jape14 schreef op zaterdag 5 februari 2022 @ 20:47:
[...]
Tja ik werk fulltime voor de klant en ik heb ook andere hobby's, dus ik heb geen GitHub repo voor je. Is mooi meegenomen als iemand zoiets kan overleggen naar het kan volgens mij echt geen vereiste zijn.
Misschien moeten we ook af van het concept dat je als developer maar in je vrije tijd niets anders doet dan coderen en studeren.
Vroeger ging ik voor de lol ook allerlei dingen thuis doen. Had 2 nieuwe PowerEdge servers gekocht en in de datacenter gezet hier in Haarlem. Proxmox opzetten. Eigen web en mailserver opzetten. Uitdaging om met 1 publiek ip adres allerlei virtual machines bereikbaar maken dmv PFSense met reverse proxy.
Heb tijden gehad dat ik om 12 uur s'avonds voor de lol naar de datacenter ging omdat mijn server plotseling onbereikbaar was. Een hoop meuk geschreven in PHP toen. Websites bouwen voor klanten en kennissen. Hele nachten doorhalen omdat ik lekker bezig was met developen.
Nu ik 33 ben met een gezin merk ik dat ik geen zin daarin heb. Ik doe nog wel aan zelfstudie maar ik leer nu graag on the fly. Dingetjes als een actieve github hebben, hoge score bij stackovervlow, artikelen schrijven. Al die zaken hoeven van mij niet meer want ik hecht nu meer waarde aan mijn vrije tijd.
Veel zaken waarmee we werken lijken op elkaar. Moet ik een keer iets doen met Kafka. Dan duik ik daar wel eventjes in. Moet ik leren werken met Azure Devops? Prima volg ik daar wel een cursus voor in mijn vrije tijd. Maar bij voorbaat in allerlei zaken een expert in zijn is niet realistisch en moet ook niet de norm worden.