Kan iemand mij vertellen of dit idee een goed of slecht idee is ?
TL;DR:
We hebben een oliegestookt huis zonder spouwmuurisolatie en wil dat olieverbruik afbouwen. Een kleine oppervlakte vloerverwarming (20m2 ofzo) fatsoenlijk regelen (smart) met een kleine WP (zwembad wp?) als die bestaan en de ruimtes (woonkamer/slaapkamers) met een airco op temperatuur houden. We betalen nu ~2k+ per jaar aan olie en ik denk dat dat beter kan. Olieketel aansturing is oud en biedt vooral veel verbruik maar geen comfort.
hele verhaal zonder echt een topic te openen:
Situatie:
- Huis uit '59;
- Geen spouwmuurisolatie (past wel, maar kan niet ivm wit geverfd);
- Geen vloerverwarming in de woonkamer, zonde van de visgraat parket om eruit te trekken.
- Oude oliegestookte ketel (Duitsland...).
- Buffervat wat wordt verwarmd door die ketel.
Wat we verwarmen:
- De woonkamer zolang we geen hout stoken;
- Vloerverwarming in de aanbouw, 20m2 ofzo. Hier zit wel ontzettend veel glas dus zodra de VV uit staat met de huidige temperaturen dan wordt het daar ook snel koud zodra de zon weg is. Als de zon er is, dan is het ook (zelfs met 0 graden ofzo) meteen warm.
- Slaapkamers af en toe om de echte kou te breken, we slapen niet graag in kamers van 20 graden;
- Zolder zodra die af is om thuis te werken. Hier hangt echter ook al een nieuwe Daikin L/L unit die we er ook voor kunnen gebruiken.
We zijn ons aan het orienteren om terug naar NL te gaan, maar met de huidige prijzen & rente zit dat er voorlopig niet in.
Nu is het feit dat mijn vrouw als ze thuis werkt (bureau in de woonkamer) toch graag dat de VV van de aanbouw aan is zodat het daar niet ook te koud is. De ketel is echter zo "dom" dat die zich natuurlijk veel te warm stookt terwijl hij die VV maar op ~30 graden hoeft te houden. Het systeem werkt zonder thermostaat maar met zo'n curve die je moet instellen o.b.v. buiten temperatuur. Hij springt te vaak aan, maar omdat het zonder thermostaat werkt kan ik daar vooralsnog vrij weinig aan veranderen. Ik wil proberen om misschien zelf een thermostaat regeling te maken (m'n broer heeft dat voor zijn olie ketel ook gedaan), maar dat is toch wel vrij complex.
Ik dacht:
- Warmwater gaan maken met een WPB;
- Kleine WP voor de vloerverwarming (bestaat dit? zwembad WP?);
- Airco's in woonkamer/slaapkamers.
Volgens de rapporten die laatst zijn uitgebracht over de verwachte klimaatverandering lijkt het er op dat de winters niet echt kouder gaan worden en [i[denk[/i] ik het te kunnen redden met airco's op de slaapkamers om het gewoon niet te koud te laten worden.
Wat denken jullie?
Een volwaardige WP installatie is imo qua aanschaf erg hoog (ook omdat we dan alle radiatoren moeten vervangen) en ik vraag me af of we dat terug gaan zien.
[
Voor 20% gewijzigd door
De_Bastaard op 17-10-2023 08:26
]