Icephase schreef op dinsdag 13 augustus 2024 @ 12:25:
[...]
Waarom is ron102 beter? Zit daar 0% ethanol is of is dat ook gewoon E5? Indien dat laatste, betekent die 102 alleen maar dat de brandstof lastiger te ontbranden is (immers; het is bedoeld om kloppen tegen te gaan) dus heeft je motor meer moeite om de energie eruit te halen. Beste is -als je gewoon een moderne motor hebt- ron95 zónder ethanol (E5 =
maximaal 5% ethanol).
Dat klopt niet helemaal wat je daar zegt. Een hoger octaangetal houdt in dat de klopvastheid groter is, dat is dat de neiging tot zelfontbranding
hoger lager is. Bij benzinemotoren is (ongecontroleerde) zelfontbranding niet wenselijk want de ontbranding wordt daarbij geïnitieerd door een vonk van de ontsteking. Bij een dieselmotor is het juist wel wenselijk, maar daar wordt het ontstekingsmoment (bij modernere motoren) bepaald door het/de moment(en) van brandstofinjectie.
Bij beide soorten motoren geldt dat als het mengsel te vroeg gaat ontsteken, dat kan leiden tot het zogenaamde kloppen, met een hoge kans op motorschade als gevolg. Daarnaast is het zeer nadelig voor het rendement van de motor: als de hoofdmoot van de verbranding al plaatsvindt voor het bovenste dode punt remt de verbrandingsdruk de motor zelfs af.
Een hoge(re) compressieverhouding is doorgaans wenselijk omdat dat direct invloed heeft op het thermodynamisch rendement van de verbrandingscyclus, wat weer leidt tot een hoger vermogen en totaal rendement. Geblazen en getunede motoren hebben vaak wat hogere (uiteindelijke) compressieverhoudingen, vandaar dat daar soms geadviseerd wordt om 98 of hoger te tanken.
Het betekent dus
niet dat het voor een motor moeilijker is om er energie uit te halen.
Overigens wordt er ook al lang geëxperimenteerd met (gecontroleerde) zelfontbranding in benzinemotoren (HCCI) in bepaalde delen van het werkingsbereik, door Mazda wordt dat bijvoorbeeld vermarkt in de SkyActive-G motoren.
Afhankelijk van de motor en het motormanagement (met name de ontsteking) kan het voorkomen dat er met brandstoffen met hoger octaangetal er een paar PK extra beschikbaar zijn, maar doorgaans is dat effect erg klein/nihil. Voor de motor kan het geen kwaad om een brandstof erin te gooien met een hoger octaangetal, voor de portemonnee is het een ander verhaal
edit: kleine correctie; thanks @NLDViane
[
Voor 15% gewijzigd door
Thedr op 13-08-2024 17:02
]