HoppyF schreef op donderdag 12 mei 2005 @ 19:40:
[...]
Quote (OPTA)
....Bij het overstappen van de ene naar de andere ADSL-aanbieder mag een consument niet langer dan 24 uur zonder verbinding zitten, mits aan de contractuele verplichtingen van de oude aanbieder wordt voldaan. Het is afhankelijk van de levertijden en technische mogelijkheden van de nieuwe aanbieder om te verzekeren dat deze 24 uur daadwerkelijk gehaald wordt.
(einde quote)
Als je dus volgens de contractvoorwaarden 1 maand van te voren opzegt moet een overgang snel kunnen. En als het bij de ene naar andere ADSL aanbieder kan moet het bij dezelfde aanbieder zeker kunnen niet waar?
Wat doen andere providers met ADSL2+ ?
SpeedXS:
Helaas is het op dit moment technisch nog niet mogelijk voor bestaande BBned ADSL abonnee's om over te stappen op ADSL2+. Zodra dit het geval wordt zal SpeedXS met een passend aanbod komen.
InterNLnet
- bij de introductie van ADSL2+ is de levering ervan enkel mogelijk op een telefoonlijn waar geen DSL op actief is. Pas in het najaar is het mogelijk om te migreren of te upgraden vanaf uw huidige ADSL-verbinding naar ADSL2+. Dat betekent in de praktijk dat u tot het moment dat dit mogelijk is u uw huidige ADSL-verbinding eerst moet opzeggen en een nieuwe ADSL2+ moet aanvragen. In alle gevallen zit u dan 4-6 weken zonder ADSL-verbinding;
Kortom, de "boosdoener" lijkt niet TweakDSL te zijn maar BBned die onwillig lijkt te zijn om te migreren

BBNed is helaas inderdaad de boosdoener, zoals in zoveel gevallen. De trajecten voor lijn migratie heeft de desbetreffende onderneming niet onder controle, zoals helaas sommige van onze gebruikers hebben mogen ervaren toen ze overstapten van partij X naar ons.
Wij hebben dat toen met 'kaal koper' of 'new line service' opgelost.
Ook het migratietraject van ADSL naar ADSL-2+ is een nog niet geregeld verhaal. Zelfs tarieven na 1 juni of 1 juli zijn aan ons niet bekend; tarieven zoals conculega-isp's in de markt roepen, zijn gebaseerd op weinig.
Voor de bestaande klantenbase die wil overstappen op ADSL-2+, zou ik persoonlijk adviseren de ellende van een kaal-koper lijn aan te gaan, met de mogelijkheid van ontbinding indien niet leverbaar binnen 60 dagen, na 15 juli. Let er wel even op, dat ook aan ons de inkoopsprijs na 15 juli 2006 nog niet bekend is.
Het migreren van ADSL naar ADSL-2+ betekend in de telefooncentrale een handeling, welke door KPN aan BBNed en door BBNed aan ons wordt doorberekend. Dit is dezelfde migratie als bijvoorbeeld van ADSL naar SDSL. Het betreft dus niet een firmware upgrade op een kaartje.
Middels de kaal-koper oplossing, kunnen wij deze migratie aan bestaande klanten aanbieden.
BBNed was gewillig om nieuwe klanten deze aanbieding te doen, vanwege de Versahell aktie; Voor bestaande klanten heeft BBNed nog geen voorstel.
Zakelijk gezien is deze aanbieding voor ons 'niet interessant'. Wij betalen als TweakDSL voor iedere lijn die opzegt, hetzelfde bedrag als we voor de aansluiting betalen, op basis van linesharing.
Let even op, dat bbned ook het proces van nummerportering van ADSL-1 naar ADSL-2+ nog 'wat moeizaam onder controle heeft'/nog niet kan. Bijvoorbeeld verhuizende tweakers hebben hier mee te maken.
De 'toeslag' voor de newsserver op 20Mbit, gaan we overigens pas doen als we voldoende zeker zijn van de kwaliteit van de dienst op die snelheid; dat betekend dat 20Mbit gebruikers tot die tijd gebruik kunnen maken van de newsserver in de bestaande kwaliteitsnormen; we verwachten dat dit na de oplevering van ADSL-2+ zal gebeuren.
Tiscali is nu bezig 40 centrales ADSL-2+ geschikt te maken; ze hebben echter nog geen prijsstelling genomen.
[
Voor 24% gewijzigd door
Ghandi op 12-05-2005 21:28
]