@
Bart Bever als het enkel een zonnepanelenset betreft bestaat de lijst al ,
https://www.synergrid.be/...2_2019.xlsx?1749869653545
En je zoekt daar een micro omvormer van 800watt ( met de Excel sheet kan je perfect filteren op vermogen )
en dan nog 2 panelen erbij zoeken van +-400-450watt,
de meeste micro omvormers van 800watt hebben 2 ingangen voor PV dus DC kabels zijn niet nodig.
een montage frame ( hierin ga je zo duur of goedkoop je zelf wil, is dan uiteraard systeem afhankelijk, plat dak, hellend dak, de graden op een plat dak zijn echt niet zo spannend of relevant, ikzelf kijk in de richting van een VanDerValk systeem, goedkoop en kwalitatief voldoende voor zover ik lees) en een AC kabel met een shuco aan 1 kant en de stekker gebruikt door je micro omvormer aan de andere kant en nog 8 stoep tegels als ballast.
toch niet zo spannend? de regelgeving gaat enkel over de omvormer. de rest van het systeem is vrij te kiezen.
En wil je "extra"s zal je zelf even moeten google. Ik raad bvb aan om een omvormer te zoeken die slim aanstuurbaar is daar ik een capaciteitstarief voor injectie voel aankomen. Waardoor het wenselijk gaat worden om je injectie danig te drukken op bepaalde momenten.
Let wel dat de wij niet ontkomen aan de BTW plicht! het is niet omdat de toestellen/sets in een ander EU land vrijgesteld zijn van BTW voor ingezetenen dat wij hiervan ook gebruik kunnen maken.
hierdoor word een grote inkoop actie het alvast niet daar er dan 1 persoon het gaat moeten bestellen en deze wel degelijk BTW plichtig gaat zijn.
Ikzelf heb mijn plug-in batterij ook zelf gaan afhalen. Yes dat kost een dagje vrije tijd, maar Nederland is een mooi land, Neem het gezin mee en maak er een daguitstap van ( top tip : Nederlandse dierentuinen zijn ook zeker de moeite ) Alhoewel terwijl ik dit schrijf bedenk ik mezelf juist dat je dan wel met een serieuze wagen moet rijden, om EN een gezin EN 2 zonnepanelen samen moet kunnen vervoeren
succes!
BE - Goodwe 3Kw - 3040Wp totaal - 8X380Wp - 1 X marstek VENUS E V153 enkele fase HW P1