Dafman schreef op vrijdag 02 november 2007 @ 20:43:
Zou iemand die vorige week zaterdag een "oude" MacBook gekocht heeft in een Machouse winkel nog recht hebben op restitutie van een deel van het aankoop bedrag of kan die hem nog omruilen voor het nieuwste model? Bij online aankopen kan dat wel maar ik vroeg me af hoe dat zit als je hem in een gewone echte winkel koopt.
Ik weet niet precies wat de normale omruilvoorwaarden zijn bij MacHouse, maar wanneer het 14 dagen binnen de originele verpakking is, dan zal het moeilijk worden om de volgende redenen:
- Het is nog maar afwachten of MacHouse de nieuwe MacBooks binnen heeft voordat je omruilperiode voorbij is.
- Hoe moeten zij jouw 'gebruikte' systeem weer gaan verkopen? Je hebt er zelf al programma's opgezet en meegewerkt. De programma's enzo zijn wel weer te verwijderen, maar de lichte gebruikssporen (die er altijd zijn) zijn niet meer ongedaan te maken.
Wat je zou kunnen proberen (ik acht de kans van slagen niet groot) is zeggen dat de verkoper je niet goed voorgelicht heeft over de kans op updates (dan moet je dit zelf wel aangestipt hebben).
Daarnaast moet je jezelf afvragen of deze minimale update al deze moeite waard is. In principe heb je nu gewoon een systeem dat het goed doet..... (en in principe ook doet waar jij bij de aankoop mee ingestemd hebt). Als je niet volgens de spelregels wilt spelen, moet je helemaal niet spelen... (maar niet geschoten is natuurlijk altijd mis

)