filipy23 schreef op zondag 21 december 2025 @ 10:56:
[...]


Ik was zelf ook verbaasd, maar bij doorvragen bleef hij volhouden. Uiteindelijk heb ik maar 30 sessies gestart en 30 keer dezelfde vraag gesteld, en in een deel van de antwoorden zegt chatgpt ja het mag, en in het andere deel: nee het mag niet.

Wat dat betreft is het net de belastingtelefoon...
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/9MWs8q6kB2_Z2QlMLv7ZOwkf1Po=/x800/filters:strip_exif()/f/image/BsPHgBgeKL4j5SqGFycRdlBZ.png?f=fotoalbum_large

Dit is wat hij bij mij zegt... Wel met wat personalization.

  • Skyaero
  • Registratie: Juli 2005
  • Niet online
Crazy D schreef op zondag 21 december 2025 @ 09:06:
[...]

Met die mindset blijf je natuurlijk voor altijd een leeg bedrijf dat niets waard is wanneer de uitvoerende stopt.
Dit is geen mindset, dit is een stukje ervaring van mijn kant.
Je moet ergens beginnen, en als je langzaam aan kunt groeien en mensen willen bij jou de opdracht beleggen omdat ze jou en je bedrijf vertrouwen dat je doet wat je zegt, kun je nog steeds groeien waarbij het bedrijf uiteindelijk wel wat waard wordt (namelijk een vaste groep klanten die hopelijk langzaam groter wordt).
Je mist het punt. Loev wil naast zijn strategisch/architectenrol bij klanten een stukje ondernemen en ziet hier een kans. Echter
- De huidige combinatie van eigenaar en junior is niet in staat cash op te bouwen. Dat betekent of te weinig billables of de salarissen/management fees zijn te hoog.
- Als Loev erbij komt is eigenaar niet in staat zijn volledige salaris te betalen. Dat betekent dus dat verwachte billables (en uurtarief) niet overeenkomen met gewenst salaris. Dat is een enorme rode vlag in dit verhaal
- De discussie gaat nu al over de waarde van de aandelen en het verkopen ervan. De discussie moet gaan of je elkaar wel lekker ligt, of je dezelfde bedrijfsvisie hebt en hoe die visie strategisch wordt ingevuld als Loev erbij zit. Ga bijvoorbeeld een week met zijn tweeën op skivakantie.
- Bij deze grootte van bedrijven is gebruikelijker voor een optie tot aandelenkoop. Je krijgt gewoon je volle salaris en na bijv. twee jaar heb je de mogelijkheid om je als partner in te kopen. Hoeveel en tegen welke waardering kun je vooraf afspreken.
- Groeien betekent sales, heel veel sales. Gaat Loev dat doen (waardoor hij niet 100% billable is) of de eigenaar (die dan niet 100% billable is). Probleem van Sales is dat de kosten vooruit lopen de inkomsten. Degene die sales doet wil ook gewoon zijn salaris ontvangen. Daarvoor heb je dus werkkapitaal nodig. En dat is er op dit moment niet. De luxe om iemand 20 uur in de week sales te laten doen is niet aanwezig, en daarmee het groeipotentieel ook niet.
Verkoop van producten, etc. Dingen die in je eentje ook wel kunnen maar vaak lastiger is.
Net zo lastig als met zijn tweeën. Het ontwikkelen en in de markt zetten van een product of dienst kost tijd. En tijd is geld en dat is er niet in dit bedrijf.

Het is een detacheringsbedrijf. Je eerste stap kan zijn de omslag naar een (maatwerk) softwarebedrijf waarbij je op projectbasis (dus met een opleverresultaat) gaat werken. Zit je niet vast aan de CV's van mensen en biedt kansen om nieuwe junioren en mediors aan te nemen om zo te groeien. Maar dan moet die visie (en bijbehorende strategie) er wel zijn bij beiden.
En soms moet je daarvoor een gok nemen.
Als ondernemer maak je een goed afgewogen risico analyse. Gokken doe je in het Casino.
Ik zeg niet dat hij het wel moet doen maar vind jouw reactie wel heel erg kort door de bocht en vooral het negatieve uitstralen.
De reactie is negatief, want dit is echt vragen om gezeik.

Wat houd Loev bijvoorbeeld tegen om zelf een junior aan te nemen?

  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
Skyaero schreef op zondag 21 december 2025 @ 14:19:
[...]
Wat houd Loev bijvoorbeeld tegen om zelf een junior aan te nemen?
Onder andere een heleboel werkgeversverplichtingen, zou ik denken. Ikzelf sta daarvoor te trappelen eigenlijk, maar da’s een ander verhaal.

Liege, liege, liegebeest!


  • aex351
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 00:16

aex351

I am the one

RonaldHeirbaut schreef op woensdag 17 december 2025 @ 07:59:
Als het dan toch zo makkelijk is om fiscale regelingen af te schaffen, stop dan per 1/1/2027 ook met hypotheekaftrek. Dat levert nog veel meer op. #betrouwbare-overheid.
Maar goed, dat is een ander topic.
Dan mogen ze wat mij betreft ook stoppen met huursubsidie.

< dit stukje webruimte is te huur >


  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
filipy23 schreef op zondag 21 december 2025 @ 10:21:
Om de discussie maar weer nieuw leven in te blazen. Ik heb hier gewoon een chatGPT die me vrolijk loopt te vertellen dat een bureaustoel en zit-stabureau wel aftrekbaar zijn...
Ik zat hier vooral heel verward te zijn, waar hebben jullie het over met aftrekken van de kosten voor inventaris? Maar toen realiseerde ik me: ik heb een BV en jullie redeneren mogelijk vanuit de klassieke ZZP waarbij bijna alles wel met inkomstenbelasting te maken heeft.

Liege, liege, liegebeest!


  • Ecological
  • Registratie: November 2021
  • Laatst online: 10:17
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen

Ben jij een echte vlees-eter? || Every argument against veganism || Zeekr 001 Privilege || e-tron 55 || Tribalisme en dogmatisme zijn slecht voor iedereen


  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Het is een prachtige uitvinding om werk uit handen te geven waarvan je zelf in staat bent om het resultaat te controleren of te corrigeren.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
aex351 schreef op zondag 21 december 2025 @ 14:59:
[...]

Dan mogen ze wat mij betreft ook stoppen met huursubsidie.
Van mij mogen alle subsidies weg. Altijd al een vreemd instrument gevonden.

  • MacDennis76
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 28-12 09:06
Ik werk dagelijks met diverse AI agents / LLMs. Werk gerelateerd via Github Copilot icm Enterprise abo. Sinds een paar weken de beschikking over Claude Opus 4.5 voor allerhande DEV werk. Frontend, backend, IaaC, test automatisering you name it.

Ik was persoonlijk 1 jaar geleden vrij sceptisch. Ik codeer al zeker 40 jaar maar de actualiteit met o.a. Opus 4.5 is mijn inziens enorm disruptief. Stel de juiste vragen, geef de juiste context mee en je krijgt in een oogwenk wat je wenst.

Ja, binnen onze SDLC wordt een strikt 4 ogen principe gehanteerd maar tegenwoordig kunnen de Senioren echt niet langer om de output heen.

Ik had het 1 jaar geleden echt niet kunnen bedenken maar de gemiddelde zzp DEV/test engineer heeft IMHO komende tijd meer te vrezen van Claude dan van DBA.

  • Ecological
  • Registratie: November 2021
  • Laatst online: 10:17
MacDennis76 schreef op zondag 21 december 2025 @ 16:34:
Ik werk dagelijks met diverse AI agents / LLMs. Werk gerelateerd via Github Copilot icm Enterprise abo. Sinds een paar weken de beschikking over Claude Opus 4.5 voor allerhande DEV werk. Frontend, backend, IaaC, test automatisering you name it.

Ik was persoonlijk 1 jaar geleden vrij sceptisch. Ik codeer al zeker 40 jaar maar de actualiteit met o.a. Opus 4.5 is mijn inziens enorm disruptief. Stel de juiste vragen, geef de juiste context mee en je krijgt in een oogwenk wat je wenst.

Ja, binnen onze SDLC wordt een strikt 4 ogen principe gehanteerd maar tegenwoordig kunnen de Senioren echt niet langer om de output heen.

Ik had het 1 jaar geleden echt niet kunnen bedenken maar de gemiddelde zzp DEV/test engineer heeft IMHO komende tijd meer te vrezen van Claude dan van DBA.
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen

[ Voor 11% gewijzigd door Ecological op 21-12-2025 16:53 ]

Ben jij een echte vlees-eter? || Every argument against veganism || Zeekr 001 Privilege || e-tron 55 || Tribalisme en dogmatisme zijn slecht voor iedereen


  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
Liegebeest schreef op zondag 21 december 2025 @ 15:01:
[...]

Ik zat hier vooral heel verward te zijn, waar hebben jullie het over met aftrekken van de kosten voor inventaris? Maar toen realiseerde ik me: ik heb een BV en jullie redeneren mogelijk vanuit de klassieke ZZP waarbij bijna alles wel met inkomstenbelasting te maken heeft.
idd, mijn accountant zei precies dit toen ik van EMZ naar BV ging "kun je eindelijk je bureau en stoel aftrekken"

De redenatie is namelijk dat de BV iets koopt en dat ter beschikking stelt aan de medewerker (ik dus als DGA). Het zou hier wel handig zijn als af en toe duidelijk word gemaakt wat de context is. Er is echt een wereld van verschil tussen een IB ondernemer en een BV

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
2 jaar geleden was een end-to-end product laten vibe coden nog niet te doien. Het waren echt een soort Indiers. Inmiddels werkt het voor coderen echt prima. Ik tik al 25 jaar SQL, maar echt niet dat ik dat zelf nog doe als het wat complexer word of een omgevings accent iets rars doet. EN in Python ben ik gewoon gestopt met mij erin te verdiepen, dat schrijf ik echt niet meer.

  • DJ Henk
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 28-12 16:42
MacDennis76 schreef op zondag 21 december 2025 @ 16:34:
Ik had het 1 jaar geleden echt niet kunnen bedenken maar de gemiddelde zzp DEV/test engineer heeft IMHO komende tijd meer te vrezen van Claude dan van DBA.
Ook hier is het maar net hoe je ermee omgaat, Ik deed afgelopen zomer een korte opdracht in een programmertaal die ik niet ken bij een startup. Ik kwam voor de eerste werknemers en het was de bedoeling dat ik wat experimenten zou doen en de weg zou bereiden juist voor die werknemers. Het leek me wel een geinig experiment. Het was maar voor zes weken. Als het niks is zou ik zo weer terug zijn bij mijn oude stiel.

Inmiddels zes maanden verder en de zaak draait als een dolle. Net voor zes maanden brijgetekend. Nog steeds geen regel code zelf geschreven en ik durf (met mijn 25 jaar ervaring) elke discussie over veiligheid of tech debt aan. Ik praat ook regelmatig over die veiligheid, want we hebben het type klant dat daar echt niet licht over denkt.

Het intypen van de code is nooit het cruciale onderdeel geweest. Snappen wat er is, snappen wat er moet zijn, en kunnen bedenken hoe je van het ene naar het andere komt, dat is waar het om gaat. En dat is nu niet anders dan het vroeger was. Maar als je dat eenmaal bedacht hebt kun je het nu wel veel sneller uitvoeren.

Zonder Claude Code was me dit nooit gelukt. Nu verdien ik er een goede boterham aan.

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 09:05

Destruction

(ex-)Automonteur

RonaldHeirbaut schreef op zondag 21 december 2025 @ 16:11:
[...]

Van mij mogen alle subsidies weg. Altijd al een vreemd instrument gevonden.
En hoe gaan mensen die nu van bijvoorbeeld huursubsidie afhankelijk zijn dan leven? Stelen?

We hebben alles zo duur laten worden dat mensen zonder dit soort constructies absoluut niet zouden kunnen rondkomen. Ik kan zo geen constructie verzinnen die goedkoper is dan hetgeen we nu doen.

Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.


  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 12:16

Yucon

*broem*

MacDennis76 schreef op zondag 21 december 2025 @ 16:34:
Ik werk dagelijks met diverse AI agents / LLMs.

..

Ik had het 1 jaar geleden echt niet kunnen bedenken maar de gemiddelde zzp DEV/test engineer heeft IMHO komende tijd meer te vrezen van Claude dan van DBA.
Ik ook, en mijn ervaringen zijn hetzelfde. Ik werk veel met integraties. In principe ben ik niet eens programmeur (wel geweest, dus ik heb de mindset), maar dat spul is wat betreft software relatief eenvoudig. Het lastige zit het in de juiste requirements helder te krijgen en dan vooral de edge cases eruit filteren. En gebruikers duidelijk maken dat 'een beetje' of 'ongeveer' niet te programmeren is en dat ze echt zelf met de hand zullen moeten kunnen laten zien wat de software moet doen voordat er iets te bouwen valt.

Als je dat helder hebt dan heb je vervolgens in no time een python scriptje in elkaar geLLM'd. Dan kunnen ze dat mooi doorzagen en proberen kapot te maken en als we dat achter de rug hebben dan kan er serieus iets gebouwd worden. En dat laatst is vervolgens veel beter dan zonder deze vorm van prototyping. En er wordt regelmatig besloten dat voor de betreffende toepassing eigenlijk dat python scriptje gewoon prima voldoet omdat het niet bedrijfskritisch is en bewezen heeft stabiel te draaien.

Deze aanpak is ook waarmee ik me vooralsnog van de concurrentie onderscheid. En waar mijn klanten wat resultaat betreft erg enthousiast over zijn.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
Destruction schreef op zondag 21 december 2025 @ 19:39:
[...]


En hoe gaan mensen die nu van bijvoorbeeld huursubsidie afhankelijk zijn dan leven? Stelen?

We hebben alles zo duur laten worden dat mensen zonder dit soort constructies absoluut niet zouden kunnen rondkomen. Ik kan zo geen constructie verzinnen die goedkoper is dan hetgeen we nu doen.
Omdat het inkomstenbelastingsysteem niet meer klopt. Subsidies en toeslagen zijn gewoon lapwerk voor verkeerd beleid.

Alleen subsidies schrappen gaat niemand helpen, dat snap ik ook. Maar ons financiële systeem is nogal verrot. Het hangt met ducttape en WD40 aan elkaar. Los het op… maak het simpeler.

  • Renzmeister
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 27-12 14:33
Ik zit pas twee weken op mijn huidige opdracht, en heb nog nauwelijks code hoeven schrijven. Maar ik heb LLM's al enorm veel gebruikt als klankbord om mijn opdracht helder te krijgen, planningen te maken, bepaalde technische vraagstukken voor te leggen, etc. Je moet wel een beetje op blijven letten, want zo'n LLM praat je snel naar de mond. En je haalt er wel het meeste uit als je zelf veel onderzoek hebt gedaan. Ik heb voor het eerst een begeleidende/adviesrol (voor een cloudmigratie), wat ik behoorlijk spannend vind, en LLM's geven me heel wat houvast.

  • gem-p
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 10:10
Destruction schreef op zondag 21 december 2025 @ 19:39:
[...]


En hoe gaan mensen die nu van bijvoorbeeld huursubsidie afhankelijk zijn dan leven? Stelen?

We hebben alles zo duur laten worden dat mensen zonder dit soort constructies absoluut niet zouden kunnen rondkomen. Ik kan zo geen constructie verzinnen die goedkoper is dan hetgeen we nu doen.
Minder belastingen heffen bijvoorbeeld. Zorgen dat lagere inkomens meer gaan verdienen. Kappen met hoge accijnzen op brandstof of openbaar vervoer goedkoper maken en verbeteren. Gewoon de belangrijkste voorzieningen goedkoper maken en btw van gezond voedsel afhalen. Geen miljarden spenderen aan beleid waar maar weinig resultaat uit behaald wordt.

Iedereen laten zzp'en als schijnzelfstandige met dito hoge inkomens >:)

Zomaar wat suggesties ;)

  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Destruction schreef op zondag 21 december 2025 @ 19:39:
[...]


En hoe gaan mensen die nu van bijvoorbeeld huursubsidie afhankelijk zijn dan leven? Stelen?
Door ze een eerlijk loon te betalen voor gedane arbeid. De grens waar huursubsidie afbouwt naar 0 wordt het nieuwe minimumloon. Ja, dan kan je niet meer concurreren met goedkope arbeid uit Polen, echter schiet daar de welvaart ook sterk omhoog waardoor het verschil steeds minder groot wordt.
Als we overal op de wereld dezelfde arbeidsvoorwaarden genieten (snap je nu de Europese jacht op schijnzelfstandigen?) dan is het veel makkelijker om een eerlijk loon te eisen zonder jezelf uit de markt te prijzen.
Als je concurreert op prijs zijn er twee verliezers en één winnaar. En die winnaar is niet jij, en ook niet jouw concurrent...

  • Loev
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-12 16:40
Skyaero schreef op zondag 21 december 2025 @ 14:19:

Dit is geen mindset, dit is een stukje ervaring van mijn kant.
Als dit jou ervaring is, dan hoor ik graag wat je anders gedaan zou hebben. Mag via DM.
Je mist het punt. Loev wil naast zijn strategisch/architectenrol bij klanten een stukje ondernemen en ziet hier een kans. Echter
- De huidige combinatie van eigenaar en junior is niet in staat cash op te bouwen. Dat betekent of te weinig billables of de salarissen/management fees zijn te hoog.
De junior kost NU geld, klaar en simpel. Dat wist de eigenaar van te voren en is daar open in.
- Als Loev erbij komt is eigenaar niet in staat zijn volledige salaris te betalen. Dat betekent dus dat verwachte billables (en uurtarief) niet overeenkomen met gewenst salaris. Dat is een enorme rode vlag in dit verhaal
Probleem is cash flow zoals mij is uitgelegd, voordat de facturen worden uitbetaald ben je een aantal maanden verder in sommige gevallen en dat kan ik beamen. Niet echt een rode vlag, het is een kleine bedrijf met een junior die geld kost, wanneer daar iemand bij komt met een stevige looneis vind ik het niet meer dan logisch dat het eerste jaar krap wordt.
- De discussie gaat nu al over de waarde van de aandelen en het verkopen ervan. De discussie moet gaan of je elkaar wel lekker ligt, of je dezelfde bedrijfsvisie hebt en hoe die visie strategisch wordt ingevuld als Loev erbij zit. Ga bijvoorbeeld een week met zijn tweeën op skivakantie.
Klopt helemaal, ALS ik instap dan is het voor meerdere jaren om het bedrijf te laten groeien en niet direct om de aandelen in cash om te zetten. Dan kan ik beter blijven ZZPen. We hebben meerdere gesprekken gevoerd en ik kan een hoop leren. Nu voel ik mij soms koning een oog in het land der blinden. Iemand hebben waar ik iets van kan leren vind ik waardevol. We hebben het kort gehad over toekomstplannen, en ik heb niks geks gehoord.
- Bij deze grootte van bedrijven is gebruikelijker voor een optie tot aandelenkoop. Je krijgt gewoon je volle salaris en na bijv. twee jaar heb je de mogelijkheid om je als partner in te kopen. Hoeveel en tegen welke waardering kun je vooraf afspreken.
Dit heb ik zelf geopperd als alternatief dat ik mij inkoop na een jaar. Maar het punt van cash flow te kort blijft staan.
- Groeien betekent sales, heel veel sales. Gaat Loev dat doen (waardoor hij niet 100% billable is) of de eigenaar (die dan niet 100% billable is). Probleem van Sales is dat de kosten vooruit lopen de inkomsten. Degene die sales doet wil ook gewoon zijn salaris ontvangen. Daarvoor heb je dus werkkapitaal nodig. En dat is er op dit moment niet. De luxe om iemand 20 uur in de week sales te laten doen is niet aanwezig, en daarmee het groeipotentieel ook niet.
Hier hebben we het ook over gehad, moeten we afspraken over maken. Ook over het begeleiden van juniors. Ik zie het ook als kans, ik kan mijzelf goed verkopen. Maar iemand anders proberen te detacheren, daar heb ik geen ervaring mee.
De reactie is negatief, want dit is echt vragen om gezeik.

Wat houd Loev bijvoorbeeld tegen om zelf een junior aan te nemen?
Ik waardeer je reactie enorm, de roze bril af slaan en de benen weer op de grond. Dank daarvoor. Waarom ik het niet zelf doe? Ik vind het doodeng om zelf een junior aan te nemen, en alle lasten op mij te nemen. Op deze manier kan ik er wat geleidelijker in rollen.

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Nu online
Het eerste jaar als zelfstandige zit er bijna op!
Of nouja, Kvk inschrijving al in 2024 gedaan. Rustig gezocht naar een geschikte opdracht die het "wensenlijstje" afvinkte, die kwam eind '24 op mijn pad. Dus pas in februari echt gestart.

Sindsdien drie weken zonder opdracht gezeten. Onverwacht, verhaal is hier wel terug te vinden. Gelukkig waren die drie weken toch al gepland, want waren precies de drie weken die we op vakantie waren :P
Dagen voor vertrek waren wel even hectisch, op vakantie ook nog wel wat telefoontjes maar ach dat hoort erbij.

Qua uren en uurtarief hoger geëindigd dan ik in 2024 voorzichtig had ingeschat. Huidige (toffe!) opdracht loopt ook nog even. Twee kleine klusjes er naast gehad, even afwachten hoe lang dat nog doorloopt. Daar zou ik er wel een paar extra van willen, geeft toch wat extra zekerheid.
Maak mij in die zin nog niet echt druk om de Wet DBA, maar een andere opdracht vinden wordt gezien de huidige angstcultuur wel lastiger. Probleem voor later.

Vandaag en morgen nog even de laatste uurtjes maken. Komende week wat boekhoud en facturatie dingetjes, pensioenpot nog even aanvullen voor de 31e en dan volgend jaar vrolijk verder.

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
Destruction schreef op zondag 21 december 2025 @ 19:39:
[...]


En hoe gaan mensen die nu van bijvoorbeeld huursubsidie afhankelijk zijn dan leven? Stelen?

We hebben alles zo duur laten worden dat mensen zonder dit soort constructies absoluut niet zouden kunnen rondkomen. Ik kan zo geen constructie verzinnen die goedkoper is dan hetgeen we nu doen.
Je benoemt zowel de noodzaak en oorzaak zelf al :)

  • Skyaero
  • Registratie: Juli 2005
  • Niet online
Loev schreef op maandag 22 december 2025 @ 09:01:
[...]

Als dit jou ervaring is, dan hoor ik graag wat je anders gedaan zou hebben. Mag via DM.
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen
De junior kost NU geld, klaar en simpel. Dat wist de eigenaar van te voren en is daar open in.
Dan klopt het business model niet. Junioren zijn de cashcows.
Probleem is cash flow zoals mij is uitgelegd, voordat de facturen worden uitbetaald ben je een aantal maanden verder in sommige gevallen en dat kan ik beamen. Niet echt een rode vlag, het is een kleine bedrijf met een junior die geld kost, wanneer daar iemand bij komt met een stevige looneis vind ik het niet meer dan logisch dat het eerste jaar krap wordt.
Werkkapitaal kun je opbouwen. Feit dat de eigenaar geen geld in het bedrijf heeft laten zitten, maar als winst aan zichzelf heeft uitgekeerd is wel degelijk een rode vlag.

Overigens, als liquiditeit (werkkapitaal) het probleem is, kun je gewoon naar een bank gaan voor een lening
Ik vind het doodeng om zelf een junior aan te nemen, en alle lasten op mij te nemen. Op deze manier kan ik er wat geleidelijker in rollen.
Zelfreflectie voor de kerstperiode: ben je wel zo 'ondernemend' als je zelf denkt en wilt zijn?

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
zo, december, tijd om de knaken naar prive te halen.

reiskostenvergoeding
vergoeding BTW priveauto
thuiswerkvergoeding

welk laaghangend fruit is er nog meer :+

  • Liegebeest
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07:54
Skyaero schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 12:29:
[...]
Zelfreflectie voor de kerstperiode: ben je wel zo 'ondernemend' als je zelf denkt en wilt zijn?
Dat is inderdaad een mooie om eens goed over na te denken. In dezelfde lijn spookt al een paar dagen door mijn hoofd: “ik moet nog twintig jaar, in een markt die zeker weten nog veel gaat veranderen. Wat wil ik gaan doen en hoe blijf ik relevant?” …

Liege, liege, liegebeest!


  • basdej
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 28-12 00:56

basdej

OutSystems Consultant

fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 12:48:
zo, december, tijd om de knaken naar prive te halen.

reiskostenvergoeding
vergoeding BTW priveauto
thuiswerkvergoeding

welk laaghangend fruit is er nog meer :+
Hoe geef je jezelf een thuiswerkvergoeding als ZZP?

Hoi.


  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 09:05

Destruction

(ex-)Automonteur

fry77 schreef op maandag 22 december 2025 @ 12:53:
[...]

Je benoemt zowel de noodzaak en oorzaak zelf al :)
Hoewel hier offtopic ben ik natuurlijk wel benieuwd naar alternatieven, want dit systeem is uiteraard ook niet perfect en ik ken zelfs gevallen waar mensen die best meer zouden kunnen worden tegen gehouden door de dreiging van niet alleen het verliezen van subsidies maar ook nog eens het moeten terugbetalen van e.e.a 8)7

@Loev Hoe meer ik lees hoe meer het voor mij een grote rode vlag is. Zeker als ik lees dat geld dat in het bedirjf zat er al weer uit is getrokken. Het klinkt als een lege BV waarvan jij dan waardeloze aandelen krijgt en volgens mij bij schulden ook mede verantwoordelijk zou kunnen zijn. Ik zou hier absoluut niet aan beginnen.
fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 12:48:
zo, december, tijd om de knaken naar prive te halen.

reiskostenvergoeding
vergoeding BTW priveauto
thuiswerkvergoeding

welk laaghangend fruit is er nog meer :+
Ik ben hier ook wel benieuwd naar, maar ik vraag dit uiteraard voor een vriend :+

Iets met het eindigen van de YT regeling, daardoor privé moeten gaan rijden en toch een soort van uit zijn op "wraak". Welke posten had ik die vriend van me kunnen gebruiken waar ik nog niet eerder aan gedacht heb/heeft? :+ EMZ in dit geval.

Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.


  • ralpje
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 11:07

ralpje

Deugpopje

basdej schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 13:06:
[...]


Hoe geef je jezelf een thuiswerkvergoeding als ZZP?
In een BV? Werkkostenregeling.

Freelance (Microsoft) Cloud Consultant & Microsoft Certified Trainer


  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
basdej schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 13:06:
[...]


Hoe geef je jezelf een thuiswerkvergoeding als ZZP?
in de EMZ had ik een stroommeter, alles in de werkkamer (laptop,printer, verlichting en verwarming) ging daar over heen. Opvoeren en klaar.

In de BV heb ik gewoon de vergoeding * thuiswerk dagen

  • Landon
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 11:42
fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 13:51:
[...]

in de EMZ had ik een stroommeter, alles in de werkkamer (laptop,printer, verlichting en verwarming) ging daar over heen. Opvoeren en klaar.

In de BV heb ik gewoon de vergoeding * thuiswerk dagen
En daar wordt niet moeilijk over gedaan? Als eenmanszaak met een werkkamer (lees: zolder) is dit volgens mij niet stroom niet aftrekbaar?

  • Wolly
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
Landon schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 14:15:
[...]


En daar wordt niet moeilijk over gedaan? Als eenmanszaak met een werkkamer (lees: zolder) is dit volgens mij niet stroom niet aftrekbaar?
Wie moet daar moeilijk over doen?

BTW kan je altijd aftrekken, verbruik alleen bij ruimte die voldoet aan de voorwaarden.

  • jongetje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 12:11
fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 13:51:
[...]

in de EMZ had ik een stroommeter, alles in de werkkamer (laptop,printer, verlichting en verwarming) ging daar over heen. Opvoeren en klaar.

In de BV heb ik gewoon de vergoeding * thuiswerk dagen
Als die ruimte een eigen ingang heeft, eigen voorzieningen en gehuurd word of betaald is door de zaak kan dat idd. Dan kun je zelfs je reet afvegen met bedrijfs wcpapier.
Maar vraag me af of een werkkamer in een prive woning aan de voorwaarden voldoet...

Zie ook: https://www.belastingdien...in-mijn-woning-aftrekbaar

[ Voor 10% gewijzigd door jongetje op 23-12-2025 14:30 ]


  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
discussie om niks:
https://www.google.com/se...&sourceid=chrome&ie=UTF-8

serieus, misschien is het mijn winterdepressie maar soms is dit topic het argument voor het terughalen van het middenstandsdiploma.

Je trekt toch ook een deel van je internet abbo af?

edit: eigen ruimte etc speelt in dit geval alleen voor de btw. En ik heb het over opvoeren van een declaratie als kosten.

[ Voor 17% gewijzigd door fry77 op 23-12-2025 15:00 ]


  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
accountant kan trouwens z'n borstr nat maken dit jaar.

We hebben alle nummers bij kpn zitten. Zakelijk en prive, van alle bedrijven. Ook internet en tv. Maar dat levert dus flinke korting op per maand. Zo nu ook gratis Netflix. Maar dat staat dus wel allemaal op de factuur. Ben benieuwd hoe alles verekend en toegewezen gaat worden :D

  • q-quan
  • Registratie: Mei 2023
  • Laatst online: 27-12 11:11
sth87 schreef op woensdag 24 juli 2024 @ 16:57:
[...]

in België gaan ze daarvoor Peppol introduceren, verplicht voor B2B in januari 2026
Ik hoor inderdaad van een Belgische opdrachtgever dat ze voortaan alleen Peppol-facturen verwachten. Ik ZZP naast mijn vaste baan en stuur maar een handjevol facturen, maar moet hierdoor denk ik toch overstappen van een Word-en-Excel-boekhouding naar een boekhoudpakket dat het mogelijk maakt om via Peppol te factureren. Heeft iemand suggesties?

  • xinq
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 10:37
q-quan schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 19:19:
[...]


Ik hoor inderdaad van een Belgische opdrachtgever dat ze voortaan alleen Peppol-facturen verwachten. Ik ZZP naast mijn vaste baan en stuur maar een handjevol facturen, maar moet hierdoor denk ik toch overstappen van een Word-en-Excel-boekhouding naar een boekhoudpakket dat het mogelijk maakt om via Peppol te factureren. Heeft iemand suggesties?
Ik kan Moneybird van harte aanbevelen (ik gebruik het inmiddels 5 jaar). Ondersteund ook Peppol.

  • RonaldHeirbaut
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 28-12 17:07
fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 14:52:
discussie om niks:
https://www.google.com/se...&sourceid=chrome&ie=UTF-8

serieus, misschien is het mijn winterdepressie maar soms is dit topic het argument voor het terughalen van het middenstandsdiploma.

Je trekt toch ook een deel van je internet abbo af?

edit: eigen ruimte etc speelt in dit geval alleen voor de btw. En ik heb het over opvoeren van een declaratie als kosten.
Nee. Ik niet. Internet, telefoon, allemaal privé. Btw terugvragen op zakelijke kilometers doe ik ook niet meer. Allemaal klein bier. Als ik 2, 3 uurtjes naar boven afrond in declarabele uren heb ik al meer.

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
RonaldHeirbaut schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 20:09:
[...]

Nee. Ik niet. Internet, telefoon, allemaal privé. Btw terugvragen op zakelijke kilometers doe ik ook niet meer. Allemaal klein bier. Als ik 2, 3 uurtjes naar boven afrond in declarabele uren heb ik al meer.
true, sterker nog, puur financieel levert het mij misschien wel meer op om de uren van komende week te boeken in '26 omdat tussenpersoon al dicht is. Als ik volgend jaar niet zo veel werk scheelt het toch al 19% vpb over dit jaar :D

Maar ik mik de hele bups naar de boekhouder, die regelt dat, ik houd alleen de km's bij.

  • Matis
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 28-12 15:49

Matis

Rubber Rocket

fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 12:48:
zo, december, tijd om de knaken naar prive te halen.

reiskostenvergoeding
vergoeding BTW priveauto
thuiswerkvergoeding

welk laaghangend fruit is er nog meer :+
WKR? Kijk eens naar vrije ruimte en gerichte vrijstellingen

If money talks then I'm a mime
If time is money then I'm out of time


  • jerh
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 26-12 17:24
fry77 schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 20:51:
[...]

true, sterker nog, puur financieel levert het mij misschien wel meer op om de uren van komende week te boeken in '26 omdat tussenpersoon al dicht is. Als ik volgend jaar niet zo veel werk scheelt het toch al 19% vpb over dit jaar :D

Maar ik mik de hele bups naar de boekhouder, die regelt dat, ik houd alleen de km's bij.
die boekt dat keurig in 2025 als jij het in januari factureert. In ieder geval een goede, ik corrigeer dat regelmatig.

  • sth87
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 24-12 12:41
q-quan schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 19:19:
[...]


Ik hoor inderdaad van een Belgische opdrachtgever dat ze voortaan alleen Peppol-facturen verwachten. Ik ZZP naast mijn vaste baan en stuur maar een handjevol facturen, maar moet hierdoor denk ik toch overstappen van een Word-en-Excel-boekhouding naar een boekhoudpakket dat het mogelijk maakt om via Peppol te factureren. Heeft iemand suggesties?
je kan perfect met word/excel blijven werken, peppol is gewoon een verzend/ontvang methode
dus als je factuur in word/excel maakt, opslaan als PDF, dan zijn er genoeg manieren om het verstuurd te krijgen via peppol, zelf gratis, staat dan wel volledig los van je boekhoudpakket
met bv doccle pro kan je wel een koppeling maken met je boekhoudpakket, zodat het automatisch doorkomt

  • just-julez-ja
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 24-12 09:55
q-quan schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 19:19:
[...]


Ik hoor inderdaad van een Belgische opdrachtgever dat ze voortaan alleen Peppol-facturen verwachten. Ik ZZP naast mijn vaste baan en stuur maar een handjevol facturen, maar moet hierdoor denk ik toch overstappen van een Word-en-Excel-boekhouding naar een boekhoudpakket dat het mogelijk maakt om via Peppol te factureren. Heeft iemand suggesties?
Ik merk dat Belgische ondernemers de laatste maand wel zenuwachtig zijn geworden over de verplichting van Peppol. Maar ook in NL hoor je lagere overheden die dit steeds meer vragen van leveranciers. Heeft een van jullie al een leverancier die dat vereist?

En een enkele slimme IT'er kan het misschien dit zelf regelen. Maar wil je dat echt doen? Zowel voor versturen als ontvangen moet je Peppol gebruiken. Wordt lekker gereguleerd, daar kan je van alles van vinden. Maar ja kan ook een eenvoudige oplossing zoeken, die echt niet super duur hoeft te zijn, en soms zelf zonder vast maandbedrag.

[ Voor 18% gewijzigd door just-julez-ja op 24-12-2025 09:55 ]


  • mrbones92
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 28-12 16:06
De meeste boekhoudsystemen ondersteunen peppol. Om nou voor die paar tientjes zelf iets gaan lopen tweaken… is gewoon niet handig. Peppol is vanaf 1 januari verplicht in Belgie, Nederland zal ongetwijfeld volgen. Het is vanaf 2030 verplicht in Europa als ik mij niet vergis.

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
jerh schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 21:20:
[...]

die boekt dat keurig in 2025 als jij het in januari factureert. In ieder geval een goede, ik corrigeer dat regelmatig.
die boekt dat keurig in januarie alsik de uren in de eerste week van januarie boek/schrijf/noteer. Ik schreef toch al dat jaar is afgesloten bij tussenpartij :?

  • fry77
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 28-12 19:37
just-julez-ja schreef op woensdag 24 december 2025 @ 09:49:
[...]


Ik merk dat Belgische ondernemers de laatste maand wel zenuwachtig zijn geworden over de verplichting van Peppol. Maar ook in NL hoor je lagere overheden die dit steeds meer vragen van leveranciers. Heeft een van jullie al een leverancier die dat vereist?

En een enkele slimme IT'er kan het misschien dit zelf regelen. Maar wil je dat echt doen? Zowel voor versturen als ontvangen moet je Peppol gebruiken. Wordt lekker gereguleerd, daar kan je van alles van vinden. Maar ja kan ook een eenvoudige oplossing zoeken, die echt niet super duur hoeft te zijn, en soms zelf zonder vast maandbedrag.
hoorde tijd terug dat in portugal elke factuur ook direct naar belastingdienst gestuurd moet worden. Over reguleren gesproken....

  • sebasd
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 11:42

sebasd

loopt op espresso

just-julez-ja schreef op woensdag 24 december 2025 @ 09:49:
[...]

Maar ook in NL hoor je lagere overheden die dit steeds meer vragen van leveranciers. Heeft een van jullie al een leverancier die dat vereist?
Ja, meerdere zelfs (maar stuur dan ook facturen naar 15-20 verschillende bedrijven per jaar, aha het niet meer is).

Wijst zichzelf in Moneybird, en voor sommige contacten werd in mijn geval de verstuurmethode automatisch naar Peppol aangepast voor een recente factuur, waar die vorig jaar nog ‘gewoon’ via mail ging.

  • Deveon
  • Registratie: December 2007
  • Niet online
ralpje schreef op dinsdag 23 december 2025 @ 13:34:
[...]


In een BV? Werkkostenregeling.
Gaat dat ten koste van het budget? Deze keer ik namelijk nu gewoon netto uit als “eindejaarsbonus”. Begreep trouwens ook dat je privé internet via noodzakelijk clausule buiten dit budget kan vergoeden mits het in je arbeidsovereenkomst vermeld staat.

  • Aftansert
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 00:28
Deveon schreef op woensdag 24 december 2025 @ 16:33:
[...]

Gaat dat ten koste van het budget?
Nee, thuiswerkvergoeding is een gerichte vrijstelling.

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:04

Crazy D

I think we should take a look.

fry77 schreef op woensdag 24 december 2025 @ 11:16:
[...]

hoorde tijd terug dat in portugal elke factuur ook direct naar belastingdienst gestuurd moet worden. Over reguleren gesproken....
Griekenland ook. Was hard nodig gok ik :o

Exact expert nodig?


  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 09:04

Crazy D

I think we should take a look.

fry77 schreef op woensdag 24 december 2025 @ 11:15:
[...]

die boekt dat keurig in januarie alsik de uren in de eerste week van januarie boek/schrijf/noteer. Ik schreef toch al dat jaar is afgesloten bij tussenpartij :?
Ik denk dat het werd opgevat als, uren december pas factureren in januari. Als je doet alsof je 1-4 januari 8 uur per dag hebt gewerkt is er weinig aan de hand. Centenwerk dat dan weer wel maar toch.

Exact expert nodig?


  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Crazy D schreef op donderdag 25 december 2025 @ 21:12:
[...]

Griekenland ook. Was hard nodig gok ik :o
Italië :X

  • jerh
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 26-12 17:24
fry77 schreef op woensdag 24 december 2025 @ 11:15:
[...]

die boekt dat keurig in januarie alsik de uren in de eerste week van januarie boek/schrijf/noteer. Ik schreef toch al dat jaar is afgesloten bij tussenpartij :?
Het gaat uiteraard om het tijdvak waarin de omzet gerealiseerd is, niet om wanneer je het faktureert. En dat is post die in ieder geval door ons altijd goed bekeken wordt.

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11:40
Ja hoor, daar is'ie weer

Hmmbob's belastingen sheet 2026

Heb net de "wat moet ik eigenlijk aan belastingen betalen" Excel bijgewerkt. Heb inmiddels alle tarieven, schijven en andere waardes nagelopen met de gegevens zoals die nu bekend zijn voor 2026. Hij zou weer moeten kloppen voor volgend jaar!
.
Ah tof, waar kan ik hem vinden?
Hij staat nog steeds op dezelfde plek, maar mocht je dat linkje kwijt zijn: https://docs.google.com/s...365646&rtpof=true&sd=true

Let vooral ook op het versienummer rechtsbovenin als je een update gaat downloaden.
.
Foutje, bedankt!
Ai, heb je een foutje gevonden? Laat het me dan even weten, dan gaan we dat fixen. _/-\o_ Het zijn gewoon heel veel formules bij elkaar, dus een klein foutje is zo gemaakt. Ik ben maar gewoon een IT ZZP'er die zelf graag wil weten hoeveel belasting hij moet betalen - ik ben zeker geen belastingadviseur.
.
Hey Hmmbob, je hebt een koffie of biertje :9B verdiend!
Ah leuk! Dat kan je hier regelen:

Afbeeldingslocatie: https://cdn.buymeacoffee.com/buttons/v2/default-yellow.png

Dank je wel!
:9B @ll roel j :9B @c-nan
.
Changelog
2025.12.27 Berekeningen voor 2026 toegevoegd
2025.12.28 Note voor box3 bij de algemene heffingskorting

[ Voor 10% gewijzigd door Hmmbob op 28-12-2025 18:19 ]

Sometimes you need to plan for coincidence


  • bord4kop
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 08:34

bord4kop

maximaal 100KB!

topper!! ^^

dank _/-\o_ _/-\o_ _/-\o_

[ Voor 3% gewijzigd door bord4kop op 28-12-2025 09:43 ]

| Security Management |


  • Afas
  • Registratie: Juli 2020
  • Niet online
Hmmbob schreef op zaterdag 27 december 2025 @ 12:32:
Ja hoor, daar is'ie weer

Hmmbob's belastingen sheet 2026

Heb net de "wat moet ik eigenlijk aan belastingen betalen" Excel bijgewerkt. Heb inmiddels alle tarieven, schijven en andere waardes nagelopen met de gegevens zoals die nu bekend zijn voor 2026. Hij zou weer moeten kloppen voor volgend jaar!
.
Ah tof, waar kan ik hem vinden?
Hij staat nog steeds op dezelfde plek, maar mocht je dat linkje kwijt zijn: https://docs.google.com/s...365646&rtpof=true&sd=true

Let vooral ook op het versienummer rechtsbovenin als je een update gaat downloaden.
.
Foutje, bedankt!
Ai, heb je een foutje gevonden? Laat het me dan even weten, dan gaan we dat fixen. _/-\o_ Het zijn gewoon heel veel formules bij elkaar, dus een klein foutje is zo gemaakt. Ik ben maar gewoon een IT ZZP'er die zelf graag wil weten hoeveel belasting hij moet betalen - ik ben zeker geen belastingadviseur.
.
Hey Hmmbob, je hebt een koffie of biertje :9B verdiend!
Ah leuk! Dat kan je hier regelen:

[Afbeelding]

Dank je wel!
:9B @ll roel j :9B @c-nan
.
Changelog
2025.12.27 Berekeningen voor 2026 toegevoegd
_O_ aangezien ik geen ZZP'er meer ben kan ik er helaas minder gebruik meer van maken.

Heb nog wel een opmerking die ik dacht ik al eerder gemaakt heb en dat is dat de afbouw van de algemene heffingskorting inmiddels over het verzamelinkomen berekend wordt. Dat betekent dat als je belastbare winst < 78k is en je box 3 belasting moet betalen het kan zijn dat je meer belasting in box 1 moet betalen dan uit dit schema volgt omdat je minder AHK over houdt. Enige manier om daar voor te corrigeren is om ergens de box 3 grondslag handmatig in te vullen (of te laten berekenen) op basis van forfaitair rendement. Misschien voor de volledigheid goed dit ergens aan te geven zodat mensen weten dat ze mogelijk meer belasting moeten betalen.

Het is erg situatieafhankelijk maar in mijn geval maakte het in 2025 flink verschil omdat ik vorig jaar als gevolg van wegvallende opdrachten (wet DBA) mijn onderneming gestaakt heb. Vervolgens heb ik beperkt in loondienst gewerkt waardoor ik flink onder de grens ben gebleven en mijn box 3 inkomen een negatief verschil hierop maakte.

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11:40
Afas schreef op zondag 28 december 2025 @ 10:01:
[...]
Heb nog wel een opmerking die ik dacht ik al eerder gemaakt heb
Klopt, in januari van dit jaar. Heb ik toen niets mee gedaan denk ik.
en dat is dat de afbouw van de algemene heffingskorting inmiddels over het verzamelinkomen berekend wordt. Dat betekent dat als je belastbare winst < 78k is en je box 3 belasting moet betalen het kan zijn dat je meer belasting in box 1 moet betalen dan uit dit schema volgt omdat je minder AHK over houdt. Enige manier om daar voor te corrigeren is om ergens de box 3 grondslag handmatig in te vullen (of te laten berekenen) op basis van forfaitair rendement. Misschien voor de volledigheid goed dit ergens aan te geven zodat mensen weten dat ze mogelijk meer belasting moeten betalen.
Ik heb een note in de sheet geplaatst bij de AHK, want ik heb zelf geen zin om met box 3 berekeningen etc aan de slag te gaan en om alle edge cases mee te nemen. Het is geen aangifteprogramma, het is een simpele sheet om mijn eigen "te betalen belastingen" inzichtelijk te maken - een sheet die ik graag met de community deel. In afwijkende situaties zou ik vooral op de tooling van de belastingdienst vertrouwen in plaats van dit excelletje :+

Sometimes you need to plan for coincidence


  • Afas
  • Registratie: Juli 2020
  • Niet online
Hmmbob schreef op zondag 28 december 2025 @ 11:11:
[...]
Klopt, in januari van dit jaar. Heb ik toen niets mee gedaan denk ik.

[...]

Ik heb een note in de sheet geplaatst bij de AHK, want ik heb zelf geen zin om met box 3 berekeningen etc aan de slag te gaan en om alle edge cases mee te nemen. Het is geen aangifteprogramma, het is een simpele sheet om mijn eigen "te betalen belastingen" inzichtelijk te maken - een sheet die ik graag met de community deel. In afwijkende situaties zou ik vooral op de tooling van de belastingdienst vertrouwen in plaats van dit excelletje :+
Ik begrijp dat je dat niet wil toevoegen omdat het erg specifiek is en box 3 is. Doordat we ons belastingsysteem elk jaar ingewikkelder maken , krijg je ook dit soort vermengingen. Een note lijkt mij dan ook prima oplossing d:)b .

Het was een paar weken geleden ook nog in het nieuws omdat ze verwachten dat veel mensen in maart en april met een 'tegenvaller' geconfronteerd worden omdat als je in loondienst bent de werkgever hier ook geen rekening mee kan houden dus iedereen in loondienst hier ook mee te maken krijgt als je box 3 belasting betaalt.

  • Frash
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 09:14
Weet niet of het al voorbij gekomen is maar gebruikelijk loon DGA gaat omhoog volgend jaar van van € 56.000 naar € 58.000 (zelf geen last van, want zit er door bruto bijtelling al ruim boven).
Pagina: 1 ... 657 658 Laatste