Is er hier toevallig iemand die een leuke excel sheet heeft mbt het berekenen van een netto inkomen bij een bepaald uurtarief en x% declarabele uren? Zelf al een beetje aan het proberen geweest, maar het is lastig om het een beetje flexibel / overzichtelijk te houden.
"Bereken het" heeft best een aardige collectie aan rekentools die vaak in ieder geval in de goede richting zitten - percentages van het een en ander willen per jaar nog wel eens veranderen en niet geupdate worden.
Ik heb ook nog een leuk sheetje, zowel 2015 als 2016 staan er in: https://docs.google.com/s...eHtv_WAw/edit?usp=sharing
Zowel de belastingdienst als het UWV heeft de Uniforce constructie goedgekeurd. (https://www.uniforce.nl/i...omst-belastingdienst-uwv/)t_captain schreef op dinsdag 26 januari 2016 @ 10:34:
De Uniforce constructie heeft naar verluid een oordeel van de belastingdienst.
Het is juist niet inconsequent. Er is een duidelijke afspraak met het UWV en de belastingdienst. Je kan alles nalezen op de site van Uniforce. (https://www.uniforce.nl/informatie/de-dubv/)Ik blijf het hele onderwerp wat inconsequent vinden.
De DUBV is een soort van detacheerbureau maar dan met maar 1 werknemer die ook 80% eigenaar is. Jij als eigenaar hebt 100% recht op winst etc, Uniforce krijgt een vast bedrag per maand. Niet een bedrag per uur of een percentage.Als je de normen over "verkapt dienstverband" heel strikt zou uitleggen, dan kun je van de meeste ingeleende consultants in uitvoerende rollen claimen dat ze eigenlijk bij de klant in dienst zijn. Dat geldt in gelijke mate voor zelfstandigen als voor werknemers van detacheerders, softwarehuizen etc.
Er zijn maar weinig opdrachten waar je als ZZP'er niet onder gezag valt. Uiteindelijk bepaalt de klant vrijwel altijd wat de ZZP'er moet doen en is er dus een gezagsverhouding. Dat is wat Uniforce oplost samen met andere zaken (geen probleem bij maar 1 opdrachtgever, wel aanspraak op WW/WIA)Wat men werkt in dezelfde mate wel of niet "onder latent gezag" van de klant. En het is in deze niet relevant of er ook een andere arbeidsverhouding met een ander bedrijf (detacherder) van toepassing is -- de toetsing van een arbeidsrelatie betreft telkens slechts twee partijen. Dus consultant <--> bemiddelaar en consultant <--> eindklant.
Ik begrijp dat veel mensen het maar vaag vinden maar misschien is beter goed te begrijpen wat het is dan aannames doen zoals velen hier (niet perse op jou gericht hoor t_captain!)
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Weet je wat er daadwerkelijk op achteruit gaat als je van eenmanszaak naar zo'n uniforce constructie gaat ? Want je hebt niet alleen de uniforce kosten maar ook je aftrekposten ed ben je dan kwijt ? En omdat je een werknemer bent ben je dan ook meteen verplicht tot sociale verzekeringen zoals WW/WIA.
Mijn mening is dat er gewoon een heldere definitie moet komen wanneer iemand bij eigen vrije keuze zelfstandig is (waarmee een opt-out uit de werknemersverzekeringen).Gé Brander schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:01:
[...]
De DUBV is een soort van detacheerbureau maar dan met maar 1 werknemer die ook 80% eigenaar is. Jij als eigenaar hebt 100% recht op winst etc, Uniforce krijgt een vast bedrag per maand. Niet een bedrag per uur of een percentage.
[...]
Er zijn maar weinig opdrachten waar je als ZZP'er niet onder gezag valt. Uiteindelijk bepaalt de klant vrijwel altijd wat de ZZP'er moet doen en is er dus een gezagsverhouding. Dat is wat Uniforce oplost samen met andere zaken (geen probleem bij maar 1 opdrachtgever, wel aanspraak op WW/WIA)
De situatie waar we in zitten is dat de belastingdienst op case by case basis wil kunnen oordelen of iemand ondernemer is of verkapt werknemer. Daarbij wordt niet teruggedeinsd om de grenzen tussen rechtspersonen te doorbreken. Een (100%) BV met VAR-DGA biedt niet meer bescherming dan een eenmanszaak. Een Uniforce constructie kennelijk wel. Ik vind de grens tussen deze twee wat arbitrair.
Zoals ik zei, als je de regels heel strikt uitlegt, kun je ook een dienstverband veronderstellen bij mensen die reeds een dienstverband hebben met een tussenpartij. Want voor de toetsing van je arbeidsverhouding met de klant maakt het niet uit wat voor arbeidsverhouding je met de bemiddelaar hebt. Die twee staan los van elkaar. Een gedetacheerde consultant (loondienst bij detacheerder) kan evengoed een verkapt dienstverband met de klant hebben als een zelfstandige consultant.
De belastingdienst lijkt meer achter de tweede dan achter de eerste aan te zitten. Dat is wat ik inconsequent vind. Misschien is het wel opportunistisch, daar is immers meer te halen.
Overigens kun je nog meer constructies bedenken die het midden houden tussen een detacheringsbedrijf en een eigen onderneming. Verschillende gradaties van hetzelfde:
1. 500 consultants in loondienst bij een detacheerder. Hun inkomen bestaat grotendeels uit inkomen uit arbeid, een klein deel komt uit een personeelsaandelenregeling.
2. 50 consultants in loondienst bij een detacheerder. Ze zijn met 50 man samen ook eigenaar van het bedrijf. Iedereen bezit 2%, dus geen aanmerkelijk belang. Niemand is dus DGA. Ze verdienen allemaal minimumloon en delen de rest van de winst in box 3.
3. Idem met 10 consultants. Allemaal voor 10% eigenaar en dus wel DGA.
Waar ligt de grens precies?
Dit is gewoon de "eenmanszaak of BV" puzzel. Je raakt inderdaad ondernemersaftrek en MKB-winstvrijstelling kwijt, maar geniet wel andere voordelen (denk aan: inkomen in box 2 boven het gebruikelijk loon in box 1). De mate waarin je duurder of goedkoper uit bent hangt voornamelijk van je omzet af.vortexnl1982 schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:23:
Weet je wat er daadwerkelijk op achteruit gaat als je van eenmanszaak naar zo'n uniforce constructie gaat ? Want je hebt niet alleen de uniforce kosten maar ook je aftrekposten ed ben je dan kwijt ? En omdat je een werknemer bent ben je dan ook meteen verplicht tot sociale verzekeringen zoals WW/WIA.
Ziet er goed uit.. dit is (bijna) wat ik zocht. Als ik mijn wensen er ook in verwerkt heb zal ik deze ook weer delen. Misschien dat iemand er nog aan heeft..DanTm schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 15:48:
Je mag mijn administratie sheet wel gebruiken:
http://1drv.ms/207Sjtb
De sheet klopt niet , zit verkeerde verkeerde berekeningen in.
iets met lenzen
Die van DanTm, die van jou klopt qua volgorde.pirke schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:35:
Die van DanTm of die van mij?
iets met lenzen
MKB aftrek moet als allerlaatste van de winst af en is 14%, doe je dit niet dan reken je je zelf te rijk.DanTm schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:46:
wat is er verkeerd?
belastingschalen zijn 40,40 ipv 40,15
makkelijkste is je volgorde aan te passen in Omzet - alle aftrek excl mkb-aftrek - kosten - afschrijvingen = winst - mkb-aftrek
iets met lenzen
Als je goed kijkt bereken ik de MKB over de winst - ondernemersaftrek.
http://www.belastingdiens...ers/mkb_winstvrijstelling
Overige aftrek en bijtel posten in mijn sheet zijn geen ondernemers posten.
Belastingschaal klopt inderdaad, zie dat het inmiddels weer verander is, zal het aanpassen.
http://www.belastingdiens...ers/mkb_winstvrijstelling
Overige aftrek en bijtel posten in mijn sheet zijn geen ondernemers posten.
Belastingschaal klopt inderdaad, zie dat het inmiddels weer verander is, zal het aanpassen.
Ik ben nu 8 jaar ZZP'er en ik moet de eerste klant nog tegen komen die mij gaat vertellen wat ik moet doen. Uiteraard vertellen ze me wat ze willen hebben (eindproduct), wat het budget is, wanneer het klaar moet zijn, etc. Maar wat en hoe ik dat doe, dat bepaal ik toch echt zelf. En ik zit 100% van de tijd bij de klant, op detacheringsbasis zeg maar. Als de klant zou weten wat ik precies moet doen, zouden ze mij niet inhuren maar het gewoon zelf doen.Gé Brander schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:01:
Er zijn maar weinig opdrachten waar je als ZZP'er niet onder gezag valt. Uiteindelijk bepaalt de klant vrijwel altijd wat de ZZP'er moet doen en is er dus een gezagsverhouding.
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Hoe hebben jullie je zakelijke email geregeld? Ik twijfel tussen een zakelijke google account of een standaard webmail pakket op eigen webruimte. Dat laatste heeft als nadeel dat ik het dan zelf ook up to date moet houden en waarschijnlijk een slechtere sla heeft dan Google kan bieden, maar als voordeel wat meer flexibiliteit en oneindig veel emailadressen.
Office365. Was na jaren wel klaar met het zelf draaien van een Exchange doosNikel schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 18:52:
Hoe hebben jullie je zakelijke email geregeld?
Je hebt ook nog Exchange online voor weinig. Bij MS krijg je een 50GB mailbox, kun je een domein koppelen en eventueel kun je het combineren met Office (365). Als bedrijf migreren wij van een lokale Exchange server naar Exchange online. Mailboxen met POP vind ik vervelend omdat het niet pusht en ik wil op alle apparaten goed syncen. Bovendien vind ik agendafunctionaliteit belangrijk.Nikel schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 18:52:
Hoe hebben jullie je zakelijke email geregeld? Ik twijfel tussen een zakelijke google account of een standaard webmail pakket op eigen webruimte. Dat laatste heeft als nadeel dat ik het dan zelf ook up to date moet houden en waarschijnlijk een slechtere sla heeft dan Google kan bieden, maar als voordeel wat meer flexibiliteit en oneindig veel emailadressen.
Bedankt voor de tips. Ik had inderdaad nog niet aan MS gedacht. Office365 Business Premium ziet er ook wel uit als een aantrekkelijke optie voor mij.
En als je echt alleen mail wilt hebben kan je ook nog een kiosk abbo nemen:
https://products.office.c...re-office-365-kiosk-plans
Voor dat geld is er niet veel beters te vinden denk ik.
https://products.office.c...re-office-365-kiosk-plans
Voor dat geld is er niet veel beters te vinden denk ik.
Er is natuurlijk een verschil hoe jij het beleeft en hoe de belastingdienst en UWV etc het zien. De scheidslijn is heel erg dun en niet voor iedereen duidelijk. Mocht de belastingdienst en UWV het anders zien dan jij dan wens ik je veel succes in het behalen van je gelijk. Kost dan veel tijd, geld en frustratie die ik er niet voor over zou hebben. Ook het spekken van advocaten is niet mijn hobby en die heb je dan wel nodig. Misschien sta je dan wel in je gelijk, maar het gelijk krijgen is wat anders dan gelijk hebben.RichieB schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 17:33:
[...]
Ik ben nu 8 jaar ZZP'er en ik moet de eerste klant nog tegen komen die mij gaat vertellen wat ik moet doen. Uiteraard vertellen ze me wat ze willen hebben (eindproduct), wat het budget is, wanneer het klaar moet zijn, etc. Maar wat en hoe ik dat doe, dat bepaal ik toch echt zelf. En ik zit 100% van de tijd bij de klant, op detacheringsbasis zeg maar. Als de klant zou weten wat ik precies moet doen, zouden ze mij niet inhuren maar het gewoon zelf doen.Als specialist voel ik absoluut geen gezagverhouding met mijn opdrachtgevers. Sterker nog, zou ik die wel voelen dan ben ik snel weg.
Gelukkig is iedereen vrij in de keuze hoe het aan te pakken.
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Ik heb een Microsoft Action Pack genomen. Daarbij zitten diverse licenties (voor intern gebruik) inbegrepen, waaronder vijf voor Office 365. Dus mijn hond en kat hebben ook beide een account. Voor demo- en testdoeleinden uiteraard, maar toch wel heel handig. Kater heeft zelfs een MSDN-licentie
Apparticle SharePoint | Apps | Articles
Ik ben me aan het oriënteren om over 2-3 jaar als freelancer te beginnen. Ik ben nu bezig met een deeltijd opleiding Business IT en na 4 jaar als systeembeheerder/helpdesk zoek ik nu een andere uitdaging. Omdat ik eerst mijn studie wil afronden en meer ervaring wil opdoen, zoek ik voor de komende jaren dus nog wel een baan in vaste dienst.
Echter, wil ik in mijn nieuwe baan graag ervaringen opdoen in een specialisatie welke ik ook als freelancer kan uitvoeren. Developer valt sowieso af, maar verder ben ik geínteresseerd naar veel van de verschillende specialisaties in ICT, zowel de technisch als business.
Heeft iemand hier tips in welke specialisatie voldoende werk te vinden is als ZZP'er en de verwachting is dat dit ook zo blijft de komende jaren?
Echter, wil ik in mijn nieuwe baan graag ervaringen opdoen in een specialisatie welke ik ook als freelancer kan uitvoeren. Developer valt sowieso af, maar verder ben ik geínteresseerd naar veel van de verschillende specialisaties in ICT, zowel de technisch als business.
Heeft iemand hier tips in welke specialisatie voldoende werk te vinden is als ZZP'er en de verwachting is dat dit ook zo blijft de komende jaren?
Yep. Ik heb wel een aardig netwerk van andere ZZP'ers die ik soms aan een klus help, maar daar ga ik zelf niet met een paar euro per uur tussen zitten. Die worden dan rechtstreeks door de klant ingehuurd. Dus het komt wel eens voor dat ik samen met een bekende werk, maar dan werken we beiden zelfstandig.t_captain schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 18:50:
Werk je altijd solo?
Zeker, maar ik ben er van overtuigd dat ik daar wel uit kom met de belastingdienst en het UWV. Ik ken zelf geen enkele ICT ZZP'er die hiermee problemen heeft gehad. En ik ken er zat die door de belastingdienst zijn gecontroleerd. Als jullie wel voorbeelden kennen van ICT ZZP'ers waarbij een verkapt dienstverband is aangetroffen dan hoor ik dat graag. Spookverhalen doen het altijd goed op verjaardagen en fora, maar feiten zijn altijd beter.Gé Brander schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 20:13:
[...]
Er is natuurlijk een verschil hoe jij het beleeft en hoe de belastingdienst en UWV etc het zien. De scheidslijn is heel erg dun en niet voor iedereen duidelijk. Mocht de belastingdienst en UWV het anders zien dan jij dan wens ik je veel succes in het behalen van je gelijk. Kost dan veel tijd, geld en frustratie die ik er niet voor over zou hebben. Ook het spekken van advocaten is niet mijn hobby en die heb je dan wel nodig. Misschien sta je dan wel in je gelijk, maar het gelijk krijgen is wat anders dan gelijk hebben.
Absoluut. Tientallen procenten van je uurloon uitgeven aan vage constructies om niet bestaande problemen op te lossen, daar kies ik zelf niet voor.Gelukkig is iedereen vrij in de keuze hoe het aan te pakken.
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Ok, het was nog niet helemaal wat ik er mee wilde, dus gisteren maar begonnen om een simpele berekening op te zetten en uiteindelijk maar een site van gemaakt. Net klaar, dus kan zijn dat het nog niet helemaal goed werkt hier en daar. Maar misschien dat iemand anders er ook wat aan heeft: zzp-netto.nlJorritvv schreef op donderdag 28 januari 2016 @ 16:29:
[...]
Ziet er goed uit.. dit is (bijna) wat ik zocht. Als ik mijn wensen er ook in verwerkt heb zal ik deze ook weer delen. Misschien dat iemand er nog aan heeft..
Domein vanmorgen pas geregistreerd, dus als het nog niet werkt dan is de dns nog niet klaar met updaten en zal het later vandaag wel werken.
[ Voor 2% gewijzigd door Jorritvv op 29-01-2016 12:33 . Reden: linkje toegevoegd ]
Als het tientallen procenten zou zijn dan zouden ze volgens mij geen bestaansrecht moeten hebben... Elk weldenkend mens gaat dat in ieder geval niet doen.RichieB schreef op vrijdag 29 januari 2016 @ 11:38:
[...]
Absoluut. Tientallen procenten van je uurloon uitgeven aan vage constructies om niet bestaande problemen op te lossen, daar kies ik zelf niet voor.
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Er werken hier een paar mensen via zo'n DUBV van Uniforce toch? Wat zijn de kosten die ze rekenen nu precies? Ik kon ze zo snel niet vinden op hun site.
Hiero 2 sites die het eea aan kosten laten zien over dit concept; http://www.bvik.nl/zzperworden.html & http://www.zzp-nederland....rce-neemt-zzpers-loondienNikel schreef op vrijdag 29 januari 2016 @ 16:24:
Wat zijn de kosten die ze rekenen nu precies?
Dat lijkt veel minder te kosten dan ik had verwacht, zo'n 185 euro per maand en 500 aan oprichting. Dan blijft als nadelen volgens mij wel over:
- Je zit met het gesteggel met de belastingdienst rond het gba loon (net als bij een "gewone" BV)
- Het is fiscaal ongunstig bij een "lage" winst (ook net als bij een "gewone" BV)
- Een partij die daar verder helemaal niets voor hoeft te doen verdient gratis eenvijfde van de goodwill die je opbouwt, of zie ik dat verkeerd?
Als je dividend wilt uitkeren, moet Uniforce daar als aandeelhouder dan ook mee instemmen?
Ik zie op de Uniforce site helemaal niets aan informatie over de details van de regeling, dat schrikt mij af. Als het zo'n goed idee is, dan kunnen ze daar toch helemaal open over zijn?
- Je zit met het gesteggel met de belastingdienst rond het gba loon (net als bij een "gewone" BV)
- Het is fiscaal ongunstig bij een "lage" winst (ook net als bij een "gewone" BV)
- Een partij die daar verder helemaal niets voor hoeft te doen verdient gratis eenvijfde van de goodwill die je opbouwt, of zie ik dat verkeerd?
Als je dividend wilt uitkeren, moet Uniforce daar als aandeelhouder dan ook mee instemmen?
Ik zie op de Uniforce site helemaal niets aan informatie over de details van de regeling, dat schrikt mij af. Als het zo'n goed idee is, dan kunnen ze daar toch helemaal open over zijn?
Voor 185 euro per maand wil ik ook wel stille vennoot worden met 20% vd aandelen... geen risico, wel winst.
Nee! nogmaalspirke schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 00:43:
Voor 185 euro per maand wil ik ook wel stille vennoot worden met 20% vd aandelen... geen risico, wel winst.
Jij behoudt alle rechten over de winst en zij hebben alleen stemrecht. Deze constructie is om voor de Belastingdienst en UWV in te kunnen stemmen met het hele verhaal zonder VAR en risico's voor de opdrachtgever. De enige kosten staan hierboven beschreven en niets meer dan dat. Die kosten dekken de administratiekosten en andere kosten bij Uniforce en een verzekering zodat als jij als DUBV'er de loonpremies en belastingen niet betaald de opdrachtgever daar nooit voor aansprakelijk gesteld kan worden. De kosten zijn dus niet meer dan de opbrengsten van maximaal 2-3 uur werk in de maand en de oprichtingskosten die je normaal ook hebt.
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Nee! nogmaalspirke schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 00:43:
Voor 185 euro per maand wil ik ook wel stille vennoot worden met 20% vd aandelen... geen risico, wel winst.
Jij behoudt alle rechten over de winst en zij hebben alleen stemrecht. Deze constructie is om voor de Belastingdienst en UWV in te kunnen stemmen met het hele verhaal zonder VAR en risico's voor de opdrachtgever. De enige kosten staan hierboven beschreven en niets meer dan dat. Die kosten dekken de administratiekosten en andere kosten bij Uniforce en een verzekering zodat als jij als DUBV'er de loonpremies en belastingen niet betaald de opdrachtgever daar nooit voor aansprakelijk gesteld kan worden. De kosten zijn dus niet meer dan de opbrengsten van maximaal 2-3 uur werk in de maand en de oprichtingskosten die je normaal ook hebt.
Officieel wel maar dat is niet meer dan een formaliteit met een aandeelhoudersvergadering. (dat is overigens ook bijzonder goed geregeld)[b][message=45690149,noline]Als je dividend wilt uitkeren, moet Uniforce daar als aandeelhouder dan ook mee instemmen?
Dat zijn ze ook, maak maar eens een vrijblijvende afspraak. Dan hoor je alles wat van belang is.Ik zie op de Uniforce site helemaal niets aan informatie over de details van de regeling, dat schrikt mij af. Als het zo'n goed idee is, dan kunnen ze daar toch helemaal open over zijn?
En als je dat niet wilt, heel simpel uitgelegd: YouTube: Werken voor wie en zolang je maar wilt. Dat kan met de ondernemersvorm van Uniforce: de DUBV.
[ Voor 9% gewijzigd door Gé Brander op 30-01-2016 08:35 ]
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Je hebt met een DUBV natuurlijk ook andere aftrekposten dan bij een éénmanszaak en bij een inkomen onder de 100.000 euro kost het je ook wat geld.
Groot voordeel van die DUBV is dat je gewoon dag in dag uit voor meerdere jaren bij dezelfde klant kan werken en je dus vaak veel meer uren kan factureren ipv dat je elke keer van klus naar klus moet.
Ook heb je geen arbeidsongeschiktheid verzekering meer nodig die vaak ook een 400 euro of meer per maand kost.
In mijn zoektocht om te berekenen wat het nu echt kost kwam ik deze site tegen.
http://www.berekenhet.nl/...en/bv-of-eenmanszaak.html
Daar kan je de gegevens invullen en wordt het voor je uitgerekend.
Bij mij zou het ongeveer 10% van mijn netto jaarinkomen kosten.
Groot voordeel van die DUBV is dat je gewoon dag in dag uit voor meerdere jaren bij dezelfde klant kan werken en je dus vaak veel meer uren kan factureren ipv dat je elke keer van klus naar klus moet.
Ook heb je geen arbeidsongeschiktheid verzekering meer nodig die vaak ook een 400 euro of meer per maand kost.
In mijn zoektocht om te berekenen wat het nu echt kost kwam ik deze site tegen.
http://www.berekenhet.nl/...en/bv-of-eenmanszaak.html
Daar kan je de gegevens invullen en wordt het voor je uitgerekend.
Bij mij zou het ongeveer 10% van mijn netto jaarinkomen kosten.
[ Voor 19% gewijzigd door Ernemmer op 30-01-2016 16:28 ]
Een constructie waarbij partij A al het kapitaal inbrengt en alle rechten op dividend en vermogen behoudt, maar partij B wel 20% van het stemrecht gunt. Zonder dat er daadwerkelijk iets met het stemrecht wordt gedaan en zonder tegenprestatie, sterker nog: A betaalt B om te stemmen.
Deze constructie lijkt geen zakelijk doel te dienen, anders dan het om de tuin leiden van de inspecteur.
Ik zie namelijk niet wat de onderneming of de ondernemer er beter van wordt in termen van winst(prognose). Het heeft alle schijn van een fiscale schijnconstructie.
Deze constructie lijkt geen zakelijk doel te dienen, anders dan het om de tuin leiden van de inspecteur.
Ik zie namelijk niet wat de onderneming of de ondernemer er beter van wordt in termen van winst(prognose). Het heeft alle schijn van een fiscale schijnconstructie.
Ja, en de rest...t_captain schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 09:26:
Een constructie waarbij partij A al het kapitaal inbrengt en alle rechten op dividend en vermogen behoudt, maar partij B wel 20% van het stemrecht gunt. Zonder dat er daadwerkelijk iets met het stemrecht wordt gedaan en zonder tegenprestatie, sterker nog: A betaalt B om te stemmen.
Dat is het dus niet omdat zowel het UWV als de belastingdienst dit concept al jarenlang goedkeuren.Deze constructie lijkt geen zakelijk doel te dienen, anders dan het om de tuin leiden van de inspecteur.
Je bent erg aan het stemming maken met insuniaties zoals hierboven. Voor van alles is een markt, ook hiervoor. Dat het voor jou niet gunstig of zinvol is betekend niet dat het voor anderen niet zinvol kan zijn.Ik zie namelijk niet wat de onderneming of de ondernemer er beter van wordt in termen van winst(prognose). Het heeft alle schijn van een fiscale schijnconstructie.
Nogmaals het is geen schijnconstructie en het is niet het om de tuin leiden van de inspecteur...
In mijn geval wordt de ondernemer er beter van. Hoe en waarom wil ik om redenen niet op een openbaar forum plaatsen, maar reken maar dat ik het goed heb uitgezocht en het voor mij persoonlijk de juiste oplossing was.
[ Voor 13% gewijzigd door Gé Brander op 30-01-2016 09:31 ]
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Ik snap dat er een markt voor is en dat tot op heden de belastinginspecteur het best vindt. Maar ga nou niet geen Uniforce reclame maken.
Voor 2500 per jaar kun je van alles opzetten. Voor mijn part ook buiten Nederland, als het doel is om de handel van minder transparant te maken.
Als je op de "Uniforce" toer gaat, kun je ook samen met een paar echte partners gaan ondernemen. Technisch min of meet hetzelfde, maar dan is er iets meer zakelijk belang aantoonbaar bij de constructie.
A propos "geen AOV":
- je bent met een BV (incl DUBV) inderdaad verzekerd bij het UWV voor WW en arbeidsongeschiktheid. dat gaat over het inkomen in box 1, doorgaans het gebruikelijk loon van 40k.
- die dekking kost je ongeveer 6500 a 7000 euro uit de zaak, dat is netto (na VPB en box 2) pakweg 4000.
- de AO dekking betaalt ongeveer 21k per jaar uit bij volledige arbeidsongeschiktheid (uitgaande van premieloon 40k en leeftijd 40 jaar). toetsing via criterium "vervangende arbeid".
Al met al is dat geen volledige vervanging voor een AOV. Een goede AOV toetst op geschiktheid voor je eigen beroep (en keert een wat groter percentage van je ondernemersinkomen uit). Je zou een aanvullende AOV kunnen overwegen, volledig leunen op UWV lijkt me niet verstandig.
- WW dekking levert pas wat op als je zaak ter ziele is. Dan heb je het over 28k per jaar en onderwerping aan het regime van het UWV (sollicitatieplicht, moeten opdraven voor workshops etc wanneer zij daar zin in hebben, toestemming moeten hebben om opnieuw een bedrijf te starten...alle shit waar ondernemers een hekel aan hebben).
Voor 2500 per jaar kun je van alles opzetten. Voor mijn part ook buiten Nederland, als het doel is om de handel van minder transparant te maken.
Als je op de "Uniforce" toer gaat, kun je ook samen met een paar echte partners gaan ondernemen. Technisch min of meet hetzelfde, maar dan is er iets meer zakelijk belang aantoonbaar bij de constructie.
A propos "geen AOV":
- je bent met een BV (incl DUBV) inderdaad verzekerd bij het UWV voor WW en arbeidsongeschiktheid. dat gaat over het inkomen in box 1, doorgaans het gebruikelijk loon van 40k.
- die dekking kost je ongeveer 6500 a 7000 euro uit de zaak, dat is netto (na VPB en box 2) pakweg 4000.
- de AO dekking betaalt ongeveer 21k per jaar uit bij volledige arbeidsongeschiktheid (uitgaande van premieloon 40k en leeftijd 40 jaar). toetsing via criterium "vervangende arbeid".
Al met al is dat geen volledige vervanging voor een AOV. Een goede AOV toetst op geschiktheid voor je eigen beroep (en keert een wat groter percentage van je ondernemersinkomen uit). Je zou een aanvullende AOV kunnen overwegen, volledig leunen op UWV lijkt me niet verstandig.
- WW dekking levert pas wat op als je zaak ter ziele is. Dan heb je het over 28k per jaar en onderwerping aan het regime van het UWV (sollicitatieplicht, moeten opdraven voor workshops etc wanneer zij daar zin in hebben, toestemming moeten hebben om opnieuw een bedrijf te starten...alle shit waar ondernemers een hekel aan hebben).
Plus dat de belastingdienst het prima vindt als je als eenmanszaak freelancer ook meerdere jaren voor eenzelfde klant werkt.
Zelfs de PostNL bezorgers worden vaak nog als ondernemer gezien terwijl ze zelf graag willen dat er schijnzelfstandigheid wordt geconstateerd.
De belangrijkste factor is of je ondernemersrisico loopt, niet hoeveel klanten je hebt.
Daarnaast: als jij 10 jaar bij die ene klant wilt zitten, waarom ga je er dan niet bij in dienst? Waarom zo'n schijn constructie ophouden via allerlei kromme en dure bochten omdat je bang bent voor de belastingdienst? In welk opzicht voel je jezelf dan nog ondernemer?
Zelfs de PostNL bezorgers worden vaak nog als ondernemer gezien terwijl ze zelf graag willen dat er schijnzelfstandigheid wordt geconstateerd.
De belangrijkste factor is of je ondernemersrisico loopt, niet hoeveel klanten je hebt.
Daarnaast: als jij 10 jaar bij die ene klant wilt zitten, waarom ga je er dan niet bij in dienst? Waarom zo'n schijn constructie ophouden via allerlei kromme en dure bochten omdat je bang bent voor de belastingdienst? In welk opzicht voel je jezelf dan nog ondernemer?
Wat houdt goedkeuren precies in? Dat het UWV het prima vind geloof ik wel, je betaalt ze gewoon premie toch?Gé Brander schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 09:29:
Dat is het dus niet omdat zowel het UWV als de belastingdienst dit concept al jarenlang goedkeuren.
En wat de belastingdienst betreft, hoe ziet die goedkeuring eruit? Hebben ze tot nu toe nog niet ingegrepen? En wat voor garanties kan iemand je op dit gebied geven?
Ik zie het volgens mij hetzelfde als t_captain, voor wat ik ervan begrijp is het een schijnconstructie. Ik laat me graag anders overtuigen, maar zoals eerder gezegd, Uniforce publiceert geen details.
Ik mag geen "reclame" maken van t_captain dus kijk op hun site en lees je even in... Daar staat voldoende op. Als je meer informatie wil moet je maar met die mensen zelf gaan praten. Ik hou er hier over op omdat het niet gewaardeerd lijkt te worden. Het lijkt leuker om te bashen dan open hierover te praten.Nikel schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 10:14:
[...]
Ik zie het volgens mij hetzelfde als t_captain, voor wat ik ervan begrijp is het een schijnconstructie. Ik laat me graag anders overtuigen, maar zoals eerder gezegd, Uniforce publiceert geen details.
[ Voor 5% gewijzigd door Gé Brander op 30-01-2016 10:24 ]
Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!
Die klant wilt vaak geen personeel meer aannemen omdat de risico´s veel te hoog zijn voor de werkgever.pirke schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 10:05:
Plus dat de belastingdienst het prima vindt als je als eenmanszaak freelancer ook meerdere jaren voor eenzelfde klant werkt.
Zelfs de PostNL bezorgers worden vaak nog als ondernemer gezien terwijl ze zelf graag willen dat er schijnzelfstandigheid wordt geconstateerd.
De belangrijkste factor is of je ondernemersrisico loopt, niet hoeveel klanten je hebt.
Daarnaast: als jij 10 jaar bij die ene klant wilt zitten, waarom ga je er dan niet bij in dienst? Waarom zo'n schijn constructie ophouden via allerlei kromme en dure bochten omdat je bang bent voor de belastingdienst? In welk opzicht voel je jezelf dan nog ondernemer?
Ook wil ik niet in loondienst bij de opdrachtgever aangezien ik niet zit te wachten op 25 vakantiedagen maar er graag veel meer neem per jaar.
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
[ Voor 6% gewijzigd door Ernemmer op 30-01-2016 16:29 ]
Je krijgt op dat moment deze brief van de Belastingdienst: https://www.uniforce.nl/w...stellingsovereenkomst.pdfNikel schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 10:14:
En wat de belastingdienst betreft, hoe ziet die goedkeuring eruit?
"Deze verklaring dient enkel om richting opdrachtgevers..."
Oftewel een VAR verklaring waarbij de opdrachtgever vrijgesteld is van loonheffing, net als bij alle andere VARs. Dit is geen enkele garantie op een persoonlijke naheffing.
Oftewel een VAR verklaring waarbij de opdrachtgever vrijgesteld is van loonheffing, net als bij alle andere VARs. Dit is geen enkele garantie op een persoonlijke naheffing.
Bedankt. Dit maakt inderdaad helder wat de goedkeuring door de belastingdienst inhoudt. Deze verklaring maakt duidelijk aan de opdrachtgever dat deze gevrijwaard is van de verplichting die zouden voortvloeien uit een dienstverband._Arthur schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 10:46:
[...]
Je krijgt op dat moment deze brief van de Belastingdienst: https://www.uniforce.nl/w...stellingsovereenkomst.pdf
Ook interessant is dat over de inhoud van de VUR erg geheimzinnig wordt gedaan door zowel Uniforce zelf als door deelnemers aan deze constructie, maar dat deze wel wordt overhandigd aan opdrachtgevers.
Kennelijk met de VUR wel; zoals Uniforce stelt op hun website: https://www.uniforce.nl/opdrachtgevers/pirke schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 11:47:
Dit is geen enkele garantie op een persoonlijke naheffing.
Verklaring Uniforce Registratie (VUR)
Uniforce controleert de dossiers van de zelfstandig professionals. Alleen als het dossier compleet is wordt er een VUR (Verklaring Uniforce Registratie) afgegeven aan de professional. Met dit document lopen opdrachtgever en zelfstandig professional nooit het risico op boetes achteraf.
Wat is er geheimzinnig aan? Hier staat wat er zoal in staat: https://www.uniforce.nl/i...uniforce-registratie-vur/Nikel schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 11:47:
Ook interessant is dat over de inhoud van de VUR erg geheimzinnig wordt gedaan door zowel Uniforce zelf als door deelnemers aan deze constructie, maar dat deze wel wordt overhandigd aan opdrachtgevers.
Even een disclaimer; ik heb geen Uniforce-belangen en/of een DUBV :-)
Ik ben dan ook meer benieuwd naar waarom men met deze contructie zou willen werken. Je hebt er opeens een boel meer verplichtingen bij richting Uniforce. Verder denk ik dat je als zelfstandige, indien je geen VAR-WUO kan verkrijgen, je gewoon geen ondernemer bent.
En ook ik heb genoeg zelfstandigen gezien die vele jaren bij 1 en dezelfde klant zaten, ja, zelfs bij de belastingdienst
Ik heb 1x van dichtbij meegemaakt (niet ikzelf) dat de belastingdienst vond dat er een schijnconstructie was en de zelfstandige toch aanmerkte als in loondienst zijnde. Na overleg en praten met de inspecteur werd toch de VAR-WUO afgegeven. Terwijl er toch echt niet ondernomen werd....
Ik begin per 1-3 en heb gelijk een opdracht. Maar nu moet / wil ik ook een boekhouder vinden. Waar moet je op letten?
Bears and Bulls
Ik had eerst een boekhoudprogramma gekozen die ik ging gebruiken en dan op zoek naar een boekhouder die dat ondersteunt. Ik gebruik Acumulus namelijk.mindcre8r schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 09:24:
Ik begin per 1-3 en heb gelijk een opdracht. Maar nu moet / wil ik ook een boekhouder vinden. Waar moet je op letten?
Het belangrijkste vind ik dat je een goed gevoel moet hebben bij de boekhouder. Ga een keer op gesprek, en kijk of je je er goed bij voelt.mindcre8r schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 09:24:
Ik begin per 1-3 en heb gelijk een opdracht. Maar nu moet / wil ik ook een boekhouder vinden. Waar moet je op letten?
Daarnaast zal het tarief van de boekhouder ook wel een rol spelen, dus vraag er ook naar. Dat tarief kan verschillen per situatie.
ja exact, en wat mag je dan verwachten.
ik heb kids die ook naar een kdv gaan, hypotheek, straks de btw enz enz.
Kunnen ze daar allemaal mee rekenen of zit er echt verschil in tussen de boekhouders? of zeggen jullie zelfs neem er 1 met de titel accountant? (hbo AA )
ik heb kids die ook naar een kdv gaan, hypotheek, straks de btw enz enz.
Kunnen ze daar allemaal mee rekenen of zit er echt verschil in tussen de boekhouders? of zeggen jullie zelfs neem er 1 met de titel accountant? (hbo AA )
Bears and Bulls
Ik heb een accountant, meer omdat het een vriend van mij is.
Tot nu toe heb ik zelf alle BTW aangiftes gedaan, alleen ter validatie gestuurd. De jaaraangifte ga ik wel met hem zitten, ook omdat dit mijn 1e jaar is.
Tot nu toe heb ik zelf alle BTW aangiftes gedaan, alleen ter validatie gestuurd. De jaaraangifte ga ik wel met hem zitten, ook omdat dit mijn 1e jaar is.
okay, binnen je netwerk dus. het is een vriend van je ook gevaarlijk als hij een foutje maakt en het financiële nadelen voor je heeft.
Bears and Bulls
Klopt. Maar hij heeft veel ervaring, veel klanten, etc. En een foutje kan een keer gebeuren. Ben ook niet de moeilijkste daarin.
Ik zou verwachten dat een boekhouder zowiewo overweg kan met die zaken, maar zoiets kun je in een kennismakingsgesprek aanhalen.mindcre8r schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 10:57:
ja exact, en wat mag je dan verwachten.
ik heb kids die ook naar een kdv gaan, hypotheek, straks de btw enz enz.
Kunnen ze daar allemaal mee rekenen of zit er echt verschil in tussen de boekhouders? of zeggen jullie zelfs neem er 1 met de titel accountant? (hbo AA )
Ik weet niet hoe het in Nederland zit, maar in België is er een instituut wat boekhouders erkent. Bij een niet-erkende boekhouder zou ik wegblijven, maar ik weet niet eens of er zo veel bestaan.
Ik zou in de buurt beginnen rondkijken naar een boekhouder. Het heeft geen zin om er eetje in Maastricht te nemen als je in Amsterdam woont. Als je al een boekhouder in je kenniskring hebt zou ik daar zeker eens horen.
Boekhouders zijn niet foutloos, ga ervanuit dat jij als IT-er 80% weet wat de boekhouder weet en met een beetje moeite 90%.
Bij mijn eerste boekhouder viel ik van mijn stoel van het niveau (na 3x fout ga ik dan weg), dat van mijn huidge is beter maar ook al een grote fout ontdekt.
Bij mijn eerste boekhouder viel ik van mijn stoel van het niveau (na 3x fout ga ik dan weg), dat van mijn huidge is beter maar ook al een grote fout ontdekt.
diskeltische lurker
ha nicetechnopeuter schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 13:27:
Boekhouders zijn niet foutloos, ga ervanuit dat jij als IT-er 80% weet wat de boekhouder weet en met een beetje moeite 90%.
Bij mijn eerste boekhouder viel ik van mijn stoel van het niveau (na 3x fout ga ik dan weg), dat van mijn huidge is beter maar ook al een grote fout ontdekt.
Bears and Bulls
Sinds gisteren hoor ik ook bij de freelance-club! 
Nog geen klus, dus lekker aan het netwerken. Ik hoef me gelukkig niet gelijk zorgen te maken als het een paar weken duurt voor ik iets heb.
Ik zet mezelf in de markt als product owner/agile project manager, die markt is toch wel andere koek dan die voor ontwikkelaars! Maar goed, er is genoeg, het is gewoon een kwestie van een match vinden
Nog geen klus, dus lekker aan het netwerken. Ik hoef me gelukkig niet gelijk zorgen te maken als het een paar weken duurt voor ik iets heb.
Ik zet mezelf in de markt als product owner/agile project manager, die markt is toch wel andere koek dan die voor ontwikkelaars! Maar goed, er is genoeg, het is gewoon een kwestie van een match vinden
Welkom bij de club! Ga je via bemiddelaars, ondernemers in je netwerk of op een andere manier de markt aanvliegen?
Je linked-in aanpassen en dat je open staat voor een nieuwe uitdaging en het is vaak snel geregeld.Darkwings schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 13:57:
Sinds gisteren hoor ik ook bij de freelance-club!
Nog geen klus, dus lekker aan het netwerken. Ik hoef me gelukkig niet gelijk zorgen te maken als het een paar weken duurt voor ik iets heb.
Ik zet mezelf in de markt als product owner/agile project manager, die markt is toch wel andere koek dan die voor ontwikkelaars! Maar goed, er is genoeg, het is gewoon een kwestie van een match vinden
Bears and Bulls
Ja dat gevoel heb ik ook. Zeker als je een beetje googled kom je al een heel eind. Vind het wel makkelijk als zo'n boekhouder de jaarrekening en aangiftes doet van mij en mijn vrouw.technopeuter schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 13:27:
Boekhouders zijn niet foutloos, ga ervanuit dat jij als IT-er 80% weet wat de boekhouder weet en met een beetje moeite 90%.
moneymedic doet al 50% van het werk, enkel de toepasbare regeltjes in onze belastingjungle heb ik toch echt geen kaas van gegeten.
Bears and Bulls
Allemaalt_captain schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 14:04:
Welkom bij de club! Ga je via bemiddelaars, ondernemers in je netwerk of op een andere manier de markt aanvliegen?
Ook waar natuurlijk! Focus is zeker m'n netwerk, maar als een bemiddelaar me benaderd met een leuke klus ga ik natuurlijk geen nee zeggent_captain schreef op dinsdag 02 februari 2016 @ 19:50:
Meer is niet altijd beter. Wat is je focus?
Flink bezig om wat contacten aan te halen, vandaag een paar belafspraken staan en m'n CV ligt al bij een paar prospects. Gaat wel goed komen denk ik!
Darkwings, vat voor werk had je hiervoor ? Zat je ergens gedetacheerd of vast in loondienst ?
Ik kom zelf uit de detachering (scrum master / software development) en de overstap naar freelancen was voor mij maar een kleine. Ik ben gewend om tijdelijke projecten bij verschillende organisaties (overheid en commercieel) te doen en heb ook al genoeg intakes gedaan.
Ik kom zelf uit de detachering (scrum master / software development) en de overstap naar freelancen was voor mij maar een kleine. Ik ben gewend om tijdelijke projecten bij verschillende organisaties (overheid en commercieel) te doen en heb ook al genoeg intakes gedaan.
Focus op je eigen netwerk is top, maar vaak is het een kwestie van een paar mailtjes of belletjes om te weten of er wel passende rollen vrij zijn.
De meeste mensen kennen wel een aantal vrienden / ex-collega's met hiring authority, maar meestal zijn dat er geen honderd
Overigens heb je daarin veel meer aan ondernemers en managers bij kleine bedrijven dan aan teamleiders en managers bij grotere bedrijven. Rechtstreekse inhuur is bij de laatste groep vaak problematisch.
De meeste mensen kennen wel een aantal vrienden / ex-collega's met hiring authority, maar meestal zijn dat er geen honderd
Overigens heb je daarin veel meer aan ondernemers en managers bij kleine bedrijven dan aan teamleiders en managers bij grotere bedrijven. Rechtstreekse inhuur is bij de laatste groep vaak problematisch.
Ik werk als .NET webdeveloper in de detachering momenteel en ik ben inderdaad ook gewend om in diverse situaties en bij diverse klanten te werken. Ik ben me aan het voorbereiden om einde jaar te gaan freelancen. Heb je nog tips om op te letten? Ik ga binnenkort in ieder geval naar een bijeenkomst voor starters bij de belastingdienstvortexnl1982 schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 07:30:
Darkwings, vat voor werk had je hiervoor ? Zat je ergens gedetacheerd of vast in loondienst ?
Ik kom zelf uit de detachering (scrum master / software development) en de overstap naar freelancen was voor mij maar een kleine. Ik ben gewend om tijdelijke projecten bij verschillende organisaties (overheid en commercieel) te doen en heb ook al genoeg intakes gedaan.
Die startersdag is een goed begin. Verder is het zaak om je specialisme helder te maken (nieuw en goed gefocusd CV), en om je te oriënteren op de mensen die je alvast wil leren kennen.
Ik weet niet of dit elders op het forum al wordt besproken, maar de VAR is dus definitief passé:
In de Eerste Kamer heeft een ruime meerderheid voor de afschaffing van de VAR gestemd, de Verklaring Arbeidsrelatie. Dat betekent dat zzp'ers en hun opdrachtgevers vanaf 1 mei aanstaande moeten gaan werken met modelovereenkomsten van de Belastingdienst.
https://oneerlijkewoz.nl
Op papier is hij aan het tekenen, maar in de praktijk...
Je hoeft helemaal niet met de modelovereenkomst te werken. Die zijn een stukje service om de transitie te vereenvoudigen.
Op het gebied van zelfstandigheid, autonomie, risico etc dienen je overeenkomsten natuurlijk wel tenminste overeen te komen met hetgeen in de modelovereenkomst staat
Op het gebied van zelfstandigheid, autonomie, risico etc dienen je overeenkomsten natuurlijk wel tenminste overeen te komen met hetgeen in de modelovereenkomst staat
Dat is dan ook niet mijn tekst, maar die van de NOS. 
Ik moet me er nog in gaan verdiepen en dit verwerken in een clausule die ik ga (laten) opnemen in mijn overeenkomsten. Die modelovereenkomsten bevatten nogal wat "boilerplate", lijkt het, en de daadwerkelijke relevante tekst bestaat uit een paar zinnen. Maar of en wanneer je dat nu door de belastingdienst moet laten goedkeuren...
Ik moet me er nog in gaan verdiepen en dit verwerken in een clausule die ik ga (laten) opnemen in mijn overeenkomsten. Die modelovereenkomsten bevatten nogal wat "boilerplate", lijkt het, en de daadwerkelijke relevante tekst bestaat uit een paar zinnen. Maar of en wanneer je dat nu door de belastingdienst moet laten goedkeuren...
https://oneerlijkewoz.nl
Op papier is hij aan het tekenen, maar in de praktijk...
Nou uiteindelijk vond ik de overstap klein. Maar ik heb ook een beetje geluk gehad. Toen ik nog in loondienst zat (detachering) ben ik bij verschillende klanten geplaatst. Via een klant van zo'n klant ben ik ook aan mijn huidige klus gekomen. Ik had namelijk met die partij samengewerkt en ik zag een aanvraag van ze voorbij komen op freelancers.nl (schrijf je daar ook in).LanDi85 schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 07:37:
[...]
Ik werk als .NET webdeveloper in de detachering momenteel en ik ben inderdaad ook gewend om in diverse situaties en bij diverse klanten te werken. Ik ben me aan het voorbereiden om einde jaar te gaan freelancen. Heb je nog tips om op te letten? Ik ga binnenkort in ieder geval naar een bijeenkomst voor starters bij de belastingdienst
Die aanvraag was meteen voor minimaal een jaar en ik kon een goed tarief krijgen. Daarnaast heb ik ook behoorlijk wat spaargeld dus voor mij was het risico uiteindelijk laag om te gaan freelancen.
Omdat ik de materie kende en eerder met ze heb samengewerkt mocht ik aan de slag. Ik moest nog wel even 2 maanden wachten op een screening maar dat was geen probleem (want 2 maanden opzegtermijn bij detacheringstoko).
In de tussentijd kon ik mooi de papierhandel in orde maken:
KVK (had ik al).
AOV (heb gezinnetje dus arbeidsongeschiktheid vind ik belangrijk).
Boekhouder zoeken.
Administratie beetje opzetten.
VAR aanvragen.
Volgens mij was het dat wel zo'n beetje.
Ik ben benieuwd wat het voor mij inhoud. Ik bedien 50+ verschillende klanten per jaar, moet ik nu opeens overal contracten mee gaan afsluiten? Lijkt me niet toch?CodeCaster schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 08:47:
Ik weet niet of dit elders op het forum al wordt besproken, maar de VAR is dus definitief passé:
[...]
Zo lees ik het anders wel....André schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 09:52:
[...]
Ik ben benieuwd wat het voor mij inhoud. Ik bedien 50+ verschillende klanten per jaar, moet ik nu opeens overal contracten mee gaan afsluiten? Lijkt me niet toch?
"Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker" (behalve in dit geval
Ik kom nu uit loondienst, maar eerder ook detachering gedaan. Ook wanneer ik in loondienst was wisselde ik elk jaar wel van rol. Na een tijdje wordt ik dan toch onrustig en wil ik iets anders/nieuws. Voor mij een belangrijke reden om nu te kiezen voor freelance. Detachering zou dan ook kunnen, maar mijn ervaring is dat de detacheerder niet zomaar voor je gaat lopen op het moment dat jij iets anders wil terwijl de klant nog tevreden met je is. Liever de touwtjes in eigen handen.vortexnl1982 schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 07:30:
Darkwings, vat voor werk had je hiervoor ? Zat je ergens gedetacheerd of vast in loondienst ?
Ik kom zelf uit de detachering (scrum master / software development) en de overstap naar freelancen was voor mij maar een kleine. Ik ben gewend om tijdelijke projecten bij verschillende organisaties (overheid en commercieel) te doen en heb ook al genoeg intakes gedaan.
Ja precies dit is ook een reden waarom dat ik uit de detachering ben gestapt. Het eindeloze gedoe over loonsverhoging, geen keuze welke klus je krijgt, budgetten voor opleidingen/certificeringen, fieldmanagement, quasi verplichte vestigingsmeetings enz enz. Was er echt helemaal klaar mee.
Nu kan ik tenminste zelf kiezen welke klus ik aanneem en heb ik geen manager die me als een kind behandelt.
Toch maar even verder gelezen:Neal schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 09:55:
[...]
Zo lees ik het anders wel....
"Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker" (behalve in dit geval)
Dus je kunt eigen overeenkomsten gebruiken. Of in mijn geval: bij 95% van de opdrachten heb ik geen overeenkomst, en dat blijft zo. De grotere opdrachten waar ze in het verleden wel om een VAR vroegen kunnen we een modelovereenkomst hanteren en eventueel laten toetsen door de belastingdienst.U kunt altijd kiezen tussen een overeenkomst die door ons is opgesteld of beoordeeld, en een eigen overeenkomst die u niet aan ons hebt voorgelegd. U bent namelijk niet verplicht uw overeenkomst aan ons voor te leggen. Het voordeel van een overeenkomst die door ons is opgesteld of beoordeeld, is dat de opdrachtgever vooraf zekerheid heeft dat hij geen loonheffingen hoeft in te houden en te betalen.
Dat valt dus allemaal wel weer mee.
Enige waar ik me zorgen over maak is hoe de overheid ZZP'ers gaat behandelen in de toekomst.
Berichten zoals dit kan best wel grote gevolgen hebben:
http://www.zzp-nederland....erbod-bij-werk-gefinancie
De overheid is alles behalve betrouwbaar. Verkeerde invloeden door de overheid kan ervoor zorgen dat er ineens veel freelancers op de markt komen met vervolgens dalende prijzen.
Al zal het in onze branche wel anders zijn. Als je tot de top behoort/blijft dan zit het wel snor.
Berichten zoals dit kan best wel grote gevolgen hebben:
http://www.zzp-nederland....erbod-bij-werk-gefinancie
De overheid is alles behalve betrouwbaar. Verkeerde invloeden door de overheid kan ervoor zorgen dat er ineens veel freelancers op de markt komen met vervolgens dalende prijzen.
Al zal het in onze branche wel anders zijn. Als je tot de top behoort/blijft dan zit het wel snor.
w00t
Volgens mij gaat dat bericht meer over bv schoonmakers die als freelancer worden uitgebuit. Ik kan me niet voorstellen dat ze hoogwaardig ZZP werk willen verbieden bij de overheid.
Ik zit nu ook bij de overheid en voor sommige functies kunnen ze niemand vinden (want ze betalen te weinig) of het zijn kortere opdrachten (en daarvoor wil je niet iemand vast voor aannemen).
Ik zit nu ook bij de overheid en voor sommige functies kunnen ze niemand vinden (want ze betalen te weinig) of het zijn kortere opdrachten (en daarvoor wil je niet iemand vast voor aannemen).
Ik heb vorige week te horen gekregen dat mijn contract met 6 maanden verlengd wordt ivm bedrijfseconomische redenen.
Dit trigger het, al jaren in mijn achterhoofd spelende, idee om voor mezelf te beginnen.
Ik ben werkzaam als projectleider en scrummaster, achtergrond als programmeur.
Idee is freelancen, lijkt goed geld in te verdienen. Daarnaast ben ik aan het onderzoeken of een tweede inkomstenstroom te generen is met een mobile app.
De kans op een app als flappy bird of Candy crush waarmee veel geld verdient wordt schat ik in als 1 op 10000. Ik zit meer te denken aan een inkomstenstroom rond de 2-5k per maand.
Ik lees in verschillende artikelen dat het ofwel goed haalbaar is, ofwel dat er geen droog brood meer mee te verdienen is. Iemand ervaring mee of er wat te verdienen valt met apps?
Dit trigger het, al jaren in mijn achterhoofd spelende, idee om voor mezelf te beginnen.
Ik ben werkzaam als projectleider en scrummaster, achtergrond als programmeur.
Idee is freelancen, lijkt goed geld in te verdienen. Daarnaast ben ik aan het onderzoeken of een tweede inkomstenstroom te generen is met een mobile app.
De kans op een app als flappy bird of Candy crush waarmee veel geld verdient wordt schat ik in als 1 op 10000. Ik zit meer te denken aan een inkomstenstroom rond de 2-5k per maand.
Ik lees in verschillende artikelen dat het ofwel goed haalbaar is, ofwel dat er geen droog brood meer mee te verdienen is. Iemand ervaring mee of er wat te verdienen valt met apps?
Je zou iets meer moeten verdiepen in de statistieken van app downloads.Daar moet wel wat over te vinden zijn. Met die gegevens kun je eeninschatting maken van je kansen. Het is een mooie, grote,
groeiende markt met nauwelijks drempels. Maar wel een enorm drukke markt.
Verder: een halfjaar contract in loondienst is the worst of both worlds. Loondienst geld, zzp zekerheid.
groeiende markt met nauwelijks drempels. Maar wel een enorm drukke markt.
Verder: een halfjaar contract in loondienst is the worst of both worlds. Loondienst geld, zzp zekerheid.
Persoonlijk ben ik van mening dat je niet moet gaan freelancen vanwege het geld, maar juist voor alle andere zaken. Vrijheid en de mogelijkheid tot zelf je werk kiezen etc was voor mij de reden. T geld is meer een leuk bijkomend voordeel
Als je niet naar geld kijkt maar naar werk, dan zijn het werken voor een bedrijf met eigen development en ZZP-en de leukste keuzes. Welke meer bij je past, is een persoonlijke kwestie.
Detachering acht ik de minder leuke optie ten opzichte van allebei. Vooral omdat je werkinhoud door het project wordt bepaald, in combinatie met een gezagsverhouding met de detacheerder. Kort gezegd: je zit in eenpositie waar je "gedwongen" kunt worden naar een bepaald project toe.
Realistisch gezien kun je als ZZP-er ook in zo'n situatie zitten als de markt even tegenzit. Maar dat is het nog altijd een gevolg van je eigen keuzes.
Detachering acht ik de minder leuke optie ten opzichte van allebei. Vooral omdat je werkinhoud door het project wordt bepaald, in combinatie met een gezagsverhouding met de detacheerder. Kort gezegd: je zit in eenpositie waar je "gedwongen" kunt worden naar een bepaald project toe.
Realistisch gezien kun je als ZZP-er ook in zo'n situatie zitten als de markt even tegenzit. Maar dat is het nog altijd een gevolg van je eigen keuzes.
Thnx voor de tip, die cijfers zijn moeilijk te vinden. Schijnt dat de appstores die cijfers niet vrijgeven? Kom tot nu toe alleen maar op algemene statistieken over top 10 apps etc.t_captain schreef op zondag 07 februari 2016 @ 13:14:
Knip..,
Verder: een halfjaar contract in loondienst is the worst of both worlds. Loondienst geld, zzp zekerheid.
Ik heb nu een facebookgroep gevonden met 55k leden, daar eens polsen of er animo is voor mijn app idee 😊
Worst of both worlds idd. Als ik zie wat mijn collega's, die ingehuurd zijn als zzp, per maand verdienen dan kan je veel makkelijker een maandje zonder werk overbruggen.
Geld is idd niet mijn primaire drijfveer, maar de vrijheid. Kwa werk kan ik al jaren zelf werktijden en locatie bepalen, maar ik krijg steeds minder geduld met interne organisaties. Die leidt alleen maar af van klanten en het zijn wel de klanten die de rekeningen betalen.
Als ik voor mezelf begin ben ik van de "interne organisatie" af, al krijg ik dan wel weer ander werkvoor terug (sales, administratie). Ik denk dat ik meer tijd en energie kwijt ben in de interne organisatie, dan dat die andere zaken me gaan kosten.
Weet niet of je al het één en ander hebt uitgezocht maar als zzp-er moet jeaaitje schreef op zondag 07 februari 2016 @ 15:32:
[...]
Worst of both worlds idd. Als ik zie wat mijn collega's, die ingehuurd zijn als zzp, per maand verdienen dan kan je veel makkelijker een maandje zonder werk overbruggen.
- Nog inkomsten belasting betalen
- zelf sparen voor pensioen
- zelf vakantiegeld regelen
- afschrijvingen zoals computer en software ook zelf regelen
- als je weekje ziek bent, geen geld
Dus lijkt allemaal heel hoog als je hier nog niet aan gedacht had
@t_captain idd, werk nu ook 30 uur in loondienst als developer voor onze eigen webshops (5 min van huis ook nog eens
Ik ben eerst via mijn oude werkgever gaan werken, bij de klant waar ik zat. Nu ga ik dat afbouwen, en begin bij een ander bedrijf. Qua werk mag ik echt niet klagen. In mijn hoek vraagt de markt genoeg.
Inhakend op hierboven: Ik ben sinds september voor mezelf. Net de eerste BTW moeten afdragen. Ik zet zoveel mogelijk aan de kant, want ik wil eerst weten wat ik nog meer moet afdragen (Uiteraard heb ik wel grove berekeningen gedaan), voor ik wat ga uitgeven.
Ik zet liever teveel aan de kant, dan dat ik droog brood mot gaan eten
Inhakend op hierboven: Ik ben sinds september voor mezelf. Net de eerste BTW moeten afdragen. Ik zet zoveel mogelijk aan de kant, want ik wil eerst weten wat ik nog meer moet afdragen (Uiteraard heb ik wel grove berekeningen gedaan), voor ik wat ga uitgeven.
Ik zet liever teveel aan de kant, dan dat ik droog brood mot gaan eten
Dan nog houd ik makkelijk 2x zoveel over als in loondienst. Netto, dus met de aov-premie, bijtelling van de leaseauto en alle afschrijvingen en overige onkosten er al af.Marc3l schreef op zondag 07 februari 2016 @ 21:02:
[...]
Weet niet of je al het één en ander hebt uitgezocht maar als zzp-er moet je
- Nog inkomsten belasting betalen
- zelf sparen voor pensioen
- zelf vakantiegeld regelen
- afschrijvingen zoals computer en software ook zelf regelen
- als je weekje ziek bent, geen geld
Dus lijkt allemaal heel hoog als je hier nog niet aan gedacht had
Apparticle SharePoint | Apps | Articles
Dat was ook waar ik met mijn berekening op uit kwam. En dan ga ik uit van 50% van maximale omzet (40u/wk x €80/u).Canaria schreef op zondag 07 februari 2016 @ 22:49:
[...]
Dan nog houd ik makkelijk 2x zoveel over als in loondienst. Netto, dus met de aov-premie, bijtelling van de leaseauto en alle afschrijvingen en overige onkosten er al af.
Het enige waarvoor ik huiverig ben is het binnenhalen van genoeg opdrachten. Ik heb tot nu toe bij werkgevers altijd in de positie gezeten dat werk op me af komt. Uiteraard na wat netwerken.
Aan de andere kant heb ik nooit moeite een andere baan te vinden, dus zou wel goed moeten komen.
Het ging mij meer of Aaitje ook wist (en dat was dus het geval) welke kosten erbij komen kijken, dat het beeld nog wel kan vertekenen met uurloon van werknemer en een ingehuurde zzp-er.Canaria schreef op zondag 07 februari 2016 @ 22:49:
[...]
Dan nog houd ik makkelijk 2x zoveel over als in loondienst. Netto, dus met de aov-premie, bijtelling van de leaseauto en alle afschrijvingen en overige onkosten er al af.
Als ik wel eens mijn uurloon vertel aan niet zzp-ers schrikken ze heel vaak omdat ze die kosten nog niet weten.
Hoe ziet bij jullie een werkweek eruit en hoe ga je met je uren om? Ben namelijk benieuwd hoe de rest hier in het topic het aanpakt.
Bijvoorbeeld in traditioneel loondienst waarvan je bijvoorbeeld verwacht wordt dat je van 08.00 - 17.00 op kantoor bent voor 5 dagen. In die dagen komt het natuurlijk regelmatig wel eens voor dat je er om 15u of 16u eigenlijk wel al klaar mee bent, maar toch staat aan het einde van de maand de betaling voor de complete dagen er. Eigenlijk hetzelfde als je vanuit huis in loondienst werkt. Ik denk dat bij een 40 urige werkweek je productieve uren misschien maar 30 zijn?
En factureer je dan per dag / per week / per maand en ga je dan uit van een gemiddeld aantal uren ongeacht of je dat red of er over heen komt? En wat ziet de klant? Hoe transparant ga je hier mee om?
En zitten jullie voornamelijk bij een klant op kantoor of werken jullie juist vanuit huis?
Bijvoorbeeld in traditioneel loondienst waarvan je bijvoorbeeld verwacht wordt dat je van 08.00 - 17.00 op kantoor bent voor 5 dagen. In die dagen komt het natuurlijk regelmatig wel eens voor dat je er om 15u of 16u eigenlijk wel al klaar mee bent, maar toch staat aan het einde van de maand de betaling voor de complete dagen er. Eigenlijk hetzelfde als je vanuit huis in loondienst werkt. Ik denk dat bij een 40 urige werkweek je productieve uren misschien maar 30 zijn?
En factureer je dan per dag / per week / per maand en ga je dan uit van een gemiddeld aantal uren ongeacht of je dat red of er over heen komt? En wat ziet de klant? Hoe transparant ga je hier mee om?
En zitten jullie voornamelijk bij een klant op kantoor of werken jullie juist vanuit huis?
Hangt van het project af, soms is de norm om strikt te schrijven en soms is de norm om 5x8 te schrijven en zelf bij te houden dat je structureel de 40+ haalt.
Thnx Marc3l!Marc3l schreef op maandag 08 februari 2016 @ 09:00:
[...]
Het ging mij meer of Aaitje ook wist (en dat was dus het geval) welke kosten erbij komen kijken, dat het beeld nog wel kan vertekenen met uurloon van werknemer en een ingehuurde zzp-er.
Als ik wel eens mijn uurloon vertel aan niet zzp-ers schrikken ze heel vaak omdat ze die kosten nog niet weten.
Als het goed is kom je in loondienst toch ook aan je contracturen? Een keer eerder stoppen betekent toch ook soms langer doorwerken. Ik heb zelf vaker dat ik juist meer uren maak en dat zie ik ook om me heen.Martijn19 schreef op maandag 08 februari 2016 @ 17:45:
Knip
Bijvoorbeeld in traditioneel loondienst waarvan je bijvoorbeeld verwacht wordt dat je van 08.00 - 17.00 op kantoor bent voor 5 dagen. In die dagen komt het natuurlijk regelmatig wel eens voor dat je er om 15u of 16u eigenlijk wel al klaar mee bent, maar toch staat aan het einde van de maand de betaling voor de complete dagen er
Knip
In dienst en als zzper zal je je tijd zo nuttig mogelijk moeten besteden. Als ondernemer is het afhankelijk van welke afspraak je maakt met je klant.
Maar ik ben ook benieuwd hoe andere ondernemers hierop gaan reageren.
Ik maak meestal 40 uur, soms minder maar dan schrijf ik ook minder. Een middag eerder weg zonder dat een andere keer te compenseren bijvoorbeeld.
Super! thanksvortexnl1982 schreef op woensdag 03 februari 2016 @ 09:42:
[...]
Nou uiteindelijk vond ik de overstap klein. Maar ik heb ook een beetje geluk gehad. Toen ik nog in loondienst zat (detachering) ben ik bij verschillende klanten geplaatst. Via een klant van zo'n klant ben ik ook aan mijn huidige klus gekomen. Ik had namelijk met die partij samengewerkt en ik zag een aanvraag van ze voorbij komen op freelancers.nl (schrijf je daar ook in).
Die aanvraag was meteen voor minimaal een jaar en ik kon een goed tarief krijgen. Daarnaast heb ik ook behoorlijk wat spaargeld dus voor mij was het risico uiteindelijk laag om te gaan freelancen.
Omdat ik de materie kende en eerder met ze heb samengewerkt mocht ik aan de slag. Ik moest nog wel even 2 maanden wachten op een screening maar dat was geen probleem (want 2 maanden opzegtermijn bij detacheringstoko).
In de tussentijd kon ik mooi de papierhandel in orde maken:
KVK (had ik al).
AOV (heb gezinnetje dus arbeidsongeschiktheid vind ik belangrijk).
Boekhouder zoeken.
Administratie beetje opzetten.
VAR aanvragen.
Volgens mij was het dat wel zo'n beetje.
Dit. Ik zou het ook niet netjes vinden om toch 40 uur te schrijven als ik er maar 36 (bijvoorbeeld) maak.pirke schreef op dinsdag 09 februari 2016 @ 01:31:
Ik maak meestal 40 uur, soms minder maar dan schrijf ik ook minder. Een middag eerder weg zonder dat een andere keer te compenseren bijvoorbeeld.
Hangt helemaal af van de klant en je wensen. Over alles is te spreken en kunnen afspraken gemaakt worden.Martijn19 schreef op maandag 08 februari 2016 @ 17:45:
Hoe ziet bij jullie een werkweek eruit en hoe ga je met je uren om? Ben namelijk benieuwd hoe de rest hier in het topic het aanpakt.
Bijvoorbeeld in traditioneel loondienst waarvan je bijvoorbeeld verwacht wordt dat je van 08.00 - 17.00 op kantoor bent voor 5 dagen. In die dagen komt het natuurlijk regelmatig wel eens voor dat je er om 15u of 16u eigenlijk wel al klaar mee bent, maar toch staat aan het einde van de maand de betaling voor de complete dagen er. Eigenlijk hetzelfde als je vanuit huis in loondienst werkt. Ik denk dat bij een 40 urige werkweek je productieve uren misschien maar 30 zijn?
En factureer je dan per dag / per week / per maand en ga je dan uit van een gemiddeld aantal uren ongeacht of je dat red of er over heen komt? En wat ziet de klant? Hoe transparant ga je hier mee om?
En zitten jullie voornamelijk bij een klant op kantoor of werken jullie juist vanuit huis?
Voor korte consults hanteren sommige externen dagdelen. Dus ze factureren een dagdeel of een hele dag, dus 4 of 8 uur. Ook al zijn ze misschien maar 2 of 3 uur bezig.
Zelf houd ik gewoon uren bij. Bij veel klanten mag je maar 8 uur per dag boeken. Mocht ik dan een keer iets eerder weg moeten dan compenseer ik dat weer. Je kan het eventueel ook niet compenseren en dan schrijf je gewoon een paar uur minder.
Ik zit overigens bijna altijd bij de klant op locatie. Dit omdat dit toch altijd makkelijker werkt i.v.m. projecten, overleg en communicatie met collega's. Ook leer je wat meer over het bedrijf etc.
Als de klant er echt geen bezwaar tegen heeft zou ik ook thuis kunnen werken, maar voor mijn gevoel vind ik het toch altijd een beetje apart om als duur betaalde externe niet bij de klant te werken.
idem. Ik mag ook maar gemiddeld 8 uur per werkdag werken. Dus als ik wat langer werk compenseer ik dat door een andere dag eerder weg te gaan en vice versa. Overigens kan ik bij mijn huidige opdrachtgever mijn tijd redelijk zelf indelen als ik aan het eind van de maand maar maximaal x uur werk en de service kan leveren die ze van me verwachten (elke dag 12 uur werken en aan het eind van de maand een week compenseren zullen ze niet leuk vinden als ik dat elke maand doe)
Huidige opdracht is op locatie waar er gewerkt moet worden tussen 6:30 en 19:00, ongeveer 40 uur per week verdeeld over 5 dagen.
Bij mijn volgende opdracht wil ik drie dagen gaan thuiswerken en twee dagen op kantoor. Dan kan je de uren een stuk flexibeler indelen en scheelt een boel reistijd. Volgende week vrijdag maar eens kijken wat er uit de onderhandelingen gaat komen.
Bij mijn volgende opdracht wil ik drie dagen gaan thuiswerken en twee dagen op kantoor. Dan kan je de uren een stuk flexibeler indelen en scheelt een boel reistijd. Volgende week vrijdag maar eens kijken wat er uit de onderhandelingen gaat komen.
Bij de opdrachtgever waar ik nu werk maakt het niet zoveel uit. Je kan vanaf 0600 tot 1800 werken. Met overleg kun je ook wel eens een dag thuiswerken. Ik moet maar 40 minuten rijden en ik werk vaak met specialistische hardware dus werk ik bijna altijd op de locatie van de klant.
Ik houd wel al mijn uren bij (in google spreadsheet) en ik houd ook bij wat ik globaal per dag heb gedaan.
Ik houd wel al mijn uren bij (in google spreadsheet) en ik houd ook bij wat ik globaal per dag heb gedaan.