@vwb85
Paar opmerkingen/ideeën/bemerkingen.
Die VM meter staat daar "gek", de output van je Multiplussen tonen dat al, je kan wel die VM voor de de multiplussen hangen om bv je laadpaal (die je dan niet achter de multiplussen hangt) mee te meten tesamen met de Multiplussen, later te bekijken
Design keuzes:
Paar opmerkingen/ideeën/bemerkingen.
Die VM meter staat daar "gek", de output van je Multiplussen tonen dat al, je kan wel die VM voor de de multiplussen hangen om bv je laadpaal (die je dan niet achter de multiplussen hangt) mee te meten tesamen met de Multiplussen, later te bekijken
Design keuzes:
- Ik vind dat je enorm zware Multiplussen gezet hebt, je zit zonder pardon tegen de limiet van een residentiele netgekoppelde productie installatie (25kVA) voor Fluvius en je kan later ook niet meer uitbreiden (zie volgende punt).
- Je totale set zonnepanelen is relatief klein anno 2026, je legt (met 500Wp panelen, relatief duur) "slechts" 10kWp. Kan je echt niet meer leggen?
- Er is een overboekingsfactor van 3:1 van je batterij versus je kWp. Vuistregel is "per kWp 1 kWh aan batterij".
- Je bent Belg, dus het grootste rendement van de batterij komt door je zgn "eigenverbruik" te verhogen, dat is dus maw "de zonne energie die je anders het net had opgestuurd shiften naar de batterij zodat je die in de nacht/24h kan gebruiken".
- Hoe verdien je die installatie het snelste/meest correct terug? Investering laag houden.
Heb je al eens uitgerekend wat dit spel je helemaal kost versus een kleinere 3 fase setup van Victron icm een AC gekoppelde standaard omvormer? Misschien heb je zelfs eigenlijk maar 1 Multiplus nodig? - Het dynamisch tarief in België met een moderne woning en een stelletje EV('s) heeft op dit moment zeer weinig nut (mijns inziens) omdat we torenhoge heffingen hebben op de kale energieprijs, daarenboven moet je (makkelijk geteld even) uitgaan van een 80% efficiency voor een kWh die IN en terug UIT de batterij gaat. Reken zelf maar eens met energieprijzen en de heffingen hoe dat uitkomt.
- Alles achter de Multiplussen hangen is relatief complex en kostelijk, die functie moet dus waarde vertegenwoordigen. Krijg je dat aan je interne aankoper verkocht? Zie je het echt zo vaak voorkomen dat de stroom er in België uit gaat?
:strip_exif()/f/image/Ey97C1Uhxoe9UNm4X6b1e95Q.jpg?f=fotoalbum_large)