Als ik het goed bekijk, draden van de hz door de linker kleine kast heen (die bovenop het meterbord komt?) naar de HS die in de kast ernaast komt?eatme schreef op maandag 28 oktober 2024 @ 08:14:
Voor het vervangen van mijn groepenkast heb ik gisteren de spullen bij Sander Vunderink besteld. Ik ga het op de onderstaande manier inrichten (paintskills) omdat het meterbord behoorlijk hoog zit.
Is het toegestaan om de hoofdschakelaar op deze manier aan te sluiten zodat Liander de 3 fasen aan de bovenkant van de hoofdschakelaar aansluit? Dat scheelt namelijk een hoop draden.
En ik zie ook dat het meterbord ruim 1 cm scheef is gemonteerd op de muur. Kan Liander dat ook recht zetten?
[Afbeelding]
In principe mag het, maar zou het niet adviseren, je wilt zo min mogelijk spanningsvoerende draden in/door je kast hebben als je HS uit staat, daarom ook in de meeste gevallen zit de HS rechtstreeks boven het meterbord. Ten 2e ik denk niet dat je bedrading vanaf de meter zo lang is, en deze wil je normaliter niet doorverbinden.
Persoonlijk zou ik de HS en de 3F+N groep(en) in de kleine kast plaatsen boven de meter (doorverbinden met kamrails) en dan de grotere kast ernaast met daarin alle 1F+N onderdelen in dit geval.
P.s. weet niet waarom je een losse 3F+N aardlekschakelaar + losse groep hebt, maar zou je deze evt niet upgraden naar een 3F+N alamat?
P.s.2: ik vraag me oprecht af of Liander (of welke netbeheerder ook) hieraan meewerkt om je HS niet zo direct boven het meterbord te plaatsen.
Edit:
Zou m'n kast meer deze opstelling maken denk ik:
:strip_exif()/f/image/Kj9vaeS1fHceoCEFR6a5IUK0.jpg?f=fotoalbum_medium)
En dan bij voorkeur ook de PV upgraden naar 3F
[ Voor 11% gewijzigd door Annuk op 28-10-2024 08:30 ]
Vake beej te bange! Maar soms beej oek te dapper! ;)
Zonder de agrariër ook geen eten voor de vegetariër!