@
onetime sorry dat ik je aanroep maar ik heb even mijn post gerelateerde antwoorden via zoekfunctie terug gelezen om te zien of ik dingen verkeerd geïnterpreteerd heb. Op zich valt dat wel mee denk ik.
Ik zal het zo duidelijk mogelijk op een rijtje zetten. #lange post 🙂( het is geen verwijt naar iemand maar ik heb nu t gevoel dat ik een wedstrijd speel waar de spelregels elke keer veranderen afhankelijk van wie ik spreek.)
Advies 1: (Habbekrats.)Laat in-kast WCD's weg en zet er een losse naast. Gedaan heb nu op de 1 socket een 6 socket aangesloten voor alle routers enzo. Logisch advies.
Advies 2 : Jou advies kies ABB, aangenomen ook al omdat ik tevreden was met mn oude huis installatie. ABB is het geworden. Logisch advies.
Vraag van TGEN : Waarom overal aardlek automaten? Voordeel selectiviteit in afschakelen bij aardlekfout. (zal vaker gebeuren dan 16A plus afschakeling zeker gezien het feit dat de originele groepindeling nu niet vol is kwa vermogen. 75w per lichtpunt en 100w per wcd als rekenmethode is achterhaalt door led verlichting en weinig groot verbruikers meer in je slaapkamers. Vandaar mij andere post dat voor 16A groepbelasting te halen je bijna 3 groepen zou kunnen samenvoegen.)
Vraag van jou: Kookgroep 2p of 3p? Antwoord aardlek b16automaat. Ook al is de gekozen inductieplaat nu 7400watt en 2p aansluiting. (ook weer verwarring want elektricien zegt wij doen altijd 2p kookgroep want dat is 9 van de 10keer voldoende.) vraag nu is: Gewoon perilex 2p aansluiten op de 3p automaat mag toch?
Ik mag toch gewoon een 3fase perilex wanddoos laten maken waar de 2p stekker in gaat?
(ik ben uitgegaan van je opmerking )
Gamer dénis advies van sander vunderink ook opgevolgd. Klopte zeker.
Septilion vroeg over de b en c karakteristiek.
Zonnepanelen hebben voor zich zelf geen 3fase nodig. Max12A. Wel genomen omdat ik op zolder vermoedelijk wat electrische grootverbruiker krijg in de toekomst zoals een WP of zoiets.
Dus op advies van hier niet alleen 3fase enphase qrelais maar ook een 5x4mm kabel gelegd om onder andere minder risico te lopen op de Nul kwa stroom (over)belasting kost niet veel meer dus kabel ligt er.
Tot hier is het voor mij simpel en duidelijk advies. De overdaad aan groepen (12) is gevalletje van ach ik heb de ruimte en doel was toch al niet om alle groepen maximaal te vullen tot 3680watt maar flexibiliteit te hebben en selectiviteit van afschakelen te houden.
Maar nu word het me wat verwarrend door input van diverse uitvoerders/dienstverleners.
Om te beginnen schijnt een B16 300mA aardlekautomaat speciaal voor zonnepanelen te zijn. Iets met piek stromen? Een B16 30mA was blijkbaar ook prima. Vraag maakt dit uit? Of is het prima als het die 300mA is? (deze zit nu boven in de pv achter een hoofdschakelaar.) hier uitgelegd door Septilion.
Septillion in "Het grote topic voor Elektra huisinstallaties - Deel 2"
Hier komt ook die 20A beneden vandaan.
In de post's gaat t vanaf hier ingewikkeld worden met fase verschuiving en nul stromen dus ik die 5x4mm er in geplaatst ondanks dat de 2/3 mensen die langs kwamen zeiden van over dimensie totaal niet nodig. Mijn redenering was ik kan er straks niet meer bij zonder veel sloop werk dus liever te zwaar dan achteraf toch te licht. Logisch en niet een probleem.
Reacties van de mensen over de vloer dit is overkill en ik zou het anders doen schuif streep change.
Uiteindelijk zelf de groepenkast besteld en vastgehouden aan de C20 5x4mm B16.
Ik begrijp dat de c20 alleen als ik boven nog wat zwaarverbruikers toevoeg op de pvkast aangesproken zou kunnen worden en anders alleen als mn 5x4mm kabel kortsluiting krijgt.
Maar het zit er nu in dus beter toch om te laten zoals het is? Of moet ik nu het terug brengen naar de b16 300mA naar beneden halen geen automaat boven zolang er niks anders op de PV aangesloten zit en de c20 opslaan voor indien nodig later?
Wat het nu geworden is is dit:
Note de 5x4mm zit perongeluk op de 3fase kookgroep (installateur heeft zich vergist.) en moet nog naar de C20 verhuizen.
Oorspronkelijke groepen gewoon 1 op 1 terug gezet.
Bij gekomen:
- 3fase B16 voor inductie die in eind dit jaar aangesloten word. (huidige fornuis aansluiting word verwijderd voor de 5x2,5mm kookgroep.) en ik kan dan die groep weer terug brengen als koelkast plus extra utility wcd (zo'n grillplaat ding bijv. Tosti ijzer dat spul. Andere groepen(2 en 3) bevoeden de WCD's die er al zijn.
- 2 extra groepen voor in de keuken. Inbouw espresso machine, 60x60cm combi oven.
(misschien kan de espresso machine en koelkast op 1 groep (ik geloof 2200watt en max 800watt?) houd ik nog 600watt over.)
- 3 fase c20 voor de PV waar de zonnepanelen op zitten.
- beltrafo, nu op groep 11 aangesloten. (groep 4 is mn 6xstekker aan de zijkant.) ik zou die later op bijv. groep 4 willen aansluiten omdat daar ook de desktop en nass'en en switchen op komen in pc kamer.
Enige op gr4 is de zuid slaapkamers 1e en de zolder slaapkamers plus MV. (meganische ventilatie.)
- groep naar garage voor geaarde wcd's voor klussen.
Vrije kast ruimte voor de autolader te koppelen aan de 3fase. En onder de ABB kast nog ruimte voor de DC dingen van de autolader waar ik geen weet van heb wat dat zou moeten zijn en of dat daar moet zitten of gewoon buiten aan de muur.
Heb ik ergens een fout gemaakt? (ok overspanningbeveiliging is overbodig in 99% van de gevallen.)
Ondanks dat iedereen hier over de vloer roept dat ik gek ben en een fabrieks/kantoor kast heb
Heb ik zelf t gevoel dat misschien de 3fase groepen wat overdone zijn maar daardoor wel flexibel zijn voor toekomstige aanpassingen die nodig zijn om van het gas af te kunnen.
Is mijn gevoel correct?
Meterkast indeling buiten de groepenkast.
Rechter zijde meterkast komen de router en utp's binnen. (over 2 jaar glasvezel dus wat ik dan krijg aan apparaat weet ik niet.)
Onder de plank zit gasmeter en watermeter. En daaronder in de kruipruimte komt de kpn uit een hoofd pijp zetten samen met de oude centrale antenne coax.
Sorry voor de lange post maar dit was effe nodig.
Werken is best leuk maar er gaat zoveel vrijetijd in zitten dat mn hobby's onder druk komen. Kan niet wachten om van mn werk mn hobby te maken.....