Ja hoor, dat mag. Zal binnenkort eens wat cases posten in FGS als ik er allemaal doorheen ben: heb rond kerst enzo behoorlijk wat geschoten in Italia dus moet nog wat bewerken. Sowieso de juiste RAW-tool vinden: Mijn PS CS2 heeft geen RAW-update gekregen, die geldt natuurlijk alleen voor CS3 (bedankt Adobe) dus die kan geen D3 RAW's inlezen. De gratis Capture NX die bij de D3 kwam is uberirritant en traag (maar schijnt wel de beste NEF-converter te zijn, bah). Heb nog wel een Bibble Pro licentie liggen, denk dat ik die weer eens installeer op mijn nieuwe pc. Ben benieuwd wat die bakt van de D3 NEFs

Och, men staart zich blind op body's lijkt het wel: een tijdje geleden overwoog ik nog de overstap naar digi middenformaat (hasselblad oid) maar dat bleek me te prijzig worden: de D3 valt nog mee als ik naar het totale kostenplaatje (voor mij persoonlijk) kijk van de bezigheid die fotografie is

Ghehe, aannames zijn fataal

De allereerste 24-120VR's waren inderdaad niet zo fijn, vooral op scherptegebied: maar vanaf de tweede generatie ging dat al een stuk beter. De 24-120VR die ik heb is als nieuw en ongeveer 1,5 jaar oud: is geloof ik 3e of zelfs 4e generatie. Prima VR, glas en AF-S.
Ik heb de lens nooit gebruikt, dus ik kan me vergissen.
Ik kan melden dat je je vergist gelukkig: op de D3 is dit een zeer fijne lens, met slechts een paar minpunten. Als je een dergelijk zoombereik van 5x kiest dan kan je ook wel met die minpunten leven

Wel mooi dat ie het op een D3 wel weer aardig doet, hoewel de nieuwe 24-70 natuurlijk een stuk hipper is.

Nou, ik vind eigenlijk dat die 24-70 niet zoveel hipper is: hij is 3 tot 4 keer zo duur, hij heeft geen VR, weegt twee keer zoveel en mist 50mm op het tele-eind tov die 24-120: juist op fullframe kan je dat best wel eens missen, ik iig wel.
Ik heb namelijk ook een Tamron 28-75 f/2.8 die behoorlijk scherp is: op fullframe mis ik met die wel eens die millimeters naar 120 als je een krapper portret wil maken, of een shot van een afstand waar je net meer wil inzoomen maar geen voetzoom kan gebruiken. Dit natuurlijk wel als je 'vrij rondloopt': als je in beperkte ruimte foto's maakt zoals een studio of dergelijks voldoet dat prima, of zelfs een 50mm prime al.