• Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
Maar goed dat ik mijn Air M5 in maart had gekocht, met de huidige prijzen zou ik deze veel te duur vinden (je kon makkelijk meer ram of opslag hebben voor de huidige prijs van het base model).

Verder tevreden mee, wel wordt hij aardig warm (zoals verwacht) met dit weer, maar de performance is ook dan nog steeds goed.

oud appartement waar het nu 31 graden is

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Ik ben altijd een beetje huiverig om met dit weer apparatuur te bestellen, want grote kans dat het spul dan urenlang in een loeihete bus ligt. Zeker als er accu's inzitten is dat best wel een risico.

  • Mike-Patrick
  • Registratie: Oktober 2020
  • Laatst online: 08-08 10:56
Commendatore schreef op vrijdag 26 juni 2026 @ 15:03:
Ik ben altijd een beetje huiverig om met dit weer apparatuur te bestellen, want grote kans dat het spul dan urenlang in een loeihete bus ligt. Zeker als er accu's inzitten is dat best wel een risico.
Ik weet zeker dat ze voor veel, veel hogere temperaturen zijn ontworpen, toch?

Hoe dan ook, die van mij kwam rond 15.00 uur aan. De DHL-bezorger liet het tot mijn verbazing voor mijn huis achter nadat hij had aangebeld; hij wachtte niet eens af om te kijken of er iemand thuis was. 1100 euro… maar het is echt vreselijk weer, dus ik snap wel waarom ze zo’n haast hadden. Ik had het graag onder betere omstandigheden besteld.

  • Mollos_
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 07-08 13:46
Gisteren mijn MacBook Air M5 24GB/1TB binnen gekregen. Het apparaat voelt goed aan, mooi scherm, goede eerste indruk bij het instellen van de MacBook. Standaard apps al een beetje geïnstalleerd. Microsoft 365, VSCode, Edge, Notion, Spotify etc. Heb OneDrive in ieder geval ook al kunnen koppelen en deze staat nu in mijn finder.

Nu nog maar eens even kijken hoe ik de Finder een beetje prettig kan indelen. En hoe het bestandssysteem eigenlijk werkt. Ook het window management is nog even een uitdaging onder de knie te krijgen. Vind het window snappen bij Windows toch wel erg fijn, maar ik begreep dat daar ook wel apps voor waren om dat te simuleren.

Daarnaast zijn er ook tools geloof ik om te kunnen airdroppen van mijn Pixel 10 naar de Mac. Zag al Blip voorbij komen.

Dan nog even kijken wat voor Lightroom alternatief ik nog kan vinden voor mijzelf en dan maar gewoon eens lekker aan het werk gaan. Over de komende tijd wil ik toch nog wel dingen aanpassen. Na 30 jaar Windows is het eventjes wennen allemaal.

Bewust + Bourgondisch - Hier schrijf ik ik over koken en eten


  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Mollos_ schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 11:02:
Gisteren mijn MacBook Air M5 24GB/1TB binnen gekregen. Het apparaat voelt goed aan, mooi scherm, goede eerste indruk bij het instellen van de MacBook. Standaard apps al een beetje geïnstalleerd. Microsoft 365, VSCode, Edge, Notion, Spotify etc. Heb OneDrive in ieder geval ook al kunnen koppelen en deze staat nu in mijn finder.

Nu nog maar eens even kijken hoe ik de Finder een beetje prettig kan indelen. En hoe het bestandssysteem eigenlijk werkt. Ook het window management is nog even een uitdaging onder de knie te krijgen. Vind het window snappen bij Windows toch wel erg fijn, maar ik begreep dat daar ook wel apps voor waren om dat te simuleren.

Daarnaast zijn er ook tools geloof ik om te kunnen airdroppen van mijn Pixel 10 naar de Mac. Zag al Blip voorbij komen.

Dan nog even kijken wat voor Lightroom alternatief ik nog kan vinden voor mijzelf en dan maar gewoon eens lekker aan het werk gaan. Over de komende tijd wil ik toch nog wel dingen aanpassen. Na 30 jaar Windows is het eventjes wennen allemaal.
hier ook tevreden over (de standaard) MBAM5. Ik kom van een M2 af maar alles toch opnieuw installed ipv backup terug zetten. Er staan best veel filmpjes op YT over best practises voor de finder (niet dat het rocket science is). Ik wil niet meer terug naar windows sinds 2020 M series. Zakelijk ook niet meer nodig omdat ik ermee gestopt ben. zouden meer mensen moeten doen :)

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • PrimusIP
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 00:37
_birdie_ schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 11:48:
Ik kom van een M2 af maar alles toch opnieuw installed ipv backup terug zetten.
Ik gebruik altijd clean install. Niet dat het anders niet goed werkt, maar ik vind het wel fijn om fris opnieuw te beginnen, zonder settings 'van vroeger' terwijl er nieuwere manieren zijn en apps die ik nooit meer gebruik.
Ik werk met Homebrew, dus met een paar opdrachten installeert macOS alle software die ik wel opnieuw wil gebruiken. En het beetje opslag aan documenten zet ik dan wel over vanaf een externe schijf.
Sowiesio kan ik Homebrew wel aanraden voor de 'Tweaker'. Het maakt het up-to-date houden van al je software wat je buiten de appstore hebt gedownload ook een stuk eenvoudiger. En het is ook een makkelijke manier voor command line tools. Het meeste van dat spul wat voor Linux bestaat is ook wel voor macOS te vinden.

  • pimssi
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 08-08 12:19
Mollos_ schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 11:02:
Ook het window management is nog even een uitdaging onder de knie te krijgen. Vind het window snappen bij Windows toch wel erg fijn, maar ik begreep dat daar ook wel apps voor waren om dat te simuleren.
Voor Window-snapping kan ik bettersnaptool ten zeerste aanraden.

Voor window management, even good old mission control onder de vingers krijgen. En dat gaat met het touchpad van de Air heel wat minder krampachtig dan bij die arme Craig op z'n magic mouse :+
Daarnaast zijn er ook tools geloof ik om te kunnen airdroppen van mijn Pixel 10 naar de Mac. Zag al Blip voorbij komen.
Laatste update op je Pixel 10 staan? Sinds de laatste Android versie kunnen we Airdroppen via Quick share en visa versa. Geen tooltje meer voor nodig - werkt zalig op mijn Galaxy s25!

[ Voor 5% gewijzigd door pimssi op 01-07-2026 13:35 ]

[Crypto.com Visa Card & App] GoT topic


  • PrimusIP
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 00:37
En voor de meeste Windows gebruikers:
- Vaak loont het meer om de "macOS manier" onder de vingers te krijgen, dan met settings of 3rd party tools je "Windows manier" na te bootsen. Ik zou eerst de native MacOS manier proberen en als dat na proberen echt niet voor je gaat werken, dan pas alternatieven proberen.
- MacOS is een UNIX-achtg programma. Windows niet. In dat opzicht lijkt macOS ook veel meer op Linux dan Windows op beide lijkt. Het begrijpen van hoe de harde schijf gestructureerd is helpt daarmee. Maar ook het gebruik van de Terminal/Command Line. De gewone huis-thuis-keuken gebruiker hoeft daar niet te zitten, die kan prima uit de voeten met de grafische interface (beter dan met Linux). Maar voor een beetje "Power user" is het aan te bevelen er een beetje thuis in te raken. Veel dingen die zogenaamd niet met macOS kunnen, of waar je dan andere tooltjes voor zou moeten downloaden, kunnen wel gewoon, maar moet je met een CLI prompt doen. Net als met Linux eigenlijk. En het handige is dat ' de taal' en logica ook ongeveer dezelfde is.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Hoi allemaal, ik was al op zoek naar dit topic, eindelijk gevonden. In het kort, ik ben een nieuwe Apple gebruiker. Ooit de iPhone 4 gehad, daarna altijd Windows en Android. Vanwege een vaste Windows PC die wat begint te haperen en die updaten te duur is (Lees een nieuwe vaste PC is de enige optie) en ik graag wat flexibeler wil zijn denk ik er hard over na om een Macbook Air 13" te kopen. Mijn gewenste versie is de M5 | 24GB |1TB opslag. Waarom?
  1. Voor huis, tuin en keuken gebruik is het te veel power maar toekomst gericht wel zo veilig. Ik wil echt heel lang met de nieuwe laptop kunnen doen, denk aan 8-10 jaar
  2. Als serieuze hobby ben ik muziek producer. Dat betekent veel opslag nodig voor projecten, vsts, effecten, soundbanks & packs, libraries van Kontakt/Omnisphere/Nexus die heel fors zijn
  3. Hoewel mn vaste Windows pc nog voldoet zal de Macbook wel steeds meer het zware werk gaan overnemen en uiteindelijk lijkt me de pc overbodig
Ik baal oprecht enorm want ik had een paar weken geleden mijn bestelling bij Coolblue al klaar staan: €1449. De gewenste configuratie in de gewenste Cloud Blue kleur. Omdat ik volledig nieuw ben met MacBooks was is nog wat aan het onderzoeken voor ik echt de bestelling zou afronden. Ik ben zon twijfelaar die echt alles uitzoekt, videos bekijkt, reviews leest etc etc. Het is nou eenmaal een grote aankoop. En toen ik zover was? Hup...gewoon €550 euro boven op de prijs!!! Wat een gekkenwerk!

Dus ik zit nu enorm in twijfel. Ik weet eigenlijk dat ik die configuratie wel nodig heb en wil hebben maar de prijs is zo idioot hoger geworden dat ik toch ook een smeer onderzoek gedaan heb na een degradatie in de configuratie. 512gb opslag zou kunnen maar het issue met muziek productie is dat cloudopslag gewoon niet werkt met je sound libraries.puur voor prive gebruik natuurlijk wel, ik heb een betaalde versie bij Google en Microsoft dus iets van 1,5TB opslag. Ik kan daar mn projecten backups wel kwijt en wat tutorials maar ik ben bang dat ik binnen een x periode enorme spijt ga krijgen omdat ik uit ruimte gebrek een externe SSD moet mee slepen. En flexibel om the go op tijdens vakanties, of gewoon thuis op de bank, in bed of in de tuin muziek maken is gewoon irritanter met een ssd die aan de laptop hangt.

Als ik voor het overzicht even de opties op een rijtje zet met bijbehorende prijzen zal ik gaan (en moeten kiezen want Apple verlaagd haar prijzen echt niet) voor 1 van de onderstaande configuraties. Nieuw model of our of the box. Hebben jullie nog tips voor me? Ik ben sowieso wat voorzichtig met die winkels die van die out of the box modellen aanbieden met een paar honderd euro korting, maar via bekeden begreep ik wel dat partijen als AMAC (natuurlijk Apple partner) maar ook een MacVoorMinder en UpGreatest gewoon betrouwbaar zijn.

Nieuw model:
  • UpGreatest: M5|24GB|1TB € 1.859,00 (extra pluspunt daar is dat je bij IDEAL betaling een gratis 3de jaar verzekering krijgt)
  • AMAC incl. onderwijskorting: M5|24GB|1TB €1.860,26
  • Apple incl. onderwijskorting M5|24GB|1TB €1.869,00
  • Coolbue: M5|24GB|1TB € 1.979,00
  • Coolbue: M5|24GB|512GB € 1.649,00
Out of the box/retour model:
  • UpGreatest: M5|24GB|1TB € 1.699,00
  • MacVoorMinder: M4|24GB|512GB €1.249,00
  • MacVoorMinder: M5|24GB|1TB (helaas alleen in Midnight kleur) €1.699,00
  • AMAC: gewenste configuratie is sinds 2 dagen niet meer op voorraad
Er gaat nog €250 van welk model dan ook af vanwege verjaardscadeautje :). En owja, hierbij nog even het harde maar o zo pijnlijke bewijs dat ik 1 stap verwijderd was van die gewenste Mac voor de prijs voor de verhoging... :'(

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/HHeFm354fiZgo-1MoCv0UtSpYW4=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/k5mVj2SDExAZx3up37fGeZbL.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 21% gewijzigd door Juancho op 11-07-2026 21:55 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Ik vraag me af of je tien jaar gaat redden qua beveiligingsupdates en ook voor de accu is dat extreem lang, al kan die natuurlijk tussentijds vervangen worden. Vijf tot zeven jaar is wat realistischer.

  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op zaterdag 11 juli 2026 @ 21:46:
Hoi allemaal, ik was al op zoek naar dit topic, eindelijk gevonden. In het kort, ik ben een nieuwe Apple gebruiker. Ooit de iPhone 4 gehad, daarna altijd Windows en Android. Vanwege een vaste Windows PC die wat begint te haperen en die updaten te duur is (Lees een nieuwe vaste PC is de enige optie) en ik graag wat flexibeler wil zijn denk ik er hard over na om een Macbook Air 13" te kopen. Mijn gewenste versie is de M5 | 24GB |1TB opslag. Waarom?
  1. Voor huis, tuin en keuken gebruik is het te veel power maar toekomst gericht wel zo veilig. Ik wil echt heel lang met de nieuwe laptop kunnen doen, denk aan 8-10 jaar
  2. Als serieuze hobby ben ik muziek producer. Dat betekent veel opslag nodig voor projecten, vsts, effecten, soundbanks & packs, libraries van Kontakt/Omnisphere/Nexus die heel fors zijn
  3. Hoewel mn vaste Windows pc nog voldoet zal de Macbook wel steeds meer het zware werk gaan overnemen en uiteindelijk lijkt me de pc overbodig
Ik baal oprecht enorm want ik had een paar weken geleden mijn bestelling bij Coolblue al klaar staan: €1449. De gewenste configuratie in de gewenste Cloud Blue kleur. Omdat ik volledig nieuw ben met MacBooks was is nog wat aan het onderzoeken voor ik echt de bestelling zou afronden. Ik ben zon twijfelaar die echt alles uitzoekt, videos bekijkt, reviews leest etc etc. Het is nou eenmaal een grote aankoop. En toen ik zover was? Hup...gewoon €550 euro boven op de prijs!!! Wat een gekkenwerk!

Dus ik zit nu enorm in twijfel. Ik weet eigenlijk dat ik die configuratie wel nodig heb en wil hebben maar de prijs is zo idioot hoger geworden dat ik toch ook een smeer onderzoek gedaan heb na een degradatie in de configuratie. 512gb opslag zou kunnen maar het issue met muziek productie is dat cloudopslag gewoon niet werkt met je sound libraries.puur voor prive gebruik natuurlijk wel, ik heb een betaalde versie bij Google en Microsoft dus iets van 1,5TB opslag. Ik kan daar mn projecten backups wel kwijt en wat tutorials maar ik ben bang dat ik binnen een x periode enorme spijt ga krijgen omdat ik uit ruimte gebrek een externe SSD moet mee slepen. En flexibel om the go op tijdens vakanties, of gewoon thuis op de bank, in bed of in de tuin muziek maken is gewoon irritanter met een ssd die aan de laptop hangt.

Als ik voor het overzicht even de opties op een rijtje zet met bijbehorende prijzen zal ik gaan (en moeten kiezen want Apple verlaagd haar prijzen echt niet) voor 1 van de onderstaande configuraties. Nieuw model of our of the box. Hebben jullie nog tips voor me? Ik ben sowieso wat voorzichtig met die winkels die van die out of the box modellen aanbieden met een paar honderd euro korting, maar via bekeden begreep ik wel dat partijen als AMAC (natuurlijk Apple partner) maar ook een MacVoorMinder en UpGreatest gewoon betrouwbaar zijn.

Nieuw model:
  • UpGreatest: M5|24GB|1TB € 1.859,00 (extra pluspunt daar is dat je bij IDEAL betaling een gratis 3de jaar verzekering krijgt)
  • AMAC incl. onderwijskorting: M5|24GB|1TB €1.860,26
  • Apple incl. onderwijskorting M5|24GB|1TB €1.869,00
  • Coolbue: M5|24GB|1TB € 1.979,00
  • Coolbue: M5|24GB|512GB € 1.649,00
Out of the box/retour model:
  • UpGreatest: M5|24GB|1TB € 1.699,00
  • MacVoorMinder: M4|24GB|512GB €1.249,00
  • MacVoorMinder: M5|24GB|1TB (helaas alleen in Midnight kleur) €1.699,00
  • AMAC: gewenste configuratie is sinds 2 dagen niet meer op voorraad
Er gaat nog €250 van welk model dan ook af vanwege verjaardscadeautje :). En owja, hierbij nog even het harde maar o zo pijnlijke bewijs dat ik 1 stap verwijderd was van die gewenste Mac voor de prijs voor de verhoging... :'(

[Afbeelding]
10 jaar is wel erg lang, zeker als muziek producer. Als je hem 10 jaar lang intensief gebruikt is de accu voor die tijd op, daarbij gaat de techniek echt heel hard en wil je vanzelf wel die nieuwe versie met die nieuwe chip waarbij alleen die nieuwe functies werken etc..

Ja de prijzen zijn ellende… Goed zoeken op internet en je vindt nog net ergens een aanbieding voor de oude prijs… Maar hoe langer je wacht..

Ik heb nog een nieuwe iPad voor mijn dochter kunnen kopen voor 369,- (basis, in het roze) kost nu 509,-

En gister met geluk een nieuwe iPad Air M4 2026 gekocht voor mij zelf voor 550,- kost nu 829,-

Succes!

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
10 jaar is dan misschien wat overdreven maar een jaar of 7 moet toch wel lukken? Gaat me er nu meer om welke ik zou nemen. Ik heb al geaccepteerd dat de prijzen zo hoog zijn. Die gaan ook echt niet meer zakken voorlopig, eerder stijgen. Daarom heeft wachten ook geen zin, eerder een groter risico.

En die configuratie voor de oude prijs? Dan ontkom je denk ik niet aan sites als Marktplaats? Daar ga ik niet aan beginnen met zon dure aankoop. Via een betrouwbare Tweakerslid zou ik het nog aandurven maar ik vind garantie ook heel belangrijk. Daarom vind ik dat gratis 3de jaar bij upgratest wel interessant.

[ Voor 17% gewijzigd door Juancho op 12-07-2026 01:27 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op zondag 12 juli 2026 @ 01:25:
10 jaar is dan misschien wat overdreven maar een jaar of 7 moet toch wel lukken? Gaat me er nu meer om welke ik zou nemen. Ik heb al geaccepteerd dat de prijzen zo hoog zijn. Die gaan ook echt niet meer zakken voorlopig, eerder stijgen. Daarom heeft wachten ook geen zin, eerder een groter risico.

En die configuratie voor de oude prijs? Dan ontkom je denk ik niet aan sites als Marktplaats? Daar ga ik niet aan beginnen met zon dure aankoop. Via een betrouwbare Tweakerslid zou ik het nog aandurven maar ik vind garantie ook heel belangrijk. Daarom vind ik dat gratis 3de jaar bij upgratest wel interessant.
7 jaar lukt zeker! Amazon.de of Amazon.es

Of gesealde in verpakking via idd marktplaats, genoeg verkopers met 5 sterren en +10 jaar actief. Idd niks kopen bij Hassan met zijn nieuwe jas aan die 3 dagen actief is. Zit vaak zat gewoon een factuur bij en het 1e jaar garantie via Apple en je kan zelfs AppleCare nog aanschaffen, heb ik bij mijn iPad ook gedaan.

(iPad dochter bij Amazon gekocht, mijn iPad via marktplaats, toevallig bij iemand uit het zelfde dorp en gewoon nieuw in de seals)

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
iMode schreef op zondag 12 juli 2026 @ 08:01:
[...]

7 jaar lukt zeker! Amazon.de of Amazon.es

Of gesealde in verpakking via idd marktplaats, genoeg verkopers met 5 sterren en +10 jaar actief. Idd niks kopen bij Hassan met zijn nieuwe jas aan die 3 dagen actief is. Zit vaak zat gewoon een factuur bij en het 1e jaar garantie via Apple en je kan zelfs AppleCare nog aanschaffen, heb ik bij mijn iPad ook gedaan.

(iPad dochter bij Amazon gekocht, mijn iPad via marktplaats, toevallig bij iemand uit het zelfde dorp en gewoon nieuw in de seals)
Amazon had ook mooie aanbiedingen....tot een paar weken terug. Ook daar vlogen de prijzen omhoog. Wat ik al zei, ik heb het maar te accepteren en ik ben eerder bang dat hoe langer ik wacht, hoe duurder het nog gaat worden. Ik wacht nu alleen nog even af tot Apple eindelijk haar Back To School actie bekend maakt. Soms krijg je er een waardebon bij van 150-200 euro of Airpods twv 200-250 euro dacht ik. Ik heb die niet nodig maar ik gooi ze dan op Marktplaats/Tweakers om ze met wat verlies te verkopen. En dat bedrag kan ik dan weer gebruiken voor de Macbook Air.

Ik heb dus echt voorkeur voor kopen via Apple, AMAC of een partij als MacVoorMinder/UpGreatest. En zo'n groot verschil is er niet met de Macs die ik bijv. op Marktplaats zie. Tenzij je echt een 2de handje pakt maar dat is niet mijn insteek.

Ik had stiekem gehoopt dat een M4 24GB 1TB variant een paar honderd euro goedkoper zou zijn want tja, de M5 is er nu. Maar ook dat valt zo tegen dat het de moeite niet loont om geen M5 te pakken.

Ik denk overigens dat ik er wel uit bent, ik ga denk ik bij Upgratest voor de OpenBox MacBook Air 13 inch - M5 (10x CPU & 10x GPU) - 24GB - 1TB - Hemelsblauw voor € 1.699,00 (incl. 21% BTW). Met mijn verjaardagsgeld erbij (goede besteding dacht ik zo :)) kost die mij dan €1449 en ipv 2 jaar krijg je nu 3 jaar garantie. Mooie deal denk ik want die prijs koste de Mac dus voor de prijsstijging ook, al was dat dan wel een verzegeld model. Een volledig nieuw model zou me incl. verjaardagspotje €1609 kosten. Gezien ze stellen over een Open Box model is me dat denk ik niet waard, als het nou echt een gebruikt model was die ze bijv. na een half jaar terug krijgen was het anders. Of zie ik nog iets over het hoofd en is een nieuw model eigenlijk alsnog de beste keuze en de extra €160 waard?
Open Box:

Deze Apple producten zijn door klanten geretourneerd en verkeren in absolute nieuwstaat. Deze Macs worden in de originele doos geleverd. Er zijn geen gebruikssporen zichtbaar, geen krassen, geen deuken. De staat is dus uitmuntend. Een aanwezige accu heeft een minimale capaciteit van 100% en is maximaal enkele keren gebruikt. Meegeleverde accessoires zijn vaak niet of nauwelijks gebruikt.

[ Voor 33% gewijzigd door Juancho op 12-07-2026 13:17 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op zondag 12 juli 2026 @ 13:01:
[...]

Amazon had ook mooie aanbiedingen....tot een paar weken terug. Ook daar vlogen de prijzen omhoog. Wat ik al zei, ik heb het maar te accepteren en ik ben eerder bang dat hoe langer ik wacht, hoe duurder het nog gaat worden. Ik wacht nu alleen nog even af tot Apple eindelijk haar Back To School actie bekend maakt. Soms krijg je er een waardebon bij van 150-200 euro of Airpods twv 200-250 euro dacht ik. Ik heb die niet nodig maar ik gooi ze dan op Marktplaats/Tweakers om ze met wat verlies te verkopen. En dat bedrag kan ik dan weer gebruiken voor de Macbook Air.

Ik heb dus echt voorkeur voor kopen via Apple, AMAC of een partij als MacVoorMinder/UpGreatest. En zo'n groot verschil is er niet met de Macs die ik bijv. op Marktplaats zie. Tenzij je echt een 2de handje pakt maar dat is niet mijn insteek.

Ik had stiekem gehoopt dat een M4 24GB 1TB variant een paar honderd euro goedkoper zou zijn want tja, de M5 is er nu. Maar ook dat valt zo tegen dat het de moeite niet loont om geen M5 te pakken.

Ik denk overigens dat ik er wel uit bent, ik ga denk ik bij Upgratest voor de OpenBox MacBook Air 13 inch - M5 (10x CPU & 10x GPU) - 24GB - 1TB - Hemelsblauw voor € 1.699,00 (incl. 21% BTW). Met mijn verjaardagsgeld erbij (goede besteding dacht ik zo :)) kost die mij dan €1449 en ipv 2 jaar krijg je nu 3 jaar garantie. Mooie deal denk ik want die prijs koste de Mac dus voor de prijsstijging ook, al was dat dan wel een verzegeld model. Een volledig nieuw model zou me incl. verjaardagspotje €1609 kosten. Gezien ze stellen over een Open Box model is me dat denk ik niet waard, als het nou echt een gebruikt model was die ze bijv. na een half jaar terug krijgen was het anders. Of zie ik nog iets over het hoofd en is een nieuw model eigenlijk alsnog de beste keuze en de extra €160 waard?


[...]
Back2school komt niet dit jaar, had in de USA allang moeten starten en hier inmiddels ook, gaat niet door ivm de prijsstijgingen.

Amazon Duitsland heeft nog steeds aanbiedingen, meerdere keren per dag wisselen de prijzen daar. Bijvoorbeeld iPad Air M4 2026 nu daar 649,- hier in NL 829,-. MacBook’s zijn er ook goedkoper. Ik zou zelf echt geen gebruikte kopen, zeker niet bij Mac voor minder etc.. 2ehands markt kan uiteraard wel maar dan gewoon een nieuwe gesealde.

[ Voor 4% gewijzigd door iMode op 12-07-2026 14:28 ]


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Hmm ik wist niet dat de backtoschool actie er dit jaar niet kwam. Wel raar, je zou toch denken dat ze na de forse prijsverhoging op laptops/ipads op zijn minst iets van een Apple cadeaubon of Airpods etc konden aanbieden. Daar speelt het geheugen issue niet lijkt me en zo kan je alsnog meer kopers overhalen.

Jammer, dan zal het voor mij waarschijnlijk een gloednieuwe MAC worden via AMAC (onderwijsportal en AMAC kan gelijk leveren itt Apple die 3-5 weken levertijd hanteert) a € 1.860,26 - €250 = €1610,26. Veel meer zit er dan ook niet in. Ik ben echt al wel 2 weken lang aan het zoeken, prijzen in de gaten houden, de bekendere verkopende partijen contact mee gehad of er nog wat mogelijk was. Maar het zit volledig op slot. Bij wijze van een tientje korting kunnen/willen ze al niet meer geven.

[ Voor 4% gewijzigd door Juancho op 12-07-2026 14:41 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • rclahsen
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 17:31
Juancho schreef op zondag 12 juli 2026 @ 14:41:
Hmm ik wist niet dat de backtoschool actie er dit jaar niet kwam. Wel raar, je zou toch denken dat ze na de forse prijsverhoging op laptops/ipads op zijn minst iets van een Apple cadeaubon of Airpods etc konden aanbieden. Daar speelt het geheugen issue niet lijkt me en zo kan je alsnog meer kopers overhalen.

Jammer, dan zal het voor mij waarschijnlijk een gloednieuwe MAC worden via AMAC (onderwijsportal en AMAC kan gelijk leveren itt Apple die 3-5 weken levertijd hanteert) a € 1.860,26 - €250 = €1610,26. Veel meer zit er dan ook niet in. Ik ben echt al wel 2 weken lang aan het zoeken, prijzen in de gaten houden, de bekendere verkopende partijen contact mee gehad of er nog wat mogelijk was. Maar het zit volledig op slot. Bij wijze van een tientje korting kunnen/willen ze al niet meer geven.
Het is vervelend, maar troost je met de gedachte dat iemand die meer in een impuls dingen koopt, zoals ik, uiteindelijk vaker berouw heeft en zich 'waarom heb ik dit nou gekocht?' afvraagt.

  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Juancho schreef op zondag 12 juli 2026 @ 14:41:
Hmm ik wist niet dat de backtoschool actie er dit jaar niet kwam. Wel raar, je zou toch denken dat ze na de forse prijsverhoging op laptops/ipads op zijn minst iets van een Apple cadeaubon of Airpods etc konden aanbieden. Daar speelt het geheugen issue niet lijkt me en zo kan je alsnog meer kopers overhalen.

Jammer, dan zal het voor mij waarschijnlijk een gloednieuwe MAC worden via AMAC (onderwijsportal en AMAC kan gelijk leveren itt Apple die 3-5 weken levertijd hanteert) a € 1.860,26 - €250 = €1610,26. Veel meer zit er dan ook niet in. Ik ben echt al wel 2 weken lang aan het zoeken, prijzen in de gaten houden, de bekendere verkopende partijen contact mee gehad of er nog wat mogelijk was. Maar het zit volledig op slot. Bij wijze van een tientje korting kunnen/willen ze al niet meer geven.
niet leuk die prijsstijgingen. Mijn M2-8-256 net op tijd vervangen (3 dagen) voor een M5-16-512 omdat ik het al zag aankomen. Had ook nog de vakantiegeld actie van Coolblue dus nu is hij paar honderd euro duurder. Erg blij met de upgrade trouwens. Vooral de disk is extreem veel sneller (tot 3x).

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
iMode schreef op zondag 12 juli 2026 @ 14:24:
[...]

Back2school komt niet dit jaar, had in de USA allang moeten starten en hier inmiddels ook, gaat niet door ivm de prijsstijgingen.
Wat was je bron hiervoor eigenlijk? Gister kwam namelijk dit artikel op het, volgens mij (?) betrouwbare Macrumors....

https://forums.macrumors.com/threads/apples-2026-back-to-school-offer-is-coming-soon.2485284/

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op maandag 13 juli 2026 @ 13:29:
[...]

Wat was je bron hiervoor eigenlijk? Gister kwam namelijk dit artikel op het, volgens mij (?) betrouwbare Macrumors....

https://forums.macrumors.com/threads/apples-2026-back-to-school-offer-is-coming-soon.2485284/
Een ouder artikel op die zelfde website & Apple manager USA @ Reddit.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
iMode schreef op maandag 13 juli 2026 @ 14:32:
[...]

Een ouder artikel op die zelfde website & Apple manager USA @ Reddit.
Dan zouden ze er dus op terug gekomen zijn wellicht. Ik wacht dan nog heel even af of er alsnog een actie komt.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • crunchytail
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 00:13
- edit: kan weg -

[ Voor 93% gewijzigd door crunchytail op 13-07-2026 20:09 ]


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Maar de M5 24gb 1tb verhogen ze (wederom) met bijna €300 euro naar €2279! Ze zijn echt helemaal gek geworden. Kort geleden was de prijs nog €1499 voor dezelfde configuratie. En dit weekend was het dus nog net onder de €2000.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Carlos0_0
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 23:01
Juancho schreef op maandag 13 juli 2026 @ 20:09:
Maar de M5 24gb 1tb verhogen ze (wederom) met bijna €300 euro naar €2279! Ze zijn echt helemaal gek geworden. Kort geleden was de prijs nog €1499 voor dezelfde configuratie. En dit weekend was het dus nog net onder de €2000.
Nog steeds onder de 2000

https://tweakers.net/pricewatch/2322880/apple-macbook-air-2026-13-inch-m5-10-core-24gb-ram-10-core-gpu-1tb-ssd-qwerty-zwart.html

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Edit:

klopt, ik had per ongeluk de 15" versie. Ik schrok al 😁

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • TNSN
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 20:33
Juancho schreef op maandag 13 juli 2026 @ 20:24:
Edit:

klopt, ik had per ongeluk de 15" versie. Ik schrok al 😁
Gewoon bestellen nu joh, nog langer treuzelen heeft geen zin. ;)

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
TNSN schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 10:18:
[...]

Gewoon bestellen nu joh, nog langer treuzelen heeft geen zin. ;)
Wacht even deze week af of back to school idd start. Dat kan toch nog een leuke gratis accesoires of Apple cadeaubon opleveren. Ik begreep dat de actie in Amerika op punt van beginnen staat en in Europa het wellicht do/vrij start.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Zijn er hier toevallig ook muziek producers die van een Windows machine afkomen OF beide nu gebruiken? Dus een M5 laptop en Windows machine? Wellicht iets te offtopic maar dacht, vraag het even :)

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • THE_BASE
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Juancho schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 10:49:
[...]

Wacht even deze week af of back to school idd start. Dat kan toch nog een leuke gratis accesoires of Apple cadeaubon opleveren. Ik begreep dat de actie in Amerika op punt van beginnen staat en in Europa het wellicht do/vrij start.
Maar dan moet je dus wel bij Apple bestellen en ben je alsnog duurder uit dan een goede deal op dit moment. Als die er al zijn.

iPhone 17 Pro • iPad mini (A17 Pro) • MacBook Air M4 • iMac M4 • Watch Series 10 • AirPods Pro 2 & Max • TV 4K • Marstek Venus • Kia EV3 GT-Line


  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Ik denk niet dat dit het moment is om kortingsacties en dergelijke af te gaan wachten. Gewoon bestellen als je er eentje voor een redelijke prijs ziet.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
THE_BASE schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 16:04:
[...]

Maar dan moet je dus wel bij Apple bestellen en ben je alsnog duurder uit dan een goede deal op dit moment. Als die er al zijn.
Insteek was bij AMAC die normaliter, wat ik begreep direct ook de actie van Apple zelf instellen. Via het onderwijsportaal zou je dan sowieso 6% korting krijgen en dus iets van een cadeaubon/AirPods twv €150

De keuze is dan dus:
  1. AMAC nieuwe M5 24GB 1TB Hemelsblauw € 1.860,26 (standaard 2 jaar garantie)
  2. UpGreatest nieuwe M5 24GB 1TB Hemelsblauw € 1.859,00 (1 jaar extra gratis garantie bij IDEAL betaling. Dus 3 jaar ipv 2 jaar)
Het verschil is dus dat je bij AMAC wellicht nog een back to school cadeautje krijgt. Mijn twijfel zit hem dus of ik dat nog even moet afwachten. Gezien de berichten van zondag/maandag is de verwachting dat Apple wellicht morgen al met de back to school actie komt. Dan zou het zonde zijn om een cadeautje van €150 of een kortingsbon te laten lopen toch? Mijn plan was dus even deze week afwachten, is de Apple actie er dan nog niet dan wordt het bestellen bij UpGreatest omdat de Mac dan gewoon op mijn eigen naam komt en dat is verder ook een nieuw en verzegeld model.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • crunchytail
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 00:13
Juancho schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 18:50:
[...]
Gezien de berichten van zondag/maandag is de verwachting dat Apple wellicht morgen al met de back to school actie komt. Dan zou het zonde zijn om een cadeautje van €150 of een kortingsbon te laten lopen toch? Mijn plan was dus even deze week afwachten, is de Apple actie er dan nog niet dan wordt het bestellen bij UpGreatest omdat de Mac dan gewoon op mijn eigen naam komt en dat is verder ook een nieuw en verzegeld model.
In de Amerikaanse onderwijsstore is zojuist deze actie verschenen:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/hH2MsmHN8K6WeLzfbDiFU50sOhY=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/zNCQTtiY1hOWOHFcqHKxysSo.jpg?f=fotoalbum_large

  • olafmol
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22-07 16:56
Juancho schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 15:59:
Zijn er hier toevallig ook muziek producers die van een Windows machine afkomen OF beide nu gebruiken? Dus een M5 laptop en Windows machine? Wellicht iets te offtopic maar dacht, vraag het even :)
Vroegah gebruikte ik een Windows bak, nu al jaren een Mac. Wat wil je weten? Dit is denk ik het juiste topic voor je vraag: How to become a Producer - Deel IV

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
crunchytail schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 10:02:
[...]

In de Amerikaanse onderwijsstore is zojuist deze actie verschenen:

[Afbeelding]
Ah nice, zo'n bon is wel handiger zodat ik zelf wat dingen, zoals een adapter die er idioot genoeg niet bij zit, kan kopen en misschien een muis/trackpad. Het wachten nog even waard.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • TNSN
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 20:33
Juancho schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 11:02:
[...]

Ah nice, zo'n bon is wel handiger zodat ik zelf wat dingen, zoals een adapter die er idioot genoeg niet bij zit, kan kopen en misschien een muis/trackpad. Het wachten nog even waard.
Als het in USA is, komt het dan ook standaard naar Europa?

  • Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
TNSN schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 11:10:
[...]

Als het in USA is, komt het dan ook standaard naar Europa?
De adapter?

Nee

De actie zelf?

Geen idee, volgens mij wel.

[ Voor 12% gewijzigd door Mizgala28 op 16-07-2026 11:18 ]


  • TNSN
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 20:33
Mizgala28 schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 11:17:
[...]


De adapter?

Nee

De actie zelf?

Geen idee, volgens mij wel.
De actie bedoelde ik idd.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Dat lijkt me wel toch? Ik verwacht zelfs vandaag of morgen.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 12:14:
Dat lijkt me wel toch? Ik verwacht zelfs vandaag of morgen.
De configuratie die jij wil is elder toch veel en veel goedkoper?

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
iMode schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 13:11:
[...]

De configuratie die jij wil is elder toch veel en veel goedkoper?
Zeg maar, waar dan? Een nieuwe M5 Macbook Air 13" met 24GB geheugen en 1TB opslag voor € 1.860,26 excl. evt. giftcard twv €150. Ik zie het niet hoor. De enige die de prijs match is bij Upgreatest excl. giftcard maar wel 1 jaar extra garantie. Ik check dus bij AMAC voor de duidelijkheid. Vind het ook wel prettig om een fysieke en betrouwbare Apple winkel in de omgeving te hebben.

[ Voor 14% gewijzigd door Juancho op 16-07-2026 13:20 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Daejji
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 06-08 17:50
iMode schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 13:11:
[...]

De configuratie die jij wil is elder toch veel en veel goedkoper?
Altijd fijn als mensen dat zeggen, maar nooit een link of voorbeeld erbij geven :)

  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 13:19:
[...]

Zeg maar, waar dan? Een nieuwe M5 Macbook Air 13" met 24GB geheugen en 1TB opslag voor € 1.860,26 excl. evt. giftcard twv €150. Ik zie het niet hoor. De enige die de prijs match is bij Upgreatest excl. giftcard maar wel 1 jaar extra garantie. Ik check dus bij AMAC voor de duidelijkheid. Vind het ook wel prettig om een fysieke en betrouwbare Apple winkel in de omgeving te hebben.
Amazon Duitsland, toen ik van de week keek was hij 1699,- prijzen wijzigen per dag en soms zelfs per uur dus wellicht nu weer een andere prijs…

Ja, dat is dan de meerprijs die je betaald als dat voor jou belangrijk is. Amazon heeft echt top service / garantie en het eerste jaar ook gewoon garantie via Apple.

  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Daejji schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 13:35:
[...]

Altijd fijn als mensen dat zeggen, maar nooit een link of voorbeeld erbij geven :)
Je hebt zelf geen Google of AI? Maar goed, Amazon Duitsland dus.

iPad Air M4 2026 trouwens ook “maar” 649,- ipv de 829,- hier in NL.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
iMode schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 15:17:
[...]

Amazon Duitsland, toen ik van de week keek was hij 1699,- prijzen wijzigen per dag en soms zelfs per uur dus wellicht nu weer een andere prijs…

Ja, dat is dan de meerprijs die je betaald als dat voor jou belangrijk is. Amazon heeft echt top service / garantie en het eerste jaar ook gewoon garantie via Apple.
Ah Amazon DE. Ik heb daar idd een paar keer op gekeken, elke keer was de prijs gelijk aan MAC NL of zelfs iets duurder (boven de 2k grens). Maar met die Apple giftcard is het verschil dus al weg en laat staan zoals jij zei: veel en veel goedkoper. Dat zie ik namelijk nog steeds niet.

En ja, ik betaal liever een paar tientjes meer als ik dan gewoon naar een NL fysieke MAC winkel kan hier in de buurt. Misschien niet nodig, maar het is mijn aller eerste MAC ooit. Als het verschil nou echt, om met jouw woorden te spreken, veel en veel groter was dan werd het natuurlijk anders.

[ Voor 17% gewijzigd door Juancho op 16-07-2026 15:30 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Juancho schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 15:28:
[...]


Ah Amazon DE. Ik heb daar idd een paar keer op gekeken, elke keer was de prijs gelijk aan MAC NL of zelfs iets duurder (boven de 2k grens). Maar met die Apple giftcard is het verschil dus al weg en laat staan zoals jij zei: veel en veel goedkoper. Dat zie ik namelijk nog steeds niet.

En ja, ik betaal liever een paar tientjes meer als ik dan gewoon naar een NL fysieke MAC winkel kan hier in de buurt. Misschien niet nodig, maar het is mijn aller eerste MAC ooit. Als het verschil nou echt, om met jouw woorden te spreken, veel en veel groter was dan werd het natuurlijk anders.
Nu 100,- duurder, zoals ik zei fluctueren de prijzen veel en snel bij Amazon. Snel beslissen en schakelen.

Maar kijk maar waar je hem koopt, ik zelf ga liever voor de laagste prijs, garantie heb je gewoon bij Apple, en ja ook gewoon fysiek in de winkel. Succes!


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/nyQ-w1TOr0fPvw3gofoY6-3zrcQ=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/BhIDse86ZFapIJPvWguu0t3J.jpg?f=fotoalbum_large

  • crunchytail
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 00:13
iMode schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 15:17:
[...]

Amazon Duitsland, toen ik van de week keek was hij 1699,- prijzen wijzigen per dag en soms zelfs per uur dus wellicht nu weer een andere prijs…

Ja, dat is dan de meerprijs die je betaald als dat voor jou belangrijk is. Amazon heeft echt top service / garantie en het eerste jaar ook gewoon garantie via Apple.
Bij Amazon DE krijg je wel een QWERTZ toetsenbord... daar wordt niet iedereen blij van.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Heb nog even contact gehad met UpGreatest over dat open box model. Het is immers mijn eerste Mac en ook gelijk een eerste ervaring met een open box model. Maar hun antwoorden waren wel heel goed. Het is gewoon een model dat iemand onlangs gekocht heeft, batterij is 100% met slechts 1 laadcyclus, 3 jaar garantie, geen cosmetische schade, Apple-garantie vanaf levering en €20 korting op de adapter. Toetsenbord is een US ANSI maar als ik het goed heb is dat vrijwel identiek aan mijn Logitec MX Keys S die ik gebruik in mijn werk/producer kamer en dus ook voor de Macbook als ik die in die kamer middels docking gebruik. Los tikken op de Mac zal dus niet veel anders zijn, behalve natuurlijk even wennen aan de andere mac toetsen ivm Windows (command/option).

Edit: toch even verder gezocht en bij Upgreatest nagevraagd, maar het toetsenbord heeft wel echt de US ANSI indeling. Dus bijv. geen Euro teken en nog wat tekens die anders zitten. Toch even een puntje van aandacht nog helaas.

[ Voor 13% gewijzigd door Juancho op 19-07-2026 15:04 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • d0s
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 00:57

d0s

sssst

Juancho schreef op zondag 19 juli 2026 @ 14:03:
Heb nog even contact gehad met UpGreatest over dat open box model. Het is immers mijn eerste Mac en ook gelijk een eerste ervaring met een open box model. Maar hun antwoorden waren wel heel goed. Het is gewoon een model dat iemand onlangs gekocht heeft, batterij is 100% met slechts 1 laadcyclus, 3 jaar garantie, geen cosmetische schade, Apple-garantie vanaf levering en €20 korting op de adapter. Toetsenbord is een US ANSI maar als ik het goed heb is dat vrijwel identiek aan mijn Logitec MX Keys S die ik gebruik in mijn werk/producer kamer en dus ook voor de Macbook als ik die in die kamer middels docking gebruik. Los tikken op de Mac zal dus niet veel anders zijn, behalve natuurlijk even wennen aan de andere mac toetsen ivm Windows (command/option).

Edit: toch even verder gezocht en bij Upgreatest nagevraagd, maar het toetsenbord heeft wel echt de US ANSI indeling. Dus bijv. geen Euro teken en nog wat tekens die anders zitten. Toch even een puntje van aandacht nog helaas.
Voor veel mensen een pré bij het kopen van een Macbook, ivm de horizontale en langere shift en enter.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
d0s schreef op zondag 19 juli 2026 @ 16:30:
[...]

Voor veel mensen een pré bij het kopen van een Macbook, ivm de horizontale en langere shift en enter.
Ja en evt. beter bij doorverkoop mocht ik dat toch willen doen. Ik heb net maar de knoop door gehakt, was er ook klaar mee. Heb echt alles wekenlang lopen uitpluizen, vergelijkingen lopen maken maar de prijs is nu al ene tijdje stabiel bij een nieuw model. Ik logde vanmiddag nog eens 1x in bij AMAC en toen zag ik opeens dat ik korting had op een nieuwe. Geen idee waarvan dat komt (ik had wel een aanvraag gedaan voor onderwijs korting maar ik moest nog wachten met afronden omdat ik geen bewijsstuk had) maar ik heb net €1860 betaald voor een nieuwe MacBook Air 13-inch met M5, 24GB werkgeheugen en een 1TB SSD in Hemelsblauw. Natuurlijk alsnog fors en pijnlijk gezien het een paar weken terug zo 300-400 euro goedkoper was, maarja, terugkijken heeft geen zin want die prijzen gaan we voorlopig toch niet meer zien met al dat chip te kort geweld. Ik verwacht eerder nog wel een kleine stijging dus tja, je moet een keer de knoop doorhakken.

Als het goed is krijg ik de Mac morgen/dinsdag en dan begint het grote Apple OS ontdekken want dat is zoals gezegd volledig nieuw voor mij. Maar gelukkig vind ik het leuk om tutorials te kijken dus dat komt allemaal vast goed. En natuurlijk straks heerlijk flexibel kunnen zijn met muziek produceren ook! Want dit is wel een enorme krachtpatser!

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:41

Thandor

SilverStreak

Juancho schreef op zondag 19 juli 2026 @ 14:03:
Edit: toch even verder gezocht en bij Upgreatest nagevraagd, maar het toetsenbord heeft wel echt de US ANSI indeling. Dus bijv. geen Euro teken en nog wat tekens die anders zitten. Toch even een puntje van aandacht nog helaas.
Dat lees ik vaker!

Ik heb een US ANSI indeling (zoals het hoort!!!! + nog een heleboel uitroeptekens ;) ) met het toetsenbord softwarematig op 'US International - PC'. Euro teken? Shift+Option+2 : € :)

Als je een US ANSI indeling hebt (zoals het hoort!!) met het toetsenbord softwarematig op 'Nederlands' dan is een Euro teken via Option+2: € :)

Geen probleem dus. Het enige verschil is dat het Euro teken niet fysiek op het toetsenbord geschreven staat.

(Verschil tussen Nederlands en US International - PC is eveneens een persoonlijke kwestie. Voor mij zit het grootste verschil in het typen van letters met een ápóstróf. Bij een Nederlandse instelling houd je bijv. de e-toets langer ingedrukt en krijg je de opties voor die letter te zien. Bij US International - PC typ je 'e om een é te krijgen.)

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


  • RoRoNL
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Juancho schreef op zondag 19 juli 2026 @ 16:36:
[...]
..Als het goed is krijg ik de Mac morgen/dinsdag en dan begint het grote Apple OS ontdekken want dat is zoals gezegd volledig nieuw voor mij. Maar gelukkig vind ik het leuk om tutorials te kijken dus dat komt allemaal vast goed. .....
Welkom bij de club.
En alsjeblieft: https://www.youtube.com/macmostvideo?sub_confirmation=1

[ Voor 27% gewijzigd door RoRoNL op 19-07-2026 23:36 ]


  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Ik heb AI boekje laten schrijven (MacUsers die vanaf Windows komen). En ja Youtube staat ook vol met tutorials .. maar aangezien ik regelmatig voor de IDO (informatiepunt digitale overheid) en ik regelmatig mensen wegwijs maak vond ik wel handig om een referentie te hebben voor hun na mijn inzet.

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Gister de Macbook ontvangen. Wat een prachtig, dun en licht ding zeg! Bizar dat er zoveel power in zon kleine behuizing past. Gister al veel dingen geïnstalleerd en ingesteld, deels met wat tutorials erbij. Heel handig en met Chatgpt ernaast kom je er ook wel uit. Valt me op hoe snel ik gewend ben aan bijv wat meer swipen dan op mn Windows werk laptop. Als je het weet... Super handig. Komende dagen rustig wat dieper into Mac OS en beetje bij beetje mijn muziek produceer software installeren. Daar zal de meeste tijd in gaan zitten.

De hemelsblauwe kleur is trouwens ook prachtig. Op fotos niet goed te zien en lijkt het meer grijsz maar er zit echt een prachtige blauwe glans over.

Hebben jullie nog tips voor apps etc die je echt moet installeren om het werken op een Mac nog leuker/beter/makkelijker te maken?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/gsmhaFvGlgd6vFALEU0pEDiy3lM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/IbTUI0m6Mo5INeIlfDUPFqJf.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/zz4h8yC-R2mC_ZQiG7AxcBX74lU=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/m2kdFBIrFiqu6w1PI46uLlFp.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/t8GH8zzLnFQgfDNiJZHLnmM2V8s=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/PTZnhxHmrhAi0nVq13V57bPg.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/hO5rkatq74vPC8N5bPBgC3J7wg4=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/KPZiwJgLtNHs3FTX4HCfF0IE.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wpNNnjumLvhWpbbQdiQDMeNq8zY=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/zvfFqjX5W1ltwaKtjPfEoLpr.jpg?f=fotoalbum_large

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Radiohoofd
  • Registratie: Februari 2024
  • Laatst online: 23:07

Radiohoofd

I believe I can fly

Juancho schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 11:42:
Gister de Macbook ontvangen. Wat een prachtig, dun en licht ding zeg! Bizar dat er zoveel power in zon kleine behuizing past. Gister al veel dingen geïnstalleerd en ingesteld, deels met wat tutorials erbij. Heel handig en met Chatgpt ernaast kom je er ook wel uit. Valt me op hoe snel ik gewend ben aan bijv wat meer swipen dan op mn Windows werk laptop. Als je het weet... Super handig. Komende dagen rustig wat dieper into Mac OS en beetje bij beetje mijn muziek produceer software installeren. Daar zal de meeste tijd in gaan zitten.

De hemelsblauwe kleur is trouwens ook prachtig. Op fotos niet goed te zien en lijkt het meer grijsz maar er zit echt een prachtige blauwe glans over.

Hebben jullie nog tips voor apps etc die je echt moet installeren om het werken op een Mac nog leuker/beter/makkelijker te maken?

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]
Mooi ding. Ik ben ook al maanden heel erg tevreden met mijn M5 na mijn eerste Apple MacBook gekocht in 2022 (M2).

Kijk eens voor handige software in het topic Onmisbare tools & software voor macOS - Deel 7

Mijn favoriet is Parachute https://parachuteapps.com

Everyone faces darkness on their own. As I have done, so will you.


  • Mollos_
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 07-08 13:46
Juancho schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 11:42:
Gister de Macbook ontvangen. Wat een prachtig, dun en licht ding zeg! Bizar dat er zoveel power in zon kleine behuizing past. Gister al veel dingen geïnstalleerd en ingesteld, deels met wat tutorials erbij. Heel handig en met Chatgpt ernaast kom je er ook wel uit. Valt me op hoe snel ik gewend ben aan bijv wat meer swipen dan op mn Windows werk laptop. Als je het weet... Super handig. Komende dagen rustig wat dieper into Mac OS en beetje bij beetje mijn muziek produceer software installeren. Daar zal de meeste tijd in gaan zitten.

De hemelsblauwe kleur is trouwens ook prachtig. Op fotos niet goed te zien en lijkt het meer grijsz maar er zit echt een prachtige blauwe glans over.

Hebben jullie nog tips voor apps etc die je echt moet installeren om het werken op een Mac nog leuker/beter/makkelijker te maken?

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]
Precies hetzelfde gedaan, mijne dan wel in silver. Heb hem toevallig nog een paar uur voor de prijswijzigingen aangeschaft. 1TB 24GB open box met 3 jaar garantie van Upgreatest. ANSI was een vereiste voor mij omdat al mijn toetsenborden dat hebben.

Nu een aantal weken aan het gebruiken en bevalt erg goed. Ben nu toch met Raycast bezig om wat sneltoetsen voor window management, snel schermen halveren etc.

Bewust + Bourgondisch - Hier schrijf ik ik over koken en eten


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Wat ik trouwens ook brilant vind aan de Macbook dat je de klep dicht doet, de Mac gaat in een soort slaapstand begreep ik met minimaal batterij verbruik, volgende dag of wanneer dan ook open je de klep en binnen nog geen seconde is de Mac weer te gebruiken. Precies zoals ik vroeg had met onze Ipad. Echt heerlijk snel, niks laptop uitzetten en als je het even wilt gebruiken weer opnieuw opstarten. Gewoon klep dicht en klaar.

Gister met 99% dicht gedaan en vanmorgen was het 98%.

Waar ik nog wel even goed over moet nadenken is, en dat doe je maar 1x, de bestands/folder indeling op de SSD schijf. Bij Windows had ik het altijd heel simpel gemaakt: C:\ voor Windows zelf plus installatie van programmas en daarnaast maakte ik altijd een D:\ partitie waarop ik de rest zette (documenten/fotos/video's), installatie programma's (zips), mijn muziekprojecten en verzin het.

Op Mac gaat dat niet wat ik begreep. Ik heb in Finder een Home map/locatie die mijn naam heeft. Ik denk dat ik vanuit daar gewoon duidelijke folders ga maken zoals Privé/Mijn produceer artiestennaam met daaronder alle projecten en software etc. Dus geen aparte partitie, maar gewoon helder met folders op de SSD schijf. Doen jullie dat ook zo?

[ Voor 43% gewijzigd door Juancho op 22-07-2026 12:44 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • RoRoNL
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
@Juancho De Mac (MacOS) heeft zelfstandig al de schijf zo ingedeeld dat data van het OS, etc apart staat van de User folder.
Als je alle submappen aanmaakt startend in de Documenten folder als 'root', zit je goed en kan je daarin naar believen supmapjes indelen tot je een ons weegt en is het ook nog eens overzichtelijk te backuppen.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
RoRoNL schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 12:54:
@Juancho De Mac (MacOS) heeft zelfstandig al de schijf zo ingedeeld dat data van het OS, etc apart staat van de User folder.
Als je alle submappen aanmaakt startend in de Documenten folder als 'root', zit je goed en kan je daarin naar believen supmapjes indelen tot je een ons weegt en is het ook nog eens overzichtelijk te backuppen.
Handige info! Dus echt vanuit de documenten folder? Ik heb het nu namelijk direct onder Mijn Home (folder met mijn naam) gezet. Maar jij zegt/adviseert dat ik beter de folders die ik heb aangemaakt kan zetten onder de folder Documenten? Die staat natuurlijk overigens ook onder Mijn Home....

Als dat het beste is zet ik ze ook onder Documenten namelijk en bouw vanuit daar verder met mijn eigen structuur.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • RoRoNL
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
@Juancho Sorry, ik ga hier bijna de mist mee in, omdat ik dit zelf wel doe uit het verleden, maar dit hoeft niet. Het gaat er inderdaad om dat je alle je projecten etc onder de Users>[Folder met jouw naam] plaatst en die back-upt. Daar weer eerst Documenten tussen zetten blijkt voor mij een persoonlijke erfenis te zijn, die niet nodig is.

Kortom: bouw die folders gerust in je Users: (/Gebruikers)>[Folder met je naam]
Sorry voor de verwarring.
(Mocht dit al staan onder Documenten is er functioneel verder geen probleem uiteraard.)

[ Voor 11% gewijzigd door RoRoNL op 22-07-2026 17:11 ]


  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:41

Thandor

SilverStreak

Ik zou zoveel mogelijk volgens de standaard mappen structuur inrichten. Als het goed is bestaan er al mappen voor Documenten, Downloads en dergelijk. Hoe meer je de standaard inrichting volgt hoe minder je achteraf aan het schakelen bent om mappen te zoeken. Applicaties zijn vaak ook gericht op standaard mappen. Dit geldt in principe ook voor Windows waarbij je ook standaard Bureaublad, Documenten en Afbeeldingen mappen hebt.

Verschillende partities en dergelijk is bij MacOS niet aan de orde. Bij moderne Windows ook niet per se nodig. Mijn inziens is het een dingetje van het verleden (al heb ik nog steeds veel Windows inrichtingen zo ingesteld ;)).

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
@RoRoNL / @Thandor bedankt voor jullie tips. Ik heb het nu zo staan:

Macintosh HD--> Gebruikers--><Mijn naam>--> Hieronder staan dan zowel standaard folders als Documenten/Afbeeldingen/downloads/Onedrive maar onder Documenten heb ik zelf weer submappen gemaakt zoals Privé/Software/Mijn producer naam met alle projecten etc daar weer onder.

Zo klopt het dan toch volgens de "Apple standaarden"? Ik hoef dan idd ook alleen maar een backup te maken van alles wat onder mijn user naam valt of wellicht zelfs alleen van de documenten folder.

Maar eigenlijk alles wat je zet onder je eigen user name is dus prima als ik het goed begrijp!

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:41

Thandor

SilverStreak

Zo heb ik het ook idd, met uitzondering dat Software dan in de standaard Applicaties map heb staan.

Om back-ups te maken gebruik ik Time Machine i.c.m. Een externe SSD :).

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Thandor schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 20:22:
Zo heb ik het ook idd, met uitzondering dat Software dan in de standaard Applicaties map heb staan.

Om back-ups te maken gebruik ik Time Machine i.c.m. Een externe SSD :).
Ja met software bedoel ik niet de app/programmas die ik daadwerkelijk installeer. Het zijn bijv. zip files van VSTs die ik gebruik voor mijn muziek software FL Studio en nog wat dingen. Apps als ChatGPT/Whatsapp/Chrome etc etc etc installeer ik idd ook gewoon standaard in de default folder van MAC, de Applicaties.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Dit gaat meer over MacOS dan over de Air M5.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Hopelijk dan wat meer over de M5...het valt me op hoe fluiter stil de MAC M5 is en dat deze voorlopig nog totaal niet warm wordt. Ik heb de MAC nu bijna 2 dagen nonstop aan staan (snachts natuurlijk dicht geklapt) maar overdag doe ik er best veel op qua instellingen, dingen proberen, standaard zaken als browsen, mailen, AI etc, maar het ding blijft fluisterstil. Bizar. Mijn Lenovo van het werk begint al te blazen als ik bij wijze van 3 tabs open in Chrome :). Dat maakt de M5 ook gewoon heel prettig voor savonds op de bank/bed. Ben echt zwaar onder de indruk, nog nooit zo'n stille maar enorm krachtige laptop gehad. Echt oprecht super blij mee!

Komende weken zullen meer staan in het teken van mijn muziek software installeren en dan ga ik de MAC ook meer testen met zwaardere applicaties. Benieuwd hoe dat gaat.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Rotinomm
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 22:28
Juancho schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 10:03:
Hopelijk dan wat meer over de M5...het valt me op hoe fluiter stil de MAC M5 is en dat deze voorlopig nog totaal niet warm wordt. Ik heb de MAC nu bijna 2 dagen nonstop aan staan (snachts natuurlijk dicht geklapt) maar overdag doe ik er best veel op qua instellingen, dingen proberen, standaard zaken als browsen, mailen, AI etc, maar het ding blijft fluisterstil. Bizar. Mijn Lenovo van het werk begint al te blazen als ik bij wijze van 3 tabs open in Chrome :). Dat maakt de M5 ook gewoon heel prettig voor savonds op de bank/bed. Ben echt zwaar onder de indruk, nog nooit zo'n stille maar enorm krachtige laptop gehad. Echt oprecht super blij mee!

Komende weken zullen meer staan in het teken van mijn muziek software installeren en dan ga ik de MAC ook meer testen met zwaardere applicaties. Benieuwd hoe dat gaat.
Heerlijk is dat he. Natuurlijk ook vanzelfsprekend omdat er naar mijn weten 0 bewegende delen in zitten. Dus blazen kan die ook niet ;) Als die te warm zou worden gaat die uit zichzelf terugschakelen om minder warmte te produceren.

  • Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
Juancho schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 10:03:
Hopelijk dan wat meer over de M5...het valt me op hoe fluiter stil de MAC M5 is en dat deze voorlopig nog totaal niet warm wordt. Ik heb de MAC nu bijna 2 dagen nonstop aan staan (snachts natuurlijk dicht geklapt) maar overdag doe ik er best veel op qua instellingen, dingen proberen, standaard zaken als browsen, mailen, AI etc, maar het ding blijft fluisterstil. Bizar. Mijn Lenovo van het werk begint al te blazen als ik bij wijze van 3 tabs open in Chrome :). Dat maakt de M5 ook gewoon heel prettig voor savonds op de bank/bed. Ben echt zwaar onder de indruk, nog nooit zo'n stille maar enorm krachtige laptop gehad. Echt oprecht super blij mee!

Komende weken zullen meer staan in het teken van mijn muziek software installeren en dan ga ik de MAC ook meer testen met zwaardere applicaties. Benieuwd hoe dat gaat.
Ook wel logisch zonder een fan.

De mijne is ook meestal niet warm, maar met huidig weer wel wat vaker dan toen ik deze in maart had gehaald.

Maar dat zal wel minder worden als de zomer achter de rug is (blij toe als dat zover is).

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Van extra warm worden heb ik nog niet zo veel gemerkt, maar ik heb die van mij tijdens de laatste hittegolf het grootste deel van de tijd in de sleeve gehad en sindsdien hangt er daarin een beetje een chemisch-metaalachtig luchtje dat gelukkig wel langzaam weer minder wordt. Ik kan dit soms ook ruiken als ik de laptop openklap en/of deze warm wordt. Mijn 14" M1 Pro heeft deze geur ook een beetje, maar alleen als je direct na het openklappen je neus zowat tegen de palmrest drukt. Ik heb dus goede hoop dat dit op termijn ook bij de Air vrijwel geheel verdwijnt.

Online lees je weleens over een 'new MacBook smell' en ik vermoed dat dit datzelfde geurtje is, maar uiteraard ben ik wel weer benieuwd naar jullie ervaringen hiermee.

[ Voor 59% gewijzigd door Commendatore op 24-07-2026 22:29 ]


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Vanmiddag voor het eerst lekker met de Macbook in het zonnetje in de tuin gezeten. Toen werd het scherm aan de achterkant wel behoorlijk warm, maar de onderkant niet echt. Zal dus puur door de zon gekomen zijn.

Laden jullie trouwens ook op tot 80%? Ik heb dat nu even de eerste periode ingesteld, schijnt op de langere termijn wel beter te zijn voor je accu. Nu kan het nog met vooral thuis gebruik maar straks op vakantie etc zal ik de laptop zeker vaker tot 100% gaan laden.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
De Air vooralsnog niet, de Pro wel, want die hangt semi-permanent aan de netspanning.

  • crunchytail
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 00:13
Juancho schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 22:22:
Vanmiddag voor het eerst lekker met de Macbook in het zonnetje in de tuin gezeten. Toen werd het scherm aan de achterkant wel behoorlijk warm, maar de onderkant niet echt. Zal dus puur door de zon gekomen zijn.

Laden jullie trouwens ook op tot 80%? Ik heb dat nu even de eerste periode ingesteld, schijnt op de langere termijn wel beter te zijn voor je accu. Nu kan het nog met vooral thuis gebruik maar straks op vakantie etc zal ik de laptop zeker vaker tot 100% gaan laden.
Ik laad hem gewoon tot 100% op.

  • Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
Juancho schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 22:22:
Vanmiddag voor het eerst lekker met de Macbook in het zonnetje in de tuin gezeten. Toen werd het scherm aan de achterkant wel behoorlijk warm, maar de onderkant niet echt. Zal dus puur door de zon gekomen zijn.

Laden jullie trouwens ook op tot 80%? Ik heb dat nu even de eerste periode ingesteld, schijnt op de langere termijn wel beter te zijn voor je accu. Nu kan het nog met vooral thuis gebruik maar straks op vakantie etc zal ik de laptop zeker vaker tot 100% gaan laden.
100%, uit ervaring maakt 80% op apparaten niet extreem veel uit (veel getest op verschillende type apparaten van verschillende merken in het verleden, ik vind het de moeite niet waard).

Maar mijn mening terzijde, als je hem vooral op de accu gebruikt lijkt 100% mij logischer, terwijl 80% handiger zou zijn als je hem steeds aan de lader gebruikt.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Ondertussen weer wat meer lopen testen en leren op de Macbook Air M5. Toch mijn eerste MAC maar eigenlijk heb ik het best snel onder de knie al zeg ik het zelf. Alles reageert razend snel, zit best logisch in elkaar (zeker na wat aanpassingen in oa Finder en wat andere settings). Het is echt een mooi apparaat, super licht, stil en dus draagbaar. Merk dat ik de Mac nu veel sneller pak dan onze Samsung Galaxy tab. Geen verkeerd ding maar je kan er niet op typen en het loopt allemaal toch wat trager en beperkter.

Ondertussen ook mijn muziek programma erop staan en al aardig wat plugins kunnen installeren. Ging makkelijker dan gedacht. Sterker nog, de MAC installeert eigenlijk makkelijker/sneller dan ik op Windows gewend was.

Misschien iets meer over MacOS maar ik zou eigenlijk ook niet weten wat ik nog kan melden over de M5 zelf. Het ding is gewoon echt een powerhouse, heerlijk compact en ziet er prachtig uit. Heb een sleeve, tasje, dubbele adapter en Mac stand gekocht wat de boel afmaakt. Enige wat anders moest was mijn docking, dus heb er eentje op Marktplaats gekocht die deze week moet komen. En dan is alles klaar om echt te gaan werken/produceren op de mooie hemelsblauwe Macbook Air M5!

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Rzaan
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 21:56

Rzaan

Altijd zoekende

Ik was even aan het kijken naar een MacBook Air 15 inch (2026) M5.
Als ik naar het prijsverloop kijk, dan is deze gemiddeld van ± € 1.850 naar ± € 2.250 gestegen. Dat is € 400 verschil!

Is dat altijd zo hoogzomer, of is er iets anders aan de hand?
Zal de prijs (kijkend naar het verleden - gat geen garantie geeft) weer gaan dalen?

  • Rzaan
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 21:56

Rzaan

Altijd zoekende


  • Grin
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 17:24

Grin

Ride si sapis.

Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:48:
[...]

Heb ik weer!
Zit er een kans in, denk je, dat dit tekort snel opgelost zal zijn?
Null, nada, nope, noppes, gaat dit jaar niet gebeuren.

NewsBlur || My Fujifilm gear


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:30:
Ik was even aan het kijken naar een MacBook Air 15 inch (2026) M5.
Als ik naar het prijsverloop kijk, dan is deze gemiddeld van ± € 1.850 naar ± € 2.250 gestegen. Dat is € 400 verschil!

Is dat altijd zo hoogzomer, of is er iets anders aan de hand?
Zal de prijs (kijkend naar het verleden - gat geen garantie geeft) weer gaan dalen?
Ik weet niet of je mijn posts een beetje gelezen hebt maar ik heb dus net een nieuwe Macbook Air 13" M5 24GB 1TB gekocht. Had er al eerder 1 op het oog bij Coolblue, was een actie ofzo. €1599. Paar weken later... actie weg, het bericht van Apple dat prijzen omhoog gingen en ik heb er uiteindelijk via onderwijskorting bij AMAC €1860 voor betaald. Anders zou het €1999 geweest zijn. Dus idd, flinke stijging.

Ik geef je 1 tip: de geheugen crisis is nog lang niet over en zal denk ik eerder nog meer gaan zorgen voor hogere prijzen. Zie je nu een goede optie (kijk ook eens naar een out of the box model) dan moet je gelijk kopen. Goedkoper gaat het echt niet worden voorlopig.

Bij Upgratest kan je het nog relatief voordelig kopen in de zin van, ze zijn het goedkoopste:

MacBook Air 13 inch - M5 (10x CPU & 10x GPU) - 24GB - 1TB - voor € 1.829,00 incl. 21% BTW of €1699 voor een Refurbished model. Bij AMAC betaal je voor een nieuwe met dezelfde specs € 1.979,00

[ Voor 10% gewijzigd door Juancho op 05-08-2026 15:59 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Rzaan
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 21:56

Rzaan

Altijd zoekende

Juancho schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:54:
[...]


Ik weet niet of je mijn posts een beetje gelezen hebt maar ik heb dus net een nieuwe Macbook Air 13" M5 24GB 1TB gekocht. Had er al eerder 1 op het oog bij Coolblue, was een actie ofzo. €1599. Paar weken later... actie weg, het bericht van Apple dat prijzen omhoog gingen en ik heb er uiteindelijk via onderwijskorting bij AMAC €1860 voor betaald. Anders zou het €1999 geweest zijn. Dus idd, flinke stijging.

Ik geef je 1 tip: de geheugen crisis is nog lang niet over en zal denk ik eerder nog meer gaan zorgen voor hogere prijzen. Zie je nu een goede optie (kijk ook eens naar een out of the box model) dan moet je gelijk kopen. Goedkoper gaat het echt niet worden voorlopig.

Bij Upgratest kan je het nog relatief voordelig kopen in de zin van, ze zijn het goedkoopste:

MacBook Air 13 inch - M5 (10x CPU & 10x GPU) - 24GB - 1TB - voor € 1.829,00 incl. 21% BTW of €1699 voor een Refurbished model. Bij AMAC betaal je voor een nieuwe met dezelfde specs € 1.979,00
Ik wil graag een 15 inch M5 met 24GB en 1TB.
Wil met Final Cut gaan leren monteren.

Mijn keuze is mede bepaald door ChatGPT. Heb er zelf namelijk geen %$#& verstand van.
Maar ik weet dat ik een groot scherm wil, snelheid en aardig wat opslag.
Met mijn huidige macbook doe ik al 10 jaar.
Nu weet ik niet of ik een M5 moet kiezen omdat die nieuwer is, of dat dat M4 ook voldoende zal zijn.

  • Commendatore
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Dus precies één van de belangrijkste veroorzakers van de hogere prijzen heeft jou naar deze laptop gestuurd.

Overigens moet dat monteren met die configuratie wel lukken, tenzij je met HDR bezig wilt gaan. (Dan kun je beter een Pro pakken.)

[ Voor 4% gewijzigd door Commendatore op 05-08-2026 16:19 ]


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 16:08:
[...]

Ik wil graag een 15 inch M5 met 24GB en 1TB.
Wil met Final Cut gaan leren monteren.

Mijn keuze is mede bepaald door ChatGPT. Heb er zelf namelijk geen %$#& verstand van.
Maar ik weet dat ik een groot scherm wil, snelheid en aardig wat opslag.
Met mijn huidige macbook doe ik al 10 jaar.
Nu weet ik niet of ik een M5 moet kiezen omdat die nieuwer is, of dat dat M4 ook voldoende zal zijn.
Ah sorry, over het hoofd gezien dat je een 15" wil. Dan moet je idd nog meer betalen. Mijn 13" met verder dezelfde specs is echt idioot snel, stil en zuinig. Het is mijn eerste Macbook ooit maar ik ben zwaar onder de indruk van zowel de bouwkwaliteit, snelheid, stilte maar eigenlijk ook hoe slim en makkelijk MacOS is. Ik kan me nu wel voorstellen waarom een Macbook gezien wordt als één van de beste laptops die je kan kiezen.

Ik gebruik het zelf voor muziek productie (op den duur moet de Mac mijn vaste Windows PC gaan vervangen die steeds trager wordt), dus veel plugins, libraries etc en zeker als een project op 75+% zit wordt er veel gevraagd. Maar dat doet deze kleine krachtpatser moeiteloos.

Maar dat had ook zeker gekund op een M4 of wellicht zelfs een M1-3. Belangrijkste is namelijk RAM en voor mij ook opslag. Maar omdat het mijn eerste Mac is wilde ik ook gewoon zo lang mogelijk support dus dan moet je wel een M5 nemen.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Carlos0_0
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 23:01
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:30:
Ik was even aan het kijken naar een MacBook Air 15 inch (2026) M5.
Als ik naar het prijsverloop kijk, dan is deze gemiddeld van ± € 1.850 naar ± € 2.250 gestegen. Dat is € 400 verschil!

Is dat altijd zo hoogzomer, of is er iets anders aan de hand?
Zal de prijs (kijkend naar het verleden - gat geen garantie geeft) weer gaan dalen?
Heb je onder een steen geleefd ofzo, het afgelopen jaar of iets ? :+ .
Geheugen / storage prijzen reizen al zeker een jaar de pan uit, wat echt op elke website wel in het nieuws te vinden is.

  • Rzaan
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 21:56

Rzaan

Altijd zoekende

Carlos0_0 schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 18:03:
Heb je onder een steen geleefd ofzo, het afgelopen jaar of iets ? :+ .
Nee, zeker niet. Maar ik heb voor de rest niet zoveel interesse in computers en alles daaromtrent. Dus dan mist een mens nog wel eens iets.

  • iMode
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 01:04
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:30:
Ik was even aan het kijken naar een MacBook Air 15 inch (2026) M5.
Als ik naar het prijsverloop kijk, dan is deze gemiddeld van ± € 1.850 naar ± € 2.250 gestegen. Dat is € 400 verschil!

Is dat altijd zo hoogzomer, of is er iets anders aan de hand?
Zal de prijs (kijkend naar het verleden - gat geen garantie geeft) weer gaan dalen?
Ben je serieus? Echt alles is sky high omhoog gegaan, niet alleen de Mac’s maar echt heel het assortiment en idd door de ellende van AI.

MacBook Air van 1119,- naar 1429,-

MacBook Pro van 1929,- naar 2229,-

iPad A16 van 389,- naar 509,-

iPad Air M4 669,- naar 829,-

iPad Pro van 1119,- naar 1319,-

En zelfs de Apple TV van 189,- naar 299,- (!!!)

Etc etc….

Ik heb in de week na de aankondiging nog een iPad en IPad Air M4 2026 voor “normale” prijzen kunnen kopen.

  • Carlos0_0
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 23:01
iMode schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 19:17:
[...]

Ben je serieus? Echt alles is sky high omhoog gegaan, niet alleen de Mac’s maar echt heel het assortiment en idd door de ellende van AI.

MacBook Air van 1119,- naar 1429,-

MacBook Pro van 1929,- naar 2229,-

iPad A16 van 389,- naar 509,-

iPad Air M4 669,- naar 829,-

iPad Pro van 1119,- naar 1319,-

En zelfs de Apple TV van 189,- naar 299,- (!!!)

Etc etc….

Ik heb in de week na de aankondiging nog een iPad en IPad Air M4 2026 voor “normale” prijzen kunnen kopen.
Niet alleen Apple producten natuurlijk, zeg maar gerust alles waar chipje in zit.
Of het nu een Laptop is, tv, usb stick, smartphone etc, is laatste jaar allemaal enorm in prijs gestegen (En zeker sinds dit jaar).

[ Voor 3% gewijzigd door Carlos0_0 op 05-08-2026 19:39 ]


  • Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
Carlos0_0 schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 19:35:
[...]

Niet alleen Apple producten natuurlijk, zeg maar gerust alles waar chipje in zit.
Of het nu een Laptop is, tv, usb stick, smartphone etc, is laatste jaar allemaal enorm in prijs gestegen (En zeker sinds dit jaar).
En het is volgend jaar nog erger.

https://tweakers.net/nieu...uden-tot-in-2028-aan.html

Voorlopig geen upgrades voor mij dus.

  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 15:30:
Ik was even aan het kijken naar een MacBook Air 15 inch (2026) M5.
Als ik naar het prijsverloop kijk, dan is deze gemiddeld van ± € 1.850 naar ± € 2.250 gestegen. Dat is € 400 verschil!

Is dat altijd zo hoogzomer, of is er iets anders aan de hand?
Zal de prijs (kijkend naar het verleden - gat geen garantie geeft) weer gaan dalen?
ik kocht hem in de mei / juni nog voor 1329. Een week voor Cook aangaf dat Apple prijzen ook zouden gaan stijgen. Vrees dat het nog wel 2j duurt voor ze gaan zakken .. als ze al gaan zakken. Waarschijnlijk is dit het nieuwe normaal. Maar wel erg blij met de MBA 15' M5. Had een M2 15".

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Rzaan
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 21:56

Rzaan

Altijd zoekende

_birdie_ schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 21:09:
[...]

ik kocht hem in de mei / juni nog voor 1359.
Dat is wel heel weinig. Die prijs ben ik niet tegengekomen.
Ik keek naar de versie met 24GB en 1TB

  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Rzaan schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 21:27:
[...]

Dat is wel heel weinig. Die prijs ben ik niet tegengekomen.
Ik keek naar de versie met 24GB en 1TB
was de vakantie geld aanbieding van cool-blue (en ik had helemaal geen vakantiegeld) voor de 16-512. Had M2-8-256 en dat was toch te weinig vond ik voor de toekomst. Kreeg 2e hands niet heel veel terug voor die M2 op marktplaats. De hoge 2e hands prijzen voor Apple apparatuur zijn ook iets uit het verleden.

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Valandil
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:52
Door die stijging heb ik mijn aankoop juist toch uitgesteld.
Misschien stiekem hopende dat de prijsstijging tijdelijk is, maar daar heb ik me inmiddels bij neergelegd dat de prijzen voorlopig niet gaan zakken.

De week voor de aankondiging zat ik juist te dubben om wel of niet een Air M5 te kopen.
Maarja, met een stijging van een paar honderd euro besloten het niet te doen.

Ik mis nu wel een laptop thuis voor dagelijkse gebruik. Op de bank alles achter je telefoon doen is totaal niet mijn ding. Heb nog wel een iPad die ik nu hiervoor gebruik en red me verder wel, maar blijft jammer.

Nu komen er allerlei andere kosten op mijn af, waardoor ik voorlopig ben toegewezen aan mijn inmiddels ruim 6 jaar oude iPad Air. Een M4 was misschien nog een optie, maar ook die stijgen en daarnaast is bijna overal de voorraad uitverkocht.

Het is wat het is, maar ik vind het voor nu voor een slechts thuisgebruik het simpelweg even niet waard.

wijze woorden


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Las ook dat er wellicht helemaal geen back to school actie komt in NL. Ik wachtte daar eigenlijk op maar ik kreeg al zo' n voorgevoel dat het dit jaar niet zou komen en als het wel zou komen je iets van een Airtag ofzo krijgt waar ik niks aan heb. Dus uiteindelijk maar die Macbook gekocht met wel 6% onderwijskorting.

Je moet idd tegenwoordig zelf nagaan of je de prijs het waard vindt want goedkoper gaat het echt niet worden. Ik wilde net als @Valandil de Macbook Air ook gebruiken voor bijna alles waar ik thuis nu op een klein telefoon schermpje voor moet kijken. En in praktijk merk ik dus dat ik de Mac heel vaak gebruik voor echt van alles. In dat kader dus heerlijk dat de Air net als een Ipad binnen een tel weer gereed staat na openen klep. Heb ik nog nooit gehad met een Windows laptop, gewoon een dag (of 2) weg leggen, daarna weer pakken en het ding draait als een malle na openen klep.

Maar belangrijkste reden was dus ook het produceren van muziek en het op termijn vervangen van mijn vaste Windows PC die steeds meer moeite krijgt en na onderzoek bleek dat ik die ook niet kon upgraden met wat nieuwe hardware. De Macbook zal straks meer en meer aan de docking met al mijn randapparatuur hangen in mijn muziekstudio en al het werk overnemen van de Windows PC. Kost wat, maar voorlopig ben ik mega blij met de Macbook Air M5. Wat een krachtpatser en zo heerlijk flexibel!

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Valandil schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 09:28:
Door die stijging heb ik mijn aankoop juist toch uitgesteld.
Misschien stiekem hopende dat de prijsstijging tijdelijk is, maar daar heb ik me inmiddels bij neergelegd dat de prijzen voorlopig niet gaan zakken.

De week voor de aankondiging zat ik juist te dubben om wel of niet een Air M5 te kopen.
Maarja, met een stijging van een paar honderd euro besloten het niet te doen.

Ik mis nu wel een laptop thuis voor dagelijkse gebruik. Op de bank alles achter je telefoon doen is totaal niet mijn ding. Heb nog wel een iPad die ik nu hiervoor gebruik en red me verder wel, maar blijft jammer.

Nu komen er allerlei andere kosten op mijn af, waardoor ik voorlopig ben toegewezen aan mijn inmiddels ruim 6 jaar oude iPad Air. Een M4 was misschien nog een optie, maar ook die stijgen en daarnaast is bijna overal de voorraad uitverkocht.

Het is wat het is, maar ik vind het voor nu voor een slechts thuisgebruik het simpelweg even niet waard.
kijk eens op marktplaats staat veel te koop. of je daar wilt kopen is natuurlijk een ander verhaal. Paar keer daar een Macbook verkocht.

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Grin
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 17:24

Grin

Ride si sapis.

Voor laptops en desktop zou ik nooit nieuw kopen en altijd proberen de juiste config te vinden in de Apple Certified Refurbished Store. Hier zijn ze echt aanzienlijk goedkoper en in mijn beleving gewoon nieuw, als je er daarna ook nog Apple Care opzet heb je alle risico's wel afgedekt voor de eerste drie jaren.

Ik heb er mijn Mac Mini ook gekocht met een korting van 100den euro's (1199+119 voor M4, 32GB, 512SSD en 3 jaren Apple Care).

NewsBlur || My Fujifilm gear


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Ik vond dat juist erg tegenvallen, die korting op een Refurbished model bij zaken als macvoorminder en Upgratest. En iets van korting op accesoires is ook niet mogelijk. De marges zijn gewoon gigantisch klein. Ik koop juist dit soort grotere aankopen liefst nieuw. Verzegeld, volle garantie en support.

Maargoed, ieder natuurlijk zijn situatie en keuze uiteraard!

[ Voor 6% gewijzigd door Juancho op 06-08-2026 11:22 ]

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • Mizgala28
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:46
Grin schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 10:48:
Voor laptops en desktop zou ik nooit nieuw kopen en altijd proberen de juiste config te vinden in de Apple Certified Refurbished Store. Hier zijn ze echt aanzienlijk goedkoper en in mijn beleving gewoon nieuw, als je er daarna ook nog Apple Care opzet heb je alle risico's wel afgedekt voor de eerste drie jaren.

Ik heb er mijn Mac Mini ook gekocht met een korting van 100den euro's (1199+119 voor M4, 32GB, 512SSD en 3 jaren Apple Care).
Daar zijn de prijzen ook gestegen toen.

Zag daar net een M4 Air voor 1399 met 16gb RAM en 1TB SSD... maar tenzij je die 1TB SSD nodig hebt, is de M5 Air de betere deal denk ik (nieuw en niet refurb en betere chip en snellere SSD).

  • _birdie_
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 21:37
Mizgala28 schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 11:22:
[...]


Daar zijn de prijzen ook gestegen toen.

Zag daar net een M4 Air voor 1399 met 16gb RAM en 1TB SSD... maar tenzij je die 1TB SSD nodig hebt, is de M5 Air de betere deal denk ik (nieuw en niet refurb en betere chip en snellere SSD).
SSD is inderdaad extreem snel ... zeker als ik hem vergelijk met mijn vroegere Mac mini M1. Maar ook veel sneller dan MBAM2 (256GB). Heeft ook te maken met de samenstelling van de SSD (1 of meerdere).

Samsung S25 Ultra, Iphone 10XS Max, MacBook Air 15" M5 16/512, iPad Air 2025, Mac mini M4 (2025), KIA EV3 plus advanced LR green


  • Grin
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 17:24

Grin

Ride si sapis.

Juancho schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 11:22:
Ik vond dat juist erg tegenvallen, die korting op een Refurbished model bij zaken als macvoorminder en Upgratest. En iets van korting op accesoires is ook niet mogelijk. De marges zijn gewoon gigantisch klein. Ik koop juist dit soort grotere aankopen liefst nieuw. Verzegeld, volle garantie en support.

Maargoed, ieder natuurlijk zijn situatie en keuze uiteraard!
Ik had meer dan 300 euro korting op mijn custom spec Mac, de zekerheid van kopen bij Apple en drie jaren Apple Care. Nog los van het feit dat veel retailers niet de gewenste spec verkopen (of überhaupt niet beschikbaar is buiten Apple), heb ik meer vertrouwen in het kopen bij Apple (i.c.m. 3 jaren AC).

Voor desktops is het risico van een refurbished apparaat zo laag, je koopt alleen de compute. Er kunnen bv. geen dode pixels in het scherm zitten of een gaar toetsenbord hebben.

En zulke grote aankopen zijn dit nu ook weer niet, het is een iets duurder en snel te vervangen massaproduct. Maar dat is allicht voor iedereen anders! :)

NewsBlur || My Fujifilm gear


  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
Grin schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 12:50:
[...]

Ik had meer dan 300 euro korting op mijn custom spec Mac, de zekerheid van kopen bij Apple en drie jaren Apple Care. Nog los van het feit dat veel retailers niet de gewenste spec verkopen (of überhaupt niet beschikbaar is buiten Apple), heb ik meer vertrouwen in het kopen bij Apple (i.c.m. 3 jaren AC).

Voor desktops is het risico van een refurbished apparaat zo laag, je koopt alleen de compute. Er kunnen bv. geen dode pixels in het scherm zitten of een gaar toetsenbord hebben.

En zulke grote aankopen zijn dit nu ook weer niet, het is een iets duurder en snel te vervangen massaproduct. Maar dat is allicht voor iedereen anders! :)
Ik geef ook direct toe dat ik extra voorzicht was/ben omdat het mijn allereerste Macbook ooit is. Daarvoor betaal ik liever iets mee (wat in praktijk dus erg mee viel) voor een volledig nieuw model via een betrouwbare zaak met vestiging in de buurt als AMAC dan een gebruikt ding via Marktplaats. Kan best zijn als ik ooit nog een keer een Ipad wil (heb nu een Samsung tablet) dat ik dat wel via Marktplaats aandurf. Of nog liever, via dit platform.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB


  • PrimusIP
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 00:37
Bij Apple spulletjes vind ik de tweede hands prijs best wel aan de hoge kant. Als je een product van even geleden koopt heb je ook kans dat dit je uiteindelijk ook tijd in ondersteuning voor een nieuw OS release gaat kosten. Plus dat ik niet kan zien hoe er mee omgesprongen is. En dan heb je nog dat batterijen slijten en daar is het wel fijn dat die het nog een tijdje heel goed doet. Ik neem meteen aan dat bij een goede refurbished meeste van die punten wel gedekt zijn. Maar als ik dan de prijzen voor zoiets zie, vind ik ze zo duur, dat een sprongetje naar een gloed nieuw model niet zo groot is.

  • Juancho
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 00:38
PrimusIP schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 13:54:
Bij Apple spulletjes vind ik de tweede hands prijs best wel aan de hoge kant. Als je een product van even geleden koopt heb je ook kans dat dit je uiteindelijk ook tijd in ondersteuning voor een nieuw OS release gaat kosten. Plus dat ik niet kan zien hoe er mee omgesprongen is. En dan heb je nog dat batterijen slijten en daar is het wel fijn dat die het nog een tijdje heel goed doet. Ik neem meteen aan dat bij een goede refurbished meeste van die punten wel gedekt zijn. Maar als ik dan de prijzen voor zoiets zie, vind ik ze zo duur, dat een sprongetje naar een gloed nieuw model niet zo groot is.
Eens, maar blijkbaar is Apple en zeker Macbooks nogal prijsvast. Ik heb ook echt geprobeerd bij een partij als Upgreatest een deal te maken. Eerst met de prijs maar daar was niks mogelijk, dan maar gevraagd of ze er dan een muis/trackpad bij konden doen. Kon ook niet. Als laatste gevraagd of ze dan iig de adapter a 45 euro erbij konden doen want tja, eerste Macbook voor mij dus geen Mac Adapter... Kon ook niet.

En toen was ik er wel klaar mee. Of ze willen niet en het spul verkoopt zich vanzelf wel of ze kunnen gewoon echt niks omdat er amper tot geen marges op zitten.

Overigens een tip, ga je zoals mij bij AMAC kopen (je Macbook dus...) doe dan dan even via een winkel want dan is er nog wel eens wat mogelijk qua deal. Niet met de prijs van je Macbook maar wel een kortingen op accessoires etc. Ook kan je proberen of je via de onderwijskorting kan bestellen. Is mij gelukt, toch weer 6 of 8% van de prijs af.

Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio | MacBook Air 13" M5 24GB 1TB

Pagina: 1 2 3 4 Laatste