Het grote Victron ontwerp topic

Pagina: 1 ... 52 53 Laatste
Acties:

Onderwerpen


  • HRV
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 13:07

HRV

Ik snap dat het beveiliging op beveiliging is.

Als er een accucel af staat te gassen, dan neem ik aan dat dat komt doordat de BMS in de accu defect is (even uitgesloten externe invloed door botsen, stoten, vallen).

Als die interne BMS daar dus niet op reageert, is het dan voldoende om enkel te detecteren en bijvoorbeeld een ventilator te starten en de Multiplussen zelf af te schakelen?

  • pegagus
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 15:06
Gunther.S schreef op vrijdag 30 januari 2026 @ 11:27:
[...]

Enige situatie waar het dan lastig is, als je geen (vaste) PE hebt, bv. in een mobiele situatie zoals camper of boot. Victron heeft er zelf ook een heel hoofdstuk aan besteed.
Dat was dus mijn punt: in sommige gevallen krijg je je PE meegeleverd vanuit het trafo station. Als dan de stroomstoring ontstaat door graafschade en de PE-leiding ook kapot getrokken wordt, dan heb het dus geen PE meer. Aardlek beschermt weliswaar tegen stroomstoten door aanraking, maar met een 3-fase victronsysteem hangt de Nul ook niet meer effectief aan PE. In een camper heb je geen 3-fase systeem, dus daar speelt het fenomeen zwevende nul niet . Grote schepen hebben wel weer 3-fase. Maar daar is het stalen schip de "aarde" .

Dus wil je een 3-fase Victron systeem, dan moet je een eigen aarde hebben enkel vanuit het oogpunt van die zwevende nul. Bij een 1-fase systeem is het zeer wenselijk vanuit het oogpunt van aanraakveiligheid.
Pagina: 1 ... 52 53 Laatste