Jij gebruikt de backup op een andere manier dan ik, een aantal van mijn opmerkingen zijn daarom niet van toepassing.Airw0lf schreef op donderdag 4 december 2025 @ 18:49:
[...]
Ik probeer de puzzel te leggen zoals je hier beschrijft. Maar vaar vast op de afkortingen en andere kretologie.
Kan (wil?) je aangeven wat ik in het schema van mijn vorige bericht moet aanpassen om het door jou beschreven resultaat te halen? En welk (handmatig bediend?) schakelmateriaal daar dan bij hoort?
Alvast unne dikke merci voor de moeite!
Schakel schema's voor de backup:
/f/image/FA1TOrq45QFhzKheItWAvd9z.png?f=fotoalbum_large)
Jij wilt schakelen tussen A en C, mijn opmerkingen hadden betrekking op schakelen tussen C en D.
Bij de Venus E V1 en V2 is A geen praktische oplossing omdat de backup bij die versies altijd uitgeschakeld wordt als de batterij leeg is. Bij de V3 blijkt dit aangepast en blijft de bypass naar de backup aan zolang er netspanning is. Het lijkt er ook op dat de Smart Box volgens schema's A en C werkt.
Hoe je de batterijen exact aan moet sluiten en of het voldoende is om alleen de fase draden te schakelen kan ik je helaas niet vertellen omdat ik geen ervaring heb met deze manier van aansluiten.
Als je alleen de fase schakelt heb je denk ik wel extra beveiliging nodig om te voorkomen dat er kortsluiting ontstaat als je een van de twee stekkers van de batterij in een andere orientatie insteekt, dan wissel je immers fase en nul om.
Misschien dat iemand met meer verstand van inverters en bypass functies hier iets over kan zeggen?
Je zou kunnen overwegen om een Smart Box te kopen, die lijkt hetzelfde te doen, en dan is het in ieder geval veilig.
Als je het wel zelf wilt bouwen zou ik aanraden om de WCD's voor de backup te vervangen door vaste aansluitingen zodat het niet mogelijk is om een kabel verkeerd aan te sluiten, en je geen gevaarlijke kabels met 2 keer mannetjes stekkers hoeft te gebruiken.
2x Venus E (Gen1) V153.215, HW P1, Lilygo+HA